|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  9 10 [11] 12 13   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Кај кој доктор за IVF?
5.12.2013 0:28:25   
butterfly 00
Jas sum negov pacient doktorot e odlicen vo sekoj pogled

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 251
   RE: Кај кој доктор за IVF?
5.12.2013 20:39:07   
brm_brm

ИЗВОРНА ПОРАКА: butterfly 00

Jas sum negov pacient doktorot e odlicen vo sekoj pogled

ви благодарам, само се прашувам дали само з апрвиот преглед се цечка1 месец или цело време е така, со чекања :(

(Одговор на членот butterfly 00)
Непосредна врска до пораките: 252
   RE: Кај кој доктор за IVF?
6.12.2013 9:50:54   
Zoya
Brm_brm јас само првиот пат чекав 3 недели за преглед. Понатаму нема чекања, зависно што се договарате кои се следните чекори. Обично и самиот кажува кога да и се јавиш на сестрата. Кога ќе и се јавиш на сестрата ќе и кажеш што е следно и наоѓа темин. Барем јас до сега не сум имала никаков проблем со тоа. Инаку докторот е одличен. Јас сум задоволна.

(Одговор на членот brm_brm)
Непосредна врска до пораките: 253
   RE: Кај кој доктор за IVF?
24.12.2013 10:23:42   
Karma
Здраво на сите,
јас се одлучив за кај Д-р Митко Ивановски во Систина. Д-рот ми остави силен позитивен впечаток. Комуникативен и отворен. Достапен за информации, а исто и неговата сестра Сашка. Инаку бев кај Петановски во Ремедика и д-рот ме разочара од неговиот однос ме прегледа за 26 секунди вагинално ехо и преглед хаххахха страшно

(Одговор на членот Zoya)
Непосредна врска до пораките: 254
   RE: Кај кој доктор за IVF?
9.1.2014 14:02:22   
sky diver
Zdravo na site,
dobiv pozitiven odgovor od fondot za zdravstvo za IVF na tovar na fondot i bi sakale uste naredniot mesec da ja napravime postapkata. Na mislenje sme da ja pravime na GAK kaj Tofovski bidejki poslednata godina dena toj me vodi a i site ispituvanja prethodno i operativni zafati ni se praveni na GAK . Dali nekoja ima slicno iskusvo
pozdrav do site

(Одговор на членот LindaD)
Непосредна врска до пораките: 255
   RE: Кај кој доктор за IVF?
9.1.2014 14:33:46   
Melanija RR
sky diver пред неполн месец ова рингерајка правеше на ГАК, но за жал неуспешно

ИЗВОРНА ПОРАКА: kate..
mila za zal jas ne ostanav bremena pravev invitro vo drzavna kaj tofoski a zenickata sto bese so mene taa imase 39 god taa ostana bremena i taa pravese kaj tofoski nejze i izvadija samo 4 jajce kletki a 3 se oplodija i rekle na kontrola po dve nedeli da vidaat kolku se fatile



_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот sky diver)
Непосредна врска до пораките: 256
   RE: Кај кој доктор за IVF?
9.1.2014 23:30:33   
kate..
ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR

sky diver пред неполн месец ова рингерајка правеше на ГАК, но за жал неуспешно

ИЗВОРНА ПОРАКА: kate..
mila za zal jas ne ostanav bremena pravev invitro vo drzavna kaj tofoski a zenickata sto bese so mene taa imase 39 god taa ostana bremena i taa pravese kaj tofoski nejze i izvadija samo 4 jajce kletki a 3 se oplodija i rekle na kontrola po dve nedeli da vidaat kolku se fatile



melanija i drugata ostana bremena bevme 4 dvete ostanaaa bremeni a ja i drugata ne znaci dve so dve
eve sum za zal jas neuspesno a taa 39 godisnata i plus uste edna ostana bremena tamu na gak kaj tofoski ama tie ne pusea cigari a jas i taa sto pusevme ne ostanavme trudni

mila jas imam dvee operacii na gak i edno invitro kaj tofoski no za zal neuspesno ali drugite dve ostanaa bremeni kaj dr tofoski.


< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 10.1.2014 0:40:46 >


_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 257
   RE: Кај кој доктор за IVF?
10.1.2014 12:15:41   
Kvisko
Sky diver ако му веруваш на докторот тогаш оди кај него да се запознаваш со нов доктор. Сепак ти ја знае историјата. Ама ако имаш барем трошка сомнеж консултирај се со неколку па одлучи си.
Ако сепак до сега си задовлна од него јас на твое место би продолжила со него чисто заради континуитет.
Јас сега за сега сум позитивно изненадена од ГАК (имав многу сомнеж и предрасуди претходно).

