|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
11.1.2010 22:57:02   
Матеа
Потребно е организмот да биди целосно опуштен и физички и психички да не се замарате со никакви негативни мисли и само опуштено, позитивно колку сте поопуштени толку подобро.
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
11.1.2010 22:58:33   
Bogdancanka
се е тоа убаво и нормално сите велиме ќе бидеме позитивни али тоа едноставно не ни излегува од глава и еве ни психичко замарањеuser posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Матеа)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
11.1.2010 23:10:57   
Anushka
јас долги години со вториот сопруг посакував заедничко дете. Тој не сакаше, всушност, му беше се` едно, ама јас, само по мали деца гледав (а имав веќе две големи!). Море, чував алиштенца од синовите, игтачки, па правев планови, аха, еве сега овулација, па да, па не....
На крај, докторот ми рече, си ги имаш годинките, па заболената тироидна, па операции. И јас ептен, ама ептен престанав да мислам на бебе. Го прежалив тоа дека ќе имаме бебе.
Се` раздадов, фрлив, си купив маче, па куче...
арно ама, Господ тогаш се сети на нас и ни ја прати Мила...

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
12.1.2010 8:18:24   
arh_diz
Ne e voopsto sram da se pobara pomos od psiholog vo nekoi situacii.Nekogas i ginekolozite go sovetuvaat toa

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
12.1.2010 8:20:12   
profesorica
ИЗВОРНА ПОРАКА: Anushka

јас долги години со вториот сопруг посакував заедничко дете. Тој не сакаше, всушност, му беше се` едно, ама јас, само по мали деца гледав (а имав веќе две големи!). Море, чував алиштенца од синовите, игтачки, па правев планови, аха, еве сега овулација, па да, па не....
На крај, докторот ми рече, си ги имаш годинките, па заболената тироидна, па операции. И јас ептен, ама ептен престанав да мислам на бебе. Го прежалив тоа дека ќе имаме бебе.
Се` раздадов, фрлив, си купив маче, па куче...
арно ама, Господ тогаш се сети на нас и ни ја прати Мила...



анушке незнаеш колку ми е мило, ти си храбра жена, ти се восхитувам.user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
12.1.2010 14:30:52   
Carelija
Seto ova e ubavo i go imam procitano preku 100 pati, no kako da dojdam do ovie tableti? Probav da gi poracam direkno od sajd no nisto od toa ne stignaa, pa ve molam kazete mi dokolku znaete deka gi ima vo nekoja apteka vo zemjava, posto eve 3 godini bezuspesno se obiduvam da zabremenam. Odnapred Vi blagodaram 

_____________________________

"s greatest accomplishment is being a Mom !!!

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
12.1.2010 15:29:25   
arh_diz
Koi tableti Carelija? Pisi go nivnoto ime

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Carelija)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
12.1.2010 22:43:07   
Carelija
Na Maca Peruvian tabletite mislev

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
12.1.2010 22:48:10   
Bogdancanka
ги има во каталогот на Ројал јас од таму ги порачував и мислам беа околу 2100 али не сум бас сигурна ако сакаш да прашам од многу апшчиња веќе ни цени не памтам



_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Carelija)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
14.1.2010 1:05:27   
blagorodna
Здраво, јас сум нова тука..
6 месеци како се обидувам да забременам, безуспесно....навистина не знам дали да почнам со испитувања, или пак да оставам уште некое време опуштено...

(Одговор на членот Матеа)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
14.1.2010 7:15:17   
none
eve kolku za uteha jas skoro edna godina se obiduvame pa nisto ,no nadesta e posledna i zatoa ima vreme za se,pocni si so pregledi papa eho i se po red se razbira i mazot i samo napreduser posted image

(Одговор на членот blagorodna)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
14.1.2010 9:44:54   
arh_diz
почнете истовремено со сопругот на испитувања. Така е подобро за двајцата, и побрзо ке дојдете до бебе.Еве мал пример мислам го имам пишано  доколку ти имаш некоја бактерија можес да му ја пренесеш на сопругот , ти ке почнеш да се лецис а тој не знаци после тој тебе може да ти ја пренесе таа бактерија ке се движзите во круг.

