|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  83 84 85 [86] 87   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
21.6.2016 11:55:28   
LoveableMe RR
Саншајн88, имаме исусктва во оваа ТЕМА.

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Sunshine88)
Непосредна врска до пораките: 2126
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
28.7.2016 19:40:05   
вераинадеж
Eve jas da se prijavam tuka,gledam slabo se prijavuvate user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2127
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
30.8.2016 15:32:00   
Hopeful RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Farina04

девојки/мајки доколку имал некој слична ситуација со мојата ве молам да ми даде некој совет
предходниот месец ми доцнеше менструацијата 5 дена но добив... одкако добив имав јаки болки ...(и предходно имав но сега беа прејаки) менструацијата ми траеше 3 дена ..четвртиот ден немав се до вечерта кога ми се појавија неколку капки крв светла крв и немав обилно крварење (обично ми трае 5 дена и со обилно крварење) ... овој месец повтрно ми се случи истото ...дали се работи за бременост или за некој друг проблем?
многу би сакала да е бременост со мм с обидуваме веќе 5 месеци ама некако тешко ни оди ....ИЗВОРНА ПОРАКА: kapina

Pa napravi test za bremenost ke znaes na sto si vaka nisto nemoze da se kaze ili odi na ginekolog_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот вераинадеж)
Непосредна врска до пораките: 2128
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
31.8.2016 15:05:53   
Hopeful RR
Farina04, дали консултираше гинеколог?
Не би знаела да кажам дали е бременост, сепак оди нека се провери што е.
А за обидите, знам дека ти делува многу, ама 5 месеци е премал период за каква било загриженост. Продолжете со обиди user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 2129
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
29.9.2016 1:51:49   
Maj4e1
Здраво девојки денес мм правеше спермограм.
Дијагнозата е: Normozoospermia како што читав по интернет тоа е добро, меѓутоа ние веќе 7 месеца се обидуваме да направиме бебенце но ништо.
резултатите се следни:
Ph: 7,8
Leukociti: 2
Koncentracija: 88m/ml
Volumen: 1,8ml
Broj na spermatozoidi: 158,4m/ejakulat
brzi: 33%
bavni: 14%
vo mestopolozba: 9%
nepodvizni 44%

normalni: 36%
abnormalni: 64%

e sega nesto ne mi e vo red so normalni i abnormalni i brzi i bavni procentot na nozmalni i brzi e mal, a ni rekoa deka e se vo red.. ako moze nekoj da mi kaze iskustvo... Blagodaram user posted image user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2130
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
3.10.2016 10:58:46   
laniccc
zdravo zenski!neznaev vo koja tema da go postavam moeto prasanje,pa se resiv za tuka iako neznam dali e soodvetno.Jas i mojot soprug se obidivame veke 8 meseci za bebe.Imam redovna menstruacija od 28 dena,i sekoj mesec si ja cuvstvuvam ovulacijata.Za ovoj period dodeka se obiduvame mnogu dobro gi zapoznav zbacite koi mi gi dava moeto telo.Od ispituvanja gi napravivme site osnovni i kaj mene i nego se e vo red.Edno nesto me maci,posle sekoj odnos imam cuvstvo deka cela sperma izlaga od mene.SE cedi vo tekot na nokta na utresniot den.dali e toa normalno me interesira,.Dali nekoj od vas ke spodeli nekoe takvo iskustvo a sto ostanala bremena i pokraj toa.Ve molam za sovet zasto mnogu se grizam.Pozdrav do site

(Одговор на членот Maj4e1)
Непосредна врска до пораките: 2131
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
3.2.2017 16:07:53   
Gjorgjievskaa
Zdravo!
Jas sum nova na forumov, se zacleniv bidejki imam edna dilema i sakam da pobaram sovet od vas.
Znaci vaka... Vo januari dobiv na 1, gospogjata mi e tocna kako svajcarski saat i trebase da dobijam na 29 januari na 28mi den.
Na 27 i 28 gi imav site simptomi za dobivanje arno ama ni al ni aber od doticnata. Sinojka me bolese pak stomakot i bev sigurna deka denes veke ke dobijam megjutoa povtorno nisto!
Inace januari mi bese katastrofa, 10 dena bev pod antibiotik bidejki go zakaciv gripot.
Sto mislite dali e mozno od gripot da mi e poremeten organizmot pa zatoa i ne dobivam?
Izvinete za dolgiot post ve molam za mislenje..
Pozz i sekoe dobro!

(Одговор на членот laniccc)
Непосредна врска до пораките: 2132
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
15.2.2017 16:46:19   
Sunshine88
Се е можно, но сепак да си сигурна напрај си тест...мене знаеше сите симптоми да ги имам а да добијам тек после еден месец. Обично на апчиња не ми реагирало.

