|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  10 11 [12] 13 14   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Името на Вашето бебе
15.9.2011 20:57:27   
sani 13
mislev deka srednoto ime e zadolzitelno vo USA!! a i baska treba i prezimeto za da se nastima barem spored mene! i mojot soprug e od US i prezimeto mu e takvo neli a jas sakav naseto since da go krstime po mojot pokoen tatko koj sto imase tipicno makedonsko ime i e epten nezvucno pa sepak srednoto ime ( koe e po mojot svekor) ke go sredi toj nezvucen moment! taka da mislam deka treba i prezimeto da go zemes u igra za celosno da vidis kako bi zvucelo! osven ako nekoe posebno ti znaci ama vo toj slucaj sama bi si odlucela user posted image

(Одговор на членот Michele)
Непосредна врска до пораките: 276
   RE: Името на Вашето бебе
15.9.2011 21:39:09   
ana mari
jas sum za Sussana Michelle

(Одговор на членот Michele)
Непосредна врска до пораките: 277
   RE: Името на Вашето бебе
15.9.2011 21:50:55   
Rotkaepchen
Додека бев бремена се двоумевме помеѓу две имиња. Ања и Доротеа. Не можевме никако да се одлучиме. По некое време откако се породив ми се јави сопругот и целиот збунат ми кажа дека отворил во календарче и видел дека тој ден всушост е Св. Маченик Доротеј. Нашата мала бебушка сама си го одбра името [sm=smiley36. gif]

(Одговор на членот ana mari)
Непосредна врска до пораките: 278
   RE: Името на Вашето бебе
16.9.2011 1:20:16   
sani 13
e da stvarno e mnogu interesno kako sami si se mestat nekogas rabotite

(Одговор на членот Rotkaepchen)
Непосредна врска до пораките: 279
   RE: Името на Вашето бебе
16.9.2011 8:19:28   
anedespo
Vtoroto mi e favorit

(Одговор на членот Michele)
Непосредна врска до пораките: 280
   RE: Името на Вашето бебе
16.9.2011 8:21:01   
vesnab
prvoto :)

(Одговор на членот Michele)
Непосредна врска до пораките: 281
   RE: Името на Вашето бебе
16.9.2011 8:25:08   
KRISTIJANA*
Michele i mene nekako najmnogu mi se dopagja - Sussana Lea

_____________________________

Само една работа е поубава од тоа да бидеш жена, а тоа е да бидеш мајка....

(Одговор на членот Michele)
Непосредна врска до пораките: 282
   RE: Името на Вашето бебе
16.9.2011 12:19:20   
vanessa30
Mene najubavo mi e Suzzana Nikol, ona so Lea ne mi se dopaga bidejki me potseka na ime na kucence.

(Одговор на членот Michele)
Непосредна врска до пораките: 283
   RE: Името на Вашето бебе
16.9.2011 13:06:28   
Baka
Пред да останам бремена ми се допаѓаа машките имиња Доријан и Даријан ама не се согласувавме со мм. Кога останав бремена мм сакаше ако е женско Јана, а машко Максим, но сепак најдовме средина и малото се вика Максимилиан (без ј user posted image )

(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 284
   RE: Името на Вашето бебе
16.9.2011 20:12:47   
Michele
Vi blagodaram mamicki user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Baka)
Непосредна врска до пораките: 285
   RE: Името на Вашето бебе
16.9.2011 21:50:20   
vida
ИЗВОРНА ПОРАКА: Baka

Пред да останам бремена ми се допаѓаа машките имиња Доријан и Даријан ама не се согласувавме со мм. Кога останав бремена мм сакаше ако е женско Јана, а машко Максим, но сепак најдовме средина и малото се вика Максимилиан (без ј user posted image )

Jas sakav sin mi da se vika ili Danilo ili Maksimilijan ama mm ne sakase da slusne za Maksimilijan...mnogu bilo dolgo imeto i dodeka da go vikne on ke istrcal na ulica user posted image i taka sega e Danilo

(Одговор на членот Baka)
Непосредна врска до пораките: 286
   RE: Името на Вашето бебе
19.9.2011 15:58:06   
zmej1
Nosam bliznacinja, dve devojcinja,ednoto ime go odlucivme-Jovana ,a za drugoto se mislime ...kazete nekoj predlog ,ne mora da slicni ili da pocnuvaat na ista bukva

(Одговор на членот vida)
Непосредна врска до пораките: 287
   RE: Името на Вашето бебе
19.9.2011 16:04:04   
miana
Deana? Mene mnogu mi se sviga ama ima kaj nas vo komisii pa ne sakam da bide imitacija ..Jovana i Deana e bas ubavo :) Ili Jovana i jana?Ili Jovana i Joana ? 

