|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  21 22 [23] 24 25   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Што правевте денес?
13.8.2011 11:00:22   
Bogdancanka
денес мислам само ручек да направам и цел де ќе одмарам,вчера капнав постала сам земјоделецuser posted image user posted image user posted image бев на помош кај моите садевме зелка,утре ќе одам на свеќи е за друг ден ќе видиме кој ќе ме вика,наместо на плажа да се сончам јас се сончам на ниваuser posted image user posted image user posted image така да цел ден ми е за одмор

< Поракaта ја уредил Bogdancanka RR -- 13.8.2011 11:02:04 >


_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 551
   RE: Што правевте денес?
13.8.2011 11:52:57   
Pepelaska *
станавме се преслековме право во количка во Зегин по кашички ( денес ќе одмарам не ми се готви) дома на папање и нанаме сега, јас да земам да диплам да најдам нешто ме чекаат 3 свадби од кои едната дури во Грција

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 552
   RE: Што правевте денес?
13.8.2011 14:52:32   
arh_diz
Bevme na pazar so user posted image
Pepelaska misli mu ja na tri svadbi , tesko tebe

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 553
   RE: Што правевте денес?
13.8.2011 17:37:03   
mama26
hahah trosok ,spremajse za trosok pepelaska user posted image u sekoj slucaj za ubavo da e neka se trosi user posted image

jas na rabota denes i malku so so sinceto nataka navaka pa sega doma i taka..do vecer ima uste vreme


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 554
   RE: Што правевте денес?
13.8.2011 17:43:12   
Maca25
Јас и мајка ми денес бевме малце да се подновиме. Си влеговме во една продавница и пробавме се што ни фати око. На мајка ми и купив суќња и блуза, јас си купив 2 маички. После си се прошетавме, си пазаревме за дома, си се изнамуабетивме. И Нина беше со нас и беше многу многу мирна.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 555
   RE: Што правевте денес?
13.8.2011 21:55:27   
Viktori
Денес си се изнашетав со Бобо, Јана и Михаела, а денот ми заврши во Форца на кафе со Беатрис и купот деца! Супер време, со супер другарка!

user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 556
   RE: Што правевте денес?
13.8.2011 22:33:02   
*miki mami*
Bev ka tetkami na kafe so sestrami i sin mi si posedeve si se iznamuabetivme top si pominavmeuser posted image

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 557
   RE: Што правевте денес?
13.8.2011 23:27:01   
maki1
Se setavme so user posted image ,bevme da dokupuvame ona sto ni e potrebno za patuvanje i utre Skpje eve ne doagame.edvaj cekam da odam kaj moite malku na odmor i posmos za user posted image .

_____________________________

Pantai Rai

-Heraclitus

(Одговор на членот *miki mami*)
Непосредна врска до пораките: 558
   RE: Што правевте денес?
14.8.2011 0:09:17   
Natuska85
Бевме цел ден кај мајка ми, јас се ослободив дека знам user posted image има кој да го игра и коа сме се успале со мм со мојата соба,ммм мераци 3 саати сме спиелеuser posted image . Приквечер го шетавме user posted image на Негорските бањи.


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот maki1)
Непосредна врска до пораките: 559
   RE: Што правевте денес?
14.8.2011 5:22:04   
temjana
uf imav prekrasen den vprochem vo izminative rechisi 5 nedeli sekoj den mi e prekrasen i poinakov. Deneska bevme na plaza, pa na planina se vozevme so zichara do vrvot,pa na ruchek kaj prijatelite koi imaat kuka na samata plazauser posted image Samo koga ke mi tekne deka za nekolku dena si zaminuvame od ovde mi se placheuser posted image

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 560
   RE: Што правевте денес?
14.8.2011 10:31:57   
Martins mom
Недела...слободен денuser posted image И мм не е на работа и планирам цеееел ден да не се делам од Мартин. Ќе шетаме и уживаме сите тројца на купче.

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 561
   RE: Што правевте денес?
14.8.2011 10:35:44   
Viktori
Уште не сум салам расонета. Ништо до сега не сум правела, освен 2 кафиња што испив и третото се вари user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 562
   RE: Што правевте денес?
14.8.2011 10:54:36   
Тања РР
И јас денес ништо не сум правела затоа што станав пред пола час. Не, не сум спанка, само вчера бев на работа 13 часа па вечерта се струполив во кревет. Мм само што легна, тој беше на работа 24 часаuser posted image
Детето е на гости кај баба.

