|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
10.4.2012 14:34:14   
Natuska85

ИЗВОРНА ПОРАКА: luci


ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka

Овие бои баш така се викаат, седефасти? Така да ги барам у продавница или ќе ми се згазат од смеење.

Vezilka еве да ги видиш седефастите јајца


Да баш овие се,многу лесно се спремаат и годинава пак вакви ќе земамuser posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 176
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
10.4.2012 14:38:05   
Luci

ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: luci


ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka

Овие бои баш така се викаат, седефасти? Така да ги барам у продавница или ќе ми се згазат од смеење.

Vezilka еве да ги видиш седефастите јајца


Да баш овие се,многу лесно се спремаат и годинава пак вакви ќе земамuser posted image

Земи си и од новите седефасти, со златен сјај, т.е како златни парчиња доаѓаат. Ептен се штосни, јас вчера ги купив од Гиго ама сигурно ги има сегде

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 177
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
10.4.2012 14:51:14   
kikicka
ЕЕ блазе тебе ,мене не ми се купува мнг ,и онака се селам и секоја година купувам се по малку.Когаке си се заседнеме во Мк тогаш ке сетоварам со декорации.Сегаа гледампо ефтино да поминамuser posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: luci

И јас се опремив тип-топ све купив, и што треба и што не треба, циркони, штрас, пердуви, грчки бои, обични на танимак и плус едни нови седефасти ама со златен сјај. Имаше едно јајце исфарбано со таа и ептен беше штосно па си реков ајде и тоа да го земам. Материјали за декорација имам како за 1000 јајца а не ко за една табла од 30user posted image



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 178
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
11.4.2012 10:45:22   
Ikana
Може некој да ми објасни како да офарбам црвени јајца? Нема да фарбам јас оваа година ама да знам да можам да изненадам некоја од наредните user posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 179
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
11.4.2012 10:48:10   
Beatris
Епа доџи јуче user posted image  Т.е. догодина. Сеа за џабе муабет да си го трошиме, догодина ќе ти кажеме user posted image user posted image user posted image  

Ај ете ептен дека си запнала имаш еден клип погоре степ-бај-степ, ако ги утнеш срамота ќе биде user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 180
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
11.4.2012 10:50:39   
Annet
ja kupiv kristali i sedefasti boi,planiram da ukrasam nekoe jajce,dokolku ne mi ispukaat hahaa,prv par ke farbam sama,zatoa zemav sedefasti gledav na you tube i mi stana jasno kako treba hahaha

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 181
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
11.4.2012 15:17:23   
kikicka
user posted image

абе какви бои морало со бое еве интересно фарбање т.е декорирање на јајца само лепак и зрна од било што.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 182
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
11.4.2012 15:20:50   
Beatris
Ејј баш се супер, само треба да се наоружаме со лепак и живци, ова пипава работа ми личи user posted image  Плус кога ќе се кршиме никој не може да докаже дали ти е скршено јајцето user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 183
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
11.4.2012 15:23:30   
mama_sk
Ајде искусни домаќинки user posted image според вас кои бои се подобри, на танимак или палете? user posted image

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 184
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
11.4.2012 22:14:49   
kikicka
е ее ај сеа пипава ако сакаш цветчиња а ако сакаш така едно бојни ,ааааа инакуможеш да ги валаш во лепак и во пластично полно со зрна исто ко риба у јајце па во презла user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Ејј баш се супер, само треба да се наоружаме со лепак и живци, ова пипава работа ми личи user posted image  Плус кога ќе се кршиме никој не може да докаже дали ти е скршено јајцето user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 185
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
11.4.2012 22:16:02   
kikicka
user posted image како мало дете едвај чекам да ги фарбај јајата бе толку мерак не сум имала за вапцање user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 186
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
11.4.2012 22:18:01   
mamicki
Секоја година се радувам на украсувањето велигденски јајца. Вооружена сум со се што треба, утре има лом да направамuser posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 187
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
11.4.2012 22:53:13   
Maca25
јас пак ни боја ни јајца немам. додуша имам7-8 јајца во фрижидер, тие изгледа ќе ги фарбам утре. само боја да си купам, може и да и ги дадам на ќерка ми да ми ги офарба со темперни.
ние битно корпички си направивме. еве слика:

user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 188
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
11.4.2012 23:43:13   
amateuress
kako sto gledam ovde meraklii na ukrasuvanje zsa veligden, moze da ja dzirnete stranava, imaat free printables (cestitki, oznaki, itn) so veligdenski motivi, samo treba da si gi isprintate na potvrda hartija i da si gi iseckate. taman zanimacija za mali deca:
user posted image
ili ova
user posted image
ako ne mozete da ja najdete stranata, pisete mi pp, kje vi pratam link :)

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 189
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
12.4.2012 6:24:29   
Olivia
Домаќинки добро ви утро, станавте ли да вапцате јајца?

