|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  7 8 [9] 10 11   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Последно прочитано
13.7.2013 11:52:07   
Lacrymosa
Штотуку ја дочитав Девојката од Хартија од Мисо и сега се зафаќам со Ангели и Демони по миљонити пат... магистерската може да почека

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 201
   RE: Последно прочитано
14.7.2013 20:34:07   
Snowhite RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

И мене ми е Коељо омилен user posted image
Инаку "Вероника реши да умре " ми е нешто што посебно од него..Ако не сте ја прочитале,земете ја..Јас и новава сакам да ја земам АКра ,ајде само полека,полека user posted image


Ја имам и таа прочитано, а мене па интересна ми беше Демонот и госпоѓица Прим, прочитај ја и таа ако не ти е читана

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 202
   RE: Последно прочитано
14.7.2013 20:41:27   
Snowhite RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Lacrymosa

Штотуку ја дочитав Девојката од Хартија од Мисо и сега се зафаќам со Ангели и Демони по миљонити пат... магистерската може да почека


А и Ангели и Демони ми е закон, за жал се сменивме со еден другар тој ми ја даде Кодот на Да винчи и така остана таа кај мене, мојата кај него. Треба да си ја побрам

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Lacrymosa)
Непосредна врска до пораките: 203
   RE: Последно прочитано
14.7.2013 22:39:06   
elenak
Јас еве сега се токмам да почнам една книга, ја најдов денес кај мајка ми и се чудам како јас ,,манијакот,, сум ја оставила досега непрочитанаuser posted image Се вика Рецепти за совршен брак. Па може и ќе научам нешто корисно.

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 204
   RE: Последно прочитано
14.7.2013 23:35:33   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Ајде да се јавам на темава... нели си ветив дека штом го завршам и последниот испит се грабам за книгата - така и бидна..За две ноќи ја прочитав - "Исповед од харемот" од Бранко Миленковиќ.Многу интересна книга,еднотавно да не ти се остава.. Сега ке ја читам "Единаесет минути" од Коељо,таа ми е на дофат ( ке ја земам од мама ) па после ке видам што друго имам непрочитано а ми е на лагер user posted image



Единаесет минути е многу добро книжуле, треба да си ја побарам кај мајка ми да ја препрочитам, од Пауло Коељо скоро сите ми се читани
Ај да не сум офтопик, последно Билтен од Ф В консалтингuser posted image Што да правам морам да бидам во тек со новите закони, а за други книги немам време, ја почнав по втор пат Мемоарите на една гејша, ама еве ај си стои пред мене никако да одделам време



Си ја земав 11 минути од кај мајками мислејки дека не сум ја читала и ОП отварам - прочитана ..И така сега се мислам што да докопам..Дигиталната тврдина се мислам дали да ја почнам,таа ја има золвами...Сте ја читале?

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 205
   RE: Последно прочитано
15.7.2013 17:20:12   
Snowhite RR
Да да, баш таа ми е пресно читана и супер е, ако ти е прирака читај ја

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 206
   RE: Последно прочитано
15.7.2013 22:27:07   
moni teo
Страници за нашата љубов -Н.Спаркс и не ми беше нешто посебна user posted image

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 207
   RE: Последно прочитано
16.7.2013 11:46:53   
Carrie RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: moni teo

Страници за нашата љубов -Н.Спаркс и не ми беше нешто посебна user posted image


И мене исто user posted image Филмот е многу поубав, иако книгите ми се секогаш поубави од филмовите, во овој случај е обратно

(Одговор на членот moni teo)
Непосредна врска до пораките: 208
   RE: Последно прочитано
16.7.2013 23:22:57   
moni teo
epa i jas zaoa cekav prvo da ja procitam pa da go gledam filmot ali se razocarav od knigata mislev deka e esto woww po toa sto go citav sekade za nea pofalni zborovi user posted image filmot ke go gledam vo skoro vremeuser posted image napisav da vidam i vase mieleje oti si pomisliv deka jas ne sum nesto vo red bidejki na site i e no.1 taa kniga user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Carrie RR)
Непосредна врска до пораките: 209
   RE: Последно прочитано
17.7.2013 10:29:10   
Yummy Mammy
Jas ja citam "Podarok za rodenden" od izdavastvo Sakam knigi, ne mi teknuva na avtorot. Mnogu e smesna, koj saka onakva lesna literatura, toplo mu ja preporacuvam iako ne sum ni do pola.

