|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  7 8 [9] 10 11   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Кај кој доктор за IVF?
18.1.2013 1:08:01   
lilicka

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ummu_Ajna


ИЗВОРНА ПОРАКА: Anonimen

Ummu_Anja ne si mi jasna navistina . Kazuvas deka se macis so sterilitet ok ?Posle kazuvas se e ok so tebe i soprugot ama ti ponidile ivf so doner. Kazuvas si bila sekade a ne si pravela ifv nitu inseminacija. I sega naednas pravis inseminacija vrz inseminacija pa i ivf. Daj te molam ne gi opteretuvaj temite so gluposti i lagi. Tuka ima zeni na koi navistina im treba pomos i se bi napravile da imaat bebence.


zasto me pravis lazga
ma ti !!! jas za vi strandtvo se odi samo za
ivf i inseminacija? za nisto drugo be se odi so ako e vo red so mene i mm znaci ako e vo red ne treba da pravam ivf i inseminacij neli? jas nazalost bev so inekcij tableti prirodni billi banji i talvi raboti za toa sum go barala lekot nadvor ja, mene ne
mi treba pomos samo na vas li vi treba? samo vie li ste tie so sakate deca, sto sum ja zivotno stoka pa da si poigruvam so makite na lugeto? ili imas omraza sto sum muslimanka pa koj me sisa cekaj lazga da ja pravam stram da tie da se zastramis!! sto mislis
deka igram so nekogo tuka na tuga smetka ako mislam taka. kako ti sto mislis od gospod neka me najde ako si poigruvam so nekoj, gospod da cuva, ti da ne si angel nekoj pa znas dali siram lagi ili igram so zeni so imaat maka fda zatrudnat. ziv bezobrazlug bar na ovaa tema ne sum ocekuvala vaka reakcija!!..

A koj te navredi kako muslimanka sto mesas babi i zabi sega????Tuku ocigledno ne se sekavas veke sto pisuvas po temive me mrzi inaku ke najdam kaj si pisuvala se ednas vikas pravam inf drug pat ne se trujam so hormoni.....daj te molam....nikoj ne te navreduva tuku ti ja posocuva vistinata ne ripaj odma!Znam deka primas terapija i moze malku ti se pomesani hormonite sega!

(Одговор на членот Ummu_Ajna)
Непосредна врска до пораките: 201
   RE: Кај кој доктор за IVF?
18.1.2013 12:56:04   
iviv
ahahahah nate kolku si vo pravo koj kade uspeal toj doktor si go fali ne mora da znaci ama i taka e do negde no sepak ima doktori kaj sto sum bila i ne bi gi preporacala sto znam user posted image user posted image a be treba da ni platat ko podvizna reklama sme im a ne pari da ni zimaat neli user posted image .Sepak za mene najstrucni se Tase ,lazarevsk,Popovik , Petanovski-bidejki go imam mnogu slusano i citanouser posted image

(Одговор на членот Nate76)
Непосредна врска до пораките: 202
   RE: Кај кој доктор за IVF?
18.1.2013 23:39:21   
Melanija RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ummu_Ajna

ИЗВОРНА ПОРАКА: Anonimen

Ummu_Anja ne si mi jasna navistina . Kazuvas deka se macis so sterilitet ok ?Posle kazuvas se e ok so tebe i soprugot ama ti ponidile ivf so doner. Kazuvas si bila sekade a ne si pravela ifv nitu inseminacija. I sega naednas pravis inseminacija vrz inseminacija pa i ivf. Daj te molam ne gi opteretuvaj temite so gluposti i lagi. Tuka ima zeni na koi navistina im treba pomos i se bi napravile da imaat bebence.


zasto me pravis lazga
jas za vi strandtvo se odi samo za
ivf i inseminacija? za nisto drugo be se odi so ako e vo red so mene i mm znaci ako e vo red ne treba da pravam ivf i inseminacij neli? jas nazalost bev so inekcij tableti prirodni billi banji i talvi raboti za toa sum go barala lekot nadvor ja, mene ne
mi treba pomos samo na vas li vi treba? samo vie li ste tie so sakate deca, sto sum ja zivotno stoka pa da si poigruvam so makite na lugeto? ili imas omraza sto sum muslimanka pa koj me sisa cekaj lazga da ja pravam stram da tie da se zastramis!! sto mislis
deka igram so nekogo tuka na tuga smetka ako mislam taka. kako ti sto mislis od gospod neka me najde ako si poigruvam so nekoj, gospod da cuva, ti da ne si angel nekoj pa znas dali siram lagi ili igram so zeni so imaat maka fda zatrudnat. ziv bezobrazlug bar na ovaa tema ne sum ocekuvala vaka reakcija!!..



