|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  11 12 [13] 14 15   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Кај кој доктор за IVF?
5.3.2015 10:57:20   
LoveableMe RR
pcelka, јас би те советувала меѓу тие двајца кај д-р Таше во Плодност, неговите успешни постапки се ептен големи, можеш да прочиташ по форумиве за него. позз

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот pcelka3)
Непосредна врска до пораките: 301
   RE: Кај кој доктор за IVF?
19.3.2015 13:20:35   
sibela
zdravo devojki odamna me nema vo forumot zaso dignav race od se,, znaeteuser posted image problem policisticni jajnici,, pienje klomifeni laparo + histero+ 2 inseminacii edna u sistina edna u drzavna i nisto rabotava izgleda mi se vrakja prvobitnata sostojba na jajnicite user posted image i sega da ve prasam sakam invitro se mislam dali u plodnos da idam dali u remedika kaj petanovski?

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 302
   RE: Кај кој доктор за IVF?
19.3.2015 14:19:34   
Melanija RR
Се чудам што последнава година нема искуства од др.Органџискиuser posted image предходно имаше девојќи кои пишуваа дека одат кај него

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот sibela)
Непосредна врска до пораките: 303
   RE: Кај кој доктор за IVF?
19.3.2015 15:50:38   
sibela
Slusnav za dr.organdziski deka e mn dobar ama ne e U sk on.u nekoj drug grad e ..go falea edno vreme znam ama I ja neznam sea sto da praam

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 304
   RE: Кај кој доктор за IVF?
19.3.2015 16:09:32   
sibela
E ova ne mi e jasno Sega ? Bez inseminacija fondot so yak a dijagnoza ti dava faucer

(Одговор на членот Tajci_pp)
Непосредна врска до пораките: 305
   RE: Кај кој доктор за IVF?
19.3.2015 16:28:54   
Pinky30
Jas resiv da odam na konsultacii kaj Petanovski vo Re Medika za vtoro ivf sakam kaj nego da vidime sto ke napravime kaj nego.Bev kaj Tofoski vo GAK loso iskustvo koe nema da si go oprostam sto si ja prokockav zaludno prvata sansa so vaucer od fond...no odam ponatamu...sto mislite vie dali i na konsultacii da odam i kaj Lazarevski ili...? Vie kako napravivte tie koj go smenile doktorot za sledno ivf?

(Одговор на членот sibela)
Непосредна врска до пораките: 306
   RE: Кај кој доктор за IVF?
19.3.2015 17:33:12   
Milicka 30
Pcelka3 i sibela гледам сте во дилема за плодност односно за др.таше. Таше е многу стручен доктор максимално се посветува на пациентите, јас сум многу задоволна од него и целиот персонал. Јас правев кај него инвитро и еве сум 6ти месец бремена. Поз

(Одговор на членот Pinky30)
Непосредна врска до пораките: 307
   RE: Кај кој доктор за IVF?
19.3.2015 19:21:54   
nataly86
Празадоволан од тимот во Плодост на чело со др.Таше посветеност максимална од сите вработени и во текот на бременоста.. прво ивф успесно 8 месеци стари близнаци,

(Одговор на членот Milicka 30)
Непосредна врска до пораките: 308
   RE: Кај кој доктор за IVF?
19.3.2015 19:59:53   
kapina
Jas ne go menuvam lazarevski za nisto za mojot slucaj e mnogu posveten da go rese iako e kompliciran i ke se pocnuva se nanovo

(Одговор на членот nataly86)
Непосредна врска до пораките: 309
   RE: Кај кој доктор за IVF?
20.3.2015 9:06:06   
sibela
Fala vi devojki :) inace za dr. Lazarecski znam Tamu mojata snaa od prvo invitro I se fati so 2:). Megjutoa citav niz forumot deka kaj nekoi pa nitu ednas ne se fatilo.za dr.tase citav deka e masina za perenje pari.neznam ama se mislam izmegju Niv tase ili lazarevski

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 310
   RE: Кај кој доктор за IVF?
20.3.2015 10:40:38   
Kvisko
Девојки кај сите лекари има процент на успех и неуспех. Името на Лазаревски, Таше и слично не значи ништо во конкретен случај. Одете кај лекарот којшто ќе ви остави најдобар впечаток и ќе видите дека е навистина заинтересиран за вас. Секако звучните имиња се вртат повеќе по форуми ама тоа не гарантира успех. Успехот зависи од многу други фактори некогаш и од среќа. Кај некого од прва ќе се фатат две кај некого нема да успее ниту едно ин-витро.
Со среќа и со лесно на сите.

