|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  20 21 [22] 23 24   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Што правевте денес?
2.3.2011 19:16:48   
humana
Denes nepravev ama bas nisto,cel den u krevetuser posted image

(Одговор на членот ben10)
Непосредна врска до пораките: 526
   RE: Што правевте денес?
2.3.2011 19:25:42   
baby mama
Bev na rabota cel den do 18h i mnogu sum umorna user posted image  

_____________________________

Always kiss your children goodnight - even if they''re already asleep.

(Одговор на членот humana)
Непосредна врска до пораките: 527
   RE: Што правевте денес?
4.3.2011 23:36:58   
Maca25
Baby mama честито вработување!
Јас денес шетав малце со Нина, прво сабајле до пазар, па дома на ручкање и нанкање, па после околу 18 пешки излеговме да го пречекаме тато од работа, па на лулашки, низ продавници па дома на бањање и спиење. Секој ден ми е ист веќе.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 528
   RE: Што правевте денес?
4.3.2011 23:44:14   
Tanjat7880
Jas denes bev kaj moja drugarka koja ima nov stan.Po tret pat ovaa godina imam prilika da vlezam vo novo i skroz novo uredeno stance i sekade nacekav ist prizor na centralnoto mesto od dnevnata soba postaven e ORBITREK!Znaete ona mashinceto za vezbanje...vo moe vreme jas koga se vseluvav morashe da se ima visoka lampa i sijalica shto izleguva od zidot pa tie pred mene imaa televizor i milence na nego i se taka po red ama ovaa moda baagi me zacudi a jas sakam da sum vo trend i eve objavuvam deka kupuvam takvo cudo na staro ama da e mnogu nov oti ke treba baagi da mi lici vo dnevnata! 

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 529
   RE: Што правевте денес?
4.3.2011 23:47:30   
Maca25
Тања ако ништо друго барем ќе имате каде да си ги закачувате јакните, тренерките....user posted image user posted image user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 530
   RE: Што правевте денес?
4.3.2011 23:49:40   
Tanjat7880
Auu Maca,nemoj da si takva pa mu vetiv na mm deka ke treniram oti toa za toa sluzi neli?!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 531
   RE: Што правевте денес?
4.3.2011 23:50:10   
Tanjat7880
user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 532
   RE: Што правевте денес?
4.3.2011 23:57:37   
Maca25
За што сакаш ќе ти служи. user posted image user posted image user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 533
   RE: Што правевте денес?
5.3.2011 0:43:39   
mila mama
Denes bev na frizer, se potsisav 1 cm, posle pravev rucek i posle  ceel den se mazev so E.user posted image

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 534
   RE: Што правевте денес?
5.3.2011 1:11:47   
nadica
мразам како денешниов продиктивен ден
3 дена не се изработувам толку колку денес
утрово станав во 7 се спремав и бев на работа, таму за да се покажам бидејќи уште сум на пробно се нешто работев, си дојдов па правев 3 сорти баклава, кадаиф, еклери, баник од готови кори, и го пакував во хартиена тацна со фолија баникот со сирење, маслинка, и јајце за утре свеки да го раздава, сега да ве видам на кратко па ќе се бањам, па ќе си ја пеглам косата... и ако имам време ќе си легнам ако не ќе продолжам, а утре ме чека уште понапорен ден ама...

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 535
   RE: Што правевте денес?
5.3.2011 1:27:07   
mila mama
ИЗВОРНА ПОРАКА: nadica

мразам како денешниов продиктивен ден
3 дена не се изработувам толку колку денес
утрово станав во 7 се спремав и бев на работа, таму за да се покажам бидејќи уште сум на пробно се нешто работев, си дојдов па правев 3 сорти баклава, кадаиф, еклери, баник од готови кори, и го пакував во хартиена тацна со фолија баникот со сирење, маслинка, и јајце за утре свеки да го раздава, сега да ве видам на кратко па ќе се бањам, па ќе си ја пеглам косата... и ако имам време ќе си легнам ако не ќе продолжам, а утре ме чека уште понапорен ден ама...



Tvrda ti dusa user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 536
   RE: Што правевте денес?
5.3.2011 1:58:46   
ikki
denes so andreja spievme do 3 i 15 popladne, i da ne se razbudese taa mislam deka uste ke spiev. inaku sinoka t.e nokeska  bevme na mekici i taka denes ni pomina u odmaranje. koga stanav nabrzinka ja naraniv andreja, staviv makaroni za ru4ek i taka lezerno si uzivavme.  otkako se omaziv vakov relaksira4ki den ne sum imala m:)

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 537
   RE: Што правевте денес?
5.3.2011 10:01:16   
mamamoni

ИЗВОРНА ПОРАКА: Tanjat7880

Jas denes bev kaj moja drugarka koja ima nov stan.Po tret pat ovaa godina imam prilika da vlezam vo novo i skroz novo uredeno stance i sekade nacekav ist prizor na centralnoto mesto od dnevnata soba postaven e ORBITREK!Znaete ona mashinceto za vezbanje...vo moe vreme jas koga se vseluvav morashe da se ima visoka lampa i sijalica shto izleguva od zidot pa tie pred mene imaa televizor i milence na nego i se taka po red ama ovaa moda baagi me zacudi a jas sakam da sum vo trend i eve objavuvam deka kupuvam takvo cudo na staro ama da e mnogu nov oti ke treba baagi da mi lici vo dnevnata! 




