|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Последно прочитано
12.6.2013 13:43:05   
moni teo
pepelaska za taa kniga imam citeno se ubavi zborovi. mene mnogu me koci toa sto vo dojran nema biblioteka pozajmuvamod drugarki i sto imatt toa citam user posted image

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 176
   RE: Последно прочитано
2.7.2013 12:37:39   
Mihaela 2010
Samo sto gi kupiv: Ringishpil _Jelena B.Alimpikj i Dalecinata megju nas-Megi O Farel
pa ke vi kazam kakvi se

(Одговор на членот moni teo)
Непосредна врска до пораките: 177
   RE: Последно прочитано
2.7.2013 12:53:34   
Carrie RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

Samo sto gi kupiv: Ringishpil _Jelena B.Alimpikj i Dalecinata megju nas-Megi O Farel
pa ke vi kazam kakvi se


Најубаво е кога ќе си купиш нови книги. Наздравје читање user posted image За Рингишпил само да ти кажам, спреми се за плачење. Потоа купи си ја и втората од истата авторка. За другата која си ја купила, ќе кажеш импресии.

Јас сега за подарок добив 3 книги, 2 се од Халед Хосеини - авторот на Ловец на змејови и едвај чекам да ги почнам, а последно ми е прочитано ангелски повик од Гијом Мисо.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 178
   RE: Последно прочитано
2.7.2013 13:09:15   
elenak
Јас сега за подарок добив 3 книги, 2 се од Халед Хосеини - авторот на Ловец на змејови и едвај чекам да ги почнам, а последно ми е прочитано ангелски повик од Гијом Мисо.

Ловец на змејови ми е последната прочитана книга. Како сум плачела на делот со силувањето на детето, ми идеше во книгата да влезам и да го удавам тој бездушник user posted image Ако се исто толку добри и другиве Кери кажувај да ги барам и јас user posted image


_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Carrie RR)
Непосредна врска до пораките: 179
   RE: Последно прочитано
2.7.2013 13:18:07   
Carrie RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: elenak

Јас сега за подарок добив 3 книги, 2 се од Халед Хосеини - авторот на Ловец на змејови и едвај чекам да ги почнам, а последно ми е прочитано ангелски повик од Гијом Мисо.

Ловец на змејови ми е последната прочитана книга. Како сум плачела на делот со силувањето на детето, ми идеше во книгата да влезам и да го удавам тој бездушник user posted image Ако се исто толку добри и другиве Кери кажувај да ги барам и јас user posted image



Леле кажиииии, се утепав од плачење на тој дел. Таа книга ми е во топ 5 книги што ги имам прочитано, а за другите две кои сега ги добив, викаат дека му се подобри од таа, па сега ти види. Ќе кажам тука импресии. Сега читам една од Данила Стил - Подарок, и потоа седнувам на Халед Хосеини - едвај чекам user posted image

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 180
   RE: Последно прочитано
2.7.2013 14:03:47   
Gardenia
ИЗВОРНА ПОРАКА: elenak

Јас сега за подарок добив 3 книги, 2 се од Халед Хосеини - авторот на Ловец на змејови и едвај чекам да ги почнам, а последно ми е прочитано ангелски повик од Гијом Мисо.

Ловец на змејови ми е последната прочитана книга. Како сум плачела на делот со силувањето на детето, ми идеше во книгата да влезам и да го удавам тој бездушник user posted image Ако се исто толку добри и другиве Кери кажувај да ги барам и јас user posted image



Исто и јас,значи како ме потресила оваа книга чудо едно,има и филм го гледав баш исто како што е во книгата прикажано е.Инаку од истиот автор прочитајте ја и Илјада неверојатни сонца,а сега новата што излезе " И планините одекнаа" ,колешката ја чита моментално ама вика дека не е воодушевена како другиве две

< Поракaта ја уредил Gardenia -- 2.7.2013 14:04:25 >

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 181
   RE: Последно прочитано
2.7.2013 15:10:01   
elenak
Епа тогаш не чекам импресии, одма трк во книжараuser posted image Баш сакам кога ќе добијам некоја препорака, барем знам дека стварно е добра, а најмногу мразам кога книгата на задна корица ветува многу а всушност гола вода е.

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 182
   RE: Последно прочитано
2.7.2013 23:19:45   
niki
denes bev vo biblioteka so kerka mi i eden naslov mi go privlece vnimanieto sloboden prevod bi bil: Otkrijte go stilot na ucenje na vaseto dete avtorki se Mariaemma Willis i Victoria Kindle Hodson, ja zemav da ja citam
me interesira dali nekoj cul za avtorkive i ja cital knigava? impresii?

