|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  13 14 [15] 16 17   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Името на Вашето бебе
31.5.2012 16:43:27   
janevab
Nasiot bebus se vika Nenad , zelba na tate user posted image

(Одговор на членот julija.r)
Непосредна врска до пораките: 351
   RE: Името на Вашето бебе
1.6.2012 0:22:43   
Felly RR
Кај нас, уште кога почнавме д асмислуваме имиња, се нешто околу ТЕА се врткаше, и на крајот испадна МАТЕА.user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот janevab)
Непосредна врска до пораките: 352
   RE: Името на Вашето бебе
3.6.2012 21:56:56   
MacenceEna
Naseto Bella Sofija user posted image prvicno ke bese Sofija bella ama posle smenivme
Inace si go smislivme imeto sami so soprugot
I bas sum srekjna sto e specificno imeto i ne se srekjava voopsto user posted image user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 353
   RE: Името на Вашето бебе
3.6.2012 22:04:52   
Maca25

ИЗВОРНА ПОРАКА: MacenceEna

Naseto Bella Sofija user posted image prvicno ke bese Sofija bella ama posle smenivme
Inace si go smislivme imeto sami so soprugot
I bas sum srekjna sto e specificno imeto i ne se srekjava voopsto user posted image user posted image


убавата Софија!! Убаво име сте одбрале! неспецифично за Германија.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот MacenceEna)
Непосредна врска до пораките: 354
   RE: Името на Вашето бебе
29.6.2012 0:05:38   
macka26mummy
Zdravo,zenski.Nova sum na forumov,iako odamna gi citam site raboti i iskustva od vas.mojata dusicka se vika Rosana.imame 3nedeli i so dusa cekame da ni pominat 40dena za da setkame na zeskovo.pozdrav

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 355
   RE: Името на Вашето бебе
30.6.2012 1:26:44   
сонце 3
Мојата ќеркичка се вика Јоана, и убаво име е ако се очекува околу св Јован (07.07.2012)...

ИЗВОРНА ПОРАКА: Anushka

koj ke mi bide kuma?
sakam tradicionalni iminja, svekravata se vika Ljubica (lj - ubica) a majka mi bese Mila.
Jas tipuvam na Ljudmila, mm veli rusko e premnogu...
Bebeto treba da se rodi okolu Sv. Jovan (Jovana, Ivana). Kumata mi se vika Ivona...
Od sekogas mi se dopagjale Beata, Marija, pa duri i Soraja... (mm pak so komentar - muslimansko)


(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 356
   RE: Името на Вашето бебе
30.6.2012 1:30:09   
сонце 3
уффф... сума закаснила некоја годинка :D

ИЗВОРНА ПОРАКА: Anushka

koj ke mi bide kuma?
sakam tradicionalni iminja, svekravata se vika Ljubica (lj - ubica) a majka mi bese Mila.
Jas tipuvam na Ljudmila, mm veli rusko e premnogu...
Bebeto treba da se rodi okolu Sv. Jovan (Jovana, Ivana). Kumata mi se vika Ivona...
Od sekogas mi se dopagjale Beata, Marija, pa duri i Soraja... (mm pak so komentar - muslimansko)


(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 357
   RE: Името на Вашето бебе
1.7.2012 10:29:38   
Yummy Mammy
Pogolemata kerka se vika Sofia na obostrano zadovolsto, a mene mnogu mi se dopagase Bela za vtorava kerka, ama nekako ne go prifativme zatoa sto kuceto ni se vikase Bela, a i imame mnogu makedonsko prezime pa samo tradicionalnite makedonski iminja vlegoa vo potesen izbor.
No, Bela Sofia mi e prekrasna kombinacija! Kako ne mi tekna porano!!!