(Одговор на членот zmej1)
Непосредна врска до пораките: 288
   RE: Името на Вашето бебе
19.9.2011 16:06:06   
AnnaMolly RR
И јас ќе предложев Јована и Јана, ама miana ме претркала user posted image

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 289
   RE: Името на Вашето бебе
26.9.2011 10:29:15   
Andriance
Llelellee duri sega svakjam deka mene Danilo mnogu mi se svigja,...a duri imam i drugar Danilo..ama ete ne mi teknalo. a od sekogash vikav ako imam zensko kje bide Bela..a za masko ne znaev..mi se svigjase samo Luka..ama ednostavno mnogu deca go imaa toa ime...izborot go napravi soprug i sega domce si imam Andrej...ama za sledno ...ili Bela ili Danilo

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот vida)
Непосредна врска до пораките: 290
   RE: Името на Вашето бебе
26.9.2011 22:42:11   
vida
ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance

Llelellee duri sega svakjam deka mene Danilo mnogu mi se svigja,...a duri imam i drugar Danilo..ama ete ne mi teknalo. a od sekogash vikav ako imam zensko kje bide Bela..a za masko ne znaev..mi se svigjase samo Luka..ama ednostavno mnogu deca go imaa toa ime...izborot go napravi soprug i sega domce si imam Andrej...ama za sledno ...ili Bela ili Danilo

Bidejki veke doma imas Andrej,slednoto neka bide Bela pa tretoto neka bide Danilo...za mene naj ubavoto ime,imeto na moeto junace

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 291
   RE: Името на Вашето бебе
26.9.2011 22:47:52   
Maca25
ИЗВОРНА ПОРАКА: zmej1

Nosam bliznacinja, dve devojcinja,ednoto ime go odlucivme-Jovana ,a za drugoto se mislime ...kazete nekoj predlog ,ne mora da slicni ili da pocnuvaat na ista bukva


Јована и Дарија - мој предлог


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот zmej1)
Непосредна врска до пораките: 292
   RE: Името на Вашето бебе
28.9.2011 16:01:11   
Ananija

ИЗВОРНА ПОРАКА: omorfo89

Mojata kerka se vika Kiparisija (Kiparissia) 


Хаха дури и ги гледав фотографиите од крштевката на Кипарисија,
многу убаво име да е здрава и расте голема убава како нејзината мамичка

(Одговор на членот omorfo89)
Непосредна врска до пораките: 293
   RE: Името на Вашето бебе
28.9.2011 16:05:48   
Ananija

ИЗВОРНА ПОРАКА: vida

ИЗВОРНА ПОРАКА: Baka

Пред да останам бремена ми се допаѓаа машките имиња Доријан и Даријан ама не се согласувавме со мм. Кога останав бремена мм сакаше ако е женско Јана, а машко Максим, но сепак најдовме средина и малото се вика Максимилиан (без ј user posted image )

Jas sakav sin mi da se vika ili Danilo ili Maksimilijan ama mm ne sakase da slusne za Maksimilijan...mnogu bilo dolgo imeto i dodeka da go vikne on ke istrcal na ulica user posted image i taka sega e Danilo



Интересно Максимилијан еднас кога бев на гости во бигорски крстија така едено бебенце...Инаку Максимилијан заедно со неговиот роднина Диоклецијан биле жестоки гонители на православните во 3-4 в.


(Одговор на членот vida)
Непосредна врска до пораките: 294
   RE: Името на Вашето бебе
9.10.2011 10:05:07   
elenak
Zenski aj nekoj predlog za mene...Svekor mi e pocinat i se vikase Jovan, sega mm nekako mi vrtka okolu toa ime iako user posted image  e devojce. Mene Jovana ne mi e bas po kejf, ne deka ne e ubavo tuku deka pocna da stanuva se pocesto ime megju devojcinjata.Znaci mojot predlog e Joana ama dajte mi vie uste nekoja idea...

(Одговор на членот Ananija)
Непосредна врска до пораките: 295
   RE: Името на Вашето бебе
9.10.2011 10:23:42   
Bethany
Joana e bas ubavo ime user posted image

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 296
   RE: Името на Вашето бебе
9.10.2011 10:58:38   
AnnaMolly RR
Јоана е убаво име, ама мене лично Јована повеќе ми се допаѓа. Што ако е често име? Тоа нема врска. 

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 297
   RE: Името на Вашето бебе
9.10.2011 11:13:30   
elenak
Јоана е убаво име, ама мене лично Јована повеќе ми се допаѓа. Што ако е често име? Тоа нема врска.


Znaci i za moeto site mi vikaat deka e ubavo,ama mene mi smeta najmnogu toa sto koga se javuvam nekade i treba da se pretstavam prvo me prasuvaat ,,Koja Elena,,? E toa me nervirauser posted image  Samo sakam da ja postedam kerka mi od toauser posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 298
   RE: Името на Вашето бебе
9.10.2011 13:31:41   
Џесика
Не мора да е оригиналното има Јована, освен ако не ти инсистираат, можеш да изведеш, на пр. јас би ја крстила Ивана или Јохана (ова второво ми е од едно девојче што го чував, ми остана во памет) и Јоана и Јована, сите се многу убави имиња...


_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 299
   RE: Името на Вашето бебе
9.10.2011 14:34:22   
taisa
jas mislam Ilijana spored prorok Ilija taka i dvete bi imale ime na golem prorok a i dvete se blazeni (ana)

(Одговор на членот sani 13)
Непосредна врска до пораките: 300
Страница:   <<   < Претходна страница  10 11 [12] 13 14   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  10 11 [12] 13 14   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

poubavo masko ime
LIUBICA



nikola (52%)

daniel (25%)

angel (24%)


Број на сите гласови: 110

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!