|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  10 11 [12] 13 14   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Кај кој доктор за IVF?
20.5.2014 21:49:33   
Milicka 30
Драги девојки, спремам документи за инвитро, последните инсеминации ги правев во плодност и многу сум задоволна од докторот, но инвитро во плодност правел само др.таше , не сум била кај него па би сакала да споделете искуство. Читам има и задоволни и незадоволни....ви благодарам

(Одговор на членот imence)
Непосредна врска до пораките: 276
   RE: Кај кој доктор за IVF?
24.6.2014 12:48:21   
Ана Ѓалс
Здраво на сите, јас сум нова во форумот, а веќе пет години водам борба со неплодноста. Почнав да одам во Систина кај Др.Адамоска, резлутат 4 неуспешни инсиминации и две неуспешни in vitra, со ваучер. Нејзиниот одговор беше дека се е во ред и со мене и со мојот сопруг, дека причината е од психолошки аспект, треба повеќе да се опуштам, односно дека имам идиопатска неплодност, или поточно од непознати причини. Пред да поднесам документи за трет ваучер, ја сменив Др.Адамоска и се преврлив во Ре Медика кај Др.Димитров. Од првиот преглед ми закажа термин за лапароскопија и хистероскопија при што ми е одстранета препрека 1.5 см. Сега ни рече дека 4-5 месеци ке не остави природно да забременам, а ако е бесуспешно, (тој вика дека би требало да успееме) ќе одиме на in vitro. Не знам после колку прегледи во Систина не успеале да ја приметат таа препрека, и со направено HSG, стварно не ми е јасно. Др.Димитров е ок, многу пријатен и опуштен, во секое време го добивам на конт. тел., а пред се е многу стручен. Ме интересира пред конечно да се одлучам за него за третото in vitro, дали некој има искуство со Др.Димитров, било позитивно или негативно?! Вuser posted image

(Одговор на членот verica p)
Непосредна врска до пораките: 277
   RE: Кај кој доктор за IVF?
25.6.2014 10:18:53   
LoveableMe RR
Ана добредојдеuser posted image , се надевам ќе се дружиме на форумот. Наназад можеш да прочиташ од членките мислење за докторот, а и во форумите за Вештачко оплодување има рингерајки кои пишувале за него, повеќето се задоволни. Среќно, па известувај како ќе решиш. user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Ана Ѓалс)
Непосредна врска до пораките: 278
   RE: Кај кој доктор за IVF?
12.9.2014 15:03:27   
LoveableMe RR
Девојки, читам на Интернет за отворената клиника во РМ Newborn Clinic, со доктори кои специзирале во Канада и Австралија, па ме интересира дали некоја веќе имала искуство и какво е од докторите, нивната стручност, а читам и викаат работеле со ФЗО, но на сајтот на ФЗО ги нема на список?user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 279
   RE: Кај кој доктор за IVF?
15.9.2014 16:07:40   
SOLE
Dali taka mu se cini ama poveketo ringerajki za ivf se kaj Lazarevski vo Sistina, bas na spisokot sto vo momentot e vo temata Vestacko oploduvanje poveketo se kaj Lazarevski. Dali toa znaci deka toj od site doktori se izdvojuva kako najdobar za toa ili cista slucajnost e? user posted image user posted image
Inaku jas imam pozitivno iskustvo od Petanovski- Remedika ama neznam ako treba I ke smenam samo da ima pozitivni rezultatai user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 280
   RE: Кај кој доктор за IVF?
15.9.2014 16:46:29   
kapina
Da taka e lazarevski e najdobar zatoa za IVF kolku sto slusam jas vo sreda ke odam prv pat na pregled kaj negoi ke treba da se dogovorime za IVF sto kako ke bide

(Одговор на членот SOLE)
Непосредна врска до пораките: 281
   RE: Кај кој доктор за IVF?
15.9.2014 20:02:50   
nataly86
Според мене топ 3 доктори во Македонија за ИВФ се др.Лазаревски Систина, др.Петановски Ремедика и Др.Трпчевски Плодност

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 282
   RE: Кај кој доктор за IVF?
15.9.2014 21:00:32   
Karma
Newborn clinic se uste nemaat skluceno dogovor so Fondot, vo mesec septemvri imaat besplatni konsultativni pregledi...Iskoristete ja moznosta da vidite ...Se naogjaat na bul. Boris Trajkovski na patot za Dracevo vednas vo blizina na Mana butikot ...se nadevam pomognav...
Inaku jas moeto prvo IVF go pravev kaj dr.Ivanovski i istoto e uspesno sega sum 34 nedela so bnliznacinja ...Vi posakuvam uspeh na site :-)