(Одговор на членот Gjorgjievskaa)
Непосредна врска до пораките: 2133
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
12.3.2017 15:14:56   
Vesna I
Devojki zdravo, odamna vi nemam pishano, a ve nemam ni citano :( ama ne sum ve zaboravila..... jas vi pushuvam za da vi vleam samodoverba, za nikogash da ne sw otkazuvate. Malo potsetuvanje na mojata prikazana..... prvo dete napraveno bez nikakov problem, obid za vtoro celi 6 godini, izmavhuvanja, razocharuvanja itn se si znaete..... prvo clomifene, pa HSG, pa laparo i histero, pa posle 6 meseci od laparo i histero konechno famoznite dve crtki, no posle 7 nedeli povtorno razocharuvanje, plodot nemashe srce :( Otkazuvanje nikako, 6 meseci po kiretazhata, povtorno dve crtichki :) i ovoj pat uspeshni.... vo juni 2016 ushte eden prekrasen angel vo moite pregratki. Vi posakuvam na site da bidete smireni, da se sakate i vodete ljubov, ne pravete deca, dokolku ima problem otstranete go, no dokolku nema, opushtete se i uzivajte ❤❤❤

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2134
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
28.3.2017 10:14:02   
Medy
Dobar den , jas sum nova na forumov , sakam so vas da spodelam edna maka , veke 2 ipol godini sme vo obid za bebe i sekoj mesec novo razocaruvanje , maz mi ima dete od prethodniot brak , imam redovna menstruacija , na 28-29 dena dobivam , odam redovno na kontroli sekoj pat imam odlicni rezultati vo smisla na infekcii ili nesto drugo ama dve crtki nikako , pred edna godina mi pravea konizacija ama doktorot mi rece deka toa ne e precka za bremenost , ve molam za soveti , ovoj problem sekoj mesec mnogu tragicno go dozivuvam kako si ide vremeto ....

(Одговор на членот Vesna I)
Непосредна врска до пораките: 2135
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
28.3.2017 17:00:07   
kapina
Imas li ispitano hormoni hsg imas li napraveno maz ti bez razlika sto ima dete od prethodniot brak sepak treba da naprave spermogram oti on znae da bide promenliv

(Одговор на членот Medy)
Непосредна врска до пораките: 2136
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
7.6.2017 10:41:43   
laniccc
Девојки и јас сум во очекување на моите две црти,за 5дена треба да знам.Иначе правев инсеминација прва кај Димитров на природен циклус после направена хистеро и лапароскопија тргнат ми е десниот канал поради оштетување од слепо црево како мала,и септум од 1,5 цм ми е остранет.Среќа што левата страна ми е поактивна,па сега ќе видиме со Господ напредuser posted image user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2137
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
4.7.2017 11:11:09   
Anonimen
Zdravo mamicki.Ne sum mnogu aktivna na stranicata,ama ve citam i ve poddrzuvam.
Utrovo mnogu se razocarav i sega mi e blakkkk.pred 3 meseci imav abortus,posle nego gi napraviv site ispituvanja i redovno go posetuvam mnojot ginekolog,zemam i folna kiselina i site ostanti vitamini.Ginekologot od rezultatite e mnogu zadovolen ,odlicen soodnos na hormoni, matka podgotvena za inplantacija.jas ne se somnevam vo stucnosta ,ama ic vazi za edna od podobrite vo mestoto kade sto sum.i posleniot ciklus vika ajde da napravime folikulometrija i mi kaza koga mi se plodni denovi za da imame odnos.se bidna(jas se cuvstvuvav kako da sum na nekoja zadaca sto treba da ja ispolnam),ama ok si velam se e pod nadzor i instrukcii i nema kako da ne bide.ne mozev da docekam , vo ponedelnik treba da mi dojdi ciklus,a jas denes napraviv test.i....nemaseuser posted image user posted image se razocarav mnogu.sakam da ve prasam dali vo ovoj period mozi da e tocen ili rano sum go napravila?ili da si go cekam denot na ciklusot?

