|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Пумпица за измолзување
3.3.2012 22:26:41   
ivoni4ka
zenski a kolku pari e medela mini electric pumpata?

_____________________________



(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 176
   RE: Пумпица за измолзување
3.3.2012 23:10:00   
bombica
Јас пред 7 мес. ја купив 4000 а сега гледам се движат од 4500 до 5000 ( ова за во Велес)

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 177
   RE: Пумпица за измолзување
4.3.2012 11:22:01   
kikicka
не се сеќавам ама мислам дека беше тука некаде 4000 или 3500 ден е сега ако се поскапени незнам
ИЗВОРНА ПОРАКА: ivoni4ka

zenski a kolku pari e medela mini electric pumpata?



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 178
   RE: Пумпица за измолзување
5.3.2012 13:15:23   
Natasa981
Mini electric na Medela e 3990 den. vo aptekite Eurofarm.Jas ja kupiv pred 4 meseci.

_____________________________

Моќните нешта доаѓаат од малите почетоци - Џон Драјден

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 179
   RE: Пумпица за измолзување
15.3.2012 13:28:05   
fetusce
I jas imama racna pumpica ama nesto mnogu tesko mi ide molzenjeto. Mozebi neznam da se izmolzuvam, ili pak nemam mnogu mleko. Pa se otkazav od izmolzuvanje.

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 180
   RE: Пумпица за измолзување
15.3.2012 21:37:39   
vodickata
i jas imam racna pumpica ama za nisto ne ja biva ama ic nitu malce ne mi vlece pa koga moram si cedam so raka direkno vo inkata od pumpicata

_____________________________

:))СЕКОЈ НОВ ДЕН НОСИ НОВА НАДЕЖ :))

(Одговор на членот fetusce)
Непосредна врска до пораките: 181
   RE: Пумпица за измолзување
29.4.2012 20:51:18   
kalin vo februari
Mamicki dve prasanja,dali so izmolzuvanjeto a se pomalku cicanje direkno od grada moze da sekne mlekoto?I dali se dovolni po 90 ml za obrok kaj novorodence?

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 182
   RE: Пумпица за измолзување
29.4.2012 21:07:34   
mamymamy
Jas koristev AVENT (na Philips) pumpa za racno izmolzuvanje. Neverojatno dobra pumpa, kupena od Zagreb.
AKo imate problem so gradite  potrudete se da ja najdete navitina odlicna pumpa.user posted image

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 183
   RE: Пумпица за измолзување
29.4.2012 21:15:33   
mamymamy
Kalin vo Fevruari, so se pomalku cicanje  se namaluva mlekoto.
Vo mojot slucaj taka bese, se molzev 1 mesec i navistina sekna mlekcetouser posted image  

(Одговор на членот kalin vo februari)
Непосредна врска до пораките: 184
   RE: Пумпица за измолзување
30.4.2012 8:50:34   
Junona

ИЗВОРНА ПОРАКА: kalin vo februari

I dali se dovolni po 90 ml za obrok kaj novorodence?


user posted image 90 мл????????тоа е премногу за еден оброк кај новороденче

_____________________________

„Не стануваме попаметни од она што сме го чуле,туку од она што сме го доживеале“.

(Одговор на членот kalin vo februari)
Непосредна врска до пораките: 185
   RE: Пумпица за измолзување
30.4.2012 9:37:32   
Beatris
ИЗВОРНА ПОРАКА: kalin vo februari

Mamicki dve prasanja,dali so izmolzuvanjeto a se pomalku cicanje direkno od grada moze da sekne mlekoto?I dali se dovolni po 90 ml za obrok kaj novorodence?



Мојата од прв ден не цицаше, 5 месеци молзев и и давав со шише, млекото го одржував, ама не можам да кажам дека не се намалуваше. Не е иста стимулацијата со цицање и пумпа user posted image  Потоа ми се расипа пумпата, 1 недела ми ја држеа на сервис, кога ми ја вратија млекото беше многу намалено. А имав млеко како за 10 деца на почетокот ама тоа е...

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот kalin vo februari)
Непосредна врска до пораките: 186
   RE: Пумпица за измолзување
6.5.2012 23:30:10   
kalin vo februari
a po kolku ml i davase na obrok,mene mi rekoa po 80ml e dovolno,sega imame 2 meseci i posle sekoj obrok vristi deka saka uste,duri koga izmolzuvam i imam po 120ml i togas vristi :0

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 187
   RE: Пумпица за измолзување
7.5.2012 10:06:06   
Beatris
Тоа на почетокот е доволно да, после ќе и даваш се додека и се пие, ќе молзиш повеќе, во секој случај зависи и млекото колку е јако, индивидуално е

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот kalin vo februari)
Непосредна врска до пораките: 188
   RE: Пумпица за измолзување
3.8.2012 10:18:55   
gabika85
Ne znam dali e ovde mestoto za da objavam, prodavam elektricna pumpica za izmolzuvanje na Medela za 3000 denari. Koristena e nepolni 3 nedeli, zainteresiranite neka mi pisat na privatna poraka, pa ke se iskontaktirame i ke se dogovorime.

