|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  12 13 [14] 15 16   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Името на Вашето бебе
2.2.2012 10:30:50   
Sneska25
Sinot se vika David a cerka mi po zelba na bato Martina user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 326
   RE: Името на Вашето бебе
2.2.2012 11:40:09   
milo20052011
naseto user posted image se vika jovan...nas se ni e povrzano so jovan...pravevme veridba na sv.jovan krstitel,potoa mene mi bese termin 22 septemvri,a jovan se rodi na 11.septemvri na sv. jovan sto voedno ni e i kukna slava i taka sam si go donese imeto da ni e ziv i zdrav i uste nesto po nekoja slucajnost krstevkata mu bese na zacnenie na sv.jovan krstitel a nie poima si nemavme za toj denuser posted image

(Одговор на членот Sneska25)
Непосредна врска до пораките: 327
   RE: Името на Вашето бебе
3.2.2012 12:02:27   
jana81
moeto sonce se vika Blagoja, po pocinatiot dedo(tatko na mm)

(Одговор на членот milo20052011)
Непосредна врска до пораките: 328
   RE: Името на Вашето бебе
5.2.2012 12:06:36   
Natasa981
ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance


ИЗВОРНА ПОРАКА: Natasa981

Jas i mm nemozevme da se odlucime pomegu Lina i Sofija..na kraj vo bolnica vlecevme zrepka  i ispadna LIna:) Slednoto devojce ke mi se vika Sofija!


Bravo be Natushke...barem razmilsuvas za vtoro...user posted image user posted image user posted image user posted image si mislev posle koshmarive so Lina nema da ti tekne user posted image user posted image
mala shala na tvoja smetka...Lina e prekrasna kako i imeto shto i go dale mama i tato



Ahh  ma Andriance..sakav da kazam kolku mi se svigja imeto `Sofija` :) ne deka odma sakam vtoro :)) moze za edno pet sest godiniiiiii zdravje samo


_____________________________

Моќните нешта доаѓаат од малите почетоци - Џон Драјден

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 329
   RE: Името на Вашето бебе
5.2.2012 12:49:03   
miana
ИЗВОРНА ПОРАКА: mama toci

Moeto 7-godisno since se vika Nikola,po moja zelba,go obozavam toa ime.E sega za vtoroto trebase zelba na soprugot-Jelena(isklucivo so J),a sinceto ni da cue"ne sakam Jelena-bebeto ke mi zbori srpski,nema da go razbiram",ama tato cvrsto resi. Se porodiv bas na Sv. Nikola i posto Nikola si imame doma, vo znak na blabogarnost,zaradi niza tragicni slucuvanja za vreme na poragajot,mojata kerkicka sosema zasluzeno si go nosi imeto - Marija.

mama toci i jas se porodiv na sv.Nikola i kukna slava ni e sv.Nikola..oga mi go kazaa prviot pat terminot si rekov - ako e masko definitivno ke se vika Nikola,a ako e zensko nema sansi da se vika Nikolina.I taka bog mi dari kerka koja se rodi tocno na sv.Nikola i se vika Daria no zatoa si rekov tretoto dete ako bide sin,bez razlika koj datum ke se rodi,ke se vika Nikola i ke si go vikame Niko user posted image

(Одговор на членот mama toci)
Непосредна врска до пораките: 330
   RE: Името на Вашето бебе
30.3.2012 8:26:24   
nade85
Моето цуце се вика Михаел роден е на 20 ноември вечерта на Св.Арангел Михаил па сам си го донесе името user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 331
   RE: Името на Вашето бебе
30.3.2012 10:38:24   
ivana89
zdravo na site jas sum nova na forumot i mnogu mi se dopaga inaku imeto na moeto sonce e matteo....

(Одговор на членот nade85)
Непосредна врска до пораките: 332
   RE: Името на Вашето бебе
30.3.2012 11:37:22   
Kori
И на мене ми се допага Јоана, тоа ми беше мегу омилените кога бев бремена со мојата керкичка исто и Јана, Илина, ама ја крстивме АНДРЕА по идеја на сестра ми(тетка и), и ептен и личи.
Инаку во мојата фамилија и од кај татко ми и од кај мајка ми никогаш не се крстеле деца по баби и дедовци а си ги знам предците 7 колена наназад и никогаш име не се повторува. Па така ова крстење по баби и дедовци ми е чудно, а ако бабата се вика Канта??? хахахаха

(Одговор на членот taisa)
Непосредна врска до пораките: 333
   RE: Името на Вашето бебе
30.3.2012 11:59:00   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: Kori

И на мене ми се допага Јоана, тоа ми беше мегу омилените кога бев бремена со мојата керкичка исто и Јана, Илина, ама ја крстивме АНДРЕА по идеја на сестра ми(тетка и), и ептен и личи.
Инаку во мојата фамилија и од кај татко ми и од кај мајка ми никогаш не се крстеле деца по баби и дедовци а си ги знам предците 7 колена наназад и никогаш име не се повторува. Па така ова крстење по баби и дедовци ми е чудно, а ако бабата се вика Канта??? хахахаха