(Одговор на членот laniccc)
  Непосредна врска до пораките: 2138
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
4.7.2017 11:14:50   
Anonimen

ИЗВОРНА ПОРАКА: laniccc

Девојки и јас сум во очекување на моите две црти,за 5дена треба да знам.Иначе правев инсеминација прва кај Димитров на природен циклус после направена хистеро и лапароскопија тргнат ми е десниот канал поради оштетување од слепо црево како мала,и септум од 1,5 цм ми е остранет.Среќа што левата страна ми е поактивна,па сега ќе видиме со Господ напредuser posted image user posted image

laniccc ,mila, ti drzam sreka,Gospod e golem

(Одговор на членот laniccc)
  Непосредна врска до пораките: 2139
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
4.7.2017 11:59:53   
kapina
Anonimen cekaj si da ti zadocne ciklusot

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 2140
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
4.7.2017 13:37:40   
Anonimen
znaci sepak mozno e da e do vremeto sto porano sum go napravila testotuser posted image ,
oh, ti blagodaram kapina,malku mi olesnauser posted image

(Одговор на членот kapina)
  Непосредна врска до пораките: 2141
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
4.7.2017 18:46:24   
kapina
Rano e uste cekaj da ti zadocne ciklus ot oti obicno domasnite testovi pokazuvaat pozitiven rez ako e betahcg nad 25 a se sto e nad 5 znaci bremenost taka da mozno e tvojot test da e lazno negativen

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 2142
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
6.7.2017 23:53:57   
Anonimen
vo ponedelnik ili vo vtornik treba da mi dojde ciklusot,so netrpenie cekam da napravam uste ednas test,ama denovive cuvstvuvam naduenost na stomakot.toa ne znaci nisto mozno e da e pred ciklus.aj ke vidime boze zdravje Vo sekoj slucaj goram vo nadez i iscekuvanjeuser posted image

(Одговор на членот kapina)
  Непосредна врска до пораките: 2143
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
25.9.2017 14:59:47   
Zvezdica 1
Zdravo devojki,
Odamna ve citam ama nekako nemav bas hrabrost da pisam i jas dolgo vreme cekam user posted image ama bas nisto user posted image mi docnese 3 dena pravev test i bese pozitiven imav nekoi grcevi vo dolniot del na stomakot i otidov na pregled kaj maticnata a taa prvo me iskara sto i odam vo 13 h bidejki do 14 bila na rabota posle me vide na eho i mi rece ne si zamisluvaj ne si bremena mi dade upat za gak i bas mi tresna vrata pred nos bez nosto da mi objasni. Sega vidov na upatot deka pisuva vonmatericna bremenost se izvadiv od pamet na znam sto da pravam koj pat da fatam, sigurno e rano za da se vidi na eho kazete mo nekoj dobar ginekolog za vtoro mislenje
Fala vi

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 2144
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
25.9.2017 20:02:55   
kapina
Napravi test za bremenost preku krv

(Одговор на членот Zvezdica 1)
Непосредна врска до пораките: 2145
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
14.10.2017 15:07:51   
Sonnenschein84
zdravo mami
jas so tret pat odam vo ocekuvanje na moite dve crti.
prv pa ti vodov pred 5ipol god. a vtor pat pred 4 god.
sega moite dve princezi posakuvaat uste edno bratce ili pak mozebi pak dada. minatiot mesec bese nas prv obid. treba da dobijam okolu 18 okt. pa ke vidime.
mnogu uspeh na site

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 2146
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
26.11.2017 0:23:33   
prolett
Zdravo zenski. Jas odamna se dopisuvava ovde no napraviv mala pauza. Se obiduvame i nie za user posted image so mm. Vremeto si minuva, se nadevam deka ke bide. Na site Vi poskauvam da viete user posted image Neka ni se srekni oviemeseci i se nadevam deka nema da imaame 9meseciuser posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2147
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
26.11.2017 14:56:46   
Sonnenschein84
da se pofalam na 10 noemvri po tret pat user posted image
od utre vleguvam vo 7. nedela. za sega se e vo red vo sreda sum na prv pregled na ginekolog.
mnogu sreka na site i mnogu user posted image

(Одговор на членот prolett)
Непосредна врска до пораките: 2148
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
26.11.2017 15:28:36   
kapina
Cestitki soneshine 84 za bremenost a imaj si lesna bremenost I zivo I zdravo bebce

(Одговор на членот Sonnenschein84)
Непосредна врска до пораките: 2149
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
26.11.2017 23:52:34   
prolett
Cestitki sonneshine 84 da imas lesna bremenost. Ve molam za vase mislenje dali ima nekoj iskustvo od Newborn klinikata sto e vo Sk. Bi sakala mislenje. Se dvoumime megu nejze i Remedika. Pozdrav Ubava vecer

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 2150
Страница:   <<   < Претходна страница  83 84 85 [86] 87   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  83 84 85 [86] 87   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

seks
zagrizenaa

dali pomisluvate nekogas samite na seks bez da ve prinudi mazot?

ponekogas (61%)

skoro sekogas (34%)

nikogas (6%)


Број на сите гласови: 107

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!