Последно прочитано (Целосна верзија)

Форум >> [Семеен живот] >> Наше секојдневие >> УметностПорака


lide78 -> Последно прочитано (12.6.2009 16:17:12)

Јади   Моли се   Уживај -Елизабет Гилберт                                                                   Оваа книга ја добив пред една година и дури пред некој ден ми текна да ја прочитам.Во неа една жена се пронаоѓа себе си низ авантурите во Италија,Индија и Индонезија.Искрено не ме воодушеви многу,но сепак прочитајте ја.    Оценка(1-5)   4 
Anushka -> RE: Последно прочитано (12.6.2009 20:45:38)

"Bogot na malite nesta"... ocenka 3. Poucno...
Еца -> RE: Последно прочитано (13.6.2009 7:59:05)

"Уметност на љубовта"-    Ерих Фром  

Вреди да се прочита книгата и да се размислува за љубовта навистина подлабоко.
Еца -> RE: Последно прочитано (4.7.2009 20:53:28)

Во моментот ја читам  "Една минута за себе"  од Спенсер Џонсон  во која се опишуваат посебни методи на едноминутна програма. Книгата поучува како да управувате со својот највреден адут, како да управувате со себеси.
lide78 -> RE: Последно прочитано (6.7.2009 0:56:20)

Две девојчиња во сино-м.хигинс кларк е книга во која писателката ве држи напнати до самиот крај.инаку се работи за киднапирање на две близначки и потрагата по нив.
Tanja K. -> RE: Последно прочитано (3.8.2009 20:18:39)

Dali vo momentov nesto citate,ili od ova zeskovo duri ne se ni cita.Jas sega zavrsiv edna kniga od Cin Sason(avtorkata na princezata Sultana),a sega ke pocnam da ja citam "Pet dena vo Pariz"mislam deka se vikasa taka od Daniela Stil,mnogu dobar avtor.Ako saka nekoj sovet za knigi tuka sum da preporacuvam(rabotam vo knizara so beletristika).
mami -> RE: Последно прочитано (6.8.2009 11:49:44)

Моментално ја читам Како да го излечите својот живот од Лујза Хеј, по препорака на Боцко и извенете ме што не ве дружам ама кога ке се занесм во некоја книга не рецкам ништо околу мене
mimicka -> RE: Последно прочитано (6.8.2009 12:01:49)

Posledna kniga sto ja procitv bese Bezbolni porodjaj od B.Milosevic i R.Prica koja mnogu mi pomogna da ja sovladam tehnikata za disenje za vreme na poroduvanjeto. Ovie skoro tri meseci od kako se rodi Ilija ne sum uspeala seuste da najdam dovolno vreme da procitam nekoja kniga. Ama eve se spremam za toa.
mami -> RE: Последно прочитано (6.8.2009 12:22:41)

ке биде мимичка, јас откако се породив првата книга ја земав в раце после 6 месеци, ми требаше време да најдам време за тоа[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
rina -> RE: Последно прочитано (16.8.2009 21:36:45)

последно прочитано-ОРКАНСКИ ВИСОЧИНИ од Бронте
big_mama817 -> RE: Последно прочитано (17.8.2009 10:41:11)

vo momentov ja citam fotografija go zaboraviv kako se vika pisatelot obicno ne gi pamtam pisatelite [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
penelopa -> RE: Последно прочитано (17.8.2009 11:01:13)

Sužnja ili na mak. Sluginka od Mende Nazar...odlična avtibiografija[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image]
zami -> RE: Последно прочитано (19.8.2009 15:02:20)

,Pet dena vo Pariz, ja procitav dobra e
,Belata masai, e ova e da sa iznacudis kavi se zeni ima, a knigata e dobra, se cita lesno
mami -> RE: Последно прочитано (19.8.2009 15:03:14)

е богами ке си ја купам Белата масаи, сите ми ја фалат
lide78 -> RE: Последно прочитано (24.8.2009 9:39:59)

"iljada neverojatni sonca"-Kaled Hoseini e prekrasna kniga vo koja se isprepletuvaat zivotite na dve zeni vo Avganistan i ima i dosta istoriski podatoci.procitajte ja

arh_diz -> RE: Последно прочитано (24.8.2009 9:46:23)

Momentalno po vtor pat  ja citam Galebot od Ricard Bah  odlicna kniga
mami -> RE: Последно прочитано (26.1.2010 22:44:59)

За помалку од еден ден ја прочитав Петтото дете. Прекрасна книга. Пацувче- најтопло ја препорачувам да си ја земеш, нема да можеш да ја оставиш
pacuvce -> RE: Последно прочитано (26.1.2010 22:52:43)

ИЗВОРНА ПОРАКА: mami

најтопло ја препорачувам да си ја земеш, нема да можеш да ја оставиш


Следно одење во Матица ја купувам...Ти благодарам за препораката,мами...
mami -> RE: Последно прочитано (26.1.2010 22:54:39)

Се заљубив, пред половина час ја завршив, неможев да ја тргнам, малку ми падна жал на крајот ама ке разговараме кога ке ја прочиташ.
Следно на список- Колку чини едно дете
Izabella -> RE: Последно прочитано (26.1.2010 22:59:33)

Site ja falite taa kniga Pettoto dete...moram pak da odam do Matica da si ja kupam
Anushka -> RE: Последно прочитано (26.1.2010 23:12:12)

Упатството од „Лино Кукуруз“ за новата каша на ќерка ми.
Tanja K. -> RE: Последно прочитано (26.1.2010 23:40:49)

Koj ne ja procital "Pod mermerno nebo"vednas da ja pronajde i da ja procita.A potoa kazete dali e dobra preporakata.Fantasticna kniga.Ja citav lani dodeka bevme na odmor.Ne odev na plaza samo za da si ja citam.
pacuvce -> RE: Последно прочитано (28.1.2010 11:29:31)

Ја прочитав „Ќерката на чуварот на спомените„...Интересно четиво...Само што не ми се допадна тоа што во целиот роман толку на долго и широко се раскажува приказната,па некако очекував и крајот да биде таков...Постепен и релативно долг...А овде некако се се заврши во последните пет страни...

Сега ќе почнам да ја читам „Под мермерно небо„ од Џон Шорз...Книга за Таџ Махал...Впечатоци,после читањето...[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
zami -> RE: Последно прочитано (28.1.2010 11:37:19)

,,Beleznikot na Mikelandzelo,, od Pol Kristofer, triler, kako da gledas film na tv, brkanici, krv, ubistva ..., dobra e, ama ne po moj vkus.
mami -> RE: Последно прочитано (29.1.2010 15:17:01)

Цената на едно дете од Мари- Франс Бот и Жан- Пол Мари

книга која ме потресе до крај[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley19.gif[/image]
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>