|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
7.9.2009 20:34:51   
Еца
 047 22 60 68  претставништво на Royal Sales international во Битола

Од кај нив можеш да ги нарачаш овие таблети од Мака


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
7.9.2009 20:42:10   
Bogdancanka
ова беше баш брзо Фала Фала Многу user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
8.9.2009 14:54:35   
delfinka
paleska jas uste cekam informacija

_____________________________

sekoj e blagosloven ako veruva vo boga

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
8.9.2009 15:42:06   
Еца
 Маката, позната како Lepidium Meyenii е едногодишно растение кое се одгледува во Перу. Коренот, кој се јаде и личи на репа, претставува основна храна за локалното население.
Во Перу овој корен е високо ценет повеќе од 2000 години. Легендите раскажуваат дека војниците на Инките јаделе мака пред да отидат во битка, за да имаат повеќе сила и издржливост. Шпанците ја нарекувале "секс билка на Инките”. Денес маката е позната како перуански жен-шен. Според современите испитувања маката може да има благопријатно дејство врз либидото, сексуалната потентност и енергија. Јужно-америкаците со илјадници години исто така користат мака за да се заштитат од умор, да се поиздржливи и да го намалат стресот. Перуанките почнуваат да ја користат маката на три годишна возраст, со што стануваат здрави, плодни, продуктивни и издржливи до зрели години.
Хранливата вредност на исушениот корен од мака е висока и содржи состојки слични на оние во зрнестите култури, како оризот и пченицата. Во составот влегуваат 60% јаглехидрати, 10% протеини, 8,5% растителни влакна и 2,2% липиди. Легендарното дејство на маката врз сексуалната потентност веројатно се должи на високата концентрираност на протеини и други хранливи материи кои се од витално значење. Голем дел од протеинската содржина на перуанскиот корен е во форма на аминокиселини кои се неопходни за многу функции во човечкиот организам, во кои спаѓаат и сексуалните функции и плодноста. Тие исто така се неопходни за извршување на главната улога во процесот на сексуалната возбуда и физичката издржливост за време на интимниот однос. Основните аминокиселини кои спаѓаат во составот на тие соединенија се фенилаланин, тирозон и хистидин. И трите се наоѓаат во значително количество во составот на маката. Таа исто така содржи уште една аминокиселина-аргинин, за која се смета дека игра улога во одржувањето на машката плодност и виталност.

< Поракaта ја уредил Elena -- 8.9.2009 15:45:54 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот delfinka)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
8.9.2009 15:48:37   
Еца
Најдов податок дека перуанската мака е најефикасна во борба против неплодноста доколку се пие во комбинација со алое вера гел.user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
8.9.2009 15:59:20   
Bogdancanka
супер мене ми помага информацијата фала многу веке си најдов и од кој да ги порачам апцињата па се надевам ке помогнатuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
8.9.2009 16:07:42   
arh_diz
Jas najdov recept po koj treba da se pie .
Moze da se najde vo prodazba i vo vid na apcinja
Za podobruvanje na spermata  se koristi 12 nedeli po 3 grama vo den
Ima i proizvodi od perusanskata maka no vo Makedonija tesko deka  ima

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
8.9.2009 23:23:48   
Еца
Делфинка мила го напишав латинското име на перуанската мака, не сум видела дека таа информација ти е поребна, порано ќе средев, да не чекаш.user posted image Само нека помогне ајде па да ни јавис дека сега си наша user posted image user posted image user posted image а и сите кои тоа го посакуваатuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
8.9.2009 23:30:46   
delfinka
fala ti elence,se nadevam deka naskoro ke najdam od ova cudo i ke gi zadovoli moite zelbi
se najdobro

_____________________________

sekoj e blagosloven ako veruva vo boga

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
17.9.2009 20:03:26   
ivanaa
Ако сакате да забремените, внимавајте да внесувате доволна количина;

Bитамин Е-Добри извори се житарките, брокулата, јаткастите плодови, квасецот, леќата, зелените листовидни зеленчуци и сојата.

Витамин А - Добар извор се брокулата, зелката, кељот и карфиолот.

Витамин Ц - Добар извор се брокулата, зелката, кељот карфиолот и портокалот.

Витамин Д - Добар извор се млечните производи и лососот.

Калциум – Добар извор се сојата, брокулата, млечните производи и лососот.
Железо – Добар извор се зелените листовидните зеленчуци.
Цинк – Добар извор се квасецот, семките и сојата.
Фолна киселина – Добар извор се зелените листовидни зеленчуци, житарките, квасецот, сојата и овошјата од групата на цитруси.
Есенцијални масни киселини – Добар извор се растителните масла и рибата.

Храна која треба да ја избегнувате кога сакате да забремените

Алкохол, вештачки засладувачи, бои за храна, ѓумбир, производи од ѓумбир, тоници (пијалаци), кофеин (чоколадо, напивки, кафе, чај) натриум глутаминат и други адитиви, делумно варена или неварена храна, диети, особено оние ригорозните, аспирините и другите лекови против болка, оралните антибиотици, антихистамините и сите други лекови кои вашиот гинеколог не ги одобрил.
Макробиотичарите велат дека би требало да се избегнуваат и следните намирници: месо и јајца, шеќер, посебно рафинираните шеќери, млеко и млечни производи, протеини.



