|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Кај кој доктор за IVF?
27.12.2012 10:49:58   
Ring
Секој си е со свое искуство и мислење...некој ќе го фали овој, некој другиот
Според мене треба да се одлучиш за еден доктор и кај него да си одиш, да си стекнеш доверба и сама да си изградиш мислење
А јас колку што имам читано немаше некој лош коментар за некој од овие доктори
ИЗВОРНА ПОРАКА: Ummu_Ajna

kazete iskreno koj doktor e naj dobar vo remedika
za inseminacija i ivf koj e naj strucen,
petanovski, hadzi lega, ili dimitrov?


(Одговор на членот Ummu_Ajna)
Непосредна врска до пораките: 176
   RE: Кај кој доктор за IVF?
27.12.2012 14:42:14   
gina
devojki dali znaete kolku e ivf na privatno vo remedika

(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 177
   RE: Кај кој доктор за IVF?
27.12.2012 14:47:09   
Ummu_Ajna
80 iladi vtor obid 60 iladi 3 obid 50 iladi. levo ginekoloski uslugi i odma ke ti izleze levi cenovnik i ke
vidis za sve zivo ima ceni.


Модератор. Надворешни линкови се забранети




< Поракaта ја уредил Bogdancanka RR -- 15.1.2013 14:10:11 >


_____________________________

Inna Lilahi we inna ilejhi radziun

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 178
   RE: Кај кој доктор за IVF?
27.12.2012 14:55:21   
gina
Ummu_Ajna fala duso ako jas se odlucam da odam tamu znaci ce mi bide prv obid a pak ako odam kaj Tase znaci ce platam pomalku i tami mislam deka e taka ako pravis povece pati pomalku placas user posted image

(Одговор на членот Ummu_Ajna)
Непосредна врска до пораките: 179
   RE: Кај кој доктор за IVF?
27.12.2012 16:05:48   
Lina*
Gina a zosto na privatno,zosto ne odis preku fond??

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 180
   RE: Кај кој доктор за IVF?
27.12.2012 18:33:33   
gina
Lina jas gi iskoristiv site 3 obidi od fond i 2 ivf imam praveno privatno se interesiram za 6-to ivf sega nemozam samo sto zavrsiv so poslednoto ama za ponatakauser posted image

(Одговор на членот Lina*)
Непосредна врска до пораките: 181
   RE: Кај кој доктор за IVF?
27.12.2012 19:20:08   
cacisk
Gina mila a sto e problemot sto imas 6 neuspesni invitra? Ti imaat li objasneto doktorite? Dali ti imas problem ili soprugot? Gi imas skroz site ispituvanja napraveno( antitela i cl.) Zosto ne se rasprasas za vo stranstvo nekade, ne deka ovde ne se strucni tuku da probas barem ednas vo sosednite zemji.
Ajdemila se ce bide vo red, glavata gore i mora da prodolzime napred.

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 182
   RE: Кај кој доктор за IVF?
27.12.2012 19:27:45   
Anonimen
Dragi
Vo Hemolab, do Broz kafe, karsi Univerzalna sala moze da se napravat site konsultacii i ispituvanja za problemi so zabremenuvanjeuser posted image
Pozuser posted image

(Одговор на членот cacisk)
  Непосредна врска до пораките: 183
   RE: Кај кој доктор за IVF?
27.12.2012 20:03:07   
gina
cacisk problemot e do soprugot azoospermija a kaj mene bese se ok no poslednive dve ivf jas imav slabi jk. d-r ne kozuva nisto konkretno ce dojde denot mi vika a za vo stransvo ne mozam da odam nemam finansii sega ni za tuka akamo li za podaleku a nemam nisto ispitano sakav da pojdam do skopje za nekoj mesec toa e toa nemam sto da pravam
user posted image user posted image user posted image

anonomen kakvi ispituvanja se pravat tamu i kolku kosta

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 184
   RE: Кај кој доктор за IVF?
28.12.2012 5:44:15   
Ummu_Ajna
Dobro utro na site. Denes citav intresni sodrzini od klinikata ultramedica. vikaat vaka: Specijalna ponuda!! za ne uspesno ivf 50% od parite vi se vrakaat. parovi so vaucer vo slucaj na neuspesno ivf gratis ivf na proroden ciklus. posle klinikata plodnost ovaa e 2ra klinika za naj uspesna ivf procedura.


