|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  9 10 11 [12] 13   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
4.5.2013 14:41:51   
masa
user posted image za vrednite rr-ki.E sega uste nekoja domakinka da pise recept za parmak zosto do sega ne sum pravela,a nemam mnogu iskustvo so testo I mi trebaat tocni merki user posted image godinava so 1vi maj izleti I sedenki zaboraviv da poracam,pa sega sama ke pravam pa mi treba recept

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 276
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
4.5.2013 15:07:51   
niki
a sto e toa parmak?

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот masa)
Непосредна врска до пораките: 277
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
4.5.2013 17:39:10   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

A pre preubavi se,alal da ti e,za trpenieto,bravo

Da ti kazam,uzivam vo rabotata..Mnogu smiruva a i mnogu mi e merak koga ke gi dadam i na site im se dopagaat.Najinteresno e sto site gi cuvaat moite jajca,zal im e da gi frlat...Do lani pravev i so cirkoni ama pa da ne bidam dosadna si vikam aj da smenam nesto...Ke vi pratam sliki...Pozdrav

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 278
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
4.5.2013 18:48:19   
AnnaMolly RR
user posted image

Еве ги и моите јајца.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 279
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
5.5.2013 8:56:17   
moni teo
user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 280
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
5.5.2013 11:18:31   
Felly RR
user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот moni teo)
Непосредна врска до пораките: 281
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
26.3.2014 8:57:46   
AneLav RR
Ајде женички ни се наближува Велигден, почнавте ли со подготовките, какви декорации правите , насадивте ли пченичка... ?

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 282
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
26.3.2014 9:12:29   
Felly RR
Уште не сум почнала со подготовките, а баш ми се јави желба, малце за промена, ама чекам прво да средиме некои работи, па тогаш да вадам велигденските украси, да не ми дојде дупла работа. Се мислам и за пченицата: 1-2 недели претходно си велам е доволно за да порасне?

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 283
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
26.3.2014 9:38:04   
mommy_angels RR
Се мислам и за пченицата: 1-2 недели претходно си велам е доволно за да порасне?

Е ова и мене ме интересира,4 недели и се многу ,од искуство си знам,преголема е,ама колку е таман ?

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 284
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
26.3.2014 10:00:31   
Felly RR
Mommy, ако е преголема можеш и со ножички да ја поткастриш малку, само да не почне да пожолтува. Јас мислам 2 недели е сосема доволно, ако е на топло и сончево место.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 285
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
26.3.2014 10:21:02   
miana
Девојки, а што е финтава со тревава? Што и правите откако ке порасне? Така си ја чувате како украс или...?

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 286
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
26.3.2014 10:58:14   
Felly RR
Миана, еве тука пишав за тревата. АМа јас до сега не сум ја искористила за ништо. Ја чувам како украс, да има нешто зеленко за Велигден, и потоа ја фрлам.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 287
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
26.3.2014 23:24:15   
deluxe
Јас веќе си насадив пченицаuser posted image
Почна да излегува над земјата,ќе порасне до Велигден многу,но ќе ја пострижам 1-2 со ножициuser posted image user posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 288
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
27.3.2014 0:26:14   
bucko mal
Vcera mm nacekal boja za jajca i mi donese.Epten se izraduvavme.E kakva ke bide ne e ni vazno.vazno ke isfarbame jajca.
Za veligden pravam kozinjak,baklava a rucekot e jagnesko meso.

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 289
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
14.4.2014 9:28:51   
Mihaela 2010
Jas odvaj cekam da dojde denot,go obozavam celiot ritual i odvaj cekam mislam deka i M ke ucestvuva ovoj patuser posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 290
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
14.4.2014 9:41:32   
elenak
И јас од се најмногу го обожавам фарбањето јајца. Годинава се мислев да екпериментирам малку и да ги фарбам природо, без вештачки бои, со овошје и зеленчук ама некако се откажувам од идејата. Многу комплицирано ми изгеда, еден куп тенџериња, мириси, па којзнае какви бои... Ајде ако сте фарбале кажувајте, се исплати или не.

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 291
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
14.4.2014 13:54:19   
пале 86
........
Здраво јас сум нов член на форумов. Многу ми се допаднаа вашите декорации од претходните години па решив и јас оваа година да декорирам за Велигден. Ставив некои слики како ми испаднаа декорациите, само не сум сигурна дали правилно ги поставив. Доколку не се гледаат ќе ве замолам за помош како се ставаат слики

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 14.4.2014 14:28:47 >

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 292
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
14.4.2014 14:00:22   
Felly RR
Пале 86, еве ТУКА КЛИКНИ има тема со упатства како се поставува слика. ДОбредојде на форумот, и ајде чекаме да ги видиме твоите слики, па сигурна сум дека и ние ќе добиеме некоја нова идеја.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот пале 86)
Непосредна врска до пораките: 293
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
14.4.2014 14:01:43   
Defne90 RR
И јас го обожавам ептен ритуалот на вапцување јајца.Овие години ги вапцував строго црвено,ама сега ќе ги вапцувам во повеќе бои.Па и ќе пробам да ги украсам.Сакам да ми бидат разнобојни и светкави.Едвај чекам да дојде денот за вапцување на јајцата.user posted image А и синко уште сега се токми да ми помагал ха ха и тој е ептен обземен од еуфоријата околу вапцувањето.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот пале 86)
Непосредна врска до пораките: 294
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
14.4.2014 14:01:50   
caciana
http://album.ringeraja.mk/index.php?page=album&ID=2111
eve nekoja ideja i od mene user posted image

(Одговор на членот пале 86)
Непосредна врска до пораките: 295
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
14.4.2014 16:07:32   
пале 86
user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

фала многу за помошта Felly RR. Еве сега се гледаат. Ги поставив денес а ги подготвувам веке цел месец. Уште јајцата да ги офарбаме во четврток...

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 296
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
14.4.2014 16:12:34   
AnnaMolly RR
Леле Пале прекрасно е! Особено тие јајца во плетени „облеки“ :))) Сама ги правеше? Преубаво е се!

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот пале 86)
Непосредна врска до пораките: 297
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
14.4.2014 16:29:48   
пале 86
Фала многу. Да сама ги исплетев. Најпрвин ги видов на интернет и ептен ми се допаднаа и почнав сама да плетам и полека ги усовршив. Исплетев околу дваесетина, но само овие ги „облеков“ испразнети се. Другите ќе ги „облечам“ кога ќе ги исфарбам.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 298
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
14.4.2014 16:36:43   
AnnaMolly RR
Преубаво! Јас па немам ич талент и фантазија да направам нешто вакво. Алал да ти е. Јас си местам неколку кошнички велигденски и зајчиња и оние купечки јајца-украси на стапчиња што се. А види што убаво е кај тебе со своја рака украсено и уникатно :)

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот пале 86)
Непосредна врска до пораките: 299
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
14.4.2014 16:39:49   
Felly RR
user posted image user posted image user posted image Пале, навистина прекрасно изгледа се. За плетените сигурно треба многу трпение и труд. А и овие другите со конец на балони ги правеше? Ги имам гледано на интернет и сакав и јас да направам, ама не знам какво лепило се употребува. Како ги правеше, те молам сподели со нас, да не ги утнам барем.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот пале 86)
Непосредна врска до пораките: 300
Страница:   <<   < Претходна страница  9 10 11 [12] 13   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  9 10 11 [12] 13   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?