|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Последно прочитано
23.6.2012 14:55:26   
ananikol


Posledna kniga procitana mi e Godina prodje,dan nikad od Zarko Lauseic,
so netrpenie go ocekuam vtoriot del

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Последно прочитано
24.6.2012 11:51:58   
Regina
Den posle nokta od Anita Dajamant

Knigata e bazirana na vistinski nastani, se raskazuva sudbinata na cetiri devojki evrejki, koi se naogaat vo kamp za begalci na evrei vo Palestina. Se organizira begstvo od kampot i site se nadevaat za podobro utre. Ubava kniga koja ke vi go privlece vnimanieto posebno taznata sudbina na evreite za vreme na vojnata.

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Последно прочитано
13.7.2012 14:48:02   
Pepelaska *
Принцезата на малиот принц од Сашо Тасевски , многу реална книга полна со хумор

сега ја зедов Деловна придружба,
се зачитав во последно време, ептен ме смируваuser posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Regina)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Последно прочитано
16.7.2012 12:33:28   
Mihaela 2010
Ja kupiv Molitva na mojata majka,ama ja pocnav,nesto ne me bendisa,sega pocnav da ja citam Badem,ama koga ke uspeam da ja procitam gospod znae :)

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: Последно прочитано
12.9.2012 14:09:32   
vezilka RR
Заточеник на небото - Карлос Руиз Зафон..го обожавам значи човеков. Ја читав во еден здив. Ова ќе му дојде третиот (или првиот, тоа е штосот..во овој роман се случуваат настани кои се случиле и претходно, но тука се фрла нова светлина врз расплетот и ликовите од двата претходни романи.) на трилогијата, заедно со Сенка на ветрот и Игра на ангелот.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: Последно прочитано
12.9.2012 14:22:25   
Pepelaska *
Исчезнат од Даниела Стил а сега ја читам Непобедливо срце од Мирјам, на романтики сум јасuser posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: Последно прочитано
12.9.2012 14:42:41   
elenak
Последно на одмор прочитано - Љубов во ранетата земја од Џин Сасон (авторката на Принцезата Султана) исто многу убава книга, секое нанање на user posted image го користев да читнам некоја страничка user posted image
А инаку јас го обожавам Ден Браун. Прочитани ми се Ангели и Демони, Загубениот симбол, Точка на измама и Кодот на Да Винчи. Мислам дека е тоа се од него, ако има уште нешто кажувајте да ги барам веднашuser posted image

< Поракaта ја уредил elenak -- 12.9.2012 14:43:04 >


_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: Последно прочитано
18.9.2012 23:14:44   
biljanaM
Го читам Хесе, ја прочитав Сидарта, Демијан сега ја почнувам Нарцис и Златоуст

_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: Последно прочитано
19.9.2012 10:30:53   
Snowhite RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: elenak

Последно на одмор прочитано - Љубов во ранетата земја од Џин Сасон (авторката на Принцезата Султана) исто многу убава книга, секое нанање на user posted image го користев да читнам некоја страничка user posted image
А инаку јас го обожавам Ден Браун. Прочитани ми се Ангели и Демони, Загубениот симбол, Точка на измама и Кодот на Да Винчи. Мислам дека е тоа се од него, ако има уште нешто кажувајте да ги барам веднашuser posted image


Дигитална тврдина од Ден Браун, таа мислам дека всушност му и прва книга, не смееш да ја пропуштиш, а воедно и моја последно прочитана, но не за долго зашто при крај сум со Интимните животи на Пипа Ли од Ребека Милер

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: Последно прочитано
19.9.2012 10:32:39   
Snowhite RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: biljanaM

Го читам Хесе, ја прочитав Сидарта, Демијан сега ја почнувам Нарцис и Златоуст


Мојот омилен писател и моите омилени книги, особено Сидартаuser posted image user posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: Последно прочитано
19.9.2012 11:07:01   
Gardenia
user posted image мм и јас го обожавам Хесе,сите ги имам читано ама Нарцис и златоуст ми е најубаваuser posted image

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: Последно прочитано
19.9.2012 11:50:17   
kremco
Posledno procitano,ispovest iz harema-nekoj srpski avtor,a pred toa faktorot na emocionalnata energija -Mira Kirsenbaum,a sega sum na kupoholicarkata-mi sedese neprocitanauser posted image

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: Последно прочитано
20.9.2012 8:59:02   
Mihaela 2010
Zagubenata kjerka,zaboraviv od kogo e vo momentov...prekrasna kniga koja ja procitav vo eden zdiv,so okolu 500 strani,i sakav uste i uste ama zavrsi....vi ja preporacuvam toplo

(Одговор на членот kremco)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: Последно прочитано
20.9.2012 9:58:06   
AnnaMolly RR
Моментално ја читам All that remains од Патриша Корнвел, многу е интересна. Читам исклучиво книги на англиски. Последна книга што ја прочитав на македонски беше П.С. Те сакам. Прво ја прочитав англиската, па потоа и македонската верзија и преводот е катастрофа. А и повеќе може да се долови мислата кога е напишана на мајчиниот јазик на авторот.