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
23.1.2010 21:07:23   
laki
se obiduvam da zabremenam 4 meseci pief iklomifen no nisto soprugot treba da pravi spermogram koj e procentot na plodni spermatozoidi za zacnuvanjeto dan bide uspesno fala vi odnapred dokolku imate nekoj sovet

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
23.1.2010 21:54:07   
***MARTINA***
здраво на сите!!!!
еве и јас дојдов на ред да си ги кажам моите пр.во март минатата год.вадев полип на матката од рез.ми рекоа дека е се во ред ние со мм не се пазиме од мај мес. па се до ден денес.сакам да забременам ама никако не ми успева се плашам дека полипот има некаква врска пиев фолна кис.цели 7 мес.и пак ништо.На почетокот признавам дека мн се замарав еве сега ке биде,ајде сеа да му го направиме едното раче па др итн.сеа почнав малце од малце да се оладувам гинекологот ми преписа PRIMOLUT-NOR сеуште не сум почнала да ги пијам ако некој има искуство со овие апциња нека ми пише се надевам дека наскоро со вас ке ја споделам радоста дека наскоро ке ме израдуваат и менеuser posted image user posted image бацки

(Одговор на членот laki)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
23.1.2010 22:03:41   
Mucka
pa neznam nikakav recept...ali znam da postoji caj od "Macine trave" za dosta zenski problema pomaze...cak i povecava sanse za da se ostane trudano.provjereno....

http://www.herbateka.eu/ocajnica


iskoristite i link.....puno dobrih stvari ima tu...(molim admine da mi ne uzmu za zlo...ovo nije reklama za link....nego ljudska pomoc svima onima kojima se ovaj link nade od koristi)


(Одговор на членот ***MARTINA***)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
24.1.2010 1:13:22   
nutelizza
Лечете се сите Вие идни мамички што не можете да имате сега моментално деца. Да не се залажувате ке биде....мисли убаво....треба да се пронајде проблемот и да се излечи. Многу жени што и лично ги познавам после успешно лекување и наоѓање на вистинските причини сега се мамички. user posted image

(Одговор на членот Mucka)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
27.1.2010 15:02:47   
arh_diz
ИЗВОРНА ПОРАКА: BEBICA

Како да ја зголемите веројатноста да зачнете?
Многу парови кога ќе одлучат да имаат бебе, сакаат тоа да се случи што побрзо. Има неколку работи кои можете да ги направите за побрзо да станете родители.
Жената треба да внимава на својата тежина. Истражувањата покажуваат дека на жените со прекумерна или премала тежина им е потребно повеќе време за да зачнат, отколку на жените со нормална тежина.
Во рамките на едно истражување е мерен индексот на телесна маса (BMI) на 2112 бремени жени. Индексот во рамките на 18,5-24,9 се смета за нормален, а индексот 25-29,9 значи дека лицето е со прекумерна тежина. Резултатите покажале дека на жените кои имаат BMI над 25 им е потребно двојно повеќе време да зачнат, отколку на жените со нормален индекс на телесна маса. Од друга страна, на жените чиј индекс е под 19 им е потребно четири пати повеќе време да зачнат, отколку на жените со нормална телесна тежина.
Најголем број од жените не мислат дека нивната телесна тежина влијае врз нивната плодност. Сепак најдобро е да имате нормална телесна тежина. Само така шансите да зачнете побрзо ви се зголемуваат. Мажот треба да ги заштити своите полови органи. Постојано се спроведуваат истражувања кои што треба да утврдат како тесната долна облека, лаптопите и мобилните телефони влијаат врз машката плодност. Сите сме слушнале дека пошироката долна облека ја подобрува плодноста кај мажите. Иако истражувањата во минатото го потврдиле тоа, поновите истражувања покажуваат дека долната облека не влијае врз плодноста.
Некои доктори препорачуваат мажите да не се изложуваат блиску до извори на топлина. Пример: треба да се избегнува лежењето во топла бања дури и мажот да нема проблеми со плодноста. Експертите препорачуваат мажите кои планираат да станат родители да не чуваат лаптоп врз нозете и да не го чуваат нивниот мобилен телефон во џебот од пантолоните. Жената да внимава со алкохолот и кофеинот. Консумирањето на поголемо количество алкохол или кофеин влијае врз плодноста на жената. Експертите потврдуваат дека консумирањето на повеќе од 5 чаши кафе дневно се асоцира со ниска плодност. Тоа не значи да го оставите вашиот омилен утрински пијалок. Едноставно треба да го намалите количеството кафе што го пиете на максимум 2 чаши дневно.
Истражување направено во Шведска покажало дека жените кои консумираат 2 алкохолни пијалоци дневно ги намалуваат шансите да зачнат со 60%. Ако сакате да станете мајка, препорачливо е да го оставите алкохолот настрана. user posted image Пушењето влијае врз плодноста и на мажот и на жената. И двата прекинете со пушењето. Добро познат совет. Пушењето влијае врз плодноста и на мажот и на жената. Затоа, двата откажете се од оваа штетена навика. Темпирајте го сексот. Искористете го периодот кога сте најплодна, затоа што тогаш се најголеми шансите да зачнете. Тој период обично трае 6 дена. Најверојатно вие ќе останете бремена во 3-те дена пред овулацијата. Поради тоа, ако планирате да останете бремена, многу е важно да знаете кога е вашата овулација. Без „чување“ – имајте почесто секс. Некои парови сметаат дека ако се чуваат и имаат секс само кога жената е во овулација, тоа ќе им ги зголеми шансите да станат родители. Тоа не треба да биде така. Сексот не треба да им причинува стрес на идните родители. Најдобро е да имате сексуален однос секој втор ден ако сакате да станете родители. Да останете бремена и не е толку лесна работа, затоа направете сè што можете за поскоро да му се радувате на специјалната задача да бидете родител.