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот moni teo)
Непосредна врска до пораките: 210
   RE: Последно прочитано
17.7.2013 11:30:50   
Еки82
Јас последно таква одморска книга - Ангелски повик од Мисо, интересна, имаше акција во книгата фино се разви, али си е така лајт книгичка како и повеќето на Мисо кои се читаат со еден здив user posted image

_____________________________

If you can dream it you can do it. Always remember that it all started with a dream and a mouse! Walt Disney

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 211
   RE: Последно прочитано
17.7.2013 11:42:04   
Carrie RR
Од Гијом Мисо ги имам скоро сите прочитано, сега на ред ми е „Девојката од хартија“ од него...И секоја книга едвај си чекам да си ја почнам, посебно ми се допаѓаат и кориците на книгите од него.

(Одговор на членот Еки82)
Непосредна врска до пораките: 212
   RE: Последно прочитано
26.7.2013 9:00:10   
Mihaela 2010
Denes mi ja dadoa "Pismoto na gospogja Vilma" od istata avtorka na Ringisgpil,pa vikendov so nea ke se zanimavam,mi ja ispofalija epten

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Carrie RR)
Непосредна врска до пораките: 213
   RE: Последно прочитано
26.7.2013 14:57:34   
Bethany
Јас имам две започнати, Снег од Орхан Памук, и синоќе почнав Сунце иза бедема - Џин Сасон - по вистинска приказна од една жена родена во Авганистан. По се изгледа прво таа ќе ја прочитам, ме заинтересира од самиот почеток кога објаснува колку е голема разлика меѓу половите, без разлика на убавина, интелигенција, финансии, мажите имаат секоја можна предност во однос на жените.
Па ќе ви пишам впечатоците.

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 214
   RE: Последно прочитано
26.7.2013 15:37:40   
Pepelaska *
Pismoto na gga Vilma e navistina ubava kniga,
Moi posledno procitani>
Mojata omilena sopruga
Kolacinja za pojadok
Zivot za zivot
Anja

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 215
   RE: Последно прочитано
30.7.2013 10:35:20   
Bethany
Ја дочитав : Сунце иза бедема (српски превод, па така и го пишувам насловот)
и воопшто не е лоша. Ми помогна и ме поттикна да размислувам за животите на жените во земјите како Авганистан, Палестина, Саудиска Арабија и му благодарам на Бог што не се родив таму!

Бидејќи е вистинска приказна, има многу историски моменти, така да навлегов и во политичката ситуација на Авганистан од пред многу години па се до ден денес. Книгава воопшто не заврши онака како што очекував, останав занемена, и се уште се прашувам можно ли е се уште тој народ да е таков примитивен user posted image Жената (по чија приказна е пишувана книгата) имаше син кој и беше киднапиран од страна на мажот и чудовиште, и кога после 17 години повторно стапи во контакт со син и, наместо сликата која и остана во сеќавањето на едно весело, мило, слатко детенце , таа се соочува со чудовиште, без чувства, опасен, со убилачки мотиви кој посакувал да ја силува сопствената мајка (а притоа знаеше дека му е мајка)!