ИЗВОРНА ПОРАКА: MacenceEna

Naseto Bella Sofija user posted image prvicno ke bese Sofija bella ama posle smenivme
Inace si go smislivme imeto sami so soprugot
I bas sum srekjna sto e specificno imeto i ne se srekjava voopsto user posted image user posted image



_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот MacenceEna)
Непосредна врска до пораките: 358
   RE: Името на Вашето бебе
7.7.2012 16:52:51   
Bufce
Моето синче се вика Давид , по договор со сопругот, а кумот прифати. И мислам дека не е толку често името

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 359
   RE: Името на Вашето бебе
7.7.2012 22:45:53   
mamicki
Постариот син се вика Филип, по желба на мм, а малото е Климент (засега Кими user posted image ), бидејќи св. Климент ни е и куќна слава, поради причини кои е предолго да ги објаснувам.

(Одговор на членот Bufce)
Непосредна врска до пораките: 360
   RE: Името на Вашето бебе
8.8.2012 23:20:41   
mama kate
Mojot sin se vika KRISTIJAN user posted image toa e imeto sto go saka mojot soprug

(Одговор на членот Nikolina)
Непосредна врска до пораките: 361
   RE: Името на Вашето бебе
9.8.2012 10:49:15   
Yummy Mammy
ИЗВОРНА ПОРАКА: mamicki

Постариот син се вика Филип, по желба на мм, а малото е Климент (засега Кими user posted image ), бидејќи св. Климент ни е и куќна слава, поради причини кои е предолго да ги објаснувам.


I Loooove Kimi user posted image

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 362
   RE: Името на Вашето бебе
9.8.2012 11:05:42   
vanessa30
Bufce, cesto e veruvaj mi, i mojot e bebusko se vika David, a na forumov ima uste nekolku mamicki so sin David.user posted image user posted image

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 363
   RE: Името на Вашето бебе
26.8.2012 21:47:37   
V for Veronika
Нашето сонценце се вика Вероника. Се мислевме за две имиња - Софија и Вероника. Софија ми е многу убаво име и ке си ја викав мојата мала мудрица user posted image , плус што и мојта омилена баба и омилената баба на мм беа Софии. ММ остави јас да одлучам и баш поради тоа избрав Вероника зошто свекрва ми се вика Вера. Среќна сум што има именден (јас и мм немаме), Св. Вероника што се слави на 25 Јули. Башка како што минува времето гледам дека е и многу универзално user posted image . Еве на олимпијадата имаше една кубанка Вероника, а го имаме сретнато и во филмови. Има и книга Вероника реши да умре, знам насловот е малку морбиден, но книгата е прекрасна (автор Паоло Коелјо). Се на се мислам дека направивме добар избор, а живи и здрави ако даде Господ уште една ќерка, тогаш ќе и дојде ред и на Софија user posted image .

(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 364
   RE: Името на Вашето бебе
26.8.2012 21:59:27   
Barbicki2
mojata pogolemata se rodi na sv. Sofija,Vera,Nada i LJuba,a i plus majka mi e ljubica,svekor mi ljupco,ama tolku mi licese na mm koga se rodi,i resiv da se vika Deana na tatko i Dejan. A drugata barav nesto na d,i se resivme za Daria. A ako imam masko treto :),ke bide Ivo na majka mu Ivana

(Одговор на членот V for Veronika)
Непосредна врска до пораките: 365
   RE: Името на Вашето бебе
26.8.2012 23:57:48   
cleo
Moeto sonce se vika Mihaela. Mnogu odamna go imavme odbrano ova imence so soprugot. Znaci Dar od Boga, a i navistina e toa :)

(Одговор на членот Barbicki2)
Непосредна врска до пораките: 366
   RE: Името на Вашето бебе
27.8.2012 8:57:45   
AnnaMolly RR
Сите имиња се одлични! Многу ми се допаѓа Деана (и мм се вика Дејан, можеби затоа user posted image ).

Јас за женско имав смислено име уште пред да дознаам каков пол е бебето, па кога излезе машко малку „не зезна“ :)))
Следното ако е женско ќе се вика Јана, освен ако Филип не предложи некое поубаво име, па да му ја исполниме желбата.

Инаку, во последно време многу ми се допаѓаат овие имиња: Ивана (по сестра ми), Јана, Ема, Дарија, Софија, Лена, Михаела, Сара... А за машко Стефан, Петар, Никола, Ангел, Виктор, Димитар...

