|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  9 10 11 12 [13]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
14.4.2014 16:48:33   
пале 86
треба балони, конци, штирак за алишта , брашно и малку вода. во еден сад се става малку вода пола филџан брашно и повеќе штирак. па во смесата се става конецот, само не цело клопче туку се одмотува конецот па така се става за да не се замрси. и потоа го вадиш од садот по ред и си го моташ на надуваниот балон. па да се суши обавезно најмалку 24 часа. се дупнува балонот и се вади од некоја празнина на конците. многу е едноставно само малку трпение

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 301
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
14.4.2014 16:53:35   
Felly RR
Ти благодарам за објаснувањето Пале, баш ќе пробам, па ќе ставам слика и јас.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот пале 86)
Непосредна врска до пораките: 302
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
14.4.2014 17:32:26   
пале 86
ајде чекам да видам како ќе ти испадне

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 303
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
17.4.2014 22:21:37   
пале 86
Моите јајца се готови. За прв пат решив да се потрудам околу велигденската декорација и морам да кажам дека сум задоволна. Доколку ги немате исфарбано јајцата еве ги моите и ќе ми биде мило доколку ви послужат како декорација
user posted image

за овие треба подготовка најмалку недела дена пред велигден

user posted image
user posted image

потребно е исфарбани јајца, конец , монистри и златна трака

user posted image

сварени јајца, една жива белка, четка и исечени салфети( само најгорниот дел)

user posted image
живи јајца, изолир трака, ливчиња од цветови, хулахопка, конец (се става траката или листот па се става во хулахопка се врзува со конец па потоа се варат)јас ги варев во лушпи од кромид



(Одговор на членот пале 86)
Непосредна врска до пораките: 304
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
18.4.2014 16:12:48   
Felly RR
Преубави се Пале!!!user posted image user posted image user posted image
Ајде да ги видиме и од другите рингерајки, ставете слики.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот пале 86)
Непосредна врска до пораките: 305
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
18.4.2014 22:54:43   
Felly RR
еве дел и од моите велигденски јајца.
user posted image
Не успеав да ги направам тие декорациите со балони, не најдов време, здравје до година.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 306
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
19.4.2014 10:45:58   
miana
Еве ги моите Велигденски јајца.
Немав многу време за натенане да ги украсувам и оваа година сме малку поштури од минатите. Се надевам дека идната година, деца поголемки па ке имам повеке време за јајцата.

user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 307
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
27.3.2015 17:58:14   
Melanija RR
Време е за подготовкиuser posted image дајте лесни идеи,каде се и што за идеа да се украсат јајцата ,каков лепак,монистри,вид на боја, некое видео ,нешто да е лесно ако има user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 308
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
27.3.2015 18:08:41   
Felly RR
Јас баш пред некој ден најдов едни салфетки со такци ситни шари баш како за велигденски јајца, и годинава ќе направам повеќе такви. Постапката е ептен лесна и убаво се лепат со белка од јајце.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 309
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
27.3.2015 18:33:33   
Mihaela 2010
Jas mnogu go sakam ovoj praznik i od godina vo godina mi se zbogatuvaat ukrasite i site tie ubavi veligdenski raboti no krivo mi e godinava neznam dali ke uspeam so site tie ceremonii bidejki moze da se porodam

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 310
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
27.3.2015 22:16:35   
Melanija RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR

Јас баш пред некој ден најдов едни салфетки со такци ситни шари баш како за велигденски јајца, и годинава ќе направам повеќе такви. Постапката е ептен лесна и убаво се лепат со белка од јајце.


Токму ова ме интересираuser posted image вареното јајце се премачкува со белка и парченцата салфета само се налепува на јајцето?user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 311
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
27.3.2015 23:06:26   
deluxe

ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR

Јас баш пред некој ден најдов едни салфетки со такци ситни шари баш како за велигденски јајца, и годинава ќе направам повеќе такви. Постапката е ептен лесна и убаво се лепат со белка од јајце.


Токму ова ме интересираuser posted image вареното јајце се премачкува со белка и парченцата салфета само се налепува на јајцето?user posted image


Da Melanija,na vareno jajce si lepis so belka(kako lepak izmatena)parcinja salfetka.Ova e dekupaz tehnika.I jas ke probam ovaa godina.


_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 312
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
29.3.2015 18:19:13   
caciana
Еве ОВДЕ имате некоја идеја од мене user posted image

_____________________________

Life is party :D :*

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 313
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
29.3.2015 23:11:12   
Felly RR
Меланија, јас парченцата салфета ги ставам на јајцето и над тоа поминувам со четче со матена белка. Значи белката на крај иде, не прва.
Денес си посадив и пченица, па мислам има време до Велигден тамам да порасне.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 314
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
1.4.2015 17:51:21   
caciana
Дајте луѓе некоја идеја за украсување на велигденските јајца? Закочив ништо не ми текнува user posted image . Ми се смачи од циркони и лак за нокти , кажете нешто ново?
И да ве прашам дали некој ја има пробано „финтава“ со материјал , да знам дали да ги сечам шарпите или не хеххе?

