|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Ламинат
31.7.2009 22:39:05   
koalicka
Dali ste stavale laminat po doma, kako ste zadovolni od nego, kako se cisti-odrzuva i dali ima nekoj sto stavale vo kujna. Kaj ga kupime kvaliteten ama poeftinuser posted image . Jas naednas mnogu prasanja ama potrebna mi e pomos da se odlucam.user posted image .

< Поракaта ја уредил Elena -- 31.7.2009 22:53:53 >
Непосредна врска до пораките: 1
   Ламинат
31.7.2009 22:50:53   
Еца
Леле коаличка и ние пред некое време се мислевме за ламинат ама на крај викнавме мајстор ни го иструга паркетот, излакира и супер испадна,ама колку што знам едни пријатели ставаа ламинат и многу се задоволни, лесно се чисти, и убаво изгледа.Ајде ќе ти помогне некој сигурноuser posted image

< Поракaта ја уредил Elena -- 31.7.2009 22:54:06 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот koalicka)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Ламинат
31.7.2009 23:06:53   
koalicka
Fala ti Elena za podrskata, nie veke se odlucivme za da stavime laminat vo kujna i hodnik (zasto e samo ploca nema pod) ama vcera setavme po prodavnici i me razocaraa ovie nasi prodavaci mi kazaa deka nema vodootporen i deka ne se cistel so vlazna krpa pa sega sum vo nedoumnica sakav da stavam vo kujna zatoa sto nekade imav procitano deka se koristi i za niv, ama sega ova so vodava pocna da me sekira toa da ne stavime sega laminat pa po 2-3 godini pak da stavam nov pod. user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Ламинат
1.8.2009 12:37:34   
mami
ние на работа имаме ламинат и чистачката го чисти со специјално средство за ламинати кое се раствора во вода и поминува со џогер и гајле нема..мислам дека тоа е најлесна варијанта за одржување..

(Одговор на членот koalicka)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Ламинат
3.8.2009 23:25:27   
Боцко
ламинат е топ варијанта. имавме во претходниот стан, сега имаме паркет и секој ден се потсеќам колку повеќе го сакам ламинатот. за дома треба со 15000 вртежи и да е добар бренд (KRONOSPAN, PERGO и слични). се чисти со средство за ламинати EMSAL растворено во вода и џогер. закон.

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Ламинат
4.8.2009 18:56:23   
Danica
Super e, go imame nasekade po doma,duri i vo kujna (dolu mesto plocki imame laminat). Lesno se cisti, samo vnimavajte koga e vodeno neverovatno mnogu se lizga! 

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Ламинат
9.9.2009 12:41:43   
Mamicka3
Еве од мене едне помош....  За средства за ламинат и друга намена јас лично ги купувам од КНЛ СИСТЕМИ кај нова железничка се наоѓаат...  Имаат премногу добри средства за чистење.

_____________________________

Децата се најголемо богатство
Марио 31.10.2002
Ана Марија 01.11.2005
Трајче 20.09.2009

(Одговор на членот Danica)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Ламинат
28.9.2010 22:13:43   
lukas
sp sto gpo cistite laminatot,mnogu kako fleki mi se pravat posledno,go cistev so univerzalno sredtvo,posebno vo dnevnata kaj sto mi e posvetol i plus tuka pominuvame poveke vreme...predlog..??

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Mamicka3)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Ламинат
29.9.2010 0:30:54   
Maca25
моите дома имаат ламинат, и мајка ми исто многу се жали дека флеки и се познаваат, а тазе чистен. мајка ми го чисти со емсал, ама некако не е задоволна.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Ламинат
29.9.2010 15:03:12   
Bogdancanka
nie imame laminat vo dnevnata ama ic ne go sakam treba da mu bides rob za da ne ostanuvaat fleki,neznam uste kakvo ne sredstvo ne sum kupila ali ic nemi se sviga i plus samo vlecam trosed dvosed se nesto premestuvam i go dogrebav,se nadevam nabrzo ke go ostetamuser posted image da go izvadime...

