|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Сакаме две црти!!! - III дел
18.12.2012 13:47:31   
Melanija RR
Се надевам дека во продолжение од старата полна тема ќе имаме уште многу нови исчекувалки на user posted image Дека сите што поскоро ќе забремениме,и посакувам никоја да не се задржи долго во темава како исчекувалка, а потоа псиутни како подршка.

Подршката и советите на сите нас ни се потребни,заедно сме посилни user posted image

user posted image За тест чекаме:user posted image

user posted image Sajna user posted image

nataly86 17 ноември ???
sonce7 22 ноември ???
==============
Melanija RR 20 декември
Алаи 7 јануари
Нивеа 11 јануари 2013


< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 23.12.2012 16:15:47 >


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
19.12.2012 9:39:37   
bushavka
Brisete me od spisok. Mi dojde i mi zavrsi
juser posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
19.12.2012 10:08:24   
Sajna
Ajde Melanija ti kako glaven sovetnik utre da ne izraduvas cekame user posted image user posted image

(Одговор на членот bushavka)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
19.12.2012 14:30:05   
Melanija RR
bushavka user posted image сега со нови сили во љубов user posted image
Сајна јас сум советник посебно за кломифен и инсеминации user posted image тоа ми е стручност user posted image
Мене утре ми е краен 35 ден ајде да не баксузирам дека осамне па како биде ќе биде,важно мене секој ден ми е усладено црвено вино па како и да е си уживам user posted image а вечер пак на слава и пак винце user posted image

user posted image за сите други редно е преднова година некој да не израдува

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Sajna)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
19.12.2012 16:01:06   
Ummu_Ajna
ajde ajde, samo napred i uzivajte kako gospod sto e nikoj ne e, jas dobiv 2 den mie. ke otidam malce
of topik da vi kazam sto mi rece svekrvami, jas ke vi kazam kako sum i rekla bidejki tuka site sme muslimani vo familijava, mi vika so bidna dobi li? vikam da majko dobiv Allahova volja taka sakal da
bide ke dade vika ako toj saka, mi vika epa ako Allah dava deca sto ne ti dade tebe, taka me izvadi od takt i rekov ti be nevernik si sto ne veruvas vo bozji odredi ako tebe ti dal 6 deca. na drugite ne ako ne im dade gospod ne postoj za takvite postoj samo za tie sto im dava? se iznervirav i rekov aj malce prosetaj zemi vozduh ne se zamaram dal ke imam ili ne. tebe ti dal neka ti se zivi zdravi moze za mene ima hajr sto ne mi dal bog dete. tebe ti dal ama
od edno dete hajr ne gledas sto ke mi e takvo dete sto nema hajr da vidam. i se zakute. gledate kakvi idioti ima na svetot se divat i se raduvaat na tugs nesreka sreka gradat. zdravje zatoa vi vikam uzivajtr i ne se sekirajte ke dade bog on e dobar i milostliv e.

_____________________________

Inna Lilahi we inna ilejhi radziun

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
19.12.2012 16:04:42   
Sonja*
Море и мене како ми иде винцево,од Св.Горги коа почнав м м м,се надевам дајбоже дае бременост,многуууу сум нестрплива за резултат од тестот мада на 27 ми треба да не ми дојде,ама јас мислам порано ке го направам неможам да изджам само на тоа мислам з знам дека не треба да се замарам баш толку.Срекно на ситеuser posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
20.12.2012 14:20:46   
elenak
Меланија РР има ли нешто ново кај тебе? 

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Sonja*)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
20.12.2012 17:15:33   
Melanija RR
Кај мене маш ништо user posted image освен што повремено 3-4 пати во денот голема болка во јајници буквално како кога добивам и толку.Ме мачи и нејќе да пробие,за ден -два ќе биде.
Не се залажувам и оптеретувам со user posted image ,ако треба да биде чудо ќе биде user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
21.12.2012 10:25:40   
bebence19
ZDRAVOOOOOOOOOOOOOO NA SITE

SAMO DA VE POZDRAVAM SITE IAKO NE PISUVAM NEKOE VREME SEPAK PONEKOGAS TAJNO RAZGLEDUVAM, KAJ NAS NEMA NISTO NOVO :) :) AMA SI VIKAM NOVA GODINA SO NOVI SILI

