|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Имав успешна ИФВ постапка на забременување во...
14.8.2010 14:08:38   
Палешка РР
Драги мамички и нови трудници.

Во оваа тема имате можност да запишете кај кој доктор, во која гинеколошка ординација имавте успешна постапка на забременување.
Овде можете да си давате поддршка, да навивате после инсеминација или ембриотрансфер и сите заедно да се радуваме на вашата среќа user posted image

Пренесете ја вашата енергија на сите останати РР кориснички кои долго, предолго го чекаат своето бебенце user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 26.6.2013 15:40:17 >


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Имав успешна ИФВ постапка на забременувањ...
14.8.2010 14:34:04   
zorana
Paleska ajde jas ke se pisam prva zatoa sto sum najpresno bremena
Vo Plodnost Bitola  kaj dr Tase(za mene e gospod-zaradi moeto tesko minato)
Jas sakam na site da vi ja prenesam majata preku ovaj simbol user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
i site  da ni se pridruzite vo ovaa rubrika
user posted image Bebence 2 ti si odma zad mene ajde prijavuvaj se

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 26.6.2013 15:41:03 >

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Имав успешна ИФВ постапка на забременувањ...
16.8.2010 1:05:45   
suzeto
evo i jas se prijavuvam vo Plodnost go ostvariv svojot najgolem son

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 26.6.2013 15:44:30 >

(Одговор на членот zorana)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Имав успешна ИФВ постапка на забременувањ...
19.10.2010 11:01:02   
bebence1
Vo Sistina kaj dr.Popovic i sum zadovolna cekam bliznacinja.Inaku prethodno imam praveno 3 inseminacii kaj dr.Ivanovski toj e sega vo Sveti Lazar i edna inseminacija kaj dr.Popovic a za inseminacija sansite se 1% uspesnost i so prvo invitro ostanav bremena blagodarenie na dr.Popovic.Pozdrav i im posakuvam uspeh na site koi se podgotvuvaat za vakva postapka.

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 26.6.2013 15:45:51 >

(Одговор на членот wannna baby)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Имав успешна ИФВ постапка на забременувањ...
1.3.2013 14:23:46   
Melanija RR
Сакам само да ве потсетам на темава за да знаеме во кои болници и кај кои лекари сте имаше успешно забременување user posted image

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 26.6.2013 15:46:11 >


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот bebence1)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Имав успешна ИФВ постапка на забременувањ...
1.3.2013 16:49:40   
ole2004
Во Систина кај Др.Снежана Адамоска Клисарска.Две успешни ИВФ и си имам ќеркичка 2и пол години и синче 3и пол месеци.


< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 26.6.2013 15:46:26 >

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Имав успешна ИФВ постапка на забременувањ...
14.1.2014 14:34:30   
Melanija RR
Од првата ИФВ трудница оваа година ,nataly86 , очекуваме и во оваа тема да го сподели искуството.Секако и минатогодишните трудници и мајки user posted image user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот ole2004)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Имав успешна ИФВ постапка на забременувањ...
14.1.2014 20:43:59   
nataly86
Еве мее user posted image заборавив на оваа тема user posted image

ИВФ го правев во Плодност Битола кај др, Таше Трпчевски, презадоволна сум од тоа што цел тим во болницата максимално се заложи за моето ИВФ.

Ајде да се множатuser posted image user posted image

_____________________________

5 год. обиди, 4 циклуси со кломифен \ 5 неуспешни инсеминации, оперативна хистероскопија отсранување на септум, 1 ИВФ успешно, user posted image user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Имав успешна ИФВ постапка на забременувањ...
16.1.2014 16:31:12   
LoveableMe RR
Драги рингерајки, се надевам на што поголем успех кај сите кои се/биле/ќе бидат во постапка за ИВФ. Затоа ги охрабруваме сите ИВФ успешни рингерајки, да го споделат своето искуство за терапијата и за обидите за ИВФ кои вродиле со успешно забременување/добивање дете. Позз