BABA kANTA I VNUCE kANTA  HAHAS SE ZEZAM I JAS SUM PROTIV PODNOVUVANJE NA BABI I DEDOVCI

(Одговор на членот Kori)
Непосредна врска до пораките: 334
   RE: Името на Вашето бебе
30.3.2012 12:35:17   
vanessa30
Sinot se vika David a cerka mi po zelba na bato Martina

I mojot e David, se rodi na 11 oktomvri 2011

(Одговор на членот Sneska25)
Непосредна врска до пораките: 335
   RE: Името на Вашето бебе
30.3.2012 15:50:46   
ananikol
ИЗВОРНА ПОРАКА: lilicka

Мојата бебушка се вика Леонтинаuser posted image


Leontina e mnogu ubavo ime i cesto ime ovde.So promena na T-D i A-O razmak izmegu dvete iminja doaga imeto na moeto since Leon Dino user posted image

vo komsiite veke imame user posted image na roditelite im se dopadna naset_o ime i mu go dadoa no kako edno Leondino

< Поракaта ја уредил ananikol -- 30.3.2012 15:52:12 >

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 336
   RE: Името на Вашето бебе
30.3.2012 17:58:06   
ivana89
bas mi se dopagaat i dvete iminja bas se prekrasniuser posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: ananikol

ИЗВОРНА ПОРАКА: lilicka

Мојата бебушка се вика Леонтинаuser posted image


Leontina e mnogu ubavo ime i cesto ime ovde.So promena na T-D i A-O razmak izmegu dvete iminja doaga imeto na moeto since Leon Dino user posted image

vo komsiite veke imame user posted image na roditelite im se dopadna naset_o ime i mu go dadoa no kako edno Leondino


(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 337
   RE: Името на Вашето бебе
30.3.2012 18:02:11   
moni teo
моето синче се вика Тео user posted image

(Одговор на членот ivana89)
Непосредна врска до пораките: 338
   RE: Името на Вашето бебе
30.3.2012 18:13:23   
mamicka77
nasata kerkicka se vika MILA sekako nasa zelba kumot ispolni

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 339
   RE: Името на Вашето бебе
8.5.2012 20:50:16   
Beluvce
Nasata kerkicka se vika Lucijana...

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 340
   RE: Името на Вашето бебе
9.5.2012 10:06:07   
majka na eva
мојата ќерќичка се вика ЕВА,по желба на сопругот.user posted image

(Одговор на членот Beluvce)
Непосредна врска до пораките: 341
   Името на вашето бебе
9.5.2012 11:19:15   
pucilda
VLADIMIR imeto go dadovme na svekorot,iako mojot soprug ne sakase,a mene bas mi se dopaga.

< Поракaта ја уредил Natuska85 RR -- 9.5.2012 11:23:41 >

(Одговор на членот Sneska25)
Непосредна врска до пораките: 342
   RE: Името на Вашето бебе
10.5.2012 0:19:46   
Emona86
Rezart, vo prevod, Zlaten zrak user posted image

(Одговор на членот vesna_kr)
Непосредна врска до пораките: 343
   RE: Името на Вашето бебе
23.5.2012 1:54:52   
babyblue
nasata sreka se vika vojdan...
ni se dopagase i na dvajcata a se resivme na toa ime posle evropskoto prvenstvo vo kosarka. hahaha

(Одговор на членот Emona86)
Непосредна врска до пораките: 344
   RE: Името на Вашето бебе
24.5.2012 0:24:24   
jakov
moeto sonce se vika jakov, i e 4 dena pomal od vas, Vanessa, roden e na 15 Okt 2011
ИЗВОРНА ПОРАКА: vanessa30

Sinot se vika David a cerka mi po zelba na bato Martina

I mojot e David, se rodi na 11 oktomvri 2011

(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 345
   RE: Името на Вашето бебе
24.5.2012 13:35:49   
Ikana
Мојата љубов се вика Марина, по мајка ми...не сакав најпрво да ја крстам по нејзе, ама мм запна и името некако ни влезе под кожа, Марина значи од морето, па и некако романтично ни звучеше, и така си ја крстивме.

(Одговор на членот jakov)
Непосредна врска до пораките: 346
   RE: Името на Вашето бебе
24.5.2012 23:07:52   
Martinija
Моето синче се вика Борјан по желба на маж ми.

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 347
   RE: Името на Вашето бебе
25.5.2012 10:33:02   
Ananija
Makarija po zelba na mama i tato user posted image

(Одговор на членот Martinija)
Непосредна врска до пораките: 348
   RE: Името на Вашето бебе
27.5.2012 4:08:56   
taska
Naseto bebe ce se vika Bojan i nabrzu go ocekuvame user posted image

(Одговор на членот Ananija)
Непосредна врска до пораките: 349
   RE: Името на Вашето бебе
31.5.2012 12:57:47   
julija.r
Nasiot sin se vika Andrej..jas go sakav toa ime uste koga bev bremena i koga ne znaev deka e masko. Velev ako e masko ke se vika Andrej, za zensko neznam hahah i taka ispadna. MM sakase i Borjan no se odlucivme za Andrej.A i mu lici na user posted image

(Одговор на членот taska)
Непосредна врска до пораките: 350
Страница:   <<   < Претходна страница  12 13 [14] 15 16   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  12 13 [14] 15 16   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?