И двата поста се оффтопик не е во ред Anonimen да кажуваш дека некој лаже ,тоа неможе да се докажеш а ниту пак знаеш.
Исто така Ummu_Ajna никаде во цитираниот пост не ти се обрати Anonimen на национална основа затоа не ги мешај работите не обвинувај без основа.
Дискусијата ви е завршена.


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Ummu_Ajna)
Непосредна врска до пораките: 203
   RE: Кај кој доктор за IVF?
19.1.2013 17:47:37   
Goga13
Jas toplo vi go preporacuvam Dr.Petanovski od remedika,nemam zborovi so kakva pozitivnost ne prime prviot pat i site naredni pati dodeka ja zavrsivme postapkata koja bese uspesna,sum bila i vo Plodnost i tamu bea mn strucni i dobri ama najmnogu zavisi od doktorot kakva nadez ke ti daj vo momentot pa so taa pozitivna misla ke si celo vreme.

_____________________________

Najubavite raboti vo zivotot se slucuvaat koga najmalku se nadevas.....

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 204
   RE: Кај кој доктор за IVF?
25.1.2013 22:26:59   
Ummu_Ajna
pa vaka sega site analizi mi gi pravese hadzi lega od remedika sega ke pocnam so ivf, sto mislite koj da mi go pravi ivf hadzi legja ili petanovski ?

_____________________________

Inna Lilahi we inna ilejhi radziun

(Одговор на членот Goga13)
Непосредна врска до пораките: 205
   RE: Кај кој доктор за IVF?
25.1.2013 23:55:57   
Nate76
Ummu_Ajna neli ke pravese ivf kaj Petanovski ??Sto se sluci sega neli go falese doktorot deka e dobar zosto sega se dvoumis??A Petanovski e nesomneno eden od najuspesnite za ivf,veruvaj mu i samo so pozitivni misliuser posted image

(Одговор на членот Ummu_Ajna)
Непосредна врска до пораките: 206
   RE: Кај кој доктор за IVF?
26.1.2013 1:33:03   
Ummu_Ajna

ИЗВОРНА ПОРАКА: Nate76

Ummu_Ajna neli ke pravese ivf kaj Petanovski ??Sto se sluci sega neli go falese doktorot deka e dobar zosto sega se dvoumis??A Petanovski e nesomneno eden od najuspesnite za ivf,veruvaj mu i samo so pozitivni misliuser posted image

abe ne se dvoumam ama ete sakam mislenja da slusnam i od drugi

_____________________________

Inna Lilahi we inna ilejhi radziun

(Одговор на членот Nate76)
Непосредна врска до пораките: 207
   RE: Кај кој доктор за IVF?
26.1.2013 8:19:09   
maj25
Елена3 незнам дали си направила избор на д-р за ИВФ, но ако си се одлучила за Митко Ивановски, воопшто нема да згрешиш. Супер избор, јас кај него имав успешна ИЦСИ постапка од прв пат. Топло ти го препорачувам. И како доктор и како човек е одличен. Тоа е моето искуство. Поздрав и многу среќа.

(Одговор на членот Elence3)
Непосредна врска до пораките: 208
   RE: Кај кој доктор за IVF?
26.1.2013 13:57:52   
Bogdancanka
не се согласувам со тоа дека кој каде успеал тој доктор ќе го пофали,еве кај нас немаше резултат кај др.Попович ама за него имам само пофални зборови затоа и го препорачувам,прекрасен човек кој добро си ја знае работата и е доста ангажиран,за разлика од некој кој се како програмирани....секако секој со свое мислење и свое искуство не го оспорувам тоа секој пар е различна приказна....а за тоа зошто ги менуваме лекарите по секој неуспех иако сме задоволни од нив хм мислам дека се е во нашата глава еднаш ако не сме успеале даваме шанса на друг доктор со надеж за успех тоа е барем мое мислење....
Инаку за наредно инвитро би сакала да одам повторно кај Попович али здравје ќе видиме има време за тоа.....

