|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
26.3.2012 13:53:23   
miana
Aaa epten me potiknavte da gi baram slikite od lanskite moi veligdenski jajca..I jas i sveki pravime jajca so cirkoni...Gi lepime so bezboen lak za nokti,i gi redime so cepkalka za zabi.. Pravime razni krstcinja,peperutki,bubamari..Cirkoni kupuvame od zenski pazar..Godinava neznam dali ke mozam zosto imam edno golemo detence ( 4 god ) i edno tri mesecno bebe i ako usepam Ok a ako ne sveki obavezno ke im napravi...Sega ke vidam na eksterniot hard disc da gi najdam i vi prakam sliki..

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 151
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
26.3.2012 14:07:09   
Luci
Ајде ставај слики да ги видиме, да ти ја украдам идејатаuser posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 152
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
26.3.2012 14:16:23   
miana
user posted image

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 153
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
26.3.2012 14:22:12   
miana
user posted image

user posted image

user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 154
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
26.3.2012 14:23:28   
Natuska85

ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Е кај да најдам такви, инаку нормално, и јас ги премачкувам со масло ама боите лани не ми излегоа толку јаки, а пробав со неколку различни марки на бои.

Ајде кажете кои бои се најдобри


Јас лани имав земено седефести бои.Многу е лесно со нив,во тубичка се и ставаш ракавици,кои одат во пакувањето со нив и ги мачкаш јајцата со боите.Ги земав од тинекс мислам ама ги има и на пазар.И годинава пак такви ќе земам.

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 155
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
26.3.2012 14:28:29   
Beatris
Да бее, знам мајка ми лани со такви правеше, супер и излегоа, а јас купував во 5 до 12 затоа чкарт ми се погодија user posted image  И плус бев 9 месец трудна, хормони здивени, немав трпение за ништо, тежев 1 тон, и добро што не замавав со тоа јајцата по некого user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 156
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
26.3.2012 14:32:53   
miana
user posted image

user posted image

Aj dosta vi se...Ovie mi se prvite jajca znaci pred 4 godini a lanskite a drugite izgleda ne sum gi slikala....Bas mi e maka..Ovie nekako mnogu sarenaici user posted image

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 157
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
26.3.2012 14:41:05   
AnnaMolly RR
А да кажеше некоја домаќинка како се сади пченица за да ми порасне трева? user posted image И кога да ја насадам за да биде спремна за Велигден, колку да и ставам вода...

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 158
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
26.3.2012 14:48:52   
miana
ke stavis vo tanjir pamuk ,ke go namokris so voda i nastavaj pcenica ,sekoj den sipuvaj po malce vodica i ke imas trevicka...

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 159
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
26.3.2012 14:58:56   
AnnaMolly RR
Толку лесно? user posted image user posted image user posted image Ја реков ќе треба да копам земја во саксија!

Уште денес ќе си насадам. Фала, миана! user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 160
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
26.3.2012 15:59:33   
Luci
Јас во саботата од Веро си купив од грчките бои за јајца па ќе видиме какви ќе испаднат. Инаку од Џамбо си купив и од шарените лентички и плус лепенки зајчиња а допрва сакам да си купам и лентички и монистри од Женски пазар и плус сакам лепенки бубамари ама па такви кај има? Оливиа јави се на рапортuser posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 161
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
7.4.2012 14:14:53   
mamicka77
jas mislam deka e se do svetlinata na luspata na jajceto bidejki i jas koristam na palete i sekoe jajce mi ima razlicna boja bidejki se domasni i od razlicni kokoski a i gi koristam oni so kristalite so spricovite sto se rasprskuvaat i  i sedefastite i tie se so spric i so rakavica eve od lanskite jajca ke vi pustam ,sekako i ovaa god  so palete i so sedefasta i so spricovite so kristali
user posted image


(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 162
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
7.4.2012 14:18:00   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: mamicka77

jas mislam deka e se do svetlinata na luspata na jajceto bidejki i jas koristam na palete i sekoe jajce mi ima razlicna boja bidejki se domasni i od razlicni kokoski a i gi koristam oni so kristalite so spricovite sto se rasprskuvaat i  i sedefastite i tie se so spric i so rakavica eve od lanskite jajca ke vi pustam ,sekako i ovaa god  so palete i so sedefasta i so spricovite so kristali
user posted image




ali najveke kef mi pravat tie so kristalite so spricovite sto se rasprskuvaat ,a lani iasto pravev i vaka od site boi sto gi imam  stavam vo tapicki i svaram jajca samo so kristali i dodeka se polu suvi taka da ima kapki niz jajceto so cepkalka za use topnam od edna boja stavam na kapkata na jajceto i se rasprska,pa od druga boja topna pa od treta i taka se interesni sekako i sega taka ke pravam pa ke ima slika