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Ламинат
29.9.2010 17:54:18   
puze
pocuruk nesto nemam videno imam vo celiot sprat ama za nisto ne go biduva samo so krpata vrace da si odis i da si brisis a plus toa se grebi so sitnici i jas se nadovrzuvam na bogdancanka odvaj cekam da go smenam


(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Ламинат
29.9.2010 21:48:37   
lukas
jas samo vo dnevnata se kaam sto kladov svetol buka a vo salonot si staviv temen ubajna i 5 dena so se vika da ne smetam da ne izgogiram ne se poznava,a ovde veke vo dnevnata se sakativ od metenje i brisenje,aman..

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот puze)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Ламинат
21.12.2011 0:17:51   
suzeto
sakame da redime laminat vo detskata soba no jas ne sum za .....ne mi se prirodni....ne znam dali se stvarno ubavi a vo drugite sobi imame parket...
razgleduvav po net.najdov dosta stranici: lav-komerc ama e vo skopje...na pocetnata strana ima masiven parket na patentiran klik sistem ..ne se lepi,ne se lakira,se redi kako laminatot dali nekoj moze da mi kaze nesto poveke dali nekoj go posetil lav-komerc itn.

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Ламинат
21.12.2011 10:17:06   
JovanaJ
Nie imame temen laminat vo cel stan. Koga se gradese zgradata imase opcija da biras dali sakas laminat koj sto vleguvase vo cenata za stanot ili parket za koj sto se doplakase. Ama togas svekor mi biral i odbral laminat. Ne izgleda loso, fino e...sega neznam toa prirodno ili ne prirodno ama jas sekogas sum poveke za parket. Sega za sega ne go menuvame ama koga ke dojde vreme bi stavila definitivno parket.

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Ламинат
21.12.2011 14:31:26   
suzeto
a dali nesto znaete za bambusov laminat ni rekoja deka e mnogu poosetliv deka se greba a cenata e 14 evra

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Ламинат
21.12.2011 15:54:05   
kikicka
Ние сакавме тако бамбусов ама ....е такакети влезенекојоблечен па со камен ке ти огребе ако му се закацило на патиката или чевлата и ред др работи па одржување вакво такво и на крај земавме стандардламинат ни крем ни бел некоја меѓу боја и прилагодливна џеп и добар енеманекојапосебна одржавка,метам и пребришувам

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Ламинат
21.12.2011 16:32:55   
Annet
ние имаме паркет,ама од кога е правена кукава 27 год не е лакиран ни струган,е само оваа соба сто седиме ние стругавме и лакиравме,ама кој ѓавол е и тоа,јас кога ќе дојде време незнам што ќе правам,сестра ми е инжењер по дрвна индустрија и вика,ламинатот е најубава работа ако падне жар не гори не се прават дупки од штикли,не накиснува од вода ...а сега да стругам да лакирам ,па мириса,незнам ја за ламинат сум поубаво е лично и лено се одржува.......така мислам

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Ламинат
21.12.2011 16:43:36   
suzeto
neznam dali ima kaj nas masiven parket na patentiran klik sistem kako toj vo lav-komerc...ne se lakira ne se lepi.........
jas sum za parket no od zdola e otvoreno pa ke ima kondenzacija pa moze da ni se kreni ,razdeli i tn...dogradba pravevme nad terasata......
bambusoviot laminat me bendisa no otkako mi rece eden bratuced deka se grebe, kaj sto odele da montiraat spalni na podot im stavale kebina

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Ламинат
21.12.2011 16:48:02   
kikicka
е да икајнас куќата беше цела пархет арноама на снаата неи се свиѓаше па реши да го смени мислењето на сите дека требаили нов пархет или ламинат...и така бидна user posted image user posted image секаде имаме ламинат ама стварно пархетот беше ем стар ем сеопуштил сотекна време,патребаше да го потполнуваатпа стругат па лакираат и мнг работа вака по лесно е

