|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Последно прочитано
15.2.2013 11:55:37   
Pepelaska *

ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite

Јас моментално при крај сум со читање на „Книга за мајки“ За мајката што е најдобра во се. Оваа книга е всушност како прирачник со многу духовити анегдоти, корисни предлози и совети, како и факти за мајчинството. Многу интересна е, има на пример, идеи за организирање на роденден дома, игри кога на пример времето е врнежливо, па интересни рецепти каде може да ги вклучите и децата. Ја купив од Космо за 250 ден и мислам дека вреди секоја мајка да ја има дома, зашто секогаш кога не знаете како да направите интересно попладне може да ја отворите оваа книга.


Ај да се издадам, баш оваа идеја ја започнав пред некое време, ама не знаев дека имало веќе такво нешто.Сноувајт ,на македонски е книгата? Кој е автор?
Инаку сега си зедов малку релаксирачки книги
Фактор Бивши
Дневникот на Сузана за Николас( се ми се чини дека има ваков филм)

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 126
   RE: Последно прочитано
16.2.2013 18:15:29   
Snowhite RR
На македонски е од Алисон Малони (Alison Maloney) инаку од издавачки центар Три и би требало да ја има во сите Космо продавници.
Ај кога ќе имам време ќе напишам извадоци од книгата во соодветни теми, баш да ја осознаете содржината одприлика да не мислите дека е некој досаден водич што да му давате да јади на детето или како да го заспиете и слични проблеми (мислам го има сето тоа, ама на интересен, забавен начин)

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 127
   RE: Последно прочитано
17.2.2013 9:20:27   
Maca25
Последно прочитано ми е - Посакувам да си тука - од Францецк Миралјес.
Лесно романче, роман за љубовта, тајните, пријателство и се се случува во десетина дена.
А моментално читам крими роман од Хенинг Манкел, се вика Убијци без лица.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 128
   RE: Последно прочитано
11.3.2013 18:31:46   
Lacrymosa
Последно прочитано ми е Цената на едно дете, 4 години во пеколот на детската проституција во Банког- Жан Мари Бот да речам нешто како стручна литература за магистерската, а сега прилично се опремив за време на саемот на книгата во Матица user posted image . бебушов ќе ми се роди ептен начитан user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 129
   RE: Последно прочитано
11.3.2013 18:34:32   
Bububebe
Заробени сништа-Марина Немат

(Одговор на членот Lacrymosa)
Непосредна врска до пораките: 130
   RE: Последно прочитано
11.3.2013 18:36:16   
niki
Dve knigi podolgo vreme gi citam paralelno i nikako da gi docitam
Sofijin svet i Senka vetra

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Lacrymosa)
Непосредна врска до пораките: 131
   RE: Последно прочитано
11.3.2013 18:38:54   
Mihaela 2010
Momentalno ja citam Lekcii za ljubovnata bolka na Keti Keli

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 132
   RE: Последно прочитано
11.3.2013 21:53:04   
Lacrymosa
Сенка на ветрот од Зафон?
Ако збориш за таа стварно мн добра книга, има уште два да речам дела: Игра на ангелот и Заточеник на небото

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 133
   RE: Последно прочитано
11.3.2013 21:56:47   
niki
da Senkata na vetrot samo sto jas na srpski ja citam


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Lacrymosa)
Непосредна врска до пораките: 134
   RE: Последно прочитано
11.3.2013 22:56:12   
Lacrymosa
Јас ја имам дома на мк ама сакам некаде да ја најдам пдф на хрватски. голем дел од преводите кај нас ги прават ко заради реда

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 135
   RE: Последно прочитано
11.3.2013 23:15:56   
temjanuska75
Praznikot na rozite od Indu Sundaresan

(Одговор на членот Lacrymosa)
Непосредна врска до пораките: 136
   RE: Последно прочитано
11.3.2013 23:20:19   
niki

ИЗВОРНА ПОРАКА: Lacrymosa

Јас ја имам дома на мк ама сакам некаде да ја најдам пдф на хрватски. голем дел од преводите кај нас ги прават ко заради реда


ne mozam da ti pomognam bidejki ja imam vo pecatena forma, a daleku sum da ti ja pozajmamuser posted image

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Lacrymosa)
Непосредна врска до пораките: 137
   RE: Последно прочитано
11.3.2013 23:25:37   
vezilka RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

Dve knigi podolgo vreme gi citam paralelno i nikako da gi docitam
Sofijin svet i Senka vetra


E de sto ke kazes za Svetot na Sofija..bas denes ja vrtev niz race, se mislev dali da ja kupam ama odluciv da prvo da ja procitam ovaa sto ja zemav posledno.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 138
   RE: Последно прочитано
12.3.2013 0:53:31   
Pepelaska *

ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite

На македонски е од Алисон Малони (Alison Maloney) инаку од издавачки центар Три и би требало да ја има во сите Космо продавници.
Ај кога ќе имам време ќе напишам извадоци од книгата во соодветни теми, баш да ја осознаете содржината одприлика да не мислите дека е некој досаден водич што да му давате да јади на детето или како да го заспиете и слични проблеми (мислам го има сето тоа, ама на интересен, забавен начин)


Ја прочитав книгава, има делови кои мн ми се допаднаа ама некои од идеите за игри со насилство пирати и слично не ми беа ич убавиuser posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 139
   RE: Последно прочитано
12.3.2013 1:04:04   
elenak
Ловец на змејови. Не ветуваше многу на прв поглед ама кога почнав да ја читам не можев да ја оставам.