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 183
   RE: Последно прочитано
3.7.2013 0:19:55   
moni teo
carrie jas ja imam citeno podarok od daniela stil mnoguuu ubava kniga barem za mene user posted image sega momentalno ne citam nisto nema knigi uff kako bi sakala vo dojran da ia gradska biblioteka user posted image user posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 184
   RE: Последно прочитано
3.7.2013 10:42:22   
Carrie RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: moni teo

carrie jas ja imam citeno podarok od daniela stil mnoguuu ubava kniga barem za mene user posted image sega momentalno ne citam nisto nema knigi uff kako bi sakala vo dojran da ia gradska biblioteka user posted image user posted image


Е мило ми е што ми кажа, никој ја немаше прочитано кога прашував. Јас само првата глава ја прочитав и убава ми се виде. Даниела Стил не е мој стил баш user posted image , ама ја читав Крила од неа пред некоа време и ми се допаѓаше.

Често одам накај Дојран, може да ти носам книги, да бидам библиотека user posted image

(Одговор на членот moni teo)
Непосредна врска до пораките: 185
   RE: Последно прочитано
3.7.2013 15:51:22   
moni teo
pa moze i deka jas se pronajdov malku vo knigata mi bese mnoguu ubava user posted image
moze zosto da ne koga ke ides ke mi gi noses slednoto idenje ti gi vrakam user posted image

(Одговор на членот Carrie RR)
Непосредна врска до пораките: 186
   RE: Последно прочитано
3.7.2013 20:24:48   
Carrie RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: moni teo

pa moze i deka jas se pronajdov malku vo knigata mi bese mnoguu ubava user posted image
moze zosto da ne koga ke ides ke mi gi noses slednoto idenje ti gi vrakam user posted image


Да, еве до пола стигнав, навистина е убава. А за Дојран и носење книги, договорено user posted image

(Одговор на членот moni teo)
Непосредна врска до пораките: 187
   RE: Последно прочитано
8.7.2013 10:31:33   
Mihaela 2010
Ete vcera ja docitav Ringispil
Ne placev no mnogu razmisluvav
Ubava e knigava samo ne mi se dopadnaa premnogute tragedii,sekoja naredna strana imase smrt..

(Одговор на членот Carrie RR)
Непосредна врска до пораките: 188
   RE: Последно прочитано
8.7.2013 11:06:00   
Carrie RR
Се согласувам дека пртерала со трагедиите и смртта. Плачев на смртта на Соња, така најтажно ја имаше опишано некако, а на другите веќе се навикнав. Дури се изнервирав кога прочитав за Ѓорѓе ли како се викаше user posted image А инаку, стилот на пишување и генерално книгата ми се допадна многу.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 189
   RE: Последно прочитано
8.7.2013 11:14:58   
Mihaela 2010
Da da definitivno stilot e super,onaka lesna kniga za citanje,da gi goltnes stranicite bukvalno
Inaku da Gjorgje i Isidora bea

(Одговор на членот Carrie RR)
Непосредна врска до пораките: 190
   RE: Последно прочитано
11.7.2013 10:09:18   
miana
Ајде да се јавам на темава... нели си ветив дека штом го завршам и последниот испит се грабам за книгата - така и бидна..За две ноќи ја прочитав - "Исповед од харемот" од Бранко Миленковиќ.Многу интересна книга,еднотавно да не ти се остава.. Сега ке ја читам "Единаесет минути" од Коељо,таа ми е на дофат ( ке ја земам од мама ) па после ке видам што друго имам непрочитано а ми е на лагер user posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 191
   RE: Последно прочитано
11.7.2013 10:55:22   
mama toci
Momentalno ja citam "Zena vo crveno"-Ejlin Goudz,na pocetok sum ama mi izgleda dosta interesna.Inaku samo sto ja zavrsiv Devojkata od hartija-Nikolas Spark,interesna kniga.Ja pocnav i Senkite na veterot od Zafon, mnodu teska kniga mi e za citanje dodeka patuvam sekoj den,pa ja ostaviv za podobri vreminja.Miana,od kade ja kupi knigata,citav mnogu dobri komentari za nea

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 192
   RE: Последно прочитано
11.7.2013 11:00:20   
Yummy Mammy
"Casovi po seks" - super lesna kniga za na plaza, nesto kako maska verzija na Bridjit Djons.

(I da, ako odite na plaza so mnogu Makedonci site popreku ke ve gledaat kao "casovi li zima ovaa po seks?!" user posted image a ustvari roman e knigata)

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот mama toci)
Непосредна врска до пораките: 193
   RE: Последно прочитано
11.7.2013 12:04:39   
Hunny
„Девојка од хартија“ е од Гијом Мисо, а не од Спаркс и таа е следна што ќе ја читам. Последна е „Врати се“ од Мисо.

