|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
5.11.2009 13:20:59   
Barbi30
Dali moze i malce help namaliv so cigarite i sakam da pocnam da pijam folna kiselina i vitamin E ako treba uste nesto kazete i od kolku mg treba da se ili samo na ime na najdobar proizvod ke mi bide od pomos zosto po apotekive i na internet ima se i neznam za koi da se odlucam.Koj ima iskustvo neka pise.user posted image
Inace sum 0+ krvna grupa a maz mi e 0- ako ima nekoj sovet i za toa e dobredojdenuser posted image
FALA CMOK CMOKuser posted image

(Одговор на членот Barbi30)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
5.11.2009 13:24:05   
Barbi30
E bas se izraduvav sega treba da pocnam pak da pijam posle dva meseci pauza fala i samo laden mozam da go pijam ne mi odi nikako drugacije hehe.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
5.11.2009 13:34:17   
arh_diz
Na mene mi rekao deka treba da se pie semeto od zalfija. No stom Paleska ima iskustvo podobro poslusaj ja nejze. So ovoj recept mi rekoa deka 99% se zabremenuva . I mazot moze da go pie cajot vo isto vreme

(Одговор на членот Barbi30)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
5.11.2009 14:28:08   
Barbi30
A sto mislite za KLOMIFEIN tableti edna moja poznajnicna gi piese na svoja raka slusnala deka gi zgolemuvaat sansite za bremenost i ostana bremena .
Mozat li da bidat stetni?
user posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
5.11.2009 19:23:32   
mila81
Barbi nemoj da pies nisto na svoja raka. Otidisi koj tvojot dr i on ke ti kaze.tie sa za ovulacija. jas gi piev klomifenot, se pijat 3-5den od ciklusot a potoa na 14 den (mislam) se pravi folikulometrija, za da se vidi dali se sozreani  folikuli i koja e dimenzijata.max dimenzija na folikulot e 22mm.
kaj mene nemase efekt od niv, samo sto naredniot ciklus imav ogromni bolki.

(Одговор на членот Barbi30)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
6.11.2009 12:27:24   
Barbi30
Fala MIla za informacijata treba da odam na kraj na mesecov na kontrola da vidam dali candidata mi e povlecena i ke pobaram sovet
kissuser posted image

(Одговор на членот mila81)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
6.11.2009 14:06:48   
ni23
Ти благодарам Медо... во болница ни рекоа бидејки сме млади да пробаме по природен пат,,,,но незнам уште колку години да чекаме...доколку не може по природен пат да се обидеме ин-витро но не ни ветуваат ништо, во една прилика ни рекоа дека немаме шанси...би било чудо ако забременам,,, user posted image
Затоа сакав да споделам ,,,да разговараме ,,,да имам позитивни мисли и да ми се врати надежта.
Јас  верувам во се , само да добиеме user posted image . Каде прочита на кој сајт за хомеопатски третман ,

Поздрав user posted image

(Одговор на членот Medo)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
9.11.2009 0:25:53   
Medo
Lele ic ne znam kaj procitav, ama sigurno znam deka bese samo taka spomnato. Nemase nikakvi upatstva. Kako izvestaj bese. Se iznaklikav trista linkovi toj den. Ne se sekavam user posted image

(Одговор на членот ni23)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
16.11.2009 0:31:32   
Весна
Еве еден од начините, кратко, јасно и ефикасно user posted image :

http://www.youtube.com/watch?v=3jJtHavloSQ

(Одговор на членот Medo)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
16.11.2009 0:35:05   
mami
user posted image user posted image user posted image колку убавоuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
27.11.2009 8:34:35   
none
dali znae nekoj moze li vo edna godina da se pie tri pati po red klomifen i so pauza od 3 meseci pak da se prodolzi,user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
27.11.2009 8:40:55   
arh_diz
Ноне тоа е тешко да се каже Треба да се посоветуваш со своjот гинеколог . Бидеjки тоа е хормонален препарат и каj секоj организам различно делува.

< Поракaта ја уредил Julie -- 28.11.2009 15:32:50 >

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
28.11.2009 15:23:37   
BEBICA
Terapija od Dr. Slobodan Tasic.Ovoj doktor ima pomognato na mnogu zeni vo Srbija koi imale problem so zatrudnuvanjeto.Ovaa terapija ja koristese edna moja prijatelka, koja nekolku godini se ubidivse da zebremeni no bezuspesno se dodeka ne ja primeni ovaa terapija.I rezultati imase, sega ima devojcence.Celata terapija e na bilna baza, taka da vredi da se proba.

1. Pretpladne se pie po edna casa caj od SALVIA OFFICINALIS
oznacen kako caj broj 1

2. Popladne ili posle rucek se pie edna casa caj od GERANIUM POBERTIANUM
oznacen akko caj broj 2

3. Ivo vecernite casovi se pie po edna casa caj od MELISSA OFFICINALIS
oznacen kako caj broj 3

PRIPREMA NA CAEVITE:Vo edna casa stavete edno kafeno lazice caj i prelite go so 2dl. vrela voda.
Posle 15-20min. procedete go cajot i ostavete go da se oladi i pijte go poleka.Caevite oznaceni kako 1 i 2 moze da se zasladat so med.

