|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   што јадете на работа?
25.8.2009 10:55:10   
profesorica
Дали си носите од дома, нарачувате од телепица, купувате баничка или геврече или пак брза храна?

Јас обично си носам од дома јадење и + банана или јаболка,чоколадо и вода.


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: што јадете на работа?
25.8.2009 10:57:33   
mami
ретко носам од дома, ептен ако мајка ми правела пита па сабајлето ке си земам, имам бурекџилници 2 под зграда и најчесто од таму јадам, а кога се излезени колегиве знаат да купат нешто од 7ца, Кингбургер и сл

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: што јадете на работа?
25.8.2009 11:04:43   
denicka
jadam toa sto ke ostane. toa e prokletstvo koga rabotis vo burekdzilnica user posted image user posted image user posted image  user posted image

_____________________________

Bless and you will be blessed!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: што јадете на работа?
26.8.2009 8:23:01   
Палешка РР
Имаме менза на работа и јадам тоа што ќе и текне на куварката user posted image
А инаку си носам овошје посекако, бомбони и сончоглед user posted image user posted image user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот denicka)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: што јадете на работа?
14.9.2009 8:54:23   
profesorica
Јас денес и овошје и сендвичи си носам и чоколадо опремена сум user posted image .Некој да ме види како гнетам ќе си помисли да не сум трудна а не сум.хаха многу јадам деновиве, ама ми се јаде што да правам.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: што јадете на работа?
14.9.2009 9:45:27   
Aleksandra
Jas bidejki rabotam vo strog centar ima se okolu mene za jadenje, Vegera, Specijal, Nino, Zito Luks, ama bukvalno se ima. Ima i denovi koga jas neznam sto ke jadam a se ima okolu mene. Za cudenje sum???

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: што јадете на работа?
30.9.2009 11:18:01   
profesorica
Работното место и навиките на исхрана

Работната просторија во која секогаш ќе најдете некој е просторијата за јадење односно за пауза. Меѓутоа, голем дел од проблемите произлегуваат токму од неа. Без разлика дали купувате од блиски продавници и млечни ресторани или пак во фирмата во која работите имате ресторан, оброкот е повеќе штетен отколку корисен.


Лошата исхрана на работното место не само што го погодува вашето здравје, туку и директно вашите работодавци. Преголемата тежина или храна која е нездрава и која ја намалува вашата продуктивност, финансиски ја ослабува компанијата. Тоа во превод значи – повеќе боледувања и отсуства, повеќе стрес, одложување на работните задачи и намалена продуктивност. И сето тоа делува негативно по финансиските резултати на работењето.

Некои од стручњаците сметаат дека треба да се случи некаков пресврт за да се добие оваа битка. Како што забранате за пушење на работа го намали бројот на оние кои се подложни на оваа лоша навика, така и некоја слична забрана за нездравата храна би можела ефикасно да делува.

Сега за сега, во отсуство на таква забрана, може да се делува само на свеста на вработените. Секое парче храна без нутритивна вредност, не само што лошо делува на долг рок по нашето здравје, туку и го скусува животниот век. А дополнително, ја чини компанијата и државата огромни финансиски средства кои би можеле наместо за лечење да се употребат во други цели.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Aleksandra)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: што јадете на работа?
29.10.2009 13:21:24   
mother 29
обично геврек варен и јогурт!ако не не води некој на ручек хехехuser posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: што јадете на работа?
29.10.2009 13:25:18   
profesorica
цело време грицкам интегрални грисини на работа. а за оброк- обично си носам од дома сендвичи или тостови кои мм ми ги прави а плус овошје и нешто благо.


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: што јадете на работа?
29.10.2009 13:33:45   
vezilka RR
колешкиве викаат дека почнале поздраво да се хранат одкако јас сум дошла пошто сабајлечки обавезно прво се јаде овошје..user posted image user posted image user posted image е, за после зависи од тоа дали сум на диета или не..ако не, тогаш најчесто нешто од Специјал, а ако е „Diet Showtime“ си носам од дома спремено од предходниот ден..

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: што јадете на работа?
29.10.2009 13:33:51   
arh_diz
Bidejki imame eden cas pauza (znaci rabotime 9 casa ) odime obicno nekade da jademe so koleskite bez supa i salata nikako ne mozam da pominam . A so sebe nosam nekogas nesto za so caj ili kafe nautro poradi toa sto ne doruckuvam . Profesorica nemoj da me zalazuvas so grisinite mnogu gi sakam ama nazalost tuka gi nema .