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 258
   RE: Кај кој доктор за IVF?
16.1.2014 14:08:07   
Melanija RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: lily98

zdravo
ve citam nekolku denovi i najdov nekoi odgovori na prasanjata sto gi imav no bi sakala da ve prasam poveke za iskustvata so in vitro kaj koi lekari gi pravevte ? zasega se iznaslusav mnogu kontradiktorni mislenja za plodnost i sistina ,edni mn zadovolni drugi voopsto ne taka da malku sum zbuneta a moram naskoro da se odlucam kade da pravam.

ИЗВОРНА ПОРАКА: kapina

Jas od plodnost ic ne a
Sum zadovolna



_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 259
   RE: Кај кој доктор за IVF?
16.1.2014 23:36:22   
kapina
Mnogu loso iskustvo imam od tamu i ne sakam da se potsetuvam denes slavam9godini od svrsuvcksta so mm

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 260
   RE: Кај кој доктор за IVF?
17.1.2014 0:33:39   
nataly86
Секој свое искуство...

Јас имам само позитивни зборови за плодност и за целиот тим таму, штом доагаат од цела Македонија а и пошироко значи има успех и резултатите се видливиuser posted image

_____________________________

5 год. обиди, 4 циклуси со кломифен \ 5 неуспешни инсеминации, оперативна хистероскопија отсранување на септум, 1 ИВФ успешно, user posted image user posted image

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 261
   RE: Кај кој доктор за IVF?
3.2.2014 10:47:37   
tina 09
zdravo na site, jas pravev inf vo Plodnost -Bitola , nemam zborovi za site tamu od pocetok do kraj, a sto e najbitno e uspesno ne se dzabe najuspesni so najvisok procent na uspesnost.

(Одговор на членот nataly86)
Непосредна врска до пораките: 262
   RE: Кај кој доктор за IVF?
9.2.2014 21:58:10   
Stefanija Stefi
И јас можам да се пофалам од др Таше- зошто човекот е мноооогу реален. Можеби на момент звучи сурово- зошто вистината секогаш боли но подобро да ја слушнеш вистината за полесно да се соочиш со неа отколку да слушаш убави зборови кои пријаат на увото но немаат резултат во мешето.
Др Таше е закон! Ако треба да те посоветува -ќе те посоветува, ако треба да те искара- ќе те искара...а ако ти сакаш да постигниш нешто ќе подразмислиш, дека си отишла кај него за да ти каже што навистина е твојот проблем и како треба да се реши. А од волјата на родителите и нивната посветеност зависи дали ќе се пофалат со успешна бременост.
Таков беше нашиот случај, што ете сега резултира со 4 месец здрава трудница user posted image

...А изборот е индивидуален...

(Одговор на членот tina 09)
Непосредна врска до пораките: 263
   RE: Кај кој доктор за IVF?
10.2.2014 8:38:21   
kapina
Jas vcera se raspravav so mm zatoa on ne saka da slusne za drug doktor osven za Lazarevski n

(Одговор на членот Stefanija Stefi)
Непосредна врска до пораките: 264
   RE: Кај кој доктор за IVF?
10.2.2014 10:27:41   
moss
Jas se spremam za ivf, no sakam da go pravam na GAK kaj Trajkovski. Ima li nekoj iskustvo so Trajkovski?

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 265
   RE: Кај кој доктор за IVF?
10.2.2014 17:07:36   
kapina
Jas sum mnogu zadovolna od nego on mi pravese dve inseminacii iako neuspesni doktorot e super nemam zborovi za nego

(Одговор на членот moss)
Непосредна врска до пораките: 266
   RE: Кај кој доктор за IVF?
10.2.2014 17:09:55   
Tajci_pp
Jas mila pravev IVF na Gak kaj dr.Trajkovski i sum prezadovolna od negoviot priem i kako toj se zalagase za mene kako negov pacient.Znaci toj ne mi ja vodese postapkata ja vodese Tofoski no nema vrska koga najgolemiot del go zavrsi toj a toa se ispituvanjata sto gi pravevme pred i posle postapkata.Nemam zborovi za toj doktor i toplo bi ti preporacala da odis kaj nego ako veke go znae tvojot slucaj veruvaj mi nema da se razocaras .Iako moeto IVF bese neuspesno sepak ne se kaan nitu eden moment sto se odluciv za tamu ednostavno taka trebalo da bide odnosno da ne bide .Pozz i se nadevam deka ti pomognav malku.