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 216
   RE: Последно прочитано
30.7.2013 13:03:25   
rina13
Вчера ја прочитав Fifty Shades of Grey, денес ја почнав 2та Fifty Shades Darker се навлеков на трилогијва ја мислам цело време.
Ги сакам книгите што ме тераат да ги исконзумирам во еден здив.user posted image

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 217
   RE: Последно прочитано
30.7.2013 13:07:33   
Bethany

ИЗВОРНА ПОРАКА: rina13 RR

Вчера ја прочитав Fifty Shades of Grey


И каква е книгава? Многу беше хит, ама па кога читав коментари по интернет, обично луѓето беа со поголеми очекувања од книгава, па беа разочарани дека е исфорсирана, а не заслужува толкаво внимание... посекако е дека зависи од вкусот на читателот.

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 218
   RE: Последно прочитано
30.7.2013 13:27:37   
rina13
Не сум ја прочитала сеуште целата трилогија за да добијам комплетен впечаток и поента на истата. За првава книга можам да кажам дека може да се чита од мал милон аспекти во зависност како читател сте и каков карактер. ( Изобилува со компромитирачки моменти- но на крајот целата поента (според мене) лежи во фактот дека приказната за принцот на белиот коњ која ни ја исфорсира овој модерен капиталистички систем не е така розева, секогаш и најсовршените нешта имаат темна страна, најубавите јаболка се со црв. Што кога тој црв ве спречува да го изедете најубавиот плод кој сте го вкусиле во животот токму во оној момент кога утробата ви се превиткува од глад?!
Бетани коментарите за било која книга можат да бидат од најразличен тип. Но топло ти ја препорачувам и сметам дека е книга која треба секоја жена да ја прочита а богами и мажuser posted image  

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 219
   RE: Последно прочитано
30.7.2013 14:43:43   
elenak
Вчера ја дочитав Порака во шише. Ја одбегнував толку време само заради тоа што го имав гледано филмот и сфатив дека грешев. Книгата е многу поубава. Така се изрикав убаво, си ја олеснив душичката од сите макиuser posted image

< Поракaта ја уредил elenak -- 30.7.2013 14:44:10 >


_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 220
   RE: Последно прочитано
6.8.2013 11:43:19   
Mihaela 2010
Pismoto na gospogja Vilma e prekrasna kniga,podednakvo ubavo kako i ringispil
Seda pocnav da ja citam Kjerkata na cuvarot na spomenite od Kim Edvards-mi ja ispofalija pa ke vi kazam kakva e
se rasturiv letovo so citanje knigi,ama ubavo mi e na dushickavauser posted image


_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 221
   RE: Последно прочитано
6.8.2013 11:50:22   
Gardenia
Јас сега на одморот ја прочитав "За љубовта и другите демони" oд Маркез и многу ми се допадна,за љубовта помеѓу еден свештеник и калуѓерка

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 222
   RE: Последно прочитано
10.8.2013 19:39:31   
Lacrymosa
Штотуку ја препрочитав Купохоличарката и бебето од Софи Кинсела... Во таков фазон сум...

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 223
   RE: Последно прочитано
10.8.2013 22:20:24   
sandriana RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Lacrymosa

Штотуку ја препрочитав Купохоличарката и бебето од Софи Кинсела... Во таков фазон сум...


Ехехе, закон книгички за трудници - дур бев трудна летото пред 2 години, за 2 недели ја прочитав колекцијата за Купохоличарката од Кинсела (ги позајмував од другарка ми)- ама последната книга со бебето дури и си ја купив, од мераци user posted image . Во принцип не сакам вакви книги, ама за тој период ептен ми беа погодени user posted image

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Lacrymosa)
Непосредна врска до пораките: 224
   RE: Последно прочитано
19.8.2013 9:28:58   
Mihaela 2010
Ja procitav Kerkata na cuvarot na spomenite,i ne me voodusevi nesto posebno..ocekuvav da e po interesnauser posted image
Pa mi ja dadoa sega Zlatnoto lale,ama nemam sili za citanje,periodov dosta procitav,a i baegi e golema
ako nekoj ja ima procitano neka kaze kakva e.

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 225
Страница:   <<   < Претходна страница  7 8 [9] 10 11   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  7 8 [9] 10 11   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?