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: што јадете на работа?
12.1.2012 15:13:26   
vezilka RR
Откако се вратив на работа ја запуштив здравата исхрана..ама од вчера повторно на режим..овошје и тост лепчиња. Bye bye на буреци, банички, сендвичи и други слични „мрсни бомби“ user posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: што јадете на работа?
12.1.2012 15:37:40   
temjana
Многу еднолично секој ден бејк ролс и кисело млеко или јогурт и подоцна 2 јаболка, и тоа го јадам речиси 2 години наназадuser posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: што јадете на работа?
12.1.2012 23:59:58   
mamamoni
бурек, кроасана, пица на парче, тост, сенвич и пак од почеток

_____________________________

Daughters are another version of yourself, but only better !

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: што јадете на работа?
3.2.2012 13:34:10   
JovanaJ
Nosam od doma eden obrok, plus uste 3 vida ovosje, zelen caj vo tekot na rabotniot den i voda...user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: што јадете на работа?
3.2.2012 15:12:12   
Maca25
Или тост или вртена пита!! друго нема во близина.
во последно време почнав да си носам од дома сендвичиња.
а обевзно секој ден си носам портокал и цитрон.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: што јадете на работа?
3.2.2012 15:16:38   
AnnaMolly RR
Сега сум на диета и јадам прво овошје, па за ручек некоја салата или мусли со јогурт и честопати инстант супа. Ние често од дома си носиме јадење зашто тука се ни е преку глава, се едно те исто. Сендвичи, тостови, буреци... Да ти се смачи.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: што јадете на работа?
3.2.2012 15:25:29   
Maca25
Гледам и кај мене на работа почнаа да си носат сите од дома јадење. Едно те исто секој ден, и нема да можеме да станеме од столчињаваuser posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: што јадете на работа?
3.2.2012 19:30:53   
Natuska85
Јас често кога сум на судење јадам во адвокатската уличка има многу убав млечен ресторан и обично јадам француска или пилешка салата со интегрално ѓевраче или некоја дрга кифла,а има и многу убави пити со јаболко,ореви и цимет, а кога не сум во последно време си носам од дома сендвич,а чат пат и по некое парче овошје. user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: што јадете на работа?
4.2.2012 20:50:00   
Snowhite RR
Јас кога сум прва смена обично купувам бело пециво, гледам стално да е различно, ама тие се производите, мора да се повторуваат, од дома не носам од причина што многу рано излегувам од дома и треба уште порано да станам за да направам нешто. Прво кога ќе отидам на работа јадам смоки обавезно, не знам зошто некоја навика таква ми остана, а покасно накај 10-11 појадувам тоа што сум го купила и јогурт обавезно и често земам и нешто благце за после кафето, најчесто витанова или од виталија житарките
А на втора смена обично ништо не јадам, зашто ручам пред да одам на работа и вечерам дома кога ќе си појдам, а може и да не вечерам


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: што јадете на работа?
7.3.2012 14:32:12   
Mihaela 2010
Denes dvopek i zdenka,edno paketce smoki i sega mckam Ocake od lesnik...udriv na dvopek denovive

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: што јадете на работа?
7.3.2012 16:17:53   
Natuska85
Во последно време се заразив од инстант супите.Ги купувам од Кам има зеленчукова со тестенини и крем супа од печурки.Многу се вкусни и двете, заситуваат а не дебелат многу,налиuser posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: што јадете на работа?
14.4.2012 12:30:15   
Luci
Во последниве 10 дена овошје дека на диета иначе ај да не кажувам, живи бруки уште јагнешко не сум јадела овде, само уште тоа останаuser posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: што јадете на работа?
26.11.2012 8:25:56   
Snowhite RR
Леле јас стварно веќе не знам што да јадам на работа, од се ми е преку глава, ем преку глава, ем не се здрави тие белите пецива со адитиви, ама со колешкава долго време се мислиме што да смениме и никако да смислиме. Дајте предлог

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: што јадете на работа?
26.11.2012 9:04:35   
mama toci
Леле јас стварно веќе не знам што да јадам на работа, од се ми е преку глава, ем преку глава, ем не се здрави тие белите пецива со адитиви, ама со колешкава долго време се мислиме што да смениме и никако да смислиме. Дајте предлог

Потпис! И мене стварно ми е преку глава ова еднолично јадење.Денес му дадов на еден колега пластични канчиња да ми донесе јадење од менза-гравче,супа и салата user posted image .Како ме погледна на кривоuser posted image ,ке ме утепашеuser posted image

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?