|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Рецепт за зголемување на можноста за забремну...
26.5.2009 23:42:24   
Julie1
Дали знаете како може да се зголемат можностите за забременување?

_____________________________

And this is my beautiful life ...
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
27.5.2009 20:39:54   
Anushka
Da: mnogu B vitamin + malku stres + mnogu sex + malku vino + mnogu lezenje po vodenje ljubov + i mnogu, mnogu mnogu malku da mislite na dvete crtki!!!

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
27.5.2009 22:27:30   
Палешка РР
Витамин Б, Витамин Е, чај од жалфија, лежење во када барем 15 минути навечер и се разбира се** user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
20.6.2009 17:42:46   
Еца
Луѓе ајде пишувајте повеќе тука, сакаме што повеќе трудници да ни се пофалат дека ќе станат мамички, а оние кои се обидуваат подолго време, можеби ќе го најдат вистинскиот начин да дојдат до user posted image  user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
20.6.2009 17:52:40   
evcipa
Gi poddrzuvam site recepti, no mislam deka najveke vlijae STRES, anksioznost... nervoza.
GO WITH THE FLOW !!! Mnogu ljubov, sex i razbiranje.
Iskreno bebevo go praveveme tocno 4 meseci ... (ama postojano user posted image ), se napnavme sto e rabotata,
i ednas posle iskacanje..opusteni (malku poveke od sto treba).. BEBE se fati.

A i zaboraviv.. uste pobitno: POZITIVNI MISLI

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
21.6.2009 14:21:31   
Палешка РР
Паровите кои сакаат да зачнат дете треба да имаат еднакво возбудлив и страстен секс како на почетокот на врската, бидејќи веројатноста да зачнат дете драстично се зголемува, открија научниците.

Жестокиот секс го подобрува и го зголемува количеството на сперма. Исто така, јакиот оргазам кај жената ја зголемува веројатноста нејзината јајце клетка да биде оплодена.
Новото истражување им сугерира на паровите кои имаат проблеми со зачнувањето да го зачинат сексуалниот живот и да посветат посебно внимание на плодните и неплодните денови.
 
Научниците од универзитетот во Шефилд кои го проучуваат проблемот со плодноста, тврдат дека оние парови кои имаат проблеми со зачнувањето на дете имаат механички, досаден и рутински секс.
Просечен маж во тек на водењето љубов исфрла 250 милиони сперматозоиди. Со јака стимулација и жежок секс таа бројка може да се зголеми за 50 отсто. Здравата сперма подобро патува до јајце клетката. Квалитетен и возбудлив секс го зголемува квалитетот на спермата.
 
Научниците велат дека женското сексуално задоволство со „див“ секс не само што доведува до појак оргазам, туку ја зголемува и плодноста. Поради тоа тие препорачуваат паровите кои сакаат да зачнат дете треба повеќе да се грижат за сексуалниот живот.
user posted image
 
 
user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот evcipa)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
8.7.2009 18:04:06   
dani85
во брак сум година и еден месец и никако не можам да останам бремена. пиев 4 месеци фолан (фолна киселина), не се пазиме за време на однос, бев на доктор ми рекоа дека имам кандида и некоја си бактерија со скратеница ASC-UC тоа било некоја неиндетификувана бактерија, користев полигинакс 6 вагиналети ми помина белото прање а сеуште не сум бремена. ве молам ако можете да ми објасните поубаво што вид на бактерија е таа

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
8.7.2009 19:09:43   
Еца
Дани 85 добре ни дојде, она што мене ме интересира дали имаше некои испитувања за HPV "? И ајде те молам напиши точно како ти пишува во дијагнозата? 

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот dani85)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
10.7.2009 17:30:37   
dani85
nemav nikakvi ispituvanja za HPV a dijagnozata slucajno ja procitav koga zimav odjava od stariot maticen ginekolog bidejki ne bev zadovolna i vo kartonot toa go procitav, a ne mi go kazaa koga bev za rezultatot od PAP testot da go zemam samo mi kazaa da prodolzam da ja pijam folnata kiselina ( ili folan kako ke gi najdam) i deka rezultatot e dobar i nisto poveke

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
11.7.2009 16:10:43   
milijana
Imalo nekoja macina trava(caj)koj go piele zeni i site se falat deka ostanale trudni.Ne e loso da probas so natopen mal tampon vo kantarion ulje(60 den od zegin)stavaj go navecer pred legnuvanje, nautro se vadi..i ako ima nesto toa samo ke se zalepi na tamponot..ke vidis sama.Mislam deka so taa prirodna postapka se cistat mnogu bakterii.Pozz i daj boze da se pofalis??user posted image

(Одговор на членот dani85)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
11.7.2009 17:32:14   
mis.
Во зегин има и вагиналети со кантарионово улје.Мојот гинеколог ми препорача и бетадин вагиналети.