2. MATICEN MLEC

Nautro i navecer, najmalku 30 minuti pred jadenje se zema po edno PLASTICNO lazice Maticen mlec(nikako metalno lazice)
Maticniot mlec inaku se lize kako lizavce ne se golta naglo, poradi toa sto treba da klizi niz grlo.
Teglickata obavezno da se cuva vo frizider.

3. PROPOLIS KAPKI

Vo tekot na denot se zema 3 pati po 5 kapki propolis.
Moze da se rastvorat vo voda.

4. JABOLKOV OCET I MED

Sekoja vecer vo casa voda izmesajte 2 lazicinja kafeni med i 2 lazicinja kafeni ocet.

Caevite inaku mozat da se kupat vo sekoja bilna apteka.Se nadevam deka na nekogo ke pomogne ovaa terapija.



< Поракaта ја уредил Julie -- 28.11.2009 15:32:32 >


_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
3.12.2009 22:31:11   
andrijana
vaka receptov e isproban i navistina deluva posebno kaj mazite>

1 kg teven med
1kg kristaliziran med
10 gr priroden mlec
500 gr melen polen
500 gr meleni lesnici
500 gr meleni f`staci
500 gr meleni indiski orevi
500 gr meleni bademi

Tesko se zamesuva no e mnogu vkusno i navistina deluva. Se cuva isklucivo vo plasticen ili staklen sad i se jade so drvena ili plasticna lazica nautro i navecer po edna. Se izbegava kontakt so metal zato sto mlecot nema da ima dejstvie... jas i mas mi go koristevme ova veke 2 meseci i kvalitetot na spermata navistina se podobri. Kaj zenite dejstvuva vrz kvalitetot i jazcinata na jajcekletkite.

(Одговор на членот lili26)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
3.12.2009 22:55:42   
andrijana
eve i nekolku babini lekovi sto sega pred nekoj den mi gi kazaa zeni sto imale problem kako nasiot user posted image :

1 recept

2 ikri so 1 lazica med i eden fildzan mleko se matat vo blender. Ova se upotrebuva posle mesecniot ciklus, i se pie nautro.

2 recept

vo periodot na plodni denovi pred odnos se pravi parenje so pletenka od kromid i luk. Znaci ne plodovite od luk i kromid tuku onoj del od pletenkata vo nizi. Se stavaat vo tendzere so voda i vrijat okolu 3-4 minuti. Potoa se paris zavitkana vo toploto i potoa moze vo akcija user posted image ..... se smeta deka so parenjeto na toplo se otvoraat kanalite i patistata se otvoreni.

pocnav da go primenuvam vtoriot recept... se nadevam na uspeh!!!!user posted image

(Одговор на членот andrijana)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
5.12.2009 21:47:09   
Miss36
Барби мене Кломифенот ми помогна за да забременам,но Кломифенот делува доколку јајниците се способни за овулација. Немој ништо на своја рака,мора да е по препорака од лекар зашто после следува следење на јајниците ,како тие делуваат и како фоликулата се развива. Мој совет,разговарај со лекар за тие таблети. Поздрав и верувај дека ќе успееш!

(Одговор на членот Barbi30)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
7.12.2009 9:04:24   
arh_diz
Можноста за зебремунуване се згодемува доколку партнерите имаат секс преку еден или два дена.При секс секоj ден спермата ослабнува

< Поракaта ја уредил arh_diz -- 10.12.2009 12:12:17 >

(Одговор на членот Miss36)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
10.12.2009 12:11:36   
arh_diz
Pri lecenje na sterilitet pomaga i banjskoto lekuvanje . Vo Vrnjacka banja odat mnogu bracni parovi koi sakaat detence. Tamu se nadgleduvani od medicinski lica i primaat soodvetna terapija

< Поракaта ја уредил arh_diz -- 10.12.2009 12:12:54 >

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
20.12.2009 13:08:20   
arh_diz
жените кои што планираат да забременат треба да се добро информирани за големата улога на фолната киселина за развојот на фетусот. Фолната киселина е потребна за формирање на плацентата и правилното развивање на плодот. Таа е одговорна за создавањето на мозокот и грбниот столб на бебето, уште во првите месеци од бременоста.
Фолната киселина уште и ја намалува веројатноста за појава на дефекти на мозокот или грбниот столб на новороденчето за 70-80%. Затоа, бремените жени треба да внесуваат поголемо количество фолна киселина.
Денес многу бремености се непланирани и жените најчесто дознаваат за нив во вториот месец од бременоста, па затоа не консумираат доволно фолна киселина. За да не се случи тоа, експертите препорачуваат секоја жена во репродуктивна возраст да внимава на внесените количини фолна киселина.