(Одговор на членот sibela)
Непосредна врска до пораките: 311
   RE: Кај кој доктор за IVF?
20.3.2015 13:06:35   
nadez vera ljubov
PETANOVSKI RE-MEDIKA

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 312
   RE: Кај кој доктор за IVF?
21.3.2015 12:17:44   
scared RR
Постовите на Sibela и Pcelka3 се префрлени во оваа ТЕМА

< Поракaта ја уредил scared RR -- 21.3.2015 18:18:34 >

(Одговор на членот pcelka3)
Непосредна врска до пораките: 313
   RE: Кај кој доктор за IVF?
3.4.2015 15:54:21   
jana81
Jas 4ivf pravev vo sistina kaj popovic. Tretoto bese uspesno i imam sin 3.5 god. Sega za vtoro dete pravev pak kaj nego i bese neuspesno. No nekako ovoj pat neksko ne trgna kako sto treba dali ne mi se pogodi terapijata, se oplodija 3 embrioni a na vtoriot den od punkciha mi vrati samo eden. Zdravje za nekoj mesec planiram da probam uste ednas, no se mislam dali da odam pak kaj nego dali kaj lazarevski. Od edna strana popovic vekje ne znae, znae kako bilo odprethodno pa moze nesto je smeni i nekako ne mi e zgodno posto celo vreme sme kaj nego. Od druga strana pak nemam mnogu vreme a lazarevski e recisi na najgolema skala za ivf, pa kao za posigurno da idam kaj nego. Duri i za tretoto ivf popovic go vikna lazarevski da se konsultira so nego vo vrska so terapijata. Of teska odluka, ajde da ve slusnam vie sto bi napravile, kako bi razmisluvale

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 314
   RE: Кај кој доктор за IVF?
3.4.2015 16:49:11   
kapina
Jas mislam da se konsultiras i so dvajcata pa posle da odluces odmori malku sega od se

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 315
   RE: Кај кој доктор за IVF?
20.4.2015 13:09:23   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: весник

kako ste zadovolni od kaj dr.tase vo plodnost...mozebi ne e mesto ovde za prasuvanje ...ako treba premestete go postoto.


Весник, наназад можеш да прочиташ за докторот, повеќето што биле кај него се многу задоволни.user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 316
   RE: Кај кој доктор за IVF?
21.4.2015 17:03:57   
rozeva
eve i jas da kazam nesto za mojot doktor odam kaj organdjiski vo stip utre sum na transfer i mnogu sum zadovolna od nego i negoviot tim se custvuvam kako da sme edno semejstvo tamu site se prijatni a doktorot ne se brza nigde i ubavo objasnuva i jas mu veruvam vo celost a neli toa e najvaznouser posted image

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 317
   RE: Кај кој доктор за IVF?
2.6.2015 10:33:19   
Pinky30
Kazete mi koja od vas pravela IVF kaj Dr.Popovikj vo Sisitina? i kako ste zadovolni? i dali ima % na uspesni ivf?

(Одговор на членот rozeva)
Непосредна врска до пораките: 318
   RE: Кај кој доктор за IVF?
2.6.2015 10:57:51   
LoveableMe RR
Pinky30, наназад на овие страници наврати се, имаат пишувано девојките за докторот, а можеш да прочиташ и во Имав успешно ИВФ забременување, таму исто има искуства од тој дојктор, позз

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Pinky30)
Непосредна врска до пораките: 319
   RE: Кај кој доктор за IVF?
21.8.2015 13:19:26   
kik@
Dragi moi pred nekoe vreme razbrav deka i dr.Ivo Zaharieski vo Ohrid ima dobieno dokumenti za vestacko oploduvanje preku fondot.Dali nekoja ima nekakvi podatoci za ovoj doktor,kolku e uspesen kako raboti,kolku e % na uspesnost. Vi blagodaram za informaciite.

