|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
9.1.2013 19:10:58   
Maic.
Здраво девојки! Срекен Божик!
За жал јас ни овај месец не ги видов user posted image , вчера ми дојде ...user posted image
Но вас ви посакувам да си ги видите user posted image user posted image , јас овај месец ќе одмарам па нареден здравје боже на инвитро.поздрав

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 126
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
9.1.2013 22:31:12   
Melanija RR
Maic. те user posted image
Gardenia дај за сефте дата може баш ќе биде user posted image
Знаеш и кај мене беше ради реда
Gardenia додадена е на списокотuser posted image


Декемвриски трудници
user posted image Sajna user posted image
user posted image Melanija RRuser posted image

================
user posted image За тест чекаме:user posted image

user posted image 2013user posted image
==============

Алаи 7 јануари
Нивеа 11 јануари
Ummu_Ajna 11 јануари
Gardenia 12 јануари
Lilja Maria 14 јануари
Anne^ 20 јануари
myhappiness 26 јануари


< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 10.1.2013 10:25:50 >


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Maic.)
Непосредна врска до пораките: 127
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
9.1.2013 22:46:56   
gina
devojki zosto nemozam da pisuvam na temata vestacko oploduvanje zaklucena e a gledam drigite rr si pisuvaat neznam kade da pisam za ova se izvinuvamuser posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 128
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
9.1.2013 22:58:04   
euhenia
Zdravo.Jas sum nov clen na forumov no go citam podolgo vreme.
Bi sakala da postavam edno prasanje,Menstruacijata mi docni samo 2 dena,
imam nekoi od simptomite na bremenost no toa sto me zagrizuva e sto deneska
imam nekoj kafeav iscedok vo mali kolicini.Zapocnav so merejne i na BT no ne od pocetokot ,samo poslednive 7 dena i mi e nepromenliva 37.1.
Bi saka ako nekoja ima slicno iskustvo da go spodeli so mene.

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 129
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
9.1.2013 22:58:57   
lindicka
Здраво девојки, дали некој од вас испитувак скриен шеќер на ГАК? И како оди процедурата?
Фалаuser posted image

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 130
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
9.1.2013 23:02:19   
Melanija RR
gina таа тема е заклучена бидејќи се исполнети 100 страни па затоа е отворена нова тема продолжение на старата ,еве ја ТУКА

euhenia добре дојде на РР user posted image
Тема за знаци на бременост има ТУКА најдобро е да сочекаш уште 2-3 дена за да направиш тест може се работи за имплатација па ти се појавил кафеав исцедок се додека не е крв има надеж.Ти посакувам user posted image

lindicka отворив тема за скриен шеќер ТУКА

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 9.1.2013 23:23:42 >


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот lindicka)
Непосредна врска до пораките: 131
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
9.1.2013 23:24:39   
kikicka
Ве следам женски на темата , и навивам за вас , дај боже само позитивни мисли и уживајтее ке биде оваа година!!user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 132
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
9.1.2013 23:58:56   
kikicka
Абе будала работа, види ја! да даде Господ ти поголема вештерка да испаднеш од неа user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Gardenia


ИЗВОРНА ПОРАКА: Lilja Maria

Ајде и тука да пишам женски user posted image јас сум нова на форумот многу сте ми позитивни и затоа решив да се регистрирам , кој беше тоа со клетвите и мене да ми фрли една клетва да не ми дојде и на 14јануари да видамuser posted image user posted image user posted image ве следам и држам палци за сите исчекувалки.Еве ставете ме и мене на список за 14јануари user posted image држам палци и ве бакнувамuser posted image


Добредојде драга Лилја Мариа,дај Боже овој месец да си ги видеш твоите две црти,ти и останатите што чекаат,па може оваа ќе година ќе биде плодна за сите рингерајки што сакаме бебе бидејќи минатата убаво ни заврши со Меланија и Сајна.Инаку за клетва барај ја Кикичка,ќе видеме кој прв ќе го фатиuser posted image user posted image ,Јас овој месец тешко, знам дека ќе стигне вештерката user posted image



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 133
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
10.1.2013 8:54:49   
Gardenia
user posted image user posted image
Еве ајде да ме има на список ставете ме за на 12 јануари

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 134
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
10.1.2013 14:49:00   
Lilja Maria
Добар ден и среќен ден мили мои user posted image само да ве поздравам и да видам дали има нешто новкоuser posted image ајде исчекуваме user posted image јас нестрпливо бројам до понеделник user posted image

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 135
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
10.1.2013 14:54:55   
Нивеа
ох и јас си читкам секојдневно...еве и кај мене нема ништо ново сеуште,по мое треба утре да ми дојде, имам благи болки во јајниците, базалната ми е 37.3 па којзнае ќе си почекам секако 3-4 дена плус што даде Господ тоа,да сме живи и здрави

_____________________________

Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.

(Одговор на членот Lilja Maria)
Непосредна врска до пораките: 136
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
10.1.2013 17:50:47   
Anne^
Мене ми поминаа плодните денови, овулација имав на 6 денес е 10 и сеуште осеќам по некоја кратка блага болка во пределот кај јајниците. До сега сум чувствувала болки во текот на овулација али не и после неа. Овој пат осеќам и како да ме боцка нешто во јајниците, се плашам да не е нешто сериозно
:-( :-( :-(

< Поракaта ја уредил Anne^ -- 10.1.2013 17:52:45 >


_____________________________

Биди тоа што си и живеј си го животот како ти што сакаш, а не како што им одговара на другите!