(Одговор на членот milijana)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
11.7.2009 20:45:12   
milijana
betadine se na baza na jod..i za tri dena..mislam deka pomagaat..ama gi preporacuvaat barem pet dena da se stavaat.Niv gi koristam samo so vloska navecer..mnogu tecat.Se rastopuvaat vo raka dodeka gi stavis..ama vazno se efikasni.A..za vaginalni od kantarion ne sum koristela.Jas i sama si pravam ulje( 100 gr susen kantarion kupen od bilna apteka pomesan so maslinovo maslo-kolku da go pokrie kantarionot vo edno stakleno tegle-i da stoi na sonce barem edna nedela).Od toa ulje ponekogas se mackam i taka navecer( so mek pamuk(onoj cik-cak), mnogu cisto se custvuvam.Ne moze da skodi..samo moze da ublazi.Pozz

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
12.7.2009 8:10:02   
Палешка РР
ПЕРУАНСКА МАКА - корен кој старите инки го користеле за неплодност
 




user posted image

Таблети од Мака
Шифра: Dr.F-100Нова формула за енергија и виталност на Dr. Förster за жени и мажи со додаток на Гварана (природен извор на енергија) и витамин E (витамин на плодноста, младоста и убавината). Oвој производ е познат како природен еликсир со силни афродизијачки својства. Ја зголемува енергијата, помага кај проблеми со импотенција и недостаток на сексуална желба кај двата пола, подобрување на плодноста, регулира менструалниот циклус и против депресија.


  • Афродизијачки својства за жени и мажи
  • Успешно се користи при импотенција и недостаток на сексуална желба
  • Го регулира лачењето на хормоните ( полови и ендокрини жлезди) – го одржува нивното ниво оптимално ( ја подобрува функцјата на половите органи)
  • Го регулира менструалниот циклус ( ги хармонизира естрогенот и прогестеронот)
  • Дава сила и ја подига енергијата
  • Го одстранува заморот
  • Ја подобрува ерекцијата
  • Природен еликсир со афродизијачки својства
  • За оптимализација на половите хормони
  • За хармонизирање на хормонските активности кај жените при ПМС и менопауза
  • За подигнување на виталноста и енергизирање на телото
  • Има антистрес ефекти
  • Адаптоген – прилагодување на организмот кон новонстанатите услови при физичка, психичка и интелектуална работа
  • За ментална бистрина како поттикнувач кај деловните луѓе, студенти и сл.
  • Го зајакнува либидото кај двата пола ( полов нагон)





    ЗА ЖЕНИ – сексуална стимулација, намалување на чувството на депресија, намалување на проблеми во менопауза, хормоните ги урамнотежува, одличен при ПМС, дава енергија ги намалува последиците од стрес.




    НАМЕНА:



    Се препорачува:



    Maca + Vitamin E + Guarana Kautabletten



    СОСТАВ: Перуанска мака, бразилска гварана, однос 4 : 1, витамин Е.
  • На сите лица над 40 години
  • Лица со изразени и зголемени интелектуални напори
  • Лица изложени на стрес
  • Лица изложени на зголемени телесни напори и оптеретувања
  • При психичка и физичка малаксалост и исцрпеност на организмот
  • Природен еликсир со афродизијачки својства
  • За оптимализација на половите хормони
  • За хармонизирање на хормонските активности кај жените при ПМС и менопауза
  • За подигнување на виталноста и енергизирање на телото
  • Има антистрес ефекти
  • Адаптоген – прилагодување на организмот кон новонстанатите услови при физичка, психичка и интелектуална работа
  • За ментална бистрина како поттикнувач кај деловните луѓе, студенти и сл.
  • Го зајакнува либидото кај двата пола ( полов нагон)





    ЗА МАЖИ – дава енергија, сила и издржливост, сексуална стимулација, ја подобрува потенцијата, делува антидепресивно, го зголемува бројот на сперматозоиди, ги ублажува проблемите при ерекција, ја подобрува плодноста.


