|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
4.1.2013 11:53:47   
Gardenia

ИЗВОРНА ПОРАКА: bebence19

najprvo srekna vi godina na site mnogu mnogu uspesi i kaj site sto si cekame user posted image user posted image da si gi vidime, Melanija srcka uste ednas ogromna cestitka od mene i za site drugi novi trudnici.
Jas rekov ke se otsranam malku ama sega imam pak problem kako pred dva meseci posleden ciklus mi bese na 18 noemvri zamislete kolku vreme nemam dobino prethodno isto se sluci mi docnese okolu 17 dena pa potoa mi dojde redvno i sega pak istoto, pravev do sega dva testa bbea negativni i dvata gi pravev porucek edniot posle tri litra ispieni tecnosti a vtoriot go pravaev vcera isto porucek i pak negative. Sega veke se plasam imam mnogu bolki vo gradite koga pravev pred dva meseci hormonalni testovi samo prolaktinot mi bese pokacen za 1 i mi rece doktorkata deka toa ne e problem, sega veke ne znam sto da mislam nitu pak znam kako da prodolzime. Probame za bebeus okolu 10 meseci grubo...........ve molam ako imate ideja sto moze da e imam 29 godini mislam deka ne e poceten stadium na klimakterium???????? plus do pred da pocneme da probame za bebus mi ides do saat redovno??????????

FALA VI


бебенце19 како си помислуваш одма на климактериум,недај боже,туку ти оди на ехо да те видат,мене ова ми личи дека може да се работи за полицистични јајници или само некоја циста да имаш

(Одговор на членот bebence19)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
4.1.2013 11:58:37   
bebence19
se nerviram zosto do pred da pocneme da probame za user posted image sekogas mi idese tocno a sega vaka da mi docni me izveruva a i nema nekoj dobar ginekolog vo strumica za da idam da se potpram na sigurno mislenje sum bila tuka kaj trojca i site lel matkata ti e preubava lele jajnicite mozebi malku policisticni no se vo red ne mozam da razberam ke moram da odam vo drug grad da se pregledam ova veke e preterano se nerviram sto ne znam sto e i nikoj ne znae da me opravi ako se policisticni jajnici ima tabletki so koi ke se stimulira i se ke se sredi za nekolku meseci a ovaka ne znam ..........

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
4.1.2013 12:10:13   
Gardenia

ИЗВОРНА ПОРАКА: bebence19

se nerviram zosto do pred da pocneme da probame za user posted image sekogas mi idese tocno a sega vaka da mi docni me izveruva a i nema nekoj dobar ginekolog vo strumica za da idam da se potpram na sigurno mislenje sum bila tuka kaj trojca i site lel matkata ti e preubava lele jajnicite mozebi malku policisticni no se vo red ne mozam da razberam ke moram da odam vo drug grad da se pregledam ova veke e preterano se nerviram sto ne znam sto e i nikoj ne znae da me opravi ako se policisticni jajnici ima tabletki so koi ke se stimulira i se ke se sredi za nekolku meseci a ovaka ne znam ..........


точно,ако не си сигурна оди обавезно на второ мислење,како тоа "можеби малку полицистични" не разбирам.Ова ти кажувам од искуство бидејќи исто како тебе мене ми беше како саат точна,се додека еден месец не се случи да ми дојде два пати на 14 дена и знаев дека нешто има,се воспостави дека се полицистични јајници и се се среди со таблети,малку може бев офф топик ама за да појаснамuser posted image

(Одговор на членот bebence19)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
4.1.2013 12:13:08   
bebence19
ke mora da probame a kazi mi kolku vreme se pijat takov tip na tableti do pred da probas povtorno???? i sekako dali ako se policisticni jajnici togas toa bi bilo resenie???????

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
4.1.2013 12:15:47   
Gardenia
ќе ти пишам пп за да не бидеме оффтопик

(Одговор на членот bebence19)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
4.1.2013 12:20:00   
bebence19
fala ti............

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
4.1.2013 13:31:40   
Melanija RR
bebence19 што се почне со обиди за забременување нормално е да ти касни,јас добивав на 29 ден секогаш од кога почнавме на 31 до 35 ден добивав и затоа до 35 ден не правев тест.За 3 години обидувања последниот најубавиот ми беше 4 тест.правењето тестови оптеретува.
Каков климакс,јас имам 32 години ,млада си user posted image

Пролактинот е важен за да имаш овулација ако е покачен пиеш апчиња и ако ти дадат за стимулација кломифен и решен проблем со овулацијата.Мора да одиш кај некој подобар доктор кој се по ред ќе ви испита.


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот bebence19)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
4.1.2013 19:19:50   
alai
Melanija duso te molam za pomos deneska utrovo imav prokervareno dve kapki ama temno crvena i poveke nemam eve cel den nisto mn cudno mie deka deneska rano a imam citano deka vo period na zacnuvanje mozno e kervarenje te molam za pomos odnapred blagodaram

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
4.1.2013 20:05:46   
Maria
Леле Меланија РР,јас дури сега прочитав,баш ми мило за тебе.user posted image Најискрени честитки,имај си лесна бременост и најубаво бебенце.user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
4.1.2013 23:40:43   
Melanija RR
alai можно е сега да се вгнездува ,така сме читале мене ми се нема случено тоа.Имаш уште 3 дена до добивање а ете само капки а не циклус,да бидам искрена незнам сочекај до 7ми ако остане вака да нема ништо тогаш се е можно user posted image
Maria фала ти ,секој да се радува на што поскоро и кај тебе user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Maria)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
4.1.2013 23:54:34   
Maria
Aaaa не фала,сега засега несакам.user posted image Јас имам два сина,пожелна е и една ќеркичка,но,не,можеби понатака.user posted image user posted image user posted image Нека дава Господ таму каде што нема,од се срце им посакувам сите што се во исчекување што поскоро да си ги видат user posted image .user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
5.1.2013 8:24:21   
bebence19
lele srcki ste site bas mi davate sila i ako ne dobijam do vtornik ke odam na lekar inaku koga slusam kako imame novi trudnici jas dobivam krilja i veruvam do krajot na univerzumot i nadzat user posted image user posted image user posted image user posted image samo hrabro i koga treba da staneme roditeli ke staneme ...............