јас имам totalgym ама во салон ми е затоа што во дневна не го збира, мм и тука ќе го донеси уште малку и би ти го дала на поклон ама без да знае мм user posted image таман нов е црн би одговарал во црно бела дневнаuser posted image user posted image само го прескокнуваме и плус сушаклата за алишта зимава не не збира, тој вежба нема што


_____________________________

Daughters are another version of yourself, but only better !

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 538
   RE: Што правевте денес?
28.3.2011 14:40:30   
Maca25
Денес освен што се избањав, ништо друго не направив user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mamamoni)
Непосредна врска до пораките: 539
   RE: Што правевте денес?
28.3.2011 17:01:33   
Martins mom
Сега се прибрав од шетање, ептен убаво си поминав со Мартин, девојка му Мелани и мајката на Меланиuser posted image user posted image Мартин трчаше за прв пат низ парк...Бевме на кафенце и благо.Посакувам многу вакви деновиuser posted image
Инаку ништо друго не правев, среќа ручекот си го направив сношти, а и до вечер ништо нема да правам, освен што ќе си играм со син ми и ќе ѕиркам на РРuser posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 540
   RE: Што правевте денес?
11.4.2011 16:30:47   
penelopa
Бевме да го сликаат син ми за пасош, наскоро ќе патувамеuser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 541
   RE: Што правевте денес?
16.5.2011 17:48:55   
mosa
Prijatel4inja moi deneska mi signa novata garnitura,vo mngo ubava sampanj boja,iako sum so malo  dete,od eko koza e pa lesno se odrzuva,malku pazarenje i na pp da ve vidam.pozzuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот humana)
Непосредна врска до пораките: 542
   RE: Што правевте денес?
16.5.2011 19:36:27   
Палешка РР
На работа малку се одморив од домашната работа, собрав сила, па сега повторно сум ко фурија низ дома user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 543
   RE: Што правевте денес?
16.5.2011 19:49:56   
mama26
nisto posebno,,malku poigrav fudbal so sinceto

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 544
   RE: Што правевте денес?
16.5.2011 21:19:15   
humana
Bukvalno nisto,cel den sum vo spalna legnata i na brza hrana deneska vo krevet

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 545
   RE: Што правевте денес?
17.5.2011 23:13:34   
baby mama
Denes bevme so koleskata vo Valandovo(sluzbeno) user posted image  

_____________________________

Always kiss your children goodnight - even if they''re already asleep.

(Одговор на членот humana)
Непосредна врска до пораките: 546
   RE: Што правевте денес?
29.7.2011 13:22:36   
Bogdancanka
трчав како коњ уште од 8чuser posted image бев за Гевгелија,само што стигнав ми се јавија да се вратам,  таму имав работа завршив набрзина и ај пак назад и сега седнав малку на рр да се релаксирам па ќе одам да дремнам малку


_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 547
   RE: Што правевте денес?
29.7.2011 13:24:03   
miana
Jas sum na rabota..Gi srabotuvam rabotite sto tekovno ke dojdat i si sedam so vas na net...Inaku tapa e pes\riodov i nemame mnogu rabota :(

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 548
   RE: Што правевте денес?
29.7.2011 13:33:43   
AnnaMolly RR
Brkavme pajki so Filip vo parkceto vo Prilep!

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 549
   RE: Што правевте денес?
13.8.2011 0:12:34   
Џесика
Денес со детето си се ставивме во бус, па до Симпо кај матичниот по рецепти, па на шишање, и тоа беше патешествие... плачење на лекар, плачење на фризер... али што влеговме кај една фатена у рацете, 20 минути и требаа да ја уклучи машинката...само што ќе ја доближеше до неговата глава,и овој ќе врисне и женава се штреца...така едно 3-4 пати праеше остав... и викам си шишала дете до сега, нели? Вика, ехееее,и у моментот и се расипува машинката, вади ноже да ја попраи, и викам ај да се смири детево,ќе се вратиме, и џом да не нема user posted image , среќа наидовме на едни, и цртани му пуштија, и муабет му правеа, само да седи мирен... сеа кога се присетувам, сама си се смеам user posted image


_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 550
Страница:   <<   < Претходна страница  20 21 [22] 23 24   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  20 21 [22] 23 24   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?