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот maj25)
Непосредна врска до пораките: 209
   RE: Кај кој доктор за IVF?
30.1.2013 23:06:18   
gina
Goga a kolku pati pravese vo plodnost i jas se mislam za remedika za kaj petanovski ili pak kaj hadzi lega i nego dosta go falat neznamuser posted image dali da gi smenam od plodnost 4 ivf i 1 kaj lazareski sega kaj niv mi e poevtifno i poblisku ama eve dosega uspeh nemavme a i so finansii sme 0 ahh
ИЗВОРНА ПОРАКА: Goga13

Jas toplo vi go preporacuvam Dr.Petanovski od remedika,nemam zborovi so kakva pozitivnost ne prime prviot pat i site naredni pati dodeka ja zavrsivme postapkata koja bese uspesna,sum bila i vo Plodnost i tamu bea mn strucni i dobri ama najmnogu zavisi od doktorot kakva nadez ke ti daj vo momentot pa so taa pozitivna misla ke si celo vreme.

(Одговор на членот Goga13)
Непосредна врска до пораките: 210
   RE: Кај кој доктор за IVF?
31.1.2013 14:59:06   
Ummu_Ajna
jas sum kaj doktor hadzi lega, a sakav kaj petanovski ama nema sansi ovoj mesec februar e full kaj nego nema
mesto i mora kaj lega da odam ama sepak i dvakcata se exsperti za ivf.

_____________________________

Inna Lilahi we inna ilejhi radziun

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 211
   RE: Кај кој доктор за IVF?
31.1.2013 20:35:21   
gina
Ummu_Ajna mnogu se falat i od kaj hadzi lega, jas poznavam edna sto bese kaj nego si ima skoro dve godisni devojcinja bliznacina no kade i da pojdes dobri se iako jas ne sum bila ama od drugu sto imam slusnato

(Одговор на членот Ummu_Ajna)
Непосредна врска до пораките: 212
   RE: Кај кој доктор за IVF?
22.3.2013 0:19:58   
Ljubica1
Jas bi vi go preporacala dr.Tase od Plodnost.Uste vo 2006 god ostanav bremena so blizancinja od prv pat .pozdrav

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 213
   RE: Кај кој доктор за IVF?
30.3.2013 21:57:40   
sibela
zdravo na site me interesira dali nekoja pravela ifv kaj d-r Gligor LOZANKOVSKI
I ME INTERESIRA DALI procedurata za na ifv e bezbolna ili bolna????????mene lozankovski mi e maticen d-r.. i mi zakaza ifv za ovoj mesec sega pijam primolut nor da dobijam 1 den treba so menzes da odam kaj nego i posle rece ke me stimulira zaso jas malku i problemi imam so folikulite prv pat piev clomifen folikulot mi prsna so pregnil ama nisto ne ostanav bremena i sakav i kjas ifv zaso 4 godini sum vo brak veke, PLS ako ima nekoja iskustvo so ova da mi odgovori?

(Одговор на членот Ljubica1)
Непосредна врска до пораките: 214
   RE: Кај кој доктор за IVF?
31.3.2013 14:16:49   
Melanija RR
sibela презимево на докторов ме збуни знам дека има таков што работи во ординација,а овој кај работи во која болница?

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот sibela)
Непосредна врска до пораките: 215
   RE: Кај кој доктор за IVF?
2.4.2013 8:48:47   
sibela
Melanija RR d-r gligor lozankovski si ima svoja ordinacija vo skopje pozadi glavnata posta e ordinacijata e pozadi zgradite on so godini raboti tamu edno 20 godini?? i zato jas kaj nego ke praam ili inseminacija ili ifv neznam sto e podobro ili illi??user posted image i zatoa prasuvam dali nekoja pravela ifv kaj nego?

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 216
   RE: Кај кој доктор за IVF?
2.4.2013 12:44:35   
Melanija RR
sibela ниту инсеминација ниту ифв не се прави односно несмее да се прави во ординација туку исклучиво во болница затоа те прашав кој доктор е тоа.
И да е приватно не државно пак се прави во болница, незнам како ќе прави кога несмее да не ти рекол ќе ти даде предлог каде да ги правиш?

