|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  9 10 [11] 12 13   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
2.9.2013 13:08:19   
Snow Queen
Сега пресоблекувајки се ме зачеша папокот, кога на прстот гледам како излупена кожичка, отидов до купатило да земам чепче за уши,да го поминам папокот, кога што ќе видам, од внатре испаднаа 2 парчиња големи како ориз, првото горното кафеавко како фатена коричка, а второто бело бело потврдо како зрела бубуљичка кога ќе извадиш.
Дали ова во бременоста и на вас ви се има случувано, нормално ли е? user posted image

_____________________________

07.04.2006........до ден денес со саканиот сме лудо вљубени

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 251
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
4.9.2013 8:28:17   
JovanaJ
Ne najdov tema za bolki vo bremenosta, ama ne vo rana bremenost.
Cuvstvuvam bolki, kako menstrualni, pojaki, konstantno preku cel den, koga stojam, sedam ili setam. Ednostavno me ogranicuvaat. Nemozam da stojam poveke od 3-4 min vo edno mesto ili da setam poveke od 10 min. user posted image
Neznam dali se normalni, od sirenje na matkata ili ne...
Maticnata mi dade Utrogestan, po dve vaginaleti da stavam nautro i navecer. Ama ne prasav dali treba da miruvam ili da si prodolzam normalno na rabota i so site aktivnosti.
Dali nekoj imal vakvi bolki vo bremenosta?
Inaku eve i dvete deca gi nosam nisko ...

_____________________________

You can never make the same mistake twice, the second time you make it it''s no longer a mistake, it''s a choice!

(Одговор на членот Snow Queen)
Непосредна врска до пораките: 252
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
12.9.2013 13:05:32   
tnade
drustvo da vi se pofalam jas i moeto malo devojce sme super, se e vo red rasteme i se razvivameuser posted image , mamicka ima mali turbulencii ama nisto strasno taka treba user posted image

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 253
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
17.9.2013 13:35:55   
Snow Queen
Ние сме супер, сенките и точките ги нема....што значи ткивото пред 2 недели не било дозатворено. Сега се во ред, курето убаво си го видовме, лиценцето не го криевме user posted image и сега ќе уживкаме до следната контрола за месец дена.

_____________________________

07.04.2006........до ден денес со саканиот сме лудо вљубени

(Одговор на членот tnade)
Непосредна врска до пораките: 254
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
17.9.2013 13:38:13   
Bethany

ИЗВОРНА ПОРАКА: Snow Queen

Ние сме супер, сенките и точките ги нема....што значи ткивото пред 2 недели не било дозатворено. Сега се во ред, курето убаво си го видовме, лиценцето не го криевме user posted image и сега ќе уживкаме до следната контрола за месец дена.

Баш ми е мило Сноу Квин, сега да уживаш во бременоста до крај user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Snow Queen)
Непосредна врска до пораките: 255
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
27.9.2013 19:05:07   
@bebe
.. e navistina dokazano e deka sme najmrzelivi vo ova tromesecie, ne nema so denovi, inaku stignavme vo 20 nedela i malku e tesko, so sedenje i odenje , ne sum mnogu golema, no ima razlika, mnogu mi e mirno bebceto, ic ne me kloca ovie denovi, koga najubavo se oseka i najaktivno, kako e kaj vas vo ova tromesecie so dvizenjeto, sto treba da ocekuvam, mene mi e interesno i si se druzime so kerkickata, ke mi bide prva radost

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 256
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
30.9.2013 13:36:56   
Snow Queen
Фала ти Bethany RR
Инаку еве уште неколку дена сме во оваа тема...просто да не му се верува на човека дека 2 тромесечиа поминаа како ништоuser posted image