    _____________________________

    When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

    (Одговор на членот milijana)
  • Непосредна врска до пораките: 13
       RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
    12.7.2009 19:45:04   
    dani85
    милијана фала многу за помошта. ми кажаа и мене дека тампон натопен во кантарионово улје дека многу помага дека ги уништувало сите бактерии дури и белото прање решена сум и тоа да го пробам па ке видиме резултати

    (Одговор на членот Палешка РР)
    Непосредна врска до пораките: 14
       RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
    13.7.2009 16:46:01   
    Еца
    Најновите истражувања на група Америански доктори потврдија и предложија: -Доколку имате проблеми и се обидувате да направите бебе, бидете поупорни и обидувајте се што е можно почесто.
    Истражувањето се однесува само доколку мажите се проблемот и имаат сперма со оштетена ДНА. Се докажа дека ако тие имаат секс барем еднаш дневно оштетената ДНА значително ќе се намали. Друго истражување ја поврза квалитетот на спермата со подобра плодност.
    Неверојато е тоа што да забремениш не е баш толку лесно. Мажите при секое испуштање на сперма, семето содржи 66 милиони сперматозоиди, а најчесто само помеѓу нула и еден од нив успеваат.

    Не ја обвинувајте спермата заради овој факт, тие се одлични пливачи и тоа може да се види од следново видео.

    http://www.livescience.com/common/media/video/player.php?videoRef=spermotaxis



    _____________________________

    Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

    (Одговор на членот dani85)
    Непосредна врска до пораките: 15
       RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
    17.8.2009 15:40:56   
    lili26
    vaka mene mi kazaa:kilo bademi meleni
                                     kilo orasi meleni
                                     kilo lesnici meleni
                                     kilo med.
    se mesa ova i se jade sekoe utro so drvena lazica,po edna lazica dvajcata.
    A jas nemozev da ostanam bremena dve i pol godini,me posovetuva da probame nautro so... i zamislete ni uspea(doro priznavam,mesecot pred toa piev i klomifen edna doza,ali toj mesec koga ostanav ne  ;-))

    (Одговор на членот Еца)
    Непосредна врска до пораките: 16
       RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
    17.8.2009 15:42:06   
    lili26
    I uste ova da dodadam,mislam deka najdobar lek e opustenoto vodenje ljubov. Znaci...VODENJE LJUBOV...ne pravenje deca!

    (Одговор на членот lili26)
    Непосредна врска до пораките: 17
       RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
    17.8.2009 16:50:31   
    dani85
    znaci lili26  ova e proveren recept user posted image od vasa strana bidejki seto ova e afrodizijak kolku sto znam. pozz i dobre dojde  

    (Одговор на членот lili26)
    Непосредна врска до пораките: 18
       RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
    25.8.2009 17:31:08   
    Sunshine 31
    dali bademite i lesnicite treba da bidat nepeceni?

    (Одговор на членот lili26)
    Непосредна врска до пораките: 19
       RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
    30.8.2009 19:41:06   
    delfinka
    moze nekoj da mi pise kade moze da se najde od peruanskata maka?

    _____________________________

    sekoj e blagosloven ako veruva vo boga

    (Одговор на членот Sunshine 31)
    Непосредна врска до пораките: 20
       RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
    30.8.2009 22:25:55   
    Палешка РР
    Може да се најде во подобро опремените аптеки во Македонија delfinka, но како што гледам ти си во Германија. Можам да прашам кое и е латинското име на билката за полесно да можеш да ја најдеш.

    _____________________________

    When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

    (Одговор на членот delfinka)
    Непосредна врска до пораките: 21
       RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
    30.8.2009 22:59:30   
    garfild
    Водење љубов од 9-18 ден од почетокот на циклусот,секој втор ден (за да спермата биде појака).И после самиот чин,жената да лежи поткрената со перниче под половината неколку минути (за да фати).

    (Одговор на членот Палешка РР)
    Непосредна врска до пораките: 22
       RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
    7.9.2009 20:13:54   
    Bogdancanka
    дали може некој да ми ја написе фирмата на шишенцето за апчијната за да може да ги купам и кај може да ги најдам елена ти си тука па дали можда ти знаеш да ми кажеш името им е MACA ili?

    (Одговор на членот garfild)
    Непосредна врска до пораките: 23
       RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
    7.9.2009 20:26:46   
    Еца
    Уф јас не им го знам правото име, ама ќе се потрудам во најбрзо врем да те информирам, ако не до вечер, утре сигурноuser posted image

    _____________________________

    Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

    (Одговор на членот Bogdancanka)
    Непосредна врска до пораките: 24
       RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
    7.9.2009 20:34:48   
    Bogdancanka
    ти благодарам многу Елена user posted image баш да ги пробаме и тие апчијна може до тоа ке биде никогаш не се знае кај ке ни биде лекотuser posted image

    < Поракaта ја уредил Bogdancanka -- 7.9.2009 20:35:26 >

    (Одговор на членот Еца)
    Непосредна врска до пораките: 25
    Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
    Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
    Оди на:






    Анкета

    Бременост.
    пеперутка16

    Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?