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот sibela)
Непосредна врска до пораките: 217
   RE: Кај кој доктор за IVF?
2.4.2013 19:13:32   
Nate76
Sibela nesto si mi greska ti be srcka user posted image KAj Lozankovski ivf user posted image toa e obicna ordinacija ginekoloska(edna od podobrite vo Skopje so mnogu maticni pacienti , i jas sum edna od niv) ama in-vitro tamu ne pravat. Znaes li kako odi postapkata na in-vitro si pravela li nekogas, treba cel tim na doktori anesteziolozi embriolozi biolozi posebni sali za punkcija isl. a kaj Lozankovski ima samo edna prostorija za pregled user posted image taka da nesto ne si go razbrala doktorot sigurno, pretpostavka moja e deka ke te stimulira i ke ti ja prati ovulacijata na eho a potoa ke ti kaze da imate odnosi so soprugot , kako i da e ti posakuvam mnogu mnogu uspeh i sto poskoro da ne izraduvas so pozitiven rezultatuser posted image . I da ke zaboravev kolku ke te kosta celata postapka sto vikas deka ke e ivf posto ivf na privatno e od 2000 evra pa nagore

< Поракaта ја уредил Nate76 -- 2.4.2013 19:15:14 >

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 218
   RE: Кај кој доктор за IVF?
2.4.2013 22:37:00   
trust
mojot izbor e timot na Dr.Organdjiski pa se nadevam na uspehuser posted image

(Одговор на членот Nate76)
Непосредна врска до пораките: 219
   RE: Кај кој доктор за IVF?
3.4.2013 18:39:30   
@bebe
ajde edno vase mislenje, sto mislite za invitro na klinika kaj d-r Vladimir Trajkovski, imate li nesto slusnato za tamu ili nekoe licno iskustvo, bidejki se javiv denes na klinika i
velat deka invitro pravele d-r Sapunov, Tofovski i Trajkovski, onaka me interesira vase mislenje za tamu

(Одговор на членот trust)
Непосредна врска до пораките: 220
   RE: Кај кој доктор за IVF?
3.4.2013 19:17:16   
cacisk
Sakam i jas da prasam kolku cini IVF na klinika? Dali se plaka isto kako vo privatnite bolnici, ili pomalku?
Na klinika znam mnogu go falat Dr. Sapunov.

(Одговор на членот @bebe)
Непосредна врска до пораките: 221
   RE: Кај кој доктор за IVF?
3.4.2013 19:49:11   
Melanija RR
Сите тројца доктори се познати и искусни но прашање е дела некој воопшто има искуство со нив за ИФВ,а за други интервенции се најдобри.

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот cacisk)
Непосредна врска до пораките: 222
   RE: Кај кој доктор за IVF?
4.4.2013 12:17:15   
skopjance
Jas pravev laparo i histero kaj D-r Trajkovski i mnogu sum zadovolana.Prvpat slusam za nego i za Tofovski deka pravele IVF. Sumslusnala deka Prof. Sapunov pravel ama mislam deka povazni se embriolozite i biolozite. A kolku se dobri tamu uste nikoj ne se pofalil mozebi site izbegavaat da pravat tamu pa zatoa nema rezultati

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 223
   RE: Кај кој доктор за IVF?
5.4.2013 11:53:17   
sibela
Fala devojki na odgovorot tocno jas ne go razbrav d-r dobro.lozankovski samo ke me stimulira e ivf ne s epravi kaj nego vo ordinacija.
EDNO PRASANJE KOLKU CINI IVF DA SE PRAVI ??????????I DALI NEKOJA OD PRVAINSEMINACIJA OSTANALA BREMENA??????

(Одговор на членот skopjance)
Непосредна врска до пораките: 224
   RE: Кај кој доктор за IVF?
5.4.2013 15:31:46   
Melanija RR
Сибела спомнуваш и инсеминација и ифв ,ти што ќе правиш?
Тој ќе те стимулира а инсеминација ќе правиш на ГАК?

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот sibela)
Непосредна врска до пораките: 225
Страница:   <<   < Претходна страница  7 8 [9] 10 11   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  7 8 [9] 10 11   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?