|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Пумпица за измолзување
3.11.2011 10:48:19   
boomerang
i jas imam nedoumica kako tebe,bevme nasvadba prethodniot vikend i imav racna pumpicna na WEE i so nea nemozam da izmolzam ni 20 ml mleko i pozaljmiv na CHIICCO isto racna i pak isto ni 20 ml ,se dvoumam dali voopsto imam mleko koga go stavam da cica mn malku cica celo verme se vrti, cica od ednata grada edna min i se trgne i go stavam na drugata povlece ednas i tolkui taka nie celo vreme se macime aveke sme 6 ipol meseci i slabo napreduva rodeno e 2900 a sega e 6600 ,probav i vestacko ne go pie i kravjo i neznma veke so da pravam. doktorkata veli deka e vo prosekot,kakov e toj prosek?i mi vika stom jade hrana e dobro,zosto mora da pie mn melko,neka se uci da jade? neka mi pise nekoj so takvo iskustvouser posted image

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 151
   RE: Пумпица за измолзување
5.11.2011 12:50:09   
Natasa981
Ja imam Mini electric-ot na Medela..prezadovolna sum! Inace, nekoj ko da prasa za pumpicite vo Sistina, pa da pisam deka tie tamu ne se na Medela ,tuku Calypso i bas takva pumpica mi napravi ragadi na gradite koi do den denes nemozam da gi smiram. Znaci, taa na Calypso vrska nema, ovaa na Medela toplo ja preporacuvam.

_____________________________

Моќните нешта доаѓаат од малите почетоци - Џон Драјден

(Одговор на членот boomerang)
Непосредна врска до пораките: 152
   RE: Пумпица за измолзување
7.11.2011 15:26:59   
resen
prodavam mini elektrik medela pumpa za izmolzuvanje mnogu malku koristena

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 153
   RE: Пумпица за измолзување
8.11.2011 0:31:21   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: dushice

me interesira tie sto imaat pumpa elektricna na medela dali nonstop im vlece bez prestan koga ke ja stavat na grada ili vlece kako koga cica bebeto na primer vlece pusta
jas vecerva vidov edna vo bunjakovec 4000den ama ne e ista kako taa vo sistina sto mi ja dadoa
taa na nea imase kako displej i si podesuvas kolku sakas a ovaa nema takvo nesto edno trkalce ima i si go vrtis za da si podesis na koj pritisok sakas da vlece
ako ste videle negde takva da se prodava ve molam kazetemi


jas imam elektricna na medela no jas ne mozam da se izmolzam so nea edvaj 20 grama izmolziv i toa od ednata grada a od drugata ne bide i nesto ne biva sto e rabota nemam pojama i ete celo vreme se izmolzuvav a sega koga ne doam pak si stoi mislev ke mi vrsi rabota kako sto trebase da se izmolzam ama nisto ne uspeav so nea

(Одговор на членот dushice)
Непосредна врска до пораките: 154
   RE: Пумпица за измолзување
18.1.2012 11:49:11   
Yummy Mammy
Dali nekoj koristi vakva pumpica za izmolzuvanje?

user posted image
Firmata e AVENT, no na istiot princip ima i drugi firmi. Jas imav od CHICCO isto racna, no ic ne bev zadovolna, raka mi pagase dur izmolzam 20ml. Ne znam dali so ovie drugive racni odi polesno...


Модератор: надворешни линкови се забранети!



< Поракaта ја уредил AnnaMolly RR -- 19.1.2012 8:54:05 >


_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 155
   RE: Пумпица за измолзување
18.1.2012 17:20:26   
miana
devojce jas imam vakva pumpica na avent ja koristam... Ja kupiv so prvoto bebe, 50 evra i bas sega koga postelnina ja vidov i vo enci menci...Inaku top e pumpicata,i izmolzuvanjeto ne e voopsto macno kako so onie obicnite...Nekolku pati stiskas kako vo prazno dodeka stvori ubavo vakum i si vlece mnogu polesno..Jas za 10 min molzam 50 ml mlekce..Na samata pumpica si ima i masazer za gradata i extra e ..