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 140
   RE: Последно прочитано
12.3.2013 8:48:46   
sandriana RR
не ми е е дочитана уште, ама како затерав ќе ја довршам брзо - биографијата на Стив Џобс. Човекот бил доказ дека ако се сака - нема граници за да се достигне замисленото., па и да се измени светот.

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 141
   RE: Последно прочитано
12.3.2013 8:54:17   
babyhope

ИЗВОРНА ПОРАКА: elenak

Ловец на змејови. Не ветуваше многу на прв поглед ама кога почнав да ја читам не можев да ја оставам.

user posted image user posted image Преубава...последна таа ја прочитав и јас истиот впечаток го добив. Сега ја читам ДУХ, една крими драма ама нешто првите 100 страни ни крај не можам да им фатам..

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 142
   RE: Последно прочитано
12.3.2013 15:37:43   
vezilka RR
Гијом Мисо, Што би правел јас без тебе. Интересна ама не за да паднеш у несвест. Филмска книга што викам јас. ЈА поише очекував.

(Одговор на членот babyhope)
Непосредна врска до пораките: 143
   RE: Последно прочитано
12.3.2013 16:26:04   
Bethany
Posledno procitano Koliba i Zatoa sto te ljubam od Gijom Miso.

Se tokmam za nesto novo da najdam, ako najdam i vreme da citam, se sakam, ama nema se vreme [sm=s

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 144
   RE: Последно прочитано
17.3.2013 11:16:04   
niki

ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

Dve knigi podolgo vreme gi citam paralelno i nikako da gi docitam
Sofijin svet i Senka vetra


E de sto ke kazes za Svetot na Sofija..bas denes ja vrtev niz race, se mislev dali da ja kupam ama odluciv da prvo da ja procitam ovaa sto ja zemav posledno.


najiskreno ne znam sto da ti kazam, knigava ja pocnav so citanje pred poveke od godina dena, vo meguvreme pocnav i zavrsiv so citanje nekoi drugi, i iako na pocetok mi bese interesna nikako da ja docitam, do mene e nesto, ne sum dovolno koncentrirana, ne znam, citnuvam malku pa ke ja ostavam so denovi, meseci, nekako ne mi legna ne ja zacitav posvetena na dejstvieto
sega veke resiv koga ke pocnam na plaza da odam da ja pocnam od pocetok bidejki veke mngu detali zaboraviv
mislam deka bi ti se dopadnala, ima dopirni tocki so Senka na vetrot, nea mislam ja imas procitano, dejstvoto e povrzano okolu edna kniga koja Sofija ja dobiva za podarok za rodenden koja pretstavuva voved vo filozofija dejstvieto e ko pat niz vremeto, srekavanje so istoriski poznati filozofi, so nivnite teorii i pogledi na zivotot, seto zacineto i so nerealni desavki za koi ne e jasno (bar do tamu kaj sum procitala) dali se slucajnosti ili plod na nejzinata fantazija
intrigantna e, ama ne mozam da si objasnam zosto tolku dolgo ja gnjavam
sto znam procitaj ja pa javi koi se tvoite vpecatoci, bas me interesira

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 145
   RE: Последно прочитано
18.3.2013 0:08:33   
moni teo
вистински верник-николас спаркс сега на ред продолжетокот на прв поглед-николас спаркс

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 146
   RE: Последно прочитано
18.3.2013 2:12:17   
gina
i jas sakam mnogu da citam kaj nas nema knigi da se kupi i zatoa sekoja godina se zaclenuvam vo biblioteka i si citam sega ja procitav Devojkata so biserna obetka, sega ce ja citam Rebeka od Dafne di Morie a imam mnogu procitano: Solja caj, Kletnici, Papata Jovana, Zena vo crveno, Memoarite na edna gejsa, Belata Masai, Vljubena zena,Kodot na Davinci, Magdalina, Spomenite na rozata i mnogu mnogu dr. i edna mnogu dobra psiholoska kniga Mokjta na Potsvesta i prodolzenieto Kako da se bide i dobie ona sto se posakuva

(Одговор на членот moni teo)
Непосредна врска до пораките: 147
   RE: Последно прочитано
20.3.2013 10:11:59   
Mihaela 2010
Samo sto ja kupiv Papata Jovana?epten mi ja pofalija,ja ima nekoj procitano??

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 148
   RE: Последно прочитано
20.3.2013 10:25:04   
dostickage
Posledno procitano: Sun Cu : Umetnosta na vojuvanjeto.
Sega ja zaitav knigata za Fidel Kastro, ama kje poceka taa zasto spremam ispiti.

Pred mene momentalno e Liderstvo na Drakulevski user posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 149
   RE: Последно прочитано
20.3.2013 13:03:46   
Bethany

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

Samo sto ja kupiv Papata Jovana?epten mi ja pofalija,ja ima nekoj procitano??
ja imam procitano,dobra kniga,ke ja procitas vo eden zdiv ;))

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 150
Страница:   <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?