(Одговор на членот moss)
Непосредна врска до пораките: 267
   RE: Кај кој доктор за IVF?
11.2.2014 9:41:32   
moss
Ви благодарам девојки. Јас одам пола година кај него, од односот сум мн задоволна, ми направи и инсеминации, достапен е 24 часа но веројатно успешноста на ИВФ не зависи од докторот туку од Бога. Ми ја знае цела историја и највоеројатно кај него ќе одам, па со Господ напред

(Одговор на членот Tajci_pp)
Непосредна врска до пораките: 268
   RE: Кај кој доктор за IVF?
17.2.2014 13:56:30   
lusy
Mene dr. Trajkovski mi pravese laparoskopija poradi neproodnost na tubite. Mi kaza deka i pokraj vakvata dijagnoza postojat slucai koga moze da se zabremeni, toj licno imal 3 slucai, no jas mislam deka ja nemam taa sreka, po se sto mi se slucilo do sega vo zivotov. Prasanjeto mi e dali vo ovoj slucaj se potrebni inseminacii (ne bi trebalo spored mene) jas bi sakala da odam direktno so in vitro, bidejki ne mi se ceka...

(Одговор на членот moss)
Непосредна врска до пораките: 269
   RE: Кај кој доктор за IVF?
24.2.2014 20:27:03   
Tajci_pp
Ne ne ti trebaat inseminacii mene od fondot so istata dijagnoza kako tvojata mi odobrija vazucer za IVF.Utre i ja sum na kontrola kaj dr.Trajkovski pa ke vidime kako ke bide ponatamu.Pozz

(Одговор на членот lusy)
Непосредна врска до пораките: 270
   RE: Кај кој доктор за IVF?
4.3.2014 19:03:51   
Milicka27
Мами ете и јас да настапам пошто и јас сум ИВФ оплодена па ќе го препорачам Др. Таше од Плодност, значи секоја чест...Се обидував на сите начини, кај повеќе доктори но ете тој успеа да ме направи најсреќна трудница...Искрено ви го препорачувам на сите кои имаат проблем како мојот и секако да не губат надеж...user posted image

(Одговор на членот LindaD)
Непосредна врска до пораките: 271
   RE: Кај кој доктор за IVF?
20.3.2014 14:17:06   
Karma
јас претходно пишав дека се одлучив за др.Митко Ивановски Систина и со две раце потпишувам за неговиот ентузијазам, за неговата позитивност и пожртвуваност. За отвореноста и реалноста која ја презентира на најдобар транспарентен начин. секој преглед ме полнеше со се поголема желба за остварување на мојот најголем сон. За почит е неговата координираност со сестра Сашка која секогаш беше расположена да излезе во пресрет на секое наше неуморно прашање.
Тој тим е за мене вистинскиот избор.

(Одговор на членот Milicka27)
Непосредна врска до пораките: 272
   RE: Кај кој доктор за IVF?
14.4.2014 12:13:36   
Irena Irena
Почитувани кориснички. Би сакала да Ви го препорачам Др. Таше Плодност Битола. Верувајте дека е продолжена рака на Бога. Кај него невозможното станува возможно. Со AMH од 0.16 никогаш нема да Ви рече да си го барате патот ( За разлика од Систина и Ремедика) , туку ќе даде се од себе за да желбата ваша стане реалност. И кога сите ќе се откажат од Вас , овој доктор едноставно нема да Ви каже не. Искрено од душа го споделувам ова со сите Вас, НЕМОЈТЕ ДА СЕ ОТКАЖУВАТЕ. Фала му на Бога, набрзо ке станам тетка. Дај Боже сите вас да Ве помилува Господ што побрзо.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 273
   RE: Кај кој доктор за IVF?
14.4.2014 13:36:01   
kapina
Zavisi za koj kako za takvite kako mene sto imaat negativno iskustvo Od dr Tase ne e bas tka

(Одговор на членот Irena Irena)
Непосредна врска до пораките: 274
   RE: Кај кој доктор за IVF?
17.4.2014 17:21:11   
imence
И јас мислам најдобро е да се има доверба во докторот кај што се оди user posted image но проблемот барем кај мене е тоа што сеуште немам пронајдено таков... сум се пробала скоро секаде и секако па до таму сум стигната што ете размислувам и на ин витро... од Битола сум и сум слушнала многу позитивни приказни за во Плодност, се двоумам дали да одам и јас таму... user posted image

(Одговор на членот nadbet)
Непосредна врска до пораките: 275
Страница:   <<   < Претходна страница  9 10 [11] 12 13   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  9 10 [11] 12 13   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Имиња за момчиња
petraa

Кое ви се допаѓа вам? Еве ви убави македонски не-помодарски имиња :)

Јане (16%)

Петар (23%)

Стојан (3%)

Димитар (21%)

Коста (4%)

Дамјан (33%)


Број на сите гласови: 111

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!