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 189
   RE: Пумпица за измолзување
3.8.2012 16:06:01   
MarilynMonroe
Дали некоја има искуство со стаклената пумпа за измолзување на Chicco? Јас имам рачна на Tommee Tippee и со нејзе не можам комплетно убаво да се измолзам, како да не е доволен вакумот. Една девојка ми кажа дека со оваа стакленава страшно добро се измолзува и не е толку споро како со рачните пумпици кои се со рачка.

user posted image

(Одговор на членот gabika85)
Непосредна врска до пораките: 190
   RE: Пумпица за измолзување
20.8.2012 18:57:23   
Bilence2
Mamicki, dali poveke mleko izmolzuvate so pumpica ili so raka? Citav negde deka ne se preporacuva stiskanje na gradata so raka bidejki mozelo da se povredat mlecnite zlezdi koi imale mnogu nezna struktura. No sepak bi sakala da znam na koj nacin najmnogu se izmolzuva mleko.

(Одговор на членот MarilynMonroe)
Непосредна врска до пораките: 191
   RE: Пумпица за измолзување
27.8.2012 0:33:57   
cleo
Mamicki, koja pumpica za izmolzuvanje e podobra i poprakticna - racnata ili elektricnata? Sakam da si ja kupam staklenata na Chicco,ama neznam dali e dobra? Sovet..?

(Одговор на членот Bilence2)
Непосредна врска до пораките: 192
   RE: Пумпица за измолзување
21.10.2012 15:05:03   
majka na eva
јас купував пумпица за измолзување од чико,ама џабе си ги дадов паритеuser posted image ,воопшто не беше практична за користење,и не ја употребив ни еднаш ко што треба.чико и мислиш квалитет е,ама не сум задоволнаuser posted image

(Одговор на членот cleo)
Непосредна врска до пораките: 193
   RE: Пумпица за измолзување
21.10.2012 19:45:28   
Mammi
Моја препорака е рачна.Електричната ти се чини ќе ти ги искорне брадавиците. Јас имам на Медела и сум пре пре задоволна

(Одговор на членот majka na eva)
Непосредна врска до пораките: 194
   RE: Пумпица за измолзување
22.10.2012 0:15:52   
Bilence2
Jas ja imam na avent racnata. Odlicna e, a vo kompletot ima i po eden rezerben del od sekoj del taka sti i da i se desi nesto moze ds se zameni delot i da bide ko nova.

_____________________________

A baby makes love stronger, the days shorter, the nights longer, savings smaller and a home happier.

(Одговор на членот Mammi)
Непосредна врска до пораките: 195
   RE: Пумпица за измолзување
22.10.2012 12:29:45   
SkCura77
Јас се измолзував рачно со триење на градите нежно со тетра, ако имаше премногу вишок. Другото го ставав во стерилизирано шише, во фрижидер, да се најде за следните два-три сата за бебе. Ми дадоа пластична пумпица на Чико ама ме предупредија дека многу ги распукува брадавиците и дека прави рагади. Така што, си фатив рачно, ем си бев нежна, ем немав никаква рана на градите.

(Одговор на членот Bilence2)
Непосредна врска до пораките: 196
   RE: Пумпица за измолзување
1.12.2012 9:42:16   
zzaa
jas koristev racna pumpica ama prvite nekolku dena bidejki nekese da cica posle se sredi i ne ja koristev poveke ali vrsi rabota ja zemv od apteka 600 den

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 197
   RE: Пумпица за измолзување
5.12.2012 13:22:28   
barbibt
jas koristam racna Lansinoh.ja kupiv 2000 den. ama zadovolna sum, ne boli i brzo se izmolzuva...bebeto ne saka da cica pa vaka terame eve 2 i pol meseci..pozzz

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 198
   RE: Пумпица за измолзување
6.12.2012 14:34:20   
mila28
Jas imam na chiko racna i e dosta tesko da se izmolzam so nea, ja koristev vo pocetokot 1-2 meseci dodeka da napravime red so cicanje, megutoa sega da bi kupuvala bi kupila elektricna definitivno.

_____________________________

Your children will become what you are; so be what you want them to be

(Одговор на членот barbibt)
Непосредна врска до пораките: 199
   RE: Пумпица за измолзување
31.1.2013 12:27:15   
magica1234
Prodavam elektricna pumpica za izmolzuvanje na Medela.


Модератор: Магица1234 твојот оглас е префрлен тука.
Добредојде на РР имај пријатна дружба user posted image

< Поракaта ја уредил Natuska85 RR -- 31.1.2013 13:25:24 >

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 200
Страница:   <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?