Уредил модератор:забранети се надворешни линкови.

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 28.12.2012 10:10:44 >


_____________________________

Inna Lilahi we inna ilejhi radziun

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 185
   RE: Кај кој доктор за IVF?
4.1.2013 14:07:47   
Нивеа

ИЗВОРНА ПОРАКА: trust

dragi rr neka pise nekoj koj imal iskustvo so dr .Organdzski od Stip, vtornik imam zakazano konsultacija so nego i ke moram da se odlucam dali nego da go odberam za moeto invitrouser posted image


trust јас го праев моето прво ИВФ кај него, иако не ми беше успешно, многу сум задоволна од залагањето на докторите (и таткото и синот), и биолозите и сестрите, стварно немам збор!!! и сега второво ќе го правам пак таму...што напраи да не беше?јас малку касно ти одговарам user posted image

_____________________________

Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.

(Одговор на членот trust)
Непосредна врска до пораките: 186
   RE: Кај кој доктор за IVF?
6.1.2013 7:50:05   
trust
nivea, jas samo edna kontrola napraviv i razgovor so doktorot, neznam sto da kazam mozebi zaso mnogu se namaciv po doktorite i site so sumlja gi slusam ali zadovolna sum vo sekoj slucaj od uslugata na lugeto pa se nadevam na piztuvno invitrouser posted image iako sum svesna deka ponekogas ne e do doktorite i do nas samite e i jas kako sto si velam sto e gospod nikoj ne e kako trba da bidi taka ke euser posted image
Srekni novogodisni i Bozikni praznici neka novata 2013 bide srekna godina za mene tebe i site koj ocekuvaat user posted image

(Одговор на членот Нивеа)
Непосредна врска до пораките: 187
   RE: Кај кој доктор за IVF?
13.1.2013 12:06:29   
Elence3
Би сакала да ве прашам дали би можеле да ми препорачате некој доктор за IVF. Инаку јас размислувам за д-р Митко Ивановски, по тоа што сум слушала за него но, дали некоја од вас има некаква претстава за него или можеби за некој друг ОДЛИЧЕН доктор. Знам дека секој има различно искуство, но бидејќи многу се разочарав од претходниот доктор навистина ми е МНОГУ важно да отидам на вистинското место. Ви благодарам однапред.

(Одговор на членот trust)
Непосредна врска до пораките: 188
   RE: Кај кој доктор за IVF?
13.1.2013 12:14:43   
Ummu_Ajna
za vo skopje: petanovski hadzi lega, dimitrov, bitola plodnost. a momentalno naj dobra bolnica so naj uspesni ifv na balkanov i po siroko, bahdzedzi vo kosovo, bosna i bagdat ja ima ovaa klinika.

_____________________________

Inna Lilahi we inna ilejhi radziun

(Одговор на членот Elence3)
Непосредна врска до пораките: 189
   RE: Кај кој доктор за IVF?
15.1.2013 14:16:14   
Bogdancanka
Ете и јас да го пофалам др.Мохајло од Систина од човекот сум презадоволна,отворен и посветен на работата за жал немавме успех но неможам да се пожалм овој пат од систина, целиот тим беше прекрасен е сега за наредно би сакала повторно да одам таму но ќе видиме како ќе биде прво ќе барам совет од матичниот да видиме што и како понатаму и дали да продолжиме со истиот доктор