_____________________________

07.04.2006........до ден денес со саканиот сме лудо вљубени

(Одговор на членот @bebe)
Непосредна врска до пораките: 257
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
1.10.2013 10:56:04   
Sani_28
Zdravo jas sum nova na forumot 21 nedela sum i koga bev na kontrola vo 16 nedela mi kaza deka 99 % e masko no jas ne sum sigurna se uste posleden pat koga bev pred 4 dena ne bese ubavo namesteno za da mi potvrdi termin mi e na 14.02.2013 godina

(Одговор на членот Snow Queen)
Непосредна врска до пораките: 258
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
1.10.2013 11:22:20   
vezilka RR
Добредојде Sani_28 на форумот. Се надевам дека ќе се дружиме убаво. Е, не му ја мисли многу, женско или машко, важно живо и здраво да е. Ама штом рекле 99%, значи големи се шансите. А жто убав ти е терминот, на дупли празник. Ајде со лесно да си тераш и да ни пишуваш.

(Одговор на членот Sani_28)
Непосредна врска до пораките: 259
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
4.10.2013 16:02:22   
LARA83
мамички поздрав и од мене да се приклучам во второво тромесечие, првото го преживеавме вака така со мачнини вртоглавици и сл додатоци.

сега сме пу пу да не се урочиме смирени и сталожени без некои лоши симптоми па да се надеваме дака така ке тераме и понатаму. иначе сум 15+ недела следната недела сум на контрола па едвај чекам да видам што ке каже докторица за полот user posted image или user posted image претходно на два пати спомна дека наликува на девојче али нели дека не е сигурно па сега здравје да видам пак што ќе каже user posted image
крвната слика ми беше ок али и покрај тоа ми даде да пијам железо секој ден во комбинација со фолна, дали и вие пиете железо или само по потреба ако е ниско од крвната слика па тогаш се препишува , нешто чудно ми е user posted image

уживајте и топлете се
поздравче user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 260
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
5.10.2013 17:18:30   
tnade
lara83 zelezo 99,9% od trudnicite pijat, jas i vo prvata bremenost i sega pak pijam, sega mi dade pet ampuli totema i kapsuli heferol, nisto strasno, jas od denes si dodadov naroden lek za zelezo sto go najdov na internet...1/2 kg limon, 1/2 kg cveklo i 1/2 kg med...cvekloto se renda, limonot se cedi i vakvata smesa stoi 24 casa, potoa se mesa so medot i se zema tri pati na den po edna lazica

(Одговор на членот LARA83)
Непосредна врска до пораките: 261
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
5.10.2013 18:54:06   
Melanija RR

LARA83 колку ти е железото?Ако ти е во ред не треба да ти даде да пиеш лекарства туку одржувај го со исхрана.


Јас сум овие 0,01% user posted image Одлично ми беше железото цела бременост и во карјниот цел 9ти месец user posted image
Навистина се е индивидуално,ама јас случајно си го најдов чарето, секое утро на гладно какао направено со вода и после 2 часа никако млечни производи.Јаде интегрален леб и спањак,блитва...



< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 5.10.2013 18:56:46 >


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот tnade)
Непосредна врска до пораките: 262
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
5.10.2013 19:48:08   
Felly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Sani_28

Zdravo jas sum nova na forumot 21 nedela sum i koga bev na kontrola vo 16 nedela mi kaza deka 99 % e masko no jas ne sum sigurna se uste posleden pat koga bev pred 4 dena ne bese ubavo namesteno za da mi potvrdi termin mi e na 14.02.2013 godina

Добредојде сани_28. Ти посакувам лесна бременост, и убава дружба на форумот. Те додадов на списокот ТУКА. А за полот на бебето имаме дискусија ТУКА.

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 7.10.2013 20:04:48 >


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Sani_28)
Непосредна врска до пораките: 263
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
5.10.2013 19:52:57   
Felly RR
Мамички, разгледајте ја и темата за Анемија во бременоста. Има и таму доста корисни совети.