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image

2008
blue_blueuser posted image


2009
Gorde Juser posted image ole2004user posted image maleckauser posted image caci8 user posted image Bejbuser posted image enaa user posted image


2010

zoranauser posted image lilitauser posted image kik@user posted image malata mouser posted image bozinuser posted image Leona01user posted image Eli201user posted image stankauser posted image ole2004user posted image bebence1user posted image cocouser posted image narcisauser posted image
maj25user posted image kik@user posted image little girluser posted image martice user posted image mila81 user posted image britania user posted image
medveduser posted image ena1user posted image kapinceuser posted image mytwinsuser posted image


2011

jana81user posted image Katerina81user posted image Vargauser posted image vodickatauser posted image zmej1user posted image mikiminiuser posted image evcetouser posted image nadbetuser posted image nenicka.nenkauser posted image Cooperuser posted image cleouser posted image milikauser posted image fanicka user posted image bile_ruser posted image simona811user posted image brankovicuser posted image puzeuser posted image cleouser posted image GAGA19user posted image bebe7user posted image


2012година

Lozauser posted image Ole2004 user posted image sandra 984user posted image devojceuser posted image Nate76user posted image minajuser posted image ivivuser posted image lina123user posted image foksiuser posted image LUBAuser posted image Gladysuser posted image


2013 година

Ema$user posted image nadezdauser posted image bebus1user posted image beblak user posted image menadauser posted image belliuser posted image marijana81user posted image caciskuser posted image laticauser posted image Stefanija Stefi user posted image Gondola!19user posted image nate76 user posted image maceeeuser posted image tina09 user posted image bube 10user posted image


2014 година

nataly86 user posted image Lina*user posted image Каrmauser posted image biljana87user posted image Anonimenuser posted image babylove**user posted image avgustina2 user posted image Kolacence user posted image lolla user posted image mesecina83 user posted image lily98 user posted image stefanieuser posted image Hopeful user posted image sonce79 user posted image tea88user posted image Nestrpliva28 user posted image Мilicka 30user posted image profe user posted image gina user posted image NovaN user posted image orchid7user posted image bebususer posted image nadez vera ljubov user posted image butterfly00 user posted image




2015 година

nadeshuser posted image meryuser posted image almushkauser posted image srekna2user posted image Jeni80user posted image rozevauser posted image

< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 5.5.2015 10:59:43 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот nataly86)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Имав успешна ИФВ постапка на забременувањ...
16.1.2014 16:42:58   
Melanija RR
LoveableMe RR user posted image user posted image user posted image

Браво за твојата посветеност на секој можен начин да им дадеш поддршка и поттик на сите рингерајки кои се или ќе бидат во процес за ИФВ за многу user posted image user posted image и user posted image user posted image user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Имав успешна ИФВ постапка на забременувањ...
16.1.2014 16:55:24   
tina 09
samo da se nadovrzam, isto i jas uspesno inf vo plodnost - radost doktorot Tase bese presreken za uspehot bidejki bev mnogu tezok slucaj, so mnogu malce jajce kletki, megutoa Tase e strucen vo rabotata na vrvot ne samo vo Makedonija duri i posiroko.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Имав успешна ИФВ постапка на забременувањ...
17.1.2014 10:28:06   
cacisk
Јас имав успешно ивф во Систина кај Др. Поповиќ. Одличен доктор, јас сум многу задоволна од него.

(Одговор на членот tina 09)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Имав успешна ИФВ постапка на забременувањ...
17.1.2014 11:31:46   
LoveableMe RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Stefanija Stefi

Здраво женски,
можам само да ги охрабрам тие кои очекуваат бременост зошто симптомите кај мене изостанаа. Јас забременив со инвитро во Плодност и додека очекував да се потврди бременоста буквално ништо не осеќав. дури и страв ми беше дека е неусшпешно оплодувањето штом немам никакви показатели. Но ете....
Можеби тоа и од страв дека е можно да се разочарам и да не забременам, но така беше со мене.
Ве поздравувам сите вас кои очекувате user posted image и само опуштено, без замарање и со позитивни мисли!



