|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
20.4.2011 16:11:06   
mec21
Da da da obavezno utre i jas stanuvam sabajle da farbam jajca toa nikako ne moze da se propusti:) Jas kupiv od site boi onaa na PALETA 7 mnogu sum zadovolna od nivnata boja,kupiv i zelatin i kristali i slikicki i slama i sve:)))) a i da ne zaboravam ima na youtobe kako se farbaat jajca i slicni idei.


Линкот е тргнат од страна на модераторот. Линкови со презентации на прозиводи праќајте преку пп.


< Поракaта ја уредил Maca25 -- 20.4.2011 18:38:59 >

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
20.4.2011 18:37:33   
Maca25
ЈАс лани фарбав со боите на палета 7 и ми излегоа јајцата ептен убави. Оваа година нема јас да фарбам, ќе одам на презентација каде ќе ми ги исфарбаат јајцата. user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mec21)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
20.4.2011 20:28:00   
mec21
maca25 a kade ke odis na prezentacija,za boi ili nesto slicno.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
20.4.2011 21:35:45   
Maca25
Во цептер ќе има презентација. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mec21)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
20.4.2011 23:18:22   
lukas
jajcata gi varam na tivko eve veke skoro eden saat,so vikate ke da se gotovi?user posted image

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
20.4.2011 23:23:51   
Natuska85
Лукас сигурно се готови,еден саат е многу време.Од вечерва ги спремаш,а?

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
20.4.2011 23:25:03   
Olivia
Lukas bravo ti epten rano rano si pocnala da variv, jas mislam dosta im e 1 cas na tivko jas duri i pokratko gi varam samo na krajot pred da gi izvadam gi stavam na malce posilno okolu 1do2minutki da se osiguram deka nema da se ziviuser posted image ,jas sabajle vo 4 ke varam i farbam so majka mi samo crveni taka se dogovorivme ama vo sabota samo jas ke si farbam vo site mozni boi ke eksperimentiram ke gi saram ke probam i vo dve boi da gi napravam se nadevam ke uspeam pa ke spodelam fotki,pozz


_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
20.4.2011 23:29:45   
lukas
da  natuska,posekako sedam koga ke pomine 12 ke pocnam so farbanje,a ako stanam vo 5 ne ke mozam da go izdrzam denot so lukas, eve sega ke gi izvadam taman.pa ke gi slikam i ke vi ja pokazam korpata ,i dvete mali korpinja za vnukite sto gi spremam...pozdravce...

olivia,sto da pravam utre ne ke mozam so boja zamackana i po lukas da trcam zatoa sega dodeka spie najubavo...user posted image


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
20.4.2011 23:36:16   
Џесика
Лукас, извади едно јајце и стави го на масата, ако не се тркала, значи сварено е.

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
20.4.2011 23:40:31   
lukas
fala jesika,no edno veke vo varenjeto mi bese skrseno pa go otvoriv nego i domakinka sum bila,hahha,pa eve malku da izladat ke gi farbam so zelatin...

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
20.4.2011 23:42:48   
Natuska85
user posted image Лукас па да ставиш слики да видиме.Туку ќе ве прашав како обично ја ставате бојата,посебно ја мешата во вода па едно по едно јајце ги вапцате,или ја растварате во веќе водата во која се варатuser posted image .Се надевам ме рабравте што сака да каже авторотuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
20.4.2011 23:49:42   
Pepelaska *
Е и ја сакав да си фарбам јајца првпат за моето семејство , ама ќе почекам изгледа , свеки ќе си фарба јас може ќе се замешам ама без мерак, user posted image  а за сабајле не спомна ништо овде се понашаат како да не иде Велигден ни јајца ни ништо , мајка ми станува па со нејзиното ќе му направиме на Мартин црвено бело дебело user posted image а догодина се надевам јас ќе си фарбам

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
20.4.2011 23:51:26   
lukas
jas edno po edno so zelatinot gi vapcuvam jajcata a taka so boja zaedno ne ni znam kako treba od prilika znam ama taka nema sansi da pravam nekogas koga ima polesen nacin...bar za mene taka izgledauser posted image ...polesno so zelatin...pozzz i odam da farbam jajca.... user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image jupi dvaj cekam na lukas utre da mu napravam crveno belo debelo...hihiih..


