|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Последно прочитано
12.6.2009 16:17:12   
lide78
Јади   Моли се   Уживај -Елизабет Гилберт                                                                   Оваа книга ја добив пред една година и дури пред некој ден ми текна да ја прочитам.Во неа една жена се пронаоѓа себе си низ авантурите во Италија,Индија и Индонезија.Искрено не ме воодушеви многу,но сепак прочитајте ја.    Оценка(1-5)   4 

_____________________________

Колку убав ден!
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Последно прочитано
12.6.2009 20:45:38   
Anushka
"Bogot na malite nesta"... ocenka 3. Poucno...

(Одговор на членот lide78)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Последно прочитано
13.6.2009 7:59:05   
Еца
"Уметност на љубовта"-    Ерих Фром  

Вреди да се прочита книгата и да се размислува за љубовта навистина подлабоко.


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Последно прочитано
4.7.2009 20:53:28   
Еца
Во моментот ја читам  "Една минута за себе"  од Спенсер Џонсон  во која се опишуваат посебни методи на едноминутна програма. Книгата поучува како да управувате со својот највреден адут, како да управувате со себеси.

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот lide78)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Последно прочитано
6.7.2009 0:56:20   
lide78
Две девојчиња во сино-м.хигинс кларк е книга во која писателката ве држи напнати до самиот крај.инаку се работи за киднапирање на две близначки и потрагата по нив.


_____________________________

Колку убав ден!

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Последно прочитано
3.8.2009 20:18:39   
Tanja K.
Dali vo momentov nesto citate,ili od ova zeskovo duri ne se ni cita.Jas sega zavrsiv edna kniga od Cin Sason(avtorkata na princezata Sultana),a sega ke pocnam da ja citam "Pet dena vo Pariz"mislam deka se vikasa taka od Daniela Stil,mnogu dobar avtor.Ako saka nekoj sovet za knigi tuka sum da preporacuvam(rabotam vo knizara so beletristika).

(Одговор на членот lide78)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Последно прочитано
6.8.2009 11:49:44   
mami
Моментално ја читам Како да го излечите својот живот од Лујза Хеј, по препорака на Боцко и извенете ме што не ве дружам ама кога ке се занесм во некоја книга не рецкам ништо околу мене

(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Последно прочитано
6.8.2009 12:01:49   
mimicka
Posledna kniga sto ja procitv bese Bezbolni porodjaj od B.Milosevic i R.Prica koja mnogu mi pomogna da ja sovladam tehnikata za disenje za vreme na poroduvanjeto. Ovie skoro tri meseci od kako se rodi Ilija ne sum uspeala seuste da najdam dovolno vreme da procitam nekoja kniga. Ama eve se spremam za toa.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Последно прочитано
6.8.2009 12:22:41   
mami
ке биде мимичка, јас откако се породив првата книга ја земав в раце после 6 месеци, ми требаше време да најдам време за тоаuser posted image

(Одговор на членот mimicka)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Последно прочитано
16.8.2009 21:36:45   
rina
последно прочитано-ОРКАНСКИ ВИСОЧИНИ од Бронте

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Последно прочитано
17.8.2009 10:41:11   
big_mama817
vo momentov ja citam fotografija go zaboraviv kako se vika pisatelot obicno ne gi pamtam pisatelite user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот rina)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Последно прочитано
17.8.2009 11:01:13   
penelopa
Sužnja ili na mak. Sluginka od Mende Nazar...odlična avtibiografijauser posted image

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Последно прочитано
19.8.2009 15:02:20   
zami
,Pet dena vo Pariz, ja procitav dobra e
,Belata masai, e ova e da sa iznacudis kavi se zeni ima, a knigata e dobra, se cita lesno

(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Последно прочитано
19.8.2009 15:03:14   
mami
е богами ке си ја купам Белата масаи, сите ми ја фалат

(Одговор на членот zami)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Последно прочитано
24.8.2009 9:39:59   
lide78
"iljada neverojatni sonca"-Kaled Hoseini e prekrasna kniga vo koja se isprepletuvaat zivotite na dve zeni vo Avganistan i ima i dosta istoriski podatoci.procitajte ja_____________________________

Колку убав ден!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Последно прочитано
24.8.2009 9:46:23   
arh_diz
Momentalno po vtor pat  ja citam Galebot od Ricard Bah  odlicna kniga

(Одговор на членот lide78)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Последно прочитано
26.1.2010 22:44:59   
mami
За помалку од еден ден ја прочитав Петтото дете. Прекрасна книга. Пацувче- најтопло ја препорачувам да си ја земеш, нема да можеш да ја оставиш

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Последно прочитано
26.1.2010 22:52:43   
pacuvce
ИЗВОРНА ПОРАКА: mami

најтопло ја препорачувам да си ја земеш, нема да можеш да ја оставиш


Следно одење во Матица ја купувам...Ти благодарам за препораката,мами...

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Последно прочитано
26.1.2010 22:54:39   
mami
Се заљубив, пред половина час ја завршив, неможев да ја тргнам, малку ми падна жал на крајот ама ке разговараме кога ке ја прочиташ.
Следно на список- Колку чини едно дете

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Последно прочитано
26.1.2010 22:59:33   
Izabella
Site ja falite taa kniga Pettoto dete...moram pak da odam do Matica da si ja kupam

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Последно прочитано
26.1.2010 23:12:12   
Anushka
Упатството од „Лино Кукуруз“ за новата каша на ќерка ми.

(Одговор на членот Izabella)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Последно прочитано
26.1.2010 23:40:49   
Tanja K.
Koj ne ja procital "Pod mermerno nebo"vednas da ja pronajde i da ja procita.A potoa kazete dali e dobra preporakata.Fantasticna kniga.Ja citav lani dodeka bevme na odmor.Ne odev na plaza samo za da si ja citam.

(Одговор на членот lide78)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Последно прочитано
28.1.2010 11:29:31   
pacuvce
Ја прочитав „Ќерката на чуварот на спомените„...Интересно четиво...Само што не ми се допадна тоа што во целиот роман толку на долго и широко се раскажува приказната,па некако очекував и крајот да биде таков...Постепен и релативно долг...А овде некако се се заврши во последните пет страни...

Сега ќе почнам да ја читам „Под мермерно небо„ од Џон Шорз...Книга за Таџ Махал...Впечатоци,после читањето...user posted image

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Последно прочитано
28.1.2010 11:37:19   
zami
,,Beleznikot na Mikelandzelo,, od Pol Kristofer, triler, kako da gledas film na tv, brkanici, krv, ubistva ..., dobra e, ama ne po moj vkus.

_____________________________

Allways look on the bright side of life!

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Последно прочитано
29.1.2010 15:17:01   
mami
Цената на едно дете од Мари- Франс Бот и Жан- Пол Мари

книга која ме потресе до крајuser posted image

(Одговор на членот zami)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

godisno vreme
Admin

koe vi e omileno godisno vreme

prolet (57%)

leto (34%)

esen (5%)

zima (4%)


Број на сите гласови: 77

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!