_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот cacisk)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Имав успешна ИФВ постапка на забременувањ...
17.1.2014 17:27:14   
Stefanija Stefi
Правев ин витро во Плодност кај др Кристинка Пајаковска.
Благодарение на неа и тимот од Плодност и ние ќе се израдуваме на рожба после поќе од 2 и пол години разочарувања.
Бог да ви помогни на сите вас кои се борите да го исполните вашиот дом со детски плач. Тоа е музиката која жедно чекаме да ја слушнеме и во нашиот дом...

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Имав успешна ИФВ постапка на забременувањ...
18.1.2014 21:43:14   
Stefanija Stefi
Да не бидам погрешно разбрана, ин витро правев кај др Таше, а бременоста ја водам кај др Кристинка .. ви пуштам среќа на сите и топло ви ги препорачувам...

(Одговор на членот Stefanija Stefi)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Имав успешна ИФВ постапка на забременувањ...
18.1.2014 22:21:22   
kik@
Posle dve neuspesni invitra kaj dr.Tase vo Plodnost vo Bitola,treta sreka so Dr.Popovic vo Sistina.Covekot e zakon mnogu dobar,fin i posveten vo svojata rabota.Sega imam sin 2 ipol godini i razmisluvam za vtoro dete pak so invitro (preku fzom) i pak vo Sistina.TIMOT STO POBEDUVA NE SE MENUVA!!!!!!
Vi posakuvam mnogu uspesni embriotransferi i lesni bremenosti na site rr.Od se srce vi ja pustam mojata sreka za SITE vas sto ocekuvate user posted image user posted image user posted image .
Pozdrav.

_____________________________

Ne pravi im go na drugite ona sto ne sakas tie da ti go napravat na tebe.

(Одговор на членот Stefanija Stefi)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Имав успешна ИФВ постапка на забременувањ...
12.2.2014 16:27:48   
LoveableMe RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: blue_blue

Јас IVF имам едно и доста ми е user posted image не беше прво па машко додуше, туку прво (и за мене последно) па две женски, ама така сакала универзумот. Бев пациент на Д-р Лазаревски 2 години. Од 2005 до 2007. Иако му благодарам за се што направи и немам никакви замерки за неговата стручност односот на персоналот (а и неговиот) не ми одговараше. Ми беше стрес секој пат кога требаше да закажам, тој на ниеден преглед немаше поима која сум (а кај него правев лапаро со хистероскопија и отсратнување на септум) и целата атмосфера во болницата ми беше одвратна. Имав 2 инсеминации кај него, една биохемиска бременост на приорден циклус по најприроден пат без никакви стимулации. И кога од никаде онака ми шлапна у фаца дека треба да правам ИВФ јас раскрстив со него. Се префрлив кај Петановски во Ремедика. Имав таму една инсеминација неуспешна и следно беше успешносто ИВФ. ЕТ ми беше на 18 декември 2007. Во тоа време јас имав на работа колешка од Хрватска со која турбо работевме (ја испратив дента по стоп -прегнил инекцијата), ја завршував мојата прва книга која ја издадов на 30.12.2007 и бидејќи на никого му немав кажано за ИВФ и генерално низ што проаѓам - не од срам или нешто слично туку за да се заштитам себе од постојано разговарање на темата, лажни очекувања и бордење дека ќе биде, сверкрва ми му се јавила на маж ми дур ме цекаше да излезам од ЕТ и му кажала дека не чека на Св. Никола кај неа дома. Од болница директ таму отидовме, а следниот ден дека имав земено одмор и помагав да спрема за слава и пак бев кај неа. После беше викенд, не станав од компјутер завршувајќи ја книгата, а во понеделникот си продолжив на работа најнормално полно раб време. После нова година на 2.01. 2008 имав позитивен тест преку крв....И си продолжив нормално на работа. Ко што пишав погоре никогаш не се осеќав дека имам ризична бременост, никад не помислив дека нешто не е ОК со моите бебиња. Првиот преглед докторот ми рече дека едното не е баш како што треба во овој момент и можно е да го изгубам односно да не се развие...Ја не му поверував. Имав две бебиња и ќе родам две...Така и беше...Ова го применувам за се во животот, еве моите деца во сеп ќе тргнат во школо. Четврта година се во градинка и никогаш не биле сериозно болни...не ги влечам по лекари секој пат кога ќе закашлаат и кога ќе дигнат температура и кога ќе им се затне нос. Едното девојче на две ипол год ми имаше пнеумонија. Матичната ми рече - ќе и го сменам антибиотикот, не е добро...ако нема подобрување ќе идете во Козле утре. Јас само и договорив - не идам таму, ќе и биде добро...Така и бидна...Позитивна мисла е многу важна работа, имајте ја и многу ствари ќе изгледаат другачие и некако „чудно“ ќе ви се случуваат онака како што си замислиле. Поздрав до сите кои се во постапка и многу позитивни вибрации - што е ваше ве чека некаде


