|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
29.10.2009 21:37:45   
mila81
ok narednata nedela ke go imate tocnoto ime

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
30.10.2009 13:09:35   
Barbi30
Sekogas slusav deka e lesno da stanes mamicka ama mene ne mi odi veke godina i pol pocnuvam da se plasam se e vo red so dvajcata a posledno mi najdoa pocetna faza na candida i hpv pa mi dadoa i lekovi sega treba na kontrola pazam na se na plodni denovi bazalna temperatura.......ke se seknam

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
30.10.2009 13:11:30   
ripce
Немој да се нервираш, стресот во многу поголема мера влијае отколку што си мислиме

(Одговор на членот Barbi30)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
30.10.2009 13:13:01   
mother 29
немој барби30 да очајуваш!само опуштено мила,немој многу да се оптоваруваш!ке биде,само со позитивна мисла!


водете љубов без притисок,а не со мислата ке биде ли овој пат или не!?!user posted image  ајде можеш ти!

(Одговор на членот Barbi30)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
30.10.2009 13:13:39   
Barbi30
sakam da stanm mamicka pusime i dvajcata znam deka treba da gi ostavam i cigarite a potoa moze li da mi kazete sto i kako da pravam ...

(Одговор на членот Barbi30)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
30.10.2009 13:15:22   
mother 29
добро ни дојде!

па како нема да ти кажеме што да правете!па ние затоа сме тука!

(Одговор на членот Barbi30)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
30.10.2009 13:16:12   
Barbi30
On i ne misli tolku ama mene me napnuvaat site od strana i negovite i moite znam deka treba opusteno hehe davam se od sebe me interesira i dali e vo red da pijam vitamin e i folna kiselina

(Одговор на членот Barbi30)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
30.10.2009 13:19:00   
mother 29
ДА .препорачливо е фолна киселина пред забременување и после првите 3 месеци од бременоста!

и ти немој многу да ги слушаш другите!винце,музиче и цела вечер само за васuser posted image  и ке видеш како пали!

(Одговор на членот Barbi30)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
30.10.2009 13:20:20   
Barbi30
user posted image user posted image user posted image user posted image Fala dobro e koga ima koj da te islusa a da ne te prekoruva user posted image user posted image

(Одговор на членот Barbi30)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
30.10.2009 13:22:57   
mami
тука сме  за тоа..немој да се нервираш, намали цигарите, спреми атмосфера и уживај- бебушот сам ке дојде

(Одговор на членот Barbi30)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
30.10.2009 13:23:22   
Viki73
Eden dobronameren sovet,ako mozes podobro sega pred da zabremenis da gi otkazes cigarite zosto jas taka cekav koga ostanav bremena i mi bese mnogu tesko.Pusev prvite mesec dva po edna-dve cigari i potoa gi otkazav.kolku porano tolku podobro i za zabremenuvanje i za bremenost.Ti drzam sreka.Pozdrav.

(Одговор на членот Barbi30)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
30.10.2009 13:24:15   
Barbi30
user posted image user posted image user posted image E vo pravo si user posted image user posted image user posted image eve ovoj mesec davam i se od sebe da prestanaam da pusam mi kazaa i cigarite imale vlijanie pa ke vidime ....

(Одговор на членот Barbi30)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
30.10.2009 13:28:11   
Viki73
Nie se obiduvavme skoro 3 godini da naprevime bebe,jas piev folna,vitamin c,piev nekolku meseci macina trava,odev redovno na ginekolog da ja isklucam moznosta za bilo kakva bakterija(toa e mnogu bitno da nemas bakterija),so se nemav probano,piev maslinovo maslo so suvi smokvi,ako sakas ke ti kazam recept.Bev na proverka za proodnost za kanalite i eden mesec podocna ostanav bremena koga najmalku se nadevav.ke vides deka i kaj tebe ke bide super,samo bidi opustena i ne se nerviraj.