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Ummu_Ajna)
Непосредна врска до пораките: 190
   RE: Кај кој доктор за IVF?
17.1.2013 11:38:25   
iviv
Jas sum za PLODNOST i D-r Tase doktorot e broj 1 za mene pre zadovolna sum od nego kako i od celiot tim definitivno znae sto zbori i sto pravi mnogu ne objasnuva ali mene ne mi treba veke objasneto preobjaneto mi e ne ni sakav da se povtoruvame otidov pocnavme i zavrsivme bez mnbogu tapsanja po ramo .I sekako momentalno negovata brojka e najgolema i najuspesna ,bas vo mometot jas koga odev toj mesec ili za dve nedeli neznam od 10 napraveni 8 uspesni pa devojki toa e brojka.Od skopje patuvav sekoj vtor tret den i ne mi bese problem voopsto user posted image .Mu veruvav na doktorot i kako sto pogore procitav mnogu zavisi i od nas samite ako ides so dvoumenje kon nego ako ne si siguren bolje ne idi na kraj kraeva jas pa i veke ne se zamarav sto rekol kako rekol ostaviv na nego i uspeav znaev deka sum vo sigurni race. predhodno idev kaj doktor koj si vikav a be ne tolku poznat od nego imase mnogu posupesni doktori ama vikam ajde i do gospod e ,e ne e taka treba da si najdes strucen doktor a gi ima kaj nas vo skopje samo vo koj ke veruvas toa e bitno i da ostavis na nego neka si ja tera rabotata.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 191
   RE: Кај кој доктор за IVF?
17.1.2013 18:42:02   
@bebe
Devojki, bas sum raazmisluvala na ovaa tema zosto primer ako imame neuspesno invitro vednas razmisluvame da odime kaj drug doktor na slednoto invitro iako sme bile prilicno zadovolni i od prethodniot doktor, zasto e toa taka? neli site doktori ja koristat istata sema na ivf tretmanot, navistina sakam ova da si go objasnam user posted image , ili ne im gi gledame propustite za vreme na postapkata pa potoa otkako ke pomine se togas gi analizirame rabotite....pa togas se odlucuvame ili ednostavno da si ja probame srekata kaj drug doktor, bidejki veke prethodnata sema od istiot doktor veke ni e isprobana a sepak neuspesna pa ne faka strav, e ova navistina e za mislenje rabotava?

< Поракaта ја уредил @bebe -- 17.1.2013 18:44:29 >

(Одговор на членот iviv)
Непосредна врска до пораките: 192
   RE: Кај кој доктор за IVF?
17.1.2013 18:58:17   
Ummu_Ajna
kako bese taa igrata? treta majka treta sreka hahaha, abe ubavo e da baras poveke mislenja ete ja sekade sum bila i nadvor duri, vo sistina vo remedika germanija shvajcarija belgrad,
bugarija, site mi vikale zeno ti ne si za ivf!!! i toa
me cudelo i sum rekla ke gi pravam pa sto saka neka bide nema da slusam ja so ke mi rece doktor so kako da pravam, ke pravam toa sto mojata dusa moeto srce saka. a ne tie sto sakaat

_____________________________

Inna Lilahi we inna ilejhi radziun

(Одговор на членот @bebe)
Непосредна врска до пораките: 193
   RE: Кај кој доктор за IVF?
17.1.2013 19:19:21   
iviv
Da ti olesnam barem ke probam user posted image
tocno propustite gi gledame od koga se ke zavrsi mozokot samo na toa ni raboti i samo vrtime vo glava ,no uste edna bitna rabota sekoj doktor ne dava ista terapija kaj mene bese razlica terapija skroz isti bea vaginalnite i aspirinot plus piev nekoj koj predhodno ne gi piev vo prvoto ivf ne bese slucaj samo za mene nego taa bese semata na doktorot.Jas bez mnogu da se msialm ednostavno sakav drug doktor user posted image jas i prviot pat sakav da idam tamu samo ne bev finansiski sposobna za pat nataka navaka i slicno za mene vo toj moment bese trosok.

(Одговор на членот @bebe)
Непосредна врска до пораките: 194
   RE: Кај кој доктор за IVF?
17.1.2013 19:32:44   
Anonimen
Ummu_Anja ne si mi jasna navistina . Kazuvas deka se macis so sterilitet ok ?Posle kazuvas se e ok so tebe i soprugot ama ti ponidile ivf so doner. Kazuvas si bila sekade a ne si pravela ifv nitu inseminacija. I sega naednas pravis inseminacija vrz inseminacija pa i ivf. Daj te molam ne gi opteretuvaj temite so gluposti i lagi. Tuka ima zeni na koi navistina im treba pomos i se bi napravile da imaat bebence.

(Одговор на членот iviv)
  Непосредна врска до пораките: 195
   RE: Кај кој доктор за IVF?
17.1.2013 19:41:27   
Ikana
Јас малку надвор од темава, впрочем и немам многу искуство од овој аспект, но ме интересира....како, ако се е во ред со мажот и жената, им кажуваат да прават Ин Витро, па уште и со донор?!

Јас знам за случаи, каде што или жената има проблем или мажот, па се одлучуваат за такви мерки, или на крај се бара донор, па и сурогат.
Ве молам објаснете ми, бидејќи ништо не разбирам. Како е можно се да е во ред, а од друга страна да се подлегнува на такви процедури?