_____________________________

2,5 години неуспешно природно, уредни резултати, хормони и проодни канали, олигоспермија кај мм, 4 инсеминации=неуспешни, 1 ИВФ - успешно

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 283
   RE: Кај кој доктор за IVF?
15.9.2014 22:26:02   
Hopeful RR
Во Македонија има повеќе од тројца доктори што успешно работат ивф и се е до тоа секој пациент да си пронајде доктор со соодветен пристап и однос. Многу е битна довербата и човечкиот фактор, и тоа е индивидуално, за секого различно. Нашиот список за доктори и за успешни случаи не е меродавен за општата состојба, бидејќи има еден куп парови што прават ивф на многу места, кај многу доктори и кои едноставно не се дел од нашиот форум. Секоја од нас е случај за себе и ако ивф е неуспешно кај еден, а успешно кај друг доктор, не значи дека тоа нужно било пропуст на докторот. Секоја си го препорачува својот доктор, тоа повеќе од јасно - и јас како Karma, гласам за Ивановски user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот Karma)
Непосредна врска до пораките: 284
   RE: Кај кој доктор за IVF?
16.9.2014 0:31:41   
kapina
da taka e hopefull potpolno se soglasuvam so tebe

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 285
   RE: Кај кој доктор за IVF?
17.9.2014 7:53:24   
jana81
Devojki iskustvo so dr. Popovic Mihajlo od sistina. Dali ima odeno nekoja kaj nego

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 286
   RE: Кај кој доктор за IVF?
17.9.2014 8:41:50   
LoveableMe RR
jana91, има искуства на претходните страници за докторот, имаме и рингерајки што скоро се породија кај него, како cacisk.

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот jana81)
Непосредна врска до пораките: 287
   RE: Кај кој доктор за IVF?
27.9.2014 13:06:21   
Anonimen
кај ДР.ПОПОВИЌ да се додадам на списокот.за со пациенти дефинитивно знае.сум видела секакви доктори,а овој доктор е таков како што ми одговара мене и се надевам дека ке бидеме наскоро user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
  Непосредна врска до пораките: 288
   RE: Кај кој доктор за IVF?
27.9.2014 14:41:18   
kapina
Mene mnogu mi se dopadna odnosot sprema pacientite vo sistina I Dr lazarevski isto ogromna e razlikata megu plodnost I sistina

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 289
   RE: Кај кој доктор за IVF?
27.9.2014 17:09:01   
kapina
I sega da ne uspee invitroto a daj boze da uspee si mislam pak ke odam vo sistina takov priem takva posvetenost neznam za razlika od plodnost od Dr Tase sto koga prokrvariv. koga pocna spontaniot abortus. toj go iskluci mobilniot ne daj boze nesto da krene naopaku on odma isklucuva telefoni

(Одговор на членот Irena Irena)
Непосредна врска до пораките: 290
   RE: Кај кој доктор за IVF?
26.10.2014 20:03:37   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: mery

zdravo devojki, dolgo vreme ne sum pisala,
Sakav da ve prasam dali nekoja bila na novata turska klinika newborn clinice, i kakvi doktori ima, personal, metodi i taka nataka....
Vi posakuvam na site user posted image Pozdravv


мери, здраво повторно. Јас читав на интернет за нив, но немам искуство. Знам дека сеуште не работат со Фондот, а едниот доктор е премногу млад, другиот повеќе е за хистеро-лапароскопија од она што читав. Од друга страна, пишува дека се обучувале во странство, така што не знам што да кажам, ако некоја рингерајка имала искуство со нив, се надевам тука ќе пише. Позз

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 291
   RE: Кај кој доктор за IVF?
16.11.2014 21:21:41   
sibela
Oho eve sum pak jas,,,2 ivi I nisto inace sto ako e dr.popovic, sto ako e dr doktor od neznam lkaj da e,,,sum bila kaj mn doktori,,,I na kraj nisto,,,neznam Edna rr tuka ima pisano deka se imala napraeno I posle neuspesni invitra ostanala prirodno bremena,pa jas dignav race veke duri od mn stimulacii cisti na gradi dobiv i da ve prasam imali nekoja uspesno ivf vo drzavna?