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
20.12.2009 13:31:10   
arh_diz
Многу парови кога ќе одлучат да имаат бебе, сакаат тоа да се случи што побрзо. Има неколку работи кои можете да ги направите за побрзо да станете родители.
Жената треба да внимава на својата тежина. Истражувањата покажуваат дека на жените со прекумерна или премала тежина им е потребно повеќе време за да зачнат, отколку на жените со нормална тежина.
Во рамките на едно истражување е мерен индексот на телесна маса (BMI) на 2112 бремени жени. Индексот во рамките на 18,5-24,9 се смета за нормален, а индексот 25-29,9 значи дека лицето е со прекумерна тежина. Резултатите покажале дека на жените кои имаат BMI над 25 им е потребно двојно повеќе време да зачнат, отколку на жените со нормален индекс на телесна маса. Од друга страна, на жените чиј индекс е под 19 им е потребно четири пати повеќе време да зачнат, отколку на жените со нормална телесна тежина.
Најголем број од жените не мислат дека нивната телесна тежина влијае врз нивната плодност. Сепак најдобро е да имате нормална телесна тежина. Само така шансите да зачнете побрзо ви се зголемуваат.
Мажот треба да ги заштити своите полови органи. Постојано се спроведуваат истражувања кои што треба да утврдат како тесната долна облека, лаптопите и мобилните телефони влијаат врз машката плодност. Сите сме слушнале дека пошироката долна облека ја подобрува плодноста кај мажите. Иако истражувањата во минатото го потврдиле тоа, поновите истражувања покажуваат дека долната облека не влијае врз плодноста.
Некои доктори препорачуваат мажите да не се изложуваат блиску до извори на топлина. Пример: треба да се избегнува лежењето во топла бања дури и мажот да нема проблеми со плодноста. Експертите препорачуваат мажите кои планираат да станат родители да не чуваат лаптоп врз нозете и да не го чуваат нивниот мобилен телефон во џебот од пантолоните.
Жената да внимава со алкохолот и кофеинот. Консумирањето на поголемо количество алкохол или кофеин влијае врз плодноста на жената. Експертите потврдуваат дека консумирањето на повеќе од 5 чаши кафе дневно се асоцира со ниска плодност. Тоа не значи да го оставите вашиот омилен утрински пијалок. Едноставно треба да го намалите количеството кафе што го пиете на максимум 2 чаши дневно.
Истражување направено во Шведска покажало дека жените кои консумираат 2 алкохолни пијалоци дневно ги намалуваат шансите да зачнат со 60%. Ако сакате да станете мајка, препорачливо е да го оставите алкохолот настрана.
И двата прекинете со пушењето. Добро познат совет. Пушењето влијае врз плодноста и на мажот и на жената. Затоа, двата откажете се од оваа штетена навика.
Темпирајте го сексот. Искористете го периодот кога сте најплодна, затоа што тогаш се најголеми шансите да зачнете. Тој период обично трае 6 дена. Најверојатно вие ќе останете бремена во 3-те дена пред овулацијата. Поради тоа, ако планирате да останете бремена, многу е важно да знаете кога е вашата овулација.
Без „чување“ – имајте почесто секс. Некои парови сметаат дека ако се чуваат и имаат секс само кога жената е во овулација, тоа ќе им ги зголеми шансите да станат родители. Тоа не треба да биде така. Сексот не треба да им причинува стрес на идните родители. Најдобро е да имате сексуален однос секој втор ден ако сакате да станете родители.
Да останете бремена и не е толку лесна работа, затоа направете сè што можете за поскоро да му се радувате на специјалната задача да бидете родител.

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
11.1.2010 18:51:16   
andrijana
и јас го користам рецептот со бадемите орсите и друго.... но мојот рецепт е малку појак и се вика Хормонска природна терапија....
1 кг течен мед
1 кг кристализиран мед
10 г матичен природен млеч
500 г мелен полен
500 г мелени бадеми
500 г мелени лешници
500 г мелени ф`стаци
500 г мелени индиски ореви

Оваа доза се цува во стаклен или пластичен сад и се јаде 2* на ден двата партнери и исклуциво со дрвена или пластична лажица...

Да ви кажам дека оваа смеса е навистина вкусна и навистина помага посебно кај машкиот пол..user posted image

(Одговор на членот lili26)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
11.1.2010 21:58:17   
Bogdancanka
вреди да се проба user posted image за рецептот Адријана

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот andrijana)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
11.1.2010 22:32:53   
andrijana
navistina vredi da se probauser posted image ... osven sto ima vakva mok tuku vi dava i poubav i nezen ten na licetouser posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
11.1.2010 22:43:19   
Anushka
е, уште еден совет, кога веќе го правите бебенцето, вашата позиција по водењето љубов е важна за изборот на полот. Незнам колку е вистина, јас пробав и три пати до сега ми успеаuser posted image user posted image user posted image :
за машко дете, останете да лежите завртени на десната страна (бок)
за девојче е обратно (на лев бок)

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
11.1.2010 22:44:03   
Bogdancanka
супер мила ќе се потрудам да најдам се да го направамuser posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот andrijana)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?