_____________________________

Life is party :D :*

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 315
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
1.4.2015 18:00:41   
lukajana RR
Јас немам никаква идеа не знам што ке се прави оваа година ,за една недела треба да фарбаме а ни јајца ни боја немам купено се си викам рано е ама изгледа не е рано,ако почекам уште малку и касно ке бидеuser posted image Домакинкаuser posted image

< Поракaта ја уредил lukajana RR -- 1.4.2015 18:01:40 >


_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 316
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
1.4.2015 21:15:34   
caciana
Јас барам и барам идеи најдов една ама имам прашање user posted image Кај да најдам вака убава златна боја? user posted image
user posted image

_____________________________

Life is party :D :*

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 317
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
2.4.2015 13:03:50   
lukajana RR
Како што се боите кај нас ова е невозможна мисијаuser posted image ,јас лани сакав златни и купивме златна прехрамбена боја од продавница за украси за торти и ни испадна жолтаuser posted image .Ако најдеш пиши ни ако не оваа ке купиме за догодина

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 318
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
2.4.2015 13:32:40   
caciana
Го најдов ова Видео, и ќе пробам со фолија како ќе излези user posted image . Си викам на жолта боја можи ќе добијам нешто златно хаха user posted image

_____________________________

Life is party :D :*

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 319
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
4.4.2015 0:20:03   
deluxe

ИЗВОРНА ПОРАКА: caciana

Го најдов ова Видео, и ќе пробам со фолија како ќе излези user posted image . Си викам на жолта боја можи ќе добијам нешто златно хаха user posted image



Jas denes si nabaviv od ovie setovi za bojadisuvanje jajca+folija za zlaten efekt.Definitivno ovaa godina ke probam nesto vakvo.Do sega jajcata gi bojadisuvavme samo so boja I po nekoe slikce.Osven so zelatin I folija,ke ukrasam nekoe so tecno svetkavo lepilouser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 320
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
6.4.2015 9:28:42   
Nade
Пробајте со креп хартија, и лесно и убаво изгледа, може во една боја или шарени по ваша желба :)
Модератор: Надворешни линкови не се дозволени во иднина доколку можете преведете го текстот и ставете сами фотографија. Секоја идеја е добродојденаuser posted image
Поздравuser posted image

< Поракaта ја уредил AneLav RR -- 7.4.2015 9:33:39 >


_____________________________

I dont have time to hate people who hate me because i am too busy loving people who love me :)

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 321
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
9.4.2015 5:16:13   
SandraRo
Aj zenski jas da ve prasam nesto.Mislam nema vrska ama pak da si prasam.Znaci sega pred sat vreme si spremiv tri jajca za bojadisuvanje i si gi svariv se i edno mi padna i mi se skrsi.potoa zedov drugo i go svariv.Dali ima nesto loso vo toa mi ostana onaka kako ne ubavo?

_____________________________

Жената може да ти биде најдобар
пријател,љубовница,најголем непријател или
ноќен кошмар... но се зависи од тоа како ќе се
однесуваш со неа...

(Одговор на членот Nade)
Непосредна врска до пораките: 322
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
9.4.2015 7:21:50   
deluxe

ИЗВОРНА ПОРАКА: SandraRo

Aj zenski jas da ve prasam nesto.Mislam nema vrska ama pak da si prasam.Znaci sega pred sat vreme si spremiv tri jajca za bojadisuvanje i si gi svariv se i edno mi padna i mi se skrsi.potoa zedov drugo i go svariv.Dali ima nesto loso vo toa mi ostana onaka kako ne ubavo?



Nisto nema loso,ne si stavaj losa misla.Eve nie imame bojadisano 1jajce(bidejki nemavme povekeuser posted image ,denes odruvek sveki ke gi bojadisa ostanatite 3tabliuser posted image )Inaku sekoja godina na utro bojadisuvame 3jajca no ete vcera neplanirano nesto gotvev I mi ostana samo 1 user posted image Toa jajce ostanuva vo kujkata,se kapat decata I si stoi pred ikona cela godina.

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот SandraRo)
Непосредна врска до пораките: 323
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
9.4.2015 8:53:50   
Nade
Ви благодарам на информацијата, но иако сум долго тука не го знаев ова правило, посебно што претходните постови имаат надворешни линкови.Во секој случај ви благодарам на информацијата user posted image

_____________________________

I dont have time to hate people who hate me because i am too busy loving people who love me :)

(Одговор на членот SandraRo)
Непосредна врска до пораките: 324
Страница:   <<   < Претходна страница  9 10 11 12 [13]
Страница: <<   < Претходна страница  9 10 11 12 [13]
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?