< Поракaта ја уредил AnnaMolly RR -- 20.9.2012 9:59:03 >


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: Последно прочитано
20.9.2012 14:52:01   
vezilka RR
Исповест на една акушерка од Дијана Чембрлеин. Убава книга, широк спектар на емоции, реалистични женски ликови, тајни и мистерии. Држи внимание до последна страна.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: Последно прочитано
22.9.2012 22:07:31   
pucilda
posledno sto procitav,a toa bese "BELATA MASAI" i toa mnogu odamna....porano mnogu sakav da citam,a sega kniga ne mi se otvara,neznam dali e toa period ili.........

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: Последно прочитано
28.10.2012 15:18:41   
Melanija RR
Изгубениот симбол-Ден Браун

Морам се да дочитам од него user posted image Не ја дочитав Дигитална тврдина ама ќе биде user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот pucilda)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: Последно прочитано
16.1.2013 16:28:29   
vezilka RR
Синоќа ја дочитав Петтото дете - Дорис Лесинг. Добра книга. Ова го пишува во критиките за книгата:...„Книга која поставува милиони прашања, книга со која се рaзбиваат стереотипи. Како да се дијагностицира менталната (не)стабилност на сопствениот род, да се избере дали да се институционализира, дали може да живее нормално меѓу нормалните, по која цена? ...“

А јас кога ја читав си помислив совршено сценарио за некој готика-хорор филм, хе,хе и баш нема крај, така не завршува никако.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: Последно прочитано
14.2.2013 10:01:17   
vezilka RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

Zagubenata kjerka,zaboraviv od kogo e vo momentov...prekrasna kniga koja ja procitav vo eden zdiv,so okolu 500 strani,i sakav uste i uste ama zavrsi....vi ja preporacuvam toplo



Дијана Чембрлејн е авторката. Само што ја дочитав, се изнаплакав. Прекрасна книга за една мајка. Женава има прекрасни женски ликови во книгите. Досега две читнав, ќепобарам уште некоја дефинитивно.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: Последно прочитано
14.2.2013 10:28:51   
sladjana ms
Vo momentov ja citam "Zagubenata kerka", a ja zavrsiv "Ispovest na edna akuserka" prekrasna kniga od istata avtorka Dajen Cembrlen. Vezilka ako mozes da mi kazes kade ja nabavi "Pettoto dete" vo Matica ja nemase? Isto i "Kolku e cenata na edno dete" mislam deka taka bese naslovot ne mozam da ja najdam, ne znam cie izdanie e?

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: Последно прочитано
14.2.2013 10:39:43   
vezilka RR
Не знам колку чини..ја позајмив од колешката. user posted image

(Одговор на членот sladjana ms)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: Последно прочитано
14.2.2013 15:32:32   
Snowhite RR
Јас моментално при крај сум со читање на „Книга за мајки“ За мајката што е најдобра во се. Оваа книга е всушност како прирачник со многу духовити анегдоти, корисни предлози и совети, како и факти за мајчинството. Многу интересна е, има на пример, идеи за организирање на роденден дома, игри кога на пример времето е врнежливо, па интересни рецепти каде може да ги вклучите и децата. Ја купив од Космо за 250 ден и мислам дека вреди секоја мајка да ја има дома, зашто секогаш кога не знаете како да направите интересно попладне може да ја отворите оваа книга.

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: Последно прочитано
14.2.2013 15:46:20   
AnnaMolly RR
Bloodletting - A memoir of secrets, self-harm and survival напишана од Victoria Leatham.

Интересна книга инспирирана од вистинска приказна на една девојка која се самоповредувала кога ќе доживее неуспеси во животот и како се изборила со тоа. Подарок ми е од сестра ми :)

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: Последно прочитано
14.2.2013 16:27:56   
AnnaMolly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR

Исповест на една акушерка од Дијана Чембрлеин. Убава книга, широк спектар на емоции, реалистични женски ликови, тајни и мистерии. Држи внимание до последна страна.

ovaa e tvoja? ako da, sakam i jas da ja procitam da mi ja dades

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: Последно прочитано
15.2.2013 11:19:06   
vezilka RR
Нема проблем комшике. секако дека ќе ја добиеш user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?