_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот nutelizza)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
17.2.2010 2:07:53   
delfince
pina kazi mi zosto ti e tolku visok prolaktinot,da ne zemase nekoi antidepresivi,kako asentra na primer ?Ako si zemala frlaj seto toa i ke ti spadne prolaktinot ako ne proveri ja hipofizata...problem za toa sto ne zabremenuvas mozno e da bide prolaktinot,bidejki ja namaluva ovulacijata a moze da se desi i voopsto da ja nema kako sto e tvojot slucaj pozdrav od mene i se nadevam deka naskoro se ke se sredi i ke dobiesuser posted image

(Одговор на членот pina)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
18.2.2010 22:04:20   
biser84
zdravo na site jas sum nov clen na forumot veke 6 meseci imame ne uspesni obidi sakam da pocnam so nekoi ispituvajna ama si mislam mozda se uste e rano ke ve molam za nekoj sovet dali da pocnam ili da pocekam vi blagodaram od napred pozdrav

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
18.2.2010 22:13:43   
Anushka
Бисерче, здраво! Добредојде! Со задоволство ќе се читаме!
Верувај, не само за забременување, туку и за бременост и бебиња, затоа што си млада и многу малку се трудите за бебе... Што се 6 месеци?! Да се равело дете така лесно, ехе хе, каде ќе беше човештвото!!!
Туку, ај опушти се, уживај во љубовта максимално и дружи не`! 

(Одговор на членот biser84)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
18.2.2010 22:38:32   
bebi
Не мисли на тоа, Бисер. Јас бев преоптоварена со тоа, се обидувавме 7 месеци и ништо. Готова бев да почнам да одам по лекари и маж ми да го носам, но за среќа отидовме на одмор во Шпанија, тоа ни беше и како брачно патување, се опуштив и кога се вратив веќе не добив.
Само опушти се и не мисли на тоа. Знам тешко е, затоа што желбата е огромна, но обиди се. Но ако не биде уште некој месец направи си и некој консултации.
Еден доктор ми кажа дека 2 години е некој период во нормални граници а после следат контроли
Лично мислам дека е многу..............
Насмевка и само напред со позитивни мисли user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот biser84)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
19.2.2010 18:31:00   
biser84
vi blagodaram na ubavite zborovi i soveti se obiduvam da bidam po opustena i da ne mislam na toa ama za zal toa e posilno od mene

(Одговор на членот bebi)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
20.2.2010 13:07:00   
jasmina 25
jas ke pocnam drugiov mesec da pijam caj od macina treva velat dobar bil i mnogu zeni ostanale od nego bremeni...dali nekoja od vas znae do koga se pie,jas znam deka se pocnuva od 5 ot den od menstruacijata po tri casi vo denot no ne znam do koga..pozzzzz ako znaete piseteuser posted image

(Одговор на членот biser84)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
20.2.2010 19:32:50   
delfinka
posakuvam sreka za site pa i za mene i veruvam deka nikoj neznae nitu pak postojat pravila za sigurno zabremnuvanje
znam sto treba da se pravi i sto smee i sto nesmee,no ke kazam samo sudbinata si gi mesa kartite a nase e da si rabotime i da cekame pozitiven rezultata
a za Anuska bravoooooo:)

_____________________________

sekoj e blagosloven ako veruva vo boga

(Одговор на членот jasmina 25)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
20.2.2010 21:25:45   
biser84
da pred se sudbinata na sekoj kako mu e pisano i taka ke bide no covek koga e na maka na se ke poveruva i ke proba

(Одговор на членот delfinka)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?