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 194
   RE: Последно прочитано
11.7.2013 12:13:59   
miana
ИЗВОРНА ПОРАКА: mama toci

Momentalno ja citam "Zena vo crveno"-Ejlin Goudz,na pocetok sum ama mi izgleda dosta interesna.Inaku samo sto ja zavrsiv Devojkata od hartija-Nikolas Spark,interesna kniga.Ja pocnav i Senkite na veterot od Zafon, mnodu teska kniga mi e za citanje dodeka patuvam sekoj den,pa ja ostaviv za podobri vreminja.Miana,od kade ja kupi knigata,citav mnogu dobri komentari za nea

Mama toci,knigava e na zolvami,ja kupi na saem za kniga ama neznam od koja od nasive izdavacki kuki..Inaku navistina e premnogu interesna,ne vi dava ni sekunda da ja ostavite.
Vidi na - kupikniga.mk pisi vo prebaraj - Branko Mlenkovik ,ke procitas i komentari i ke vidis i ocenki od citateli za istata.Mozes i da si ja poracas - 350 denari e a pisuvfa deka izdavac e Kultura ..
Jas sega si naoraviv spisok na knigi koi sakam da gi kupam - 9 knigi i kako sto mi se nablizuva rodenden,ke si napravam ubava naracka... user posted image
Miso i jas sakam da go citam ama ke ja zemam za pocetok - Angelski povik za da vidam sto ja falite tolku i kako sto mozev da procitam opis za knigava - mi se gleda dosta interesna a ne e skapa.
Zemete ja - Ispoved od haremot i uzivajte,.Baska knigava e vistinska prikazna,biografija koja ja raskazuva edna belgraganka.Faktot deka e pisuvana spored vistinska prikazna ja pravi uste pointeresna.


< Поракaта ја уредил miana -- 11.7.2013 12:21:36 >

(Одговор на членот mama toci)
Непосредна врска до пораките: 195
   RE: Последно прочитано
11.7.2013 12:40:13   
mama toci
„Девојка од хартија“ е од Гијом Мисо, а не од Спаркс и таа е следна што ќе ја читам. Последна е „Врати се“ од Мисо.

user posted image ,se izvinuvam gi pomesav.....

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 196
   RE: Последно прочитано
11.7.2013 16:16:56   
elenak
Zemete ja - Ispoved od haremot i uzivajte,.Baska knigava e vistinska prikazna,biografija koja ja raskazuva edna belgraganka.Faktot deka e pisuvana spored vistinska prikazna ja pravi uste pointeresna.

Београџанка демек сакаше поштена да биде, па после се опуштиuser posted image Добар избор е книгава миана, а и Единаесет минути исто. Јас го обожавам П.Коелјо,а оваа му е една од најдобритеuser posted image


_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 197
   RE: Последно прочитано
11.7.2013 16:37:25   
JovanaJ
"Koliba"- Vilijem Pol Jang
Edna od poubavite knigi sto sum gi procitala user posted image

_____________________________

You can never make the same mistake twice, the second time you make it it''s no longer a mistake, it''s a choice!

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 198
   RE: Последно прочитано
11.7.2013 18:58:05   
Snowhite RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Ајде да се јавам на темава... нели си ветив дека штом го завршам и последниот испит се грабам за книгата - така и бидна..За две ноќи ја прочитав - "Исповед од харемот" од Бранко Миленковиќ.Многу интересна книга,еднотавно да не ти се остава.. Сега ке ја читам "Единаесет минути" од Коељо,таа ми е на дофат ( ке ја земам од мама ) па после ке видам што друго имам непрочитано а ми е на лагер user posted image


Единаесет минути е многу добро книжуле, треба да си ја побарам кај мајка ми да ја препрочитам, од Пауло Коељо скоро сите ми се читани
Ај да не сум офтопик, последно Билтен од Ф В консалтингuser posted image Што да правам морам да бидам во тек со новите закони, а за други книги немам време, ја почнав по втор пат Мемоарите на една гејша, ама еве ај си стои пред мене никако да одделам време



_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 199
   RE: Последно прочитано
11.7.2013 22:57:21   
miana
И мене ми е Коељо омилен user posted image
Инаку "Вероника реши да умре " ми е нешто што посебно од него..Ако не сте ја прочитале,земете ја..Јас и новава сакам да ја земам АКра ,ајде само полека,полека user posted image

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 200
Страница:   <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?