(Одговор на членот delfinka)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
20.9.2009 15:27:43   
pina
Zdravo!Povik za pomos!Dve godini sum vo brak no nikako da zacnam!Imam problemi so prolaktinot visok mi e okolu 700 merni edinici.Piev bromergon pred godina i pol no tesko mi vlijae,psihoticna sum mnogu i mnogu se zdebeliv.Nemam otideno na ginekolog godina dena,a ciklus nemam dobiedo 7 meseci!Mislam deka kamenja nosam vo stomakot!Ve molam za sovet,preporaka bilo sto OCAJNA SUM!

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
20.9.2009 15:43:10   
Bogdancanka
zdr pina sigurno ke dobies tuka nekoj dobar sovet devojkite se prekrasni nemaj gajle nema zasto da ocajuvas jas mislam deka sepak treba da si ides i na ginekolog ti gledam ne si bila edna godina kolku sto se razbiram mislam deka ne e na odmet da si go posetis tvojot ginekolog i razvedri se malku neocajuvaj nie sme tuka kako edno golemo semejstvo i si pomagame koj kolku moze i znae poz

(Одговор на членот pina)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
20.9.2009 15:56:00   
pina
Fala mnogu,bas mi trebase poddrska

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
20.9.2009 16:03:28   
Bogdancanka
mila tuka sme nie za se sto treba ke vidis deka sme kako edno golemo semejstvouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image samo pozitivno bez ocajuvanja poz

(Одговор на членот pina)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
21.9.2009 16:13:15   
pina
Utre idam na ginekolog,pa ke vidime sto ke bide!Majka mi me preplasi denes,veli kako taka si dozvolila da se zapostavis i 7 meseci da ne dobies ciklus?Pa taa krv sto treba da istekuva kade e?Mozebi se zgrudila i sega moze da imas tumori vo matkata.Se zaprepastiv zar navistina e ova mozno????????????????Pls Help!

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
22.9.2009 8:28:29   
mami
Pina колку што се разбрам јас ако не добиеш Значи немало овулација, значи нема крв ..така што само те исплашила..а кога веке не си добила си требала да одиш на гинколог не да чекаш толку време

(Одговор на членот pina)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
22.9.2009 17:45:05   
pina
да немам овулација!денес бев на гинеколог и ме пратија да одам Скопје да испитам хормони,утврдивме дека немам испитано хормони на тироидна жлезда,па тие ќе ги испитувам,заедно со пролактинот.Ќе правиме и спермограм!Ќе ве известувам за се и многу ви фала на сите за вашата поддршка!!!!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
22.9.2009 22:22:44   
mami
Каде ке испитуваш тироидна? за да не чекаш во државна многу оди во Млин Балкан, нема гужва и за два дена ке завршиш се.
еве овде имаме коментирано повеке за тироидната па види http://www.ringeraja.mk/forum/m_4528/mpage_1/tm.htm#11620


< Поракaта ја уредил mami -- 22.9.2009 22:23:58 >

(Одговор на членот pina)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
28.9.2009 15:52:07   
Bogdancanka
devojki moze nekoja sto ima pieno apcinja od Maca da mi kaze kako gi pie i so sto zasto jas samo niv gi piev sega mi rekoa ne trebalo taka ako moze potocna informacija plzzzzzz

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
22.10.2009 10:53:44   
Палешка РР
Опуштете се и ќе забремените

Старинските и здраворазумски совети оти за забременување потребно е опуштање може на некои жени навистина да им помогне за зачнат, објаснуваат американските лекари.

Со години жените имаат проблем со забременувањето, а пријателите и роднините најчесто ги советуваат да се опуштат, предлог кој најчесто предизвикува спротивен ефект и кој сите гинеколози и акушери не го прифатиле како важен.

Сепак, истражувањето на клиниката за плодност од Бостон и на истражувачите од факултетот по медицина при Харвард покажува дека сепак „има нешто во ваквите совети".

Студијата покажа дека жените кои учествувале во програмата за ублажување на стресот за време на процедурата за забременување имале 160 отсто поголеми изгледи да забременат, отколку оние кои сами се носеле со стресот.

- Експертите за репродуктивна медицина долго време го проучуваат негативниот ефект на стресот врз можноста за забременување. Студијата која ја спроведовме покажа дека програмата за ублажувањето на стресот може да ја подобри стапката за зачнување и успешноста на ин витро постапката, вели Алис Домар, еден од авторите на студијата.

< Поракaта ја уредил Еца -- 22.12.2009 16:24:44 >


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
29.10.2009 20:46:05   
mila81
zdravo na site.
za podobruvanje na kvalitetot na spermata mene dr mi gi preporaca kapsuli sto gi sodrzat site vitamini(vitamin c,e,d,folna,zing,selen, i dr), no  menozam da gi najdam nemalo momentalno uvezuvac za tie kapsuli za makedonija. dali nekoj ima slusnato za ovie kapsuli?
pozdrav do site

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
29.10.2009 20:48:10   
Bogdancanka
Мила81 а како се викат тие капсули?

(Одговор на членот mila81)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
29.10.2009 20:52:39   
mila81
mislam spermopan, ama ne sum mn sigurna 

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
29.10.2009 20:53:20   
Bogdancanka
да не се спеман?

(Одговор на членот mila81)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
29.10.2009 20:55:17   
Еца
напишете точно име ќе и речам на сестра ми да провери во Ниш.

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?