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 292
   RE: Кај кој доктор за IVF?
16.11.2014 23:37:05   
kate..
predlog za kaj koj doktor dali petanovski remedika damceski moja bolnica ili tofofski gak

_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот sibela)
Непосредна врска до пораките: 293
   RE: Кај кој доктор за IVF?
18.11.2014 9:41:44   
SOLE
Jas sum kaj Petanovski vo ReMedika, I pokraj dve neuspesni ivf tamu eve sega treto pak ke pravam kaj nego, za covekot imam samo pofalni zborovi I maksimalno mu veruvam, toj go dava maksimumot od sebe i ednas mi rece uspehot vas e I nas uspeh, no sepak e I Bozja vojla. Kade i da se odlucis ti posakuvam sreka I uspeh user posted image

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 294
   RE: Кај кој доктор за IVF?
18.11.2014 13:16:17   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: nataly86

Според мене топ 3 доктори во Македонија за ИВФ се др.Лазаревски Систина, др.Петановски Ремедика и Др.Трпчевски Плодност


кате...,ова е топ листата на доктори, а каде ти ќе решиш твое е

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот nataly86)
Непосредна врска до пораките: 295
   RE: Кај кој доктор за IVF?
19.11.2014 8:18:24   
kate..
PO SE IZGLEDA KAJ PETANOVSKI SEPAK FALA VI SE NADEVAM I VIE KE USPEETE


_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 296
   RE: Кај кој доктор за IVF?
23.11.2014 22:22:39   
kate..
ИЗВОРНА ПОРАКА: mery

zdravo devojki, dolgo vreme ne sum pisala,
Sakav da ve prasam dali nekoja bila na novata turska klinika newborn clinice, i kakvi doktori ima, personal, metodi i taka nataka....
Vi posakuvam na site user posted image Pozdravv


Znaci vaka, mladiov doktor e embriolog, a Slavejko Sapunov go vodi transverot. Toj rabotese vo drzavna klinik dobar covek e. A za drugiot ginekolog toj e vo Turcija, kolku so razbrav. Inaku eve vi LINK od bolnicata Newborn Clinic - Center for fertility I Њуборн Клиник - Центар за плодност

< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 24.11.2014 14:01:15 >


_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 297
   RE: Кај кој доктор за IVF?
17.2.2015 8:14:00   
kate..
Zdr i jas sum bez.tubi.kaj dr petanovski sum. opcekuvam dve crti za nedela vreme.ima li nesto novo kaj teb imss li bebce.

_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот anik)
Непосредна врска до пораките: 298
   RE: Кај кој доктор за IVF?
3.3.2015 11:44:50   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: MADO


Uste ne sme resile kaj ke pravime posto ne sme ni dobile vaucer,bidejki nekako se nabrzo ni dojde.Se mislam pomegu Organdziski i Lazarevski vo Sistina.
Ve molam nekoj neka me posoci za da mozam da razmislam kaj da odam,koj kade pravel i vasite iskustva?


ИЗВОРНА ПОРАКА: kapina

Jas pravev kaj lazarevski sega ivf i sum prezadovolna i sega pak ke pravam tamu ivf a za organdziski se nabeduvame so mm jas sakam da odam na konsultacii kaj nego mm ne iako mi e blisku stip nejke da odeme tamu


ИЗВОРНА ПОРАКА: Hopeful


MADO, ако се двоумиш меѓу тие двајца доктори, моја препорака е Лазаревски. Иако не го правев моето ивф кај него, и немам искуство со Органџиски, некако имам поголема доверба во Лазаревски.


ИЗВОРНА ПОРАКА: vazna

Mado jas pravev 4D vo sistina kaj doktorka Snezana Adamovaska tamu i invitroto ke go pravam.


ИЗВОРНА ПОРАКА: gina

Mado i jas bi ti rekla Lazareskiuser posted image



_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 299
   RE: Кај кој доктор за IVF?
4.3.2015 23:06:02   
pcelka3
citav tuka deka nekoi clenki od forumov imaat praveno invitro kaj dr. tofoski vo gak. kolkava e stapkata na uspesnost kaj nego bidejki vo dilema sum megu nego i dr. tase od plodnost.

< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 5.3.2015 10:56:23 >

(Одговор на членот pcelka3)
Непосредна врска до пораките: 300
Страница:   <<   < Претходна страница  10 11 [12] 13 14   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  10 11 [12] 13 14   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Dali?
Jana9

Dali praktikuvate cesto da iznenaduvate nekogo?

Da (33%)

Ne (67%)


Број на сите гласови: 3

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!