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
20.4.2011 23:53:51   
Olivia
Natuska jas za toa farbanje stalno se karam so majka mi ona gi stava site odednas vo nova voda kade e rastvorena bojata,saka samo silno crvena boja da bidat i gi ostava podolgo, a jas poinaku edno po edno vo mali sadovi gi mesam boite pa odkako ke se svarat prvo edno po edno gi stavam vo sad so ocet pa vo sadot so boja i mnogu kratko gi drzam taka, sakam da mi bidat posvetli boite.


_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
21.4.2011 10:30:35   
mamiko
Здраво домаќинки, јас станав сабајле предизгрејсонце и вапцав 3 јајца, е сега кој ке ми каже кога се вапцуваат другите, може во текот на овој ден или во сабота.

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
21.4.2011 11:16:23   
penelopa
user posted image user posted image user posted image за сите вреди домаќинки. Јас сабајлето ги исфарбав првите јајца останатите пред малку. Црвени, сини, зелени и жолти по неколку од секоја боја- супер изгледаат во велигденската кошничка.

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот mamiko)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
21.4.2011 11:27:36   
Maca25
Ајде домаќинки ставајте слики да видиме како испаднале вашите јајца. Јас сега ќе одам да купам јајца и бои. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
21.4.2011 12:27:04   
lukas
eve go i mojot domakinluk...pozzz..

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Maca25 -- 21.4.2011 12:40:29 >


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
21.4.2011 12:31:43   
Maca25
Браво лукас. Ептен се убави, со убав сјај. И јас некои вака ќе ги правам. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
21.4.2011 12:38:13   
Tanjat7880
Crveni,zоlti i zeleni,ubavo ofarbani i namackani so zejtince jajca SE GOTOVI!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
21.4.2011 13:23:06   
Maca25
Саммо што одлучив дека нема класично да фарбам јајца, туку ќе сварам 10-15 јајца и секој од нас дома ќе нацрта по нешто на 5 јајца. Сега сварив едно и го обоив со водените боички на Нина, кои не се отровни, и испадна супер. Не се брише бојата а и брзо се суши. Оваа година ќе имаме многу шарени јајца. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
21.4.2011 13:36:51   
zapce
Lele jas se si mislev sabajle da isfarbam jajca ama nisto ne bidna. Vcera cel den (posle rabota) so soprugot i sinceto bevme vo Strumica na soping i setkanje i koga se vrakevme, Matej zaspa uste vo kolata vo 8 i si vikam sabajle ke stane rano on i jas so nego i ke ofarbam jajca, no kako za cudo, otkako e roden matej vcera spiese cela nok, nitu ednas ne se razbudi, ne zaplaka, ne piese nisto, mozebi ke pocneme da spieme cela vecer user posted image a sabajle si stanavme pred 8 taman za vo gradinka i za na rabota, pa taka ke si gi isfarbam jajcata kog ke si odam doma od rabota.

_____________________________

Ако не сум за себе - кој ќе биде за мене?
Ако сум само за себе - што сум јас?
Ако не сега - кога?

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
21.4.2011 13:37:59   
zapce
a se nadevam deka ke stavam i slikicki, ako uspeam da se snajdam

_____________________________

Ако не сум за себе - кој ќе биде за мене?
Ако сум само за себе - што сум јас?
Ако не сега - кога?

(Одговор на членот zapce)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
21.4.2011 13:39:04   
zapce
lukas prekrasni ti se jajcata, so zelatin li gi vapcase

_____________________________

Ако не сум за себе - кој ќе биде за мене?
Ако сум само за себе - што сум јас?
Ако не сега - кога?

(Одговор на членот zapce)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: ВЕЛИГДЕН- фарбање јајца, велигденска трпе...
21.4.2011 14:51:20   
Natuska85
Еве и моите јајца да ги видите кој не ги виде на фбuser posted image user posted image user posted image .Сабајле во 5 станав ги џиџав до кај 7.30-8 и пак му ја легнав до пред малку спиев,е сега може да продолжи денотuser posted image user posted image user posted image user posted image


user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот zapce)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?