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 156
   RE: Пумпица за измолзување
18.1.2012 20:25:03   
Ikana
Jas si ja koristam na medela mini electric i super mi e, nemam bas nikakva zamerka, koristev i racna na chicco ama raka mi padna od pumpanje, vaka on/off i mlekce si tece user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 157
   RE: Пумпица за измолзување
19.1.2012 13:52:43   
Natasa981
ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Jas si ja koristam na medela mini electric i super mi e, nemam bas nikakva zamerka, koristev i racna na chicco ama raka mi padna od pumpanje, vaka on/off i mlekce si tece user posted image


Potpolno isto i so mene!


_____________________________

Моќните нешта доаѓаат од малите почетоци - Џон Драјден

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 158
   RE: Пумпица за измолзување
21.2.2012 16:22:41   
vodickata
mamicki ne znam dali mu e ovde mestoto na prasanjevo ama valda nekoj ce mi odgovorit me interesir od ko ke se izmolzam kolku vreme smee da stoi mlekoto na sobna temperatura 20tina stepeni a kolku vo frizider i ako go stavam vo frizider posle kako da mu go stoplat ???


_____________________________

:))СЕКОЈ НОВ ДЕН НОСИ НОВА НАДЕЖ :))

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 159
   RE: Пумпица за измолзување
21.2.2012 20:08:55   
bombica
На собна темп. може да стои 3-4 часа, а во фрижидер 24 часа.За топлење...јас го ставав шишето во топла вода (ама не врела) и од време на време го проклацкував.

(Одговор на членот vodickata)
Непосредна врска до пораките: 160
   RE: Пумпица за измолзување
21.2.2012 22:20:23   
kikitina

ИЗВОРНА ПОРАКА: vodickata

mamicki ne znam dali mu e ovde mestoto na prasanjevo ama valda nekoj ce mi odgovorit me interesir od ko ke se izmolzam kolku vreme smee da stoi mlekoto na sobna temperatura 20tina stepeni a kolku vo frizider i ako go stavam vo frizider posle kako da mu go stoplat ???



Јас на собна температура го чував најмногу еден час, после приметив дека млекото ја менува бојата и малата имаше грчеви ако го испие а стоело подолго. Во фрижидер немам ставано, веројатно може да стои подолго, ама се плашев од развој на бактерии при загревање.

_____________________________

Господ постои само ако веруваш во него!

(Одговор на членот vodickata)
Непосредна врска до пораките: 161
   RE: Пумпица за измолзување
27.2.2012 12:15:45   
MarilynMonroe
Каде во Скопје има избор на асална пумпа за измолзување (рачна) ми треба само за повремено користење. Бев во Зегин дежурниот на Партизанска и имаа од Chicco трубата ама не ми се гледа практична (ја користи некоја од вас?), ја имаа на Chicco со стакленото шише ама ми е чудна, а ја имаа и на Lansinoh рачната ама ми е многу 2000ки ... совет?

(Одговор на членот kikitina)
Непосредна врска до пораките: 162
   RE: Пумпица за измолзување
27.2.2012 12:29:03   
kikicka
Јас јапробав рачната од чико ја позајмив ама не ми влечеше и си купив електрична на медела и задоволна бев, убаво влечеше ептен се вадеше до последна капка user posted image јас немав мнг млеко ама скроз дури немав потреба од пиење апчиња за да престане да ми лаче млеко само се молзев со меделата додека не престана да тече скроз пошто не бевме на доење ради х причини .така да благо ти ја препорачувам може ке ти затребаи др .пат ако ти е ова прва бременост јас си ја чувам здравје за натаму не се знае ,подобро плати сега отколку два пати ист ѓавол.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот MarilynMonroe)
Непосредна врска до пораките: 163
   RE: Пумпица за измолзување
27.2.2012 12:33:25   
MarilynMonroe
Уште нешто... каде во Скопје има производи на Медела да ја побарам нивната рачна пумпа... ?