< Поракaта ја уредил Ikana RR -- 17.1.2013 19:43:14 >

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 196
   RE: Кај кој доктор за IVF?
17.1.2013 20:29:59   
Nate76
ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana RR

Јас малку надвор од темава, впрочем и немам многу искуство од овој аспект, но ме интересира....како, ако се е во ред со мажот и жената, им кажуваат да прават Ин Витро, па уште и со донор?!

Јас знам за случаи, каде што или жената има проблем или мажот, па се одлучуваат за такви мерки, или на крај се бара донор, па и сурогат.
Ве молам објаснете ми, бидејќи ништо не разбирам. Како е можно се да е во ред, а од друга страна да се подлегнува на такви процедури?


Mislam deka toe e poveke dezinformiranost na nekoi koi i ne gi razbiraat osnovnite poimi na ivf , niti pak znaat sto e donor a sto ivf a sto znaci da e se vo red so nekogo a sto e medicinski problem, inaku ako e se vo red so dvajcata partneri(sirok poim e toa se vo red ) mislam deka nieden doktor ne bi sovetuval nekomu ivf pa najmalce so donor, zosto donor ??//

Sekoj si go fali doktorot neli kaj koj uspeal za mene eden i ednistven e Lazarevski i mislam spored mene deka ima najvisok rejting vo RM , a i samo kaj nego se ceka po 6meseci za pregled a toa sekako znaci nesto ne e tukutaka user posted image

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 17.1.2013 21:12:53 >

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 197
   RE: Кај кој доктор за IVF?
17.1.2013 22:01:34   
kapina
jas vo ponedelnik odam na inseminacija iako znam oti nema da uspee sepak nadezta posledna umira bev kaj trajlovski denes imav eden super folikul i bev i na gradskata bolnica sveti naum ohridski tamu bev da zakazam za mr na hipofiza ama ne mi zakazaja oti ne sum imala upat za radiodijagnostika tuku obicen specijalisticki upat gi molev da mi zakazat im kazav oti moram da odam na ivf oti znam oti inseminacijata nema da uspee takov znaci bezobrazluk nemam videno nikade da gi molam da mi zakazat sto poskoro i im kazav oti ke im odneszam upat vo ponedelnik ne nemoze takov bezobrazluk nema nikade kako tamu sramota

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 198
   RE: Кај кој доктор за IVF?
18.1.2013 0:27:14   
Pepelaska *
Смени го мислењето, не биди толку без надеж, може овој пат ќе успее.
Ке држиме среќа.

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 199
   RE: Кај кој доктор за IVF?
18.1.2013 0:41:46   
Ummu_Ajna
ИЗВОРНА ПОРАКА: Anonimen

Ummu_Anja ne si mi jasna navistina . Kazuvas deka se macis so sterilitet ok ?Posle kazuvas se e ok so tebe i soprugot ama ti ponidile ivf so doner. Kazuvas si bila sekade a ne si pravela ifv nitu inseminacija. I sega naednas pravis inseminacija vrz inseminacija pa i ivf. Daj te molam ne gi opteretuvaj temite so gluposti i lagi. Tuka ima zeni na koi navistina im treba pomos i se bi napravile da imaat bebence.


zasto me pravis lazga
jas za vi strandtvo se odi samo za
ivf i inseminacija? za nisto drugo be se odi so ako e vo red so mene i mm znaci ako e vo red ne treba da pravam ivf i inseminacij neli? jas nazalost bev so inekcij tableti prirodni billi banji i talvi raboti za toa sum go barala lekot nadvor ja, mene ne
mi treba pomos samo na vas li vi treba? samo vie li ste tie so sakate deca, sto sum ja zivotno stoka pa da si poigruvam so makite na lugeto? ili imas omraza sto sum muslimanka pa koj me sisa cekaj lazga da ja pravam stram da tie da se zastramis!! sto mislis
deka igram so nekogo tuka na tuga smetka ako mislam taka. kako ti sto mislis od gospod neka me najde ako si poigruvam so nekoj, gospod da cuva, ti da ne si angel nekoj pa znas dali siram lagi ili igram so zeni so imaat maka fda zatrudnat. ziv bezobrazlug bar na ovaa tema ne sum ocekuvala vaka reakcija!!..

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 18.1.2013 23:33:54 >


_____________________________

Inna Lilahi we inna ilejhi radziun

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 200
Страница:   <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?