(Одговор на членот Barbi30)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
30.10.2009 13:29:24   
Barbi30
Vie ne znaete kolku me raspolozivte srcki ste sega imam poveke sila da prodolzam user posted image user posted image user posted image a i me interesira candidata moze li da preci vo zabremenuvanje ili najnizok stepen na HPV mi se pojavi od nigde nikade a citav deka i veke bremeni zeni ja imaat a i doktorov mi dade samo vaginaleti nisto poveke i rece da nemame seks bez prezervativ a mene mi svaraat alergija pa jas i ne gi koristam a soprugot i nema nikakvi simptomi sto mislite ? Ako znaete ili ste slusnale ako ne ne e strasnouser posted image user posted image

(Одговор на членот Barbi30)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
30.10.2009 13:31:11   
Barbi30
Superuser posted image user posted image Viki bas mi e milo a jas godina ipol i mislev premnogu e user posted image user posted image Se najubavo duso bas mi e milo

(Одговор на членот Barbi30)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
30.10.2009 13:33:34   
Barbi30
A toa so smokvite i maslinovo maslo e interesno koga ke mozes pisi sto da ne mozam da bidam samo vo plus user posted image

(Одговор на членот Barbi30)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
31.10.2009 13:00:53   
Палешка РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz

Eve uste eden recept koj mozebi ke pomogne , jas go nemam probano mi go ima kazano edna prijatelka.
Mozebi nekoj od vas go ima probano
1mala lazicka seme od zalfija se zaleva so 1 casa topla voda .Koga ke se oladi se cedi  se ostava vo frizider ili na ladno mesto.Se pie 2 pati vo eden nautro na gladno i navecer pred spienje .Se pie 11 dena posle menstruacija .Kursot e 3 meseca
Dokolku ne ostanete bremeni se pravi pauza od 2 meseca i pak se pie cajot
Koj ne piel neka proba vi posakuvam uspeh


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Barbi30)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
4.11.2009 21:28:59   
Medo
Сакав само да пишам за тоа со кревањето нозе после односи. На многу места го пишува како совет, ама исто така, и на многу места прочитав дека нема врска. Башка и го пробав, ама не ми успеа. Мислам дека најважно од се е да се биде опуштен и да не се оптеретува човек со тоа дали овој пат ке има бебе. Ние се обидувавме отприлика 8 месеци и баш тогаш кога мислевме дека нема шанси да се случи, се опуштивме и воопшто не ни помисливме на тоа. Следниот месец имаше две цртки на тестот user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
5.11.2009 0:34:13   
garfild
Имам слушнато,незнам колку е од помош,за подобра сперма мажите требале да јадат суво грозје.

(Одговор на членот Medo)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
5.11.2009 7:48:58   
none
medo i jas so mm od maj nekade pocnavme i bez uspeh i vaka koga citam mnogu se raduvam moze i mene mi e tuka nekade posle 8 meseci da se fati he he pozdrav

(Одговор на членот garfild)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
5.11.2009 11:18:21   
ni23
Здраво...јас сум нов член! Мојот  сопруг е неплоден...Тератоспермија - пореметена морфологија на сперматозоидит. Неможам да најдам подетално за ова...дали некој слушнал со оваа неплодност да може да добиеме бебе.user posted image  Јас се надевам и премногу го сакам мојот сопруг. Немам со кого тагата да ја поделам,,,кој би ме можел да ме разбере....затоа решив да пишам на форум, бидејќи ние сите делиме иста мака и тага..user posted image

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
5.11.2009 12:30:16   
Medo
Ќе биде Ноне. Ви посакувам што побрзо да видите user posted image или user posted image :)
Јас многу се оптеретував со тоа и постојано мислев. Секој месец мислам правев тестови и само се разочарував кога немаше да има ништо. Само опуштено.

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
5.11.2009 12:56:15   
Medo
Разгледав на интернет малку за тератоспермиа. Се дефинира како абнормалност на повеќе од 40% од сперматозоидите. На еден сајт видов дека сугерираат хомеопатски третман (е сега не знам кој колку верува во тоа). На друг сајт велат дека најефективни биле антиестрогените.

Прочитав дека забременувањето со ваква состојба без дополнителен третман или користење на техники за оплодување (ин витро) зависи од сериозноста на состојбата - тератоспемиата ја имаат категоризирано во неколку видови, од блага тератоспермиа до силна.

Ете, отприлика тоа успеав да дознаам ni23. Секако, распрашајте се по клиниките и видете какви опции ќе ви понудат овде. Колку што јас успеав да сфатам од ова кратко сурфање, не треба да губите надеж.

Поздрав user posted image

(Одговор на членот ni23)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
5.11.2009 13:14:35   
Barbi30
Paleska ti go procitav receptot sega a toa moze da e caj od zalfija ili mora seme zosto imama mal stepen na paradentoza na zabite pa pijam caj od zalfija laden nono stop skoro hehe

(Одговор на членот Medo)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Рецепт за зголемување на можноста за забр...
5.11.2009 13:18:27   
Палешка РР
Јас пиев чај. Само по еден филџан на ден, ладен, незасладен.user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Barbi30)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?