ИЗВОРНА ПОРАКА: nataly86

blue_blue после се ова можам да ти кажам само едно големо БРАВО!!! Браво за храброста, самодовербата и позитивните мисли....


Like user posted image


< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 12.2.2014 16:41:04 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот kik@)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Имав успешна ИФВ постапка на забременувањ...
12.2.2014 18:53:42   
Defne90 RR
Bravo blue_blue,sekoja cest za hrabrosta i istrajnosta.Samo so pozitivna misla se postignuva se.Uste ednas BRAVOuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Имав успешна ИФВ постапка на забременувањ...
4.3.2014 19:20:23   
Milicka27
Рингерајки секако дека треба да си ја пренесуваме позитивната енергија и да си даваме поддршка еден на друг...Јас моето најуспешно инвитро го правев кај ДР.Таше во Плодност и секоја чест ми се оствари најдолго посакуваниот сон и сега сум бремена со близнаци, посакував едно а добив две user posted image Со добар тим како што е Плодност сигурно ќе бидете среќни мамички....user posted image

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Имав успешна ИФВ постапка на забременувањ...
5.3.2014 10:35:58   
jana81
Treto pa masko. Tri ivf imam praveno ( tretoto uspesno), kaj dr. Popovic vo sistina i vo nitu eden moment ne pomisliv da go smenam doktorot.Eve sega pak se spremam za ivf( vtoro dete) i pak ke pravam kaj dr. Popovic. Mnogu uspeh i sreka za site sto se vo plan za ivf.

(Одговор на членот Milicka27)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Имав успешна ИФВ постапка на забременувањ...
6.3.2014 23:40:04   
Nate76
Jas imav tri neuspesni in-vitra vo Sveti Lazar kaj dr Damcevski prvoto so stimulacija ( teska hiperstimulacija pri koja zavrsiv so izliv na voda vo plukata) i slednite dve bea so zamrznati embrioni bidejki od hiperstimulacijata imavme dosta zamrznato se na se site tri neuspesni tamu.
Sledno otidovme vo Sistina kaj dr Lazarevski i tamu mnogu brzo tecese celata postapka so minimalna stimulacija i uspesno od prv pat sega sum srekna majka na dve decinja bliznacinja masko i zensko koi napolnija po 8 meseci i koi ne mi davaat ni 5 minuti da sednam user posted image Znaci go ostvariv sonot posle 9 god brak kaj ovoj prekrasen doktor koj pred se e mnogu mnogu strucen i komu sme mu mnogu blagodarni.
NE znam kako ke vi zvucam da ne me napravite netokmu ama so mazot mi se mislime dali da mu pojdeme na doktorot i da probame uste ednas so taka mala stimulacija za eventualno treto dete user posted image posto tolku sme raznezneti tolku sme ispolneti mislam deka poubavo cuvstvo nema od roditelstvoto a od sekogas sum si zamisluvala poveke deca