< Поракaта ја уредил AnnaMolly RR -- 27.8.2012 8:59:14 >


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот cleo)
Непосредна врска до пораките: 367
   RE: Името на Вашето бебе
27.8.2012 11:04:05   
Bilence2
Prviot sin (6) se vika David, koj mu dade ime na vtoriot sin koj se vika Maksim(1mesec). Imase drugarce vo gradinka koe se vikase Maksim i mnogu se druzea pa po nego si go krsti i bratcetouser posted image .

(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 368
   RE: Името на Вашето бебе
27.8.2012 11:07:48   
Yummy Mammy
ИЗВОРНА ПОРАКА: cleo

Moeto sonce se vika Mihaela. Mnogu odamna go imavme odbrano ova imence so soprugot. Znaci Dar od Boga, a i navistina e toa :)



Mihaela znaci - who is like God, sto vo prevod bi trebalo da znaci - nekoj slicen na Boga

Michaela \m(i)-chae-la\ as a girl''''s name is pronounced mih-KAY-lah. It is of Hebrew origin, and the meaning of Michaela is "who resembles God?". Feminine form of Michael.

< Поракaта ја уредил Yummy Mammy -- 27.8.2012 11:20:56 >


_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот cleo)
Непосредна врска до пораките: 369
   RE: Името на Вашето бебе
18.9.2012 18:42:01   
crvce^
Ringerajki ve molam za pomos,ne mozeme da se odlucime Vasilij ili Vladimir .
Koe ime vi se dopaga poveke.pozz

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 370
   RE: Името на Вашето бебе
18.9.2012 18:48:10   
deluxe
Mene poveke Vladimir mi se dopaga sepak odlucete si sami najubavo pozzzzzuser posted image user posted image

(Одговор на членот crvce^)
Непосредна врска до пораките: 371
   RE: Името на Вашето бебе
19.9.2012 0:19:12   
kikicka
јас секогаш велам, прво погледни си во мешето и кое име ти доаѓа да го изговориш тоа нека биде. инаку мене лично Василиј ми е посимпатично!

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 372
   RE: Името на Вашето бебе
19.9.2012 8:59:37   
mama toci
I mene Vasilij poubavo mi zvuci (mozebi zatoa sto svekor mi se vika Vladimiruser posted image )

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 373
   RE: Името на Вашето бебе
19.9.2012 11:55:49   
kremco
Mojata kjerka se vika Dalia a sin mi Emin i dvete se muslimanski iminja...Ednoto znaci cvet,nezna a drugoto vistinski,veren..

(Одговор на членот mama toci)
Непосредна врска до пораките: 374
   RE: Името на Вашето бебе
19.9.2012 12:27:51   
elenak
ИЗВОРНА ПОРАКА: V for Veronika

Нашето сонценце се вика Вероника. Се мислевме за две имиња - Софија и Вероника. Софија ми е многу убаво име и ке си ја викав мојата мала мудрица user posted image , плус што и мојта омилена баба и омилената баба на мм беа Софии. ММ остави јас да одлучам и баш поради тоа избрав Вероника зошто свекрва ми се вика Вера. Среќна сум што има именден (јас и мм немаме), Св. Вероника што се слави на 25 Јули. Башка како што минува времето гледам дека е и многу универзално user posted image . Еве на олимпијадата имаше една кубанка Вероника, а го имаме сретнато и во филмови. Има и книга Вероника реши да умре, знам насловот е малку морбиден, но книгата е прекрасна (автор Паоло Коелјо). Се на се мислам дека направивме добар избор, а живи и здрави ако даде Господ уште една ќерка, тогаш ќе и дојде ред и на Софија user posted image .

Ама Вероника не умре, нели user posted image Во секој случај браво за изборот на името, убаво е и ретко, јас баш сакам такви имиња ама ќерка ми се вика Јована по желба на мм. Името не е ретко ама мене сега ми е најубавоuser posted image Здравје за второ бирам јас па ќе видиме што ќе ми падне на умuser posted image


_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот V for Veronika)
Непосредна врска до пораките: 375
Страница:   <<   < Претходна страница  13 14 [15] 16 17   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  13 14 [15] 16 17   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?