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 5.10.2013 19:54:25 >


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 264
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
7.10.2013 13:28:33   
Sani_28
Felly RR jas nemozam da gi otvoram temite koi mi gi posoci

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 265
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
7.10.2013 14:51:31   
LARA83
мамички поздрав од мене само што се вратив од контрола на која добив потврда дека носам девојче и ептен со мм си се израдувавме user posted image
иначе за железото најверојатно го пијам за превентива ко што кажа tnade па ќе терам и понатака (иначе во граници на нормала ми е) со тоа што некад заборавам да се напијам user posted image
за две недели пак на контрола со тоа што ќе го правиме вториот скрининг и така едвај чекам да видам и тој тест како ќе помине user posted image

поздрав мамички user posted image

(Одговор на членот Sani_28)
Непосредна врска до пораките: 266
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
7.10.2013 20:06:09   
Felly RR
Сани, ај пробај пак, малку го преуредив постот. Се надевам сега е во ред.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот LARA83)
Непосредна врска до пораките: 267
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
9.10.2013 20:43:08   
Snow Queen
Само да ве поздравам...јас ве напуштам и се селам во третото тромесечиеuser posted image

_____________________________

07.04.2006........до ден денес со саканиот сме лудо вљубени

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 268
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
9.10.2013 22:29:11   
ZLATICKO
Da ve prasam nesto vo 24 nedela sum i ovie denovi pocnaa da me bolat preponi,pri setanje nekako odvaj odam mi tezi stomakot,po cel den sedam na rabota i koga ke stanam me boli mnogu dole,neznam sto da pravam,uste sega vaka da me boli sto ke pravam do kraj.Ve molam za sovet me faka strav da ne mi se sluci nesto strasno.

(Одговор на членот Snow Queen)
Непосредна врска до пораките: 269
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
10.10.2013 23:07:47   
tnade
cuvstvuvam deka krajot ke bide nezok....pu pu ne daj boze ama site simptomi mi ukazuvaat na toa user posted image ...vtorata zelbicka ke me izmaci sga na kraj

(Одговор на членот Snow Queen)
Непосредна врска до пораките: 270
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
14.10.2013 14:55:00   
tnade
utre odime da go vidime bebusko na televizor sto bi rekla dadicka, zdravje planiram i nea da ja nosime....user posted image
prijaten den do utre so novi impresii user posted image

(Одговор на членот Snow Queen)
Непосредна врска до пораките: 271
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
15.10.2013 19:22:18   
hopeless
Здраво на сите user posted image
Јас сум веќе 19 недела
Бебче е супер, ама мама не е баш најдобро.
Пред некое време добив некои болки во левиот бубрег и излезе дека имам две камчиња. Па ќе ги следиме да видеме како ќе се одвива работата.
Наредна недела имам закажано за скрининг на клиника кај др Лазарова, дали некој бил кај нема да сподели искуство.
Нека ви е со лесно на сите

(Одговор на членот tnade)
Непосредна врска до пораките: 272
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
26.10.2013 13:15:35   
nena987
Zdravo na site nova sum na forumov se nadevam ke se druzime ponatamu :)
Inaku sum veke 23 nedela i dosega izbutkavme so mnoguu lezenje i pazenje :)
ova mi e prva bremenost predhodno imav dva spontani za zal vo 6 nedela dvata pa zatoa ovoj pat so mnogu strav i pazenje butkame :D

(Одговор на членот hopeless)
Непосредна врска до пораките: 273
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
26.10.2013 14:27:09   
sandriana RR
nena987, добредојде на РРаја user posted image Ти посакувам пријатна дружба со нас, и со лесно да си ја истуркаш бременоста user posted image Ќе се дружиме и низ другите теми, се надевам.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот nena987)
Непосредна врска до пораките: 274
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
26.10.2013 18:19:25   
nena987
Fala Sandrijana user posted image pozz

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 275
Страница:   <<   < Претходна страница  9 10 [11] 12 13   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  9 10 [11] 12 13   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?