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 563
   RE: Што правевте денес?
15.8.2011 7:18:35   
temjana
deneska t.e veke e vchera ovde a vo mk veke e nov denuser posted image , bevme na detski rodenden pa posle na eden ubaavvvv shoping uff kolku sum srekna kockauser posted image

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 564
   RE: Што правевте денес?
15.8.2011 23:16:49   
*miki mami*
Perev,peglav diplev alista ja perev kolickata bev na kafe kaj komsikata mi bese drugarka na kafe go prosetav malku sin mi i na kraj bevme kaj mojte...ufffff jas deneska su bila turbo,a ne sum ni primetilauser posted image user posted image

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 565
   RE: Што правевте денес?
15.8.2011 23:33:30   
Bogdancanka
денес бев малку се прошетав со сестра ми,потоа она си отиде и јас се вратив дома поседев малку на рр па кога си легнав спиев три четири часа,си дојде мм ручаше па излеговме малку на кафе,сега сум веќе спремна повторно за во креветuser posted image user posted image user posted image деновиве сум спанка невидена и не само спанка туку и мрза невиденаuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот *miki mami*)
Непосредна врска до пораките: 566
   RE: Што правевте денес?
15.8.2011 23:45:00   
Natuska85
ИЗВОРНА ПОРАКА: Bogdancanka RR

денес бев малку се прошетав со сестра ми,потоа она си отиде и јас се вратив дома поседев малку на рр па кога си легнав спиев три четири часа,си дојде мм ручаше па излеговме малку на кафе,сега сум веќе спремна повторно за во креветuser posted image user posted image user posted image деновиве сум спанка невидена и не само спанка туку и мрза невиденаuser posted image user posted image user posted image


И си да знаеш,никако да ти текне  до Гевгелија да дојдеш да се видимеuser posted image


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 567
   RE: Што правевте денес?
15.8.2011 23:51:33   
kapina
bev na rabota i koga si dojdov so mm rucavme i otidovme kaj majka mi posle toa koga si dojdovme pocnav da se spremam za da odam utre na kontrola za skopje

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 568
   RE: Што правевте денес?
15.8.2011 23:52:03   
Bogdancanka
ќе дојдам,ќе дојдам...бев пред некој ден но од брзење од мм го заборавив моб си пукнав од мака

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 569
   RE: Што правевте денес?
16.8.2011 5:25:13   
temjana
na ruchek so trchanje bidejki vnukot beshe so nas i poveke trchavme po nego otkolku shto jadevmeuser posted image i posle kafe vo Starbucks uf kolku ke mi nedostigauser posted image i posle shopiiiinnnngggg i neznam kako ke se donesemeuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 570
   RE: Што правевте денес?
16.8.2011 11:47:13   
AnnaMolly RR
Станав рано, го испратив Филип во градинка, ја исчистив куќава, ставив да се вари ручекот и сега ќе гледам Grey's anatomy, имам уште три епизоди до крај на 7 сезона. После ќе го земам Филип и ќе шетнеме малку, па дома. И отишол цел ден додека да трепнеш.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 571
   RE: Што правевте денес?
16.8.2011 11:52:24   
Maca25
Филип оди во градинка? не сум ве видела!
Ние вчера се изнашетавме, и тоа до полноќ. Не знам како издржа Нина.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 572
   RE: Што правевте денес?
17.8.2011 0:14:10   
omorfo89
sabajle doma , potoa izlegov da ja prosetam Kiparisija do Lidl , pa doma pravev rucek , pa potoa i dadov krema da jade pa ja odnesov kaj baba i i dedo i da ja pocuvaat i potoa se vrativme doma user posted image

_____________________________

[img]http://lb3f.lilypie.com/aJqIp2.png[/img]

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 573
   RE: Што правевте денес?
17.8.2011 5:40:32   
temjana
deneska bev na pedikir i manikiruser posted image pa posle na skara i kuliranje do sega, i veke sum kapnata shto od pivoto shto od toa shto rano me razbudi vnukotuser posted image Ama ufff kakvi konda imaat ovde so bazeni, teretani i specijalni sali za zurkanje.Seriozno sme na misla da se preselime ovdeuser posted image

(Одговор на членот omorfo89)
Непосредна врска до пораките: 574
   RE: Што правевте денес?
17.8.2011 8:20:20   
AnnaMolly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

Филип оди во градинка? не сум ве видела!
Ние вчера се изнашетавме, и тоа до полноќ. Не знам како издржа Нина.



Оди, ама мм го носи, а јас го земам после спиење. Вчера со Мама26 се видовме кога одев да го земам.
Инаку, денес ништо не правам, ни ручек, ни чистам, ни перам... Само раскренав и ќе одмарам, па после кај моите на ручек.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 575
Страница:   <<   < Претходна страница  21 22 [23] 24 25   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  21 22 [23] 24 25   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?