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Ламинат
21.12.2011 16:58:30   
suzeto

ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

ние имаме паркет,ама од кога е правена кукава 27 год не е лакиран ни струган,е само оваа соба сто седиме ние стругавме и лакиравме,ама кој ѓавол е и тоа,јас кога ќе дојде време незнам што ќе правам,сестра ми е инжењер по дрвна индустрија и вика,ламинатот е најубава работа ако падне жар не гори не се прават дупки од штикли,не накиснува од вода ...а сега да стругам да лакирам ,па мириса,незнам ја за ламинат сум поубаво е лично и лено се одржува.......така мислам


a od sto e sostaven laminatot ....bideki e sestrati inziner zatoa te prasuvam....da ne se sostoi od nekoi stetni hemikalii i od toa se plasam bideki tuka ke mi bide najmiloto....da ne se radioaktivni ...koj se najdobri germanski avstriski ili nekoj dr.

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Ламинат
21.12.2011 17:01:11   
suzeto
kikicka
jas ne bi menuvala parket za laminat nikogas barem zasega e toa moeto mislenje ...parketot ke go prestrugas i pak e nov znaes barem e drvo,

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Ламинат
21.12.2011 17:06:04   
Annet
ќе ја прашам и ќе пишам оти незнам стварно......
ИЗВОРНА ПОРАКА: suzeto


ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

ние имаме паркет,ама од кога е правена кукава 27 год не е лакиран ни струган,е само оваа соба сто седиме ние стругавме и лакиравме,ама кој ѓавол е и тоа,јас кога ќе дојде време незнам што ќе правам,сестра ми е инжењер по дрвна индустрија и вика,ламинатот е најубава работа ако падне жар не гори не се прават дупки од штикли,не накиснува од вода ...а сега да стругам да лакирам ,па мириса,незнам ја за ламинат сум поубаво е лично и лено се одржува.......така мислам


a od sto e sostaven laminatot ....bideki e sestrati inziner zatoa te prasuvam....da ne se sostoi od nekoi stetni hemikalii i od toa se plasam bideki tuka ke mi bide najmiloto....da ne se radioaktivni ...koj se najdobri germanski avstriski ili nekoj dr.


(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Ламинат
21.12.2011 17:24:26   
kikicka

ИЗВОРНА ПОРАКА: suzeto

kikicka
jas ne bi menuvala parket za laminat nikogas barem zasega e toa moeto mislenje ...parketot ke go prestrugas i pak e nov znaes barem e drvo,
[/quote


даа знам дека нема поубаво али да говидеше дупки дупки каде скапанкаде потемнет нелакиранод пред 27 години ептен катасрофален и архитектите ни кажаа ида госредиме нема да е тоа тоа нов пархет ни беше скапо бидејќи цела куќа ја реновиравме и решивме ламинат колку толку трае здравје


_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Ламинат
21.12.2011 17:38:21   
Annet
ne bil voopsto radioaktiven da ne se plasime za toa,laminat znaci sloj,znaci presovani materijali,so razlicna dizajnirana folija,praven d plastika ili od drvo,germanskiot se smetal za poubav.....e sega sekoj ima pravo na izbor i laminat moze da se najde po poskapa cena od parket...ama zavisi do dzebceto;-)))
se potrudiv pobarav i prasav sega toa e od mene;-))))

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Ламинат
21.12.2011 18:14:18   
suzeto
fala vi mnogu....
definitivno ke bide laminat bideki kako sto vi objasniv parketot moze da ni se kreni,bideki sobata e na terasa.....
mozda vo skopje ima poubavi no tuka kaj nas nema nekoj bas...i se od 7 evra do 14 toj bambusoviot no na net nikade ne mi izleguva bambusov laminat

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?