_____________________________

Ne pravi im go na drugite ona sto ne sakas tie da ti go napravat na tebe.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 320
   RE: Кај кој доктор за IVF?
23.9.2015 18:41:05   
orhidea242
Zdravo

Dali nekoj imal iskustvo so Ginekomedika za IVF??

(Одговор на членот kik@)
Непосредна врска до пораките: 321
   RE: Кај кој доктор за IVF?
26.10.2015 12:29:45   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Kvisko
.....Еве на пример јас сум многу задоволна од Димитров и односот на сестрите во Ремедика. Мене ми успеа инвитрото таму ама иаку стигнав до 29 недела сеуште се плашам да не се случи нешто лошои заради претходно искуство со спонтан абортус (тогап ДИмитров ми откри септум на матка и ме прати и на трансфузиологија веднаш после спонтаниот). Кога читам вакви страшни искуства секогаш се сепнувам и се премислувам дали сум го направила вистинскиот избор и што ако не дај боже нешто лошо се случи. Затоа ве молам пишувајте што е можно поконкретно за да може да си помогнеме едни на други. Сите имаме различни искуства со различни лекари. Некоја членка е презадоволна од еден лекар друга е учасната од истиот. не занм што е причината ама некогаш едноставно треба да се склопат коцките за да се дојде до резултат.



_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот orhidea242)
Непосредна врска до пораките: 322
   RE: Кај кој доктор за IVF?
26.10.2015 12:33:44   
LoveableMe RR
Јас исто можам да кажам многу различни искуства за многу доктори, еве на пример пријатели посветено одеа кај Лазаревски, толку могу се обидуваа и тој бил посветен да им помогне, па потоа сменија доктор и сега имаат синче кај Димитров, Ремедика, кој имаше поинаков пристап и му успеа. Исто, имам пријатели кои одеа посветено кај Трпчевски, Плодност и не успеваа повеќе пати и на крај отидоа кај Лазаревски и имаат прекрасни ќеркички. Имам искуства и кај пријатели кои одеа кај Петановски и потоа се префрлија во Плодност и имаат прекрасни синчиња.

Јас сум била и кај Ивановски и кај Димитров и кај Петановски, кај Трпчeвски сум била само на преглед и консултации, сите доктори имаат различен однос, различно постапувaат со пациентите, е сега прашање е кај кого ќе успее и кога, дали прашање на терапија или едноставно поклопување на коцките.....

< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 26.10.2015 12:34:41 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 323
   RE: Кај кој доктор за IVF?
26.10.2015 12:36:30   
LoveableMe RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Bea
....Имам позитивно искуство во Ремедика и Димитров - и денес сум точно 22 полни недели со машко бебе. Вистина, Димтиров ми терал на шала некогаш кога сум имала озбилни (за мене) прашања, но во моментите кога требаше да се одлучуваат битни работи немав дилема во неговата стручност и посветеност и верував на одлуките



_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 324
   RE: Кај кој доктор за IVF?
26.10.2015 17:54:27   
kapina
Na mene edna bas mi ja falese plodnost bitola i i rekov kako ednas na mene mm sto mi kaza a da uspeese ivf sigurno mnogu ke go falese no ete ne uspea i sega ke go navreduvas sto e najnormalno koj kade uspeal toj doktor ke go fale mojot slucaj posto e po kompliciran jas ke imam da pofalam poveke doktori ako bide se kako sto treba da bide i da ne bide ima na krajta i posledna opcija posvojuvanje jas koga ostanav prviot pat bremena dr tase go blagoslovuvav no sega samo ke kazam od edna strana sum zadovolna od toa kako sto kaza on taka izleze a od druga strana ne sum zadovolna oti kako mozese da tresne tel i da ne bide dostapen za bremena zena koja krvari a za dr lazarevski imam da kazam oti sum zadovolna sega za sega od nego nemam sto da kazam

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 325
Страница:   <<   < Претходна страница  11 12 [13] 14 15   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  11 12 [13] 14 15   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Dali?
Jana9

Dali imate fobija od nesto?

Da (67%)

Ne (33%)

Ponekogas (0%)


Број на сите гласови: 3

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!