(Одговор на членот jana81)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Имав успешна ИФВ постапка на забременувањ...
6.3.2014 23:45:33   
deluxe
user posted image user posted image честитки Нате!!
Баш ти е убава идејата за трето дете,зошто да не?штом си имате желба за многу дечиња,ја имаш нашата поддршкаuser posted image user posted image
Пораснете ги уште малку близнаците,и пробајте се пакuser posted image
Децата се најголемото богатство на човекотuser posted image

< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 15.7.2014 12:34:52 >


_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Nate76)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Имав успешна ИФВ постапка на забременувањ...
12.6.2014 10:24:47   
LoveableMe RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Kolachence

Zdravo devojki. Eve me posle podolgo vreme. Vo cetvrtokot imav embriotransfer. Kaj d-r Dimitrov, Remedika. Tret obid. Dva embriina vo faza na blastocista. In vitroto povtorno vo Remedika. Sega stiskam palci! :) Pozdrav do site i so uspeh!


ИЗВОРНА ПОРАКА: Kolachence

Bremena sum devojcinja. :) :) :)



Kolacence, слободно дополни го постов со детали за постапката, да се даде надеж на сите рингерајки во исчекување. user posted image

< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 12.6.2014 10:25:44 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Имав успешна ИФВ постапка на забременувањ...
17.6.2014 21:15:24   
fragolina
Treto i uspeavme. Dr.Dimitrov Remedika, Prezaovolna sum od celiot tim.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Имав успешна ИФВ постапка на забременувањ...
15.7.2014 12:27:53   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: betti

Zdravo devojki sakam da ve pozdravam i da ve ohrabram. Dollgo vreme nemam pisano. Nemojte da gubite nades. Jas sum edna koja se iznamaciv koga ke pomoslam niz sto sto pominav 7 neuspesni IVF, ne mora da znaci deka sekoja od vas treba 7 vif da napravi, pa da uspee. Sakam da ve ohrabram za da ne gubite nades ednas ke uspee. Mene 8 pat mi uspea, pravev ch, vo türcia, vo pristina, kade ke slusnev jas tamu se naogav.

I veke posledna nada bev vo Austria mi uspea IVF od prva se bese druga terapija od drugive Kliniki. Sega imam 2 zlatni angelcinja masko i zensko gospod i kaj vas da go dade ova bogatstvo. Da pisam niz sto pominav treba do utre da pisam. No se se isplati daj Boze i kaj vas Gospod e golem ve pozdravuvam user posted image


ИЗВОРНА ПОРАКА: Nate76

Mesecina83 cestitki za bremenosta ti posakuvam lesna bremenost i zivi i zdravi decinja najmalku dve user posted image Na site drugi koi se vo procedura vi posakuvam mnogu uspeh i sto pobrzo pozitiven test
Redovno ve citam i pokraj toa sto nemam mnogu vreme i posebno se raduvam na sekoja nova trudnica znam kakva e radosta a i makata bidejki i jas ostanav bremena posle 10 god so cetvrtoto in-vitro i sega sum presrekna majka na dve bliznacinja masko i zensko koi pred edna nedela go proslavija prviot rodenden user posted image
SAmo sakav ednas imav pisano mi se cini vo odnos na ona treti ili petti den transfer deka toa se zavisi od kvalitetot na embrionie mene mi napravija transfer n 2-ri den i se si izleze vo najdobar red kolku poveke mozete ne se optovaruvajte so sitnici . ili deka mora da se lezi da se miruva i sl, jas od treti den na transfer pojdov na rbota koja mi e so stoenje i nemase problem, ve guskam site i DAJ BOZE sto poskoro kaj site user posted image user posted image



< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 15.7.2014 12:34:02 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот cacisk)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?