(Одговор на членот Maria)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
5.1.2013 11:30:11   
Melanija RR
Ummu_Ajna те нема да пишеш ,како си?Имаш уште 1 недела до тест user posted image

Maria извини молимте те помешав со ист ник ама имаше некој апостров или нешто и затоа ти пишав user posted image да ти се живи и здрави синчињата user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот bebence19)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
5.1.2013 11:57:17   
Ummu_Ajna
меланија имам фул гости од странство пуна кука бебинја мие ахаха узивам а и немам време многу да седнам. тестот
мие е усте 6 дена ај нека биде сто биде божја волја

_____________________________

Inna Lilahi we inna ilejhi radziun

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
5.1.2013 12:02:30   
Melanija RR
Баш убаво ти се погодило со бебчиња опкружена таман за опуштање user posted image user posted image user posted image уживај user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Ummu_Ajna)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
5.1.2013 13:55:34   
Anonimen
zdravo devojki jas sum nova vo forumot bi sakala nesto da ve prasam veke mi docni 15 dena pravev testmi pokaza negativen sto da pravam?? user posted image

(Одговор на членот Нивеа)
  Непосредна врска до пораките: 116
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
5.1.2013 14:10:46   
Melanija RR
Anonimen добре дојде на РР user posted image
Штом ти доцни веќе 15 дена најдобро е да се јавиш и закажеш за преглед.А кога правеше тест и е негативен?
Тест преку крв сигурно ќе ти покаже дали има бременост но сепак најдобро е да одиш на гинеколог.
user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
6.1.2013 20:44:28   
ena3
Здраво девојки . Срекен празник на сите . Дај Боже празников на сите да ни донесе радост во оваа година . За жал долго очекуваните user posted image или user posted image јас и овој месец не ги видов . Денес ми дојде циклусот . Па се надевам дека некој од следните месеци и јас ќе се израдувам . Поздрав до сите .

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
7.1.2013 12:03:53   
Melanija RR
ena3 господ да ви даде здравје и оваа година да си ги видите user posted image

Декемвриски трудници
user posted image Sajna user posted image
user posted image Melanija RRuser posted image

================
user posted image За тест чекаме:user posted image

user posted image 2013user posted image
==============

Алаи 7 јануари
Maic. 7 јануари
Нивеа 11 јануари
Ummu_Ajna 11 јануари
Anne^ 20 јануари
myhappiness 26 јануари


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот ena3)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
7.1.2013 14:54:53   
ena3
Дај Боже . На сите Господ да даде па и на мене . Јас искрено се надевам . Поздрав

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
8.1.2013 11:24:08   
kikicka

ИЗВОРНА ПОРАКА: ena3

Нема нисто ново , барем не денеска . Ќе чекам до петок , ако не во вторник право на гинеколог .user posted image

Кики дај некоја од твоите клетви и мене да ме фати мајата како Меланија . Поздрав



ИЗВОРНА ПОРАКА: Нивеа

Кикичка РР и јас сакам клетва годинава user posted image user posted image user posted image

И Гардение да не ја заборавам....Сите сте клевтосани user posted image Мислам дека доста ви е од оваа тема,сакате ќе си добиете. Да даде Господ што поскоро во бременост сите да се префрлите!

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот ena3)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
8.1.2013 12:07:15   
Нивеа
Чул те Господ! user posted image
Да си жива,здрава,среќна,заљубена,успешна целиот твој живот

_____________________________

Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
9.1.2013 15:21:04   
ena3
kikicka чул те Господ . Дај Боже , се што ќе посакаш да ти се исполни . Поздрав

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
9.1.2013 18:05:13   
Lilja Maria
Ајде и тука да пишам женски user posted image јас сум нова на форумот многу сте ми позитивни и затоа решив да се регистрирам , кој беше тоа со клетвите и мене да ми фрли една клетва да не ми дојде и на 14јануари да видамuser posted image user posted image user posted image ве следам и држам палци за сите исчекувалки.Еве ставете ме и мене на список за 14јануари user posted image држам палци и ве бакнувамuser posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
9.1.2013 18:28:27   
Gardenia

ИЗВОРНА ПОРАКА: Lilja Maria

Ајде и тука да пишам женски user posted image јас сум нова на форумот многу сте ми позитивни и затоа решив да се регистрирам , кој беше тоа со клетвите и мене да ми фрли една клетва да не ми дојде и на 14јануари да видамuser posted image user posted image user posted image ве следам и држам палци за сите исчекувалки.Еве ставете ме и мене на список за 14јануари user posted image држам палци и ве бакнувамuser posted image


Добредојде драга Лилја Мариа,дај Боже овој месец да си ги видеш твоите две црти,ти и останатите што чекаат,па може оваа ќе година ќе биде плодна за сите рингерајки што сакаме бебе бидејќи минатата убаво ни заврши со Меланија и Сајна.Инаку за клетва барај ја Кикичка,ќе видеме кој прв ќе го фатиuser posted image user posted image ,Јас овој месец тешко, знам дека ќе стигне вештерката user posted image

(Одговор на членот Lilja Maria)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?