(Одговор на членот MarilynMonroe)
Непосредна врска до пораките: 164
   RE: Пумпица за измолзување
27.2.2012 12:34:23   
MarilynMonroe
Kikicka, Кој модел??

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 165
   RE: Пумпица за измолзување
27.2.2012 12:37:10   
Beatris
Jас сум презадоволна од електричната пумпа на НУК, истата ја има и рачна, скапичка е ама спас е user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот MarilynMonroe)
Непосредна врска до пораките: 166
   RE: Пумпица за измолзување
27.2.2012 12:41:32   
maki1
Jas seuste ja koristam Lansinoh elekticnata so dve sisenca e i ekstra mi se pogodi,i basa za ista minutaza dvete gradi se sredeniuser posted image .



_____________________________

Pantai Rai

-Heraclitus

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 167
   RE: Пумпица за измолзување
29.2.2012 10:23:49   
MarilynMonroe
Дали некоја од вас има искуство со ваква пумпица?

http://img4.baby-markt.de/out/pictures/0/a007295.jpg

(Одговор на членот boomerang)
Непосредна врска до пораките: 168
   RE: Пумпица за измолзување
29.2.2012 10:34:36   
kikicka
на неа пишува медела мини електрична побарај на фб имаат профил сигурно го пишуваа и бројот .
ИЗВОРНА ПОРАКА: MarilynMonroe

Kikicka, Кој модел??



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот MarilynMonroe)
Непосредна врска до пораките: 169
   RE: Пумпица за измолзување
29.2.2012 12:01:52   
Calypso

ИЗВОРНА ПОРАКА: MarilynMonroe

Дали некоја од вас има искуство со ваква пумпица?

http://img4.baby-markt.de/out/pictures/0/a007295.jpg


Jas imav vakva slicna na Baby Nova, mene ne mi vrsese rabota, mozebi ili jas ne znaev kako treba da ja namestam, ili gradite mi bea pregolemi (ke da bese ova vtorovo). Kolku sto mozev, se izmolzuvav, demek da stimuliram da mi nadojde mleko, ama nisto.

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот MarilynMonroe)
Непосредна врска до пораките: 170
   RE: Пумпица за измолзување
29.2.2012 13:08:15   
Fiao
Ako sakate dobra, racna pumpica, koja e so pristupacna cena, a odlicno si ja vrsi svojata rabota, vi ja preporacuvam pumpata na Tommee Tippee so edno sisence. Ako ne se lazam vo Enci Menci bese okolu 1600-1700 denari, ama mene epten mi zavrsi rabota

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 171
   RE: Пумпица за измолзување
2.3.2012 15:29:31   
fetusce
Jas ja koristam nub racna pumpica. Uste da znam kako da ja pritiskam pumpicata za da potece mleko od gradata, ama denes prvpat ja koristam i bezuspesno samo 5 lazicki mlekce izmolzev. A mozebi i nemam. Kojznae.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 172
   RE: Пумпица за измолзување
2.3.2012 15:39:27   
kikicka
За гради на кој што каналите тешко им пробиваат само електрична пумпица,со рачната нема ич млеко да излезе,барем кај мене беше така едвај пробиваше млекото како што викаш 5 лажички а со електричната 50мл од една вадев дури мнг беше и тоа за мене што немав ич млеко.user posted image така да фетусче ако можеш од некој да пробаш со ел. да видеш како ке ти е па да споредеш

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот fetusce)
Непосредна врска до пораките: 173
   RE: Пумпица за измолзување
2.3.2012 16:14:28   
Ljubovce
Medela...epten vlece,4 meseci so nea vadev mlekce i maliot piese..prezadovolna sum..

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 174
   RE: Пумпица за измолзување
3.3.2012 22:05:44   
Natasa981

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ljubovce

Medela...epten vlece,4 meseci so nea vadev mlekce i maliot piese..prezadovolna sum..



isto i jas, prezadovolna sum!

_____________________________

Моќните нешта доаѓаат од малите почетоци - Џон Драјден

(Одговор на членот Ljubovce)
Непосредна врска до пораките: 175
Страница:   <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?