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот amateuress)
Непосредна врска до пораките: 190
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
12.4.2012 7:26:25   
mamicki
Dobro utro user posted image
Vekje gi vapcav, sega pijam kafe, pa kje gi dekoriram potoauser posted image

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 191
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
12.4.2012 7:55:40   
arh_diz
Dobro utro
Jas ne sum farbala jajce, stanav okolu 8 a i nemam navika vo Cetvrtok ,obicno vo Sabota

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 192
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
12.4.2012 8:27:50   
maki1
Zdravo devojcinja,jas gi isfarbav jajcata,od 5:30 sum stanala,ete sega i za kafence ima vremeuser posted image .

_____________________________

Pantai Rai

-Heraclitus

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 193
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
12.4.2012 8:49:36   
Luci
Браво Макиuser posted image И јас станав во 4ч да фарбам јајца ама пак си прилегнав, колку толку. Иначе девојки што правите со ланското велигденско јајце? Свеки запнала се фрлало у вода а ја па сум запнала дека треба да се закопа, пошто така и во 2 цркви што се јавив да прашам ми кажаа. Она вика ''се фрлало у вода за лошото по вода да оди'''' ама ептен ми е нон сенс бе
А и кој ден поточно се прави ова со јајцето?

< Поракaта ја уредил luci -- 12.4.2012 8:53:27 >


_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот maki1)
Непосредна врска до пораките: 194
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
12.4.2012 8:57:49   
dostickage
ИЗВОРНА ПОРАКА: luci

Браво Макиuser posted image И јас станав во 4ч да фарбам јајца ама пак си прилегнав, колку толку. Иначе девојки што правите со ланското велигденско јајце? Свеки запнала се фрлало у вода а ја па сум запнала дека треба да се закопа, пошто така и во 2 цркви што се јавив да прашам ми кажаа. Она вика ''се фрлало у вода за лошото по вода да оди'''' ама ептен ми е нон сенс бе
А и кој ден поточно се прави ова со јајцето?


hahhaahha,srcka be. I ja taka stanav mn entuzijasticki vo 03:15.
I da pak si legnav aj vikam so kje tropam po doma da go budam deteto i si legnav.
Tuka vo ovoj stan mi e tesno pa realno mi e problem ako pravam nesto docna naveceruser posted image

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 195
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
12.4.2012 9:07:53   
JovanaJ
Sabajle isfarbav samo tri crveni jajca. Ne bese bas pred sonce user posted image , onaka dodeka se spremav za na rabota.
Ostanatite vo Sabota.


_____________________________

You can never make the same mistake twice, the second time you make it it''s no longer a mistake, it''s a choice!

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 196
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
12.4.2012 9:22:15   
Ikana
Ова е многу кул Кикичке, со зрнава!!!
А со каков лепак треба да ги залепиме....да не е отровен обичниот?

< Поракaта ја уредил Ikana -- 12.4.2012 9:23:02 >

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 197
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
12.4.2012 9:41:37   
Beatris
И јас станав сабајле во 5 да фарбам јајца, ама поучена од лани кога окапав, сега си ги варев уште вечерта пред да си легнам на тивко, и сабајле само брц врц во бојата и толку user posted image  Инаку стандард во четврток правам неколку, само црвени, без украси ништо, другите ќе ги правам денес или во сабота.

Ова стандард ама звучи божем 20 години по ред јајца фарбам user posted image user posted image user posted image  А втор пат ми е годинава user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 198
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
12.4.2012 9:47:20   
mami2
ИЗВОРНА ПОРАКА: luci
Иначе девојки што правите со ланското велигденско јајце? А и кој ден поточно се прави ова со јајцето?

Јас и го дадов на свекрва ми пред една недела да го закопа во двор, а кој ден незнам, мислам дека тоа се прави пред да се офарбаат новите. Лани утнавме, па ништо страшно.
Јас си бев вредна, пред да си легнам ги сварив јајцата, оти со оваа боја требало да бидат оладени на собна температура. Во 4.30 само со вода од бокал ја растворив, за десет минути беа готови, ги намачкав и во корпи.
Кога станав Н. стоеше до комода и детално истражуваше, мм вика пола саат имале занимација - гледање јајца.
Попладне ќе фарбаме со децава, јас стандардно до лани фарбав само црвени, ама за нивни атер ќе боиме и други бои. Инаку и водените бои ни се спремни, со двајцава ушлакани ќе биде интересно

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 199
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
12.4.2012 9:48:18   
Ikana
ЈАс во сабота ќе направам вакви јајца со зрна, многу ми се кул!!! И колач ако имам време, тој манчмалоу ќе направам, да го изненадам мм, ќе се израдува толку многу што сум пробала да зготвам нешто. Прошли пут пробав да направам сос од брокула варена, и ставив зачин со лукче во тенџерето и ми загоре зачинот, црно се направи се. И многу ми беше тешко, антиталенат што сум. user posted image

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 200
Страница:   <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?