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
21.12.2012 15:43:51   
Melanija RR
bebence19 user posted image ти ѕиркај не па оп ќе не изненадиш user posted image поздрав

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот bebence19)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
22.12.2012 16:39:40   
alai
Zdravo rr vo vtoriot del se prijaviv deka dobiv ono seuste gledam deka sum po moznost izbrisete deka dobiv. No ako moze za na 7 janujari. So bebencee i jas site drugii pozdrav. Rr. Mwahh

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
22.12.2012 16:57:56   
Melanija RR
alai го сменив списокот и се надевам ќе си видиш user posted image user posted image

Кај мене ништо ново пак 1минутни јаки грчеви во јајниците 3 пати во ден,ако го дочекам понеделник ќе купам тест user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот alai)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
22.12.2012 19:53:52   
Sajna
OOOooooOOOOoooo MELANIJA user posted image user posted image user posted image mi mirisa nesto ubavooo user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
22.12.2012 20:07:54   
Ring
Ajde Melanija....site cekame ubavi vesti....nekako trgna rabotata so trudnici user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Sajna)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
22.12.2012 21:26:27   
@bebe
Melanija i jas navivam za tebe user posted image , bas denes iskreno si pomisliv na tebe, tuka si celo vreme so nas i ni davas ogromna podrska i vnimanie za bilo sto, kolku bi mi bilo milo da slusnam ubavi vesti, daj boze da ima user posted image , pa neka se slucat cuda i kaj nas i koga ne se nadevame, site da bideme blagosloveni so user posted image

(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
23.12.2012 0:58:29   
Anne^
Здраво девојки, еве ме и мене пак! (се надевам дека нема да ме искарате што ме немаше доооолго време... :// ) Длабоко се извинувам...

Сакам најпрвин да им честитам на сите оние кои си ги видоа своите user posted image и да им посакам среќа на сите оние што се во очекување на user posted image ...
Е сега да ви кажам за мене... јас требаше да добијам на 20 декември, значи ми доцни 2 дена што не ми е ни прв пат да ми доцни, али овој пат имам многу помалку болки за добивање и по болни гради. Навистина незнам на што да мислам, ако не добијам ни утре дефинитивно во понеделник правам тест... држете ми среќааа user posted image

_____________________________

Биди тоа што си и живеј си го животот како ти што сакаш, а не како што им одговара на другите!

(Одговор на членот @bebe)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
23.12.2012 16:14:13   
Anne^
Јас добив user posted image user posted image user posted image но овој пат без никакви болки....

_____________________________

Биди тоа што си и живеј си го животот како ти што сакаш, а не како што им одговара на другите!

(Одговор на членот Anne^)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
23.12.2012 16:20:56   
Melanija RR
Anne^ те снема 2 месеци и ми е жал што вака се врати денес со неубава вест user posted image

Биди силна како до сега user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Anne^)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
24.12.2012 10:17:57   
bushavka
Melanija te cekame user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
24.12.2012 12:29:44   
Melanija RR
Тука сум го дочекав понеделник user posted image и тоа во иста состојба user posted image ако има нешто за сигурно ќе пишам user posted image без докази и факти не верувам во ништо user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот bushavka)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
25.12.2012 2:20:01   
Anne^
Ајде белким 2013 ќе ни донесе на сите нас позитивни резултати user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Биди тоа што си и живеј си го животот како ти што сакаш, а не како што им одговара на другите!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
25.12.2012 13:02:19   
Melanija RR
Утре сум на ехо па утревечер ќе пишам извештај user posted image user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Anne^)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
25.12.2012 20:04:45   
marija/
Melanija стискаме палци за да ни ги кажеш најубавите вести user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
25.12.2012 20:10:41   
Bogdancanka
меланија душо ајде стискаме палци user posted image user posted image user posted image дај боже да не израдуваш со убави вести

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
26.12.2012 9:04:31   
bushavka
Sabajlevo se razbudiv i uste ocite gi nemav ubavo otvoreno pravo na RR da vidam dali ima nesto novo od Melanija user posted image . Stiskam palci za user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил bushavka -- 26.12.2012 9:05:04 >

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

seks
zagrizenaa

dali pomisluvate nekogas samite na seks bez da ve prinudi mazot?

ponekogas (61%)

skoro sekogas (34%)

nikogas (6%)


Број на сите гласови: 107

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!