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 163
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
7.4.2012 14:29:51   
Olivia
Ооо Луци срцка сега дури гледам дека си ми пишала сориuser posted image
а бе машничките сама си ги правев имам цела лента па си сечам, циркончиња ќе си купиш од пазар, а ги лепев со силикон , најбезбедно нели ,а машницките со супер лепак.
Јас смислувам уште што ќе правам годинава, ама ептен ми излегоа убаво лани па сега шсто и да биде нема да биде толку интересно.

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 164
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
7.4.2012 14:30:33   
mamicki
Kupiv boi, kristali, sedef, monistra, svetki, ukrasna lenta... vo cetvrtok kje bojam i ukrasuvam jajca i vednash kje stavam slika!

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 165
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
7.4.2012 16:33:15   
Annet
i jas imam nasadeno,cekam da porasne ama nekako bavno raste.prvo staviv pcenica vrz nea pamuk i voda,da se polee,taka treba??
ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

ke stavis vo tanjir pamuk ,ke go namokris so voda i nastavaj pcenica ,sekoj den sipuvaj po malce vodica i ke imas trevicka...


(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 166
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
7.4.2012 16:46:38   
mamicki
Ne, tuku prvo pamuk, pa pcenica, pa da ja polees so voda, ne premnogu, no postojano da ima vlaga. Ako i e toplo i svetlo, kje izrasne pobrzo.

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 167
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
8.4.2012 16:41:12   
Gorde J
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=338674509529617&set_=a.338562722874129.83428.100001612110996&type=3

< Поракaта ја уредил Gorde J -- 8.4.2012 16:45:50 >

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 168
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
9.4.2012 0:23:43   
Natuska85
Фарбање јајца на црногорски начинuser posted image user posted image user posted image

user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Gorde J)
Непосредна врска до пораките: 169
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
9.4.2012 16:00:18   
kikicka
Јас денес си купив бои,али ми требат бели јајааза да испаднат такви,за декорација лентички некои чоколада и то,треба да се доопремам утре оти овде веке поминува Веигден па се ке соберат од продавниците .

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 170
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
10.4.2012 13:19:54   
vezilka RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Е кај да најдам такви, инаку нормално, и јас ги премачкувам со масло ама боите лани не ми излегоа толку јаки, а пробав со неколку различни марки на бои.

Ајде кажете кои бои се најдобри


Јас лани имав земено седефести бои.Многу е лесно со нив,во тубичка се и ставаш ракавици,кои одат во пакувањето со нив и ги мачкаш јајцата со боите.Ги земав од тинекс мислам ама ги има и на пазар.И годинава пак такви ќе земам.

Овие бои баш така се викаат, седефасти? Така да ги барам у продавница или ќе ми се згазат од смеење.

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 171
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
10.4.2012 13:59:41   
Luci
И јас се опремив тип-топ све купив, и што треба и што не треба, циркони, штрас, пердуви, грчки бои, обични на танимак и плус едни нови седефасти ама со златен сјај. Имаше едно јајце исфарбано со таа и ептен беше штосно па си реков ајде и тоа да го земам. Материјали за декорација имам како за 1000 јајца а не ко за една табла од 30user posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 172
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
10.4.2012 14:03:36   
Luci

ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka

Овие бои баш така се викаат, седефасти? Така да ги барам у продавница или ќе ми се згазат од смеење.

Vezilka еве да ги видиш седефастите јајца

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 173
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
10.4.2012 14:14:20   
vezilka RR
Оооо па ви благодарам за видеото, вака како за малку домаќинки како мене поучно беше. user posted image Лесно изгледа ќе пробам. Јас имам еден неуспешен обид на фарбање јајца и од тогаш не сум се ни обидела.

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 174
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
10.4.2012 14:18:49   
Calypso
Годинава свеки ќе ги фарба, само црвени ќе имаме, така се договоривме. А здравје догодина јас ќе си го преземам тоаuser posted image малку ми е криво што така испадна, ама ете, кога мм не е тука, нема кој да ми го чува малиот да го завршам и тоа. А да станам на Велики Четврток пред изгрејсонце, уште помали се шансите - детево одма ќе рипне заедно со менеuser posted image

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 175
Страница:   <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?