(Одговор на членот Нивеа)
Непосредна врска до пораките: 137
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
10.1.2013 18:03:21   
Ummu_Ajna
Jas vcera napravif test izelze negativen a utre mi e 15 den za beta ama nema da odam da proveruvam taka i taka ke mi dojde menzis za 3 4 dena osekam bolki vo predelot na stomakot i gradite me bolat, sega ke odam ifv da pravam na priroden ciklus ne pravam veke inseminaciij, sto dzabe da odam da frlam pari koga nema mnogu uspeh vo toa.

_____________________________

Inna Lilahi we inna ilejhi radziun

(Одговор на членот Anne^)
Непосредна врска до пораките: 138
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
10.1.2013 23:10:47   
Melanija RR
Нивеа user posted image базалнава е некако висока но има време само рилекс user posted image знаеш user posted image

Anne^ баш како боцки во предел на јајници имав јас сега некој ден пред денот кога требаше да добијам и си ги видов user posted image ,така што лошо сигурно не е, а за друго од се срце навивам user posted image

Ummu_Ajna ако не правиш тест преку крв сочекај 4-5 дена ,а немој да си сигрна дека ќе добиеш знаеш дека е валидно само тест преку крв од 15 ден заради прегнил/хормон инекцијата

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Ummu_Ajna)
Непосредна врска до пораките: 139
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
10.1.2013 23:17:01   
Ummu_Ajna
jas pravef preska vaginalno eho za zal nema bebe, sega cekam da dobijam i da pocnam so klomifen na 5 den od cikluz
i odam na ivf dali ima nekoj iskustvo so klinikata ultramedica se naoga kaj zoloska gradina?

_____________________________

Inna Lilahi we inna ilejhi radziun

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 140
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
10.1.2013 23:28:09   
Melanija RR
Ummu_Ajna одговор за Ултрамедика имаш во темата ИВФ во природен циклус ти оставив линк

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Ummu_Ajna)
Непосредна врска до пораките: 141
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
11.1.2013 1:11:52   
Anne^
Меланија user posted image сеуште е рано за да добијам... имам уште 10 дена до датумот за НЕдобивање

_____________________________

Биди тоа што си и живеј си го животот како ти што сакаш, а не како што им одговара на другите!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 142
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
11.1.2013 8:09:09   
Gardenia
женски мене бришете ме јас добив вчера,дури подрани тетката моја два дена user posted image ,ама не ни очекував да има нешто,слабо работев на случајот минатиот месец,ај од овој со нови сили поактивна ќе бидамuser posted image

(Одговор на членот Anne^)
Непосредна врска до пораките: 143
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
11.1.2013 10:05:02   
Нивеа

ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR

Нивеа user posted image базалнава е некако висока но има време само рилекс user posted image знаеш user posted image

Anne^ баш како боцки во предел на јајници имав јас сега некој ден пред денот кога требаше да добијам и си ги видов user posted image ,така што лошо сигурно не е, а за друго од се срце навивам user posted image

Ummu_Ajna ако не правиш тест преку крв сочекај 4-5 дена ,а немој да си сигрна дека ќе добиеш знаеш дека е валидно само тест преку крв од 15 ден заради прегнил/хормон инекцијата


Душо ние да сме живи и здрави, па сега, може да е само лажна тревога user posted image
Не можам да се базирам на базална температура,зошто и порано мерев,и ми се случуваше цела недела да е висока и ден пред да ми дојде ми се спушта на 37 или 36.9 и си знам дека онаа user posted image е на пат да дојде user posted image
Ќе си почекам некои 4-5 дена,не сакам да земам тест, може само си касне госпожата user posted image ! И не би ме чудело, и минатиот месец ми каснеше.


_____________________________

Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 144
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
11.1.2013 11:15:06   
kikicka
Ајдее женски и да дојде нареден месец ке се фрлите на работа повеќе. Само да ви кажам, дека на секој втор ден односи најубаво било, така да што почесто односи и секако опуштеноuser posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Нивеа)
Непосредна врска до пораките: 145
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
11.1.2013 15:27:14   
Melanija RR
Нивеа ни јас базалната не ја сметам за пресудна така да до последно баш секогаш си уживав.Веруваш дека овој позитивен тест за време од 3 години ми беше 4 тест.Ич несакам тестови user posted image

Gardenia изгледа јас ја испровоцирав таа user posted image следен пак ќе игнорираме user posted image

Anne^ знам дека ти е рано ама ако не е овулација сепак не е сигурно лошо само може добро user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 146
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
11.1.2013 16:38:52   
Anne^
Амин Боже! Им посакувам на сите user posted image па и кај мене user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Биди тоа што си и живеј си го животот како ти што сакаш, а не како што им одговара на другите!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 147
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
11.1.2013 16:43:54   
Ummu_Ajna
mene trgnete me od lista jas za 3 4 dena pocnuvam so ivf pa so bozja voljs neka bide na ajr amin anne i tebe gospod da te nagradi

_____________________________

Inna Lilahi we inna ilejhi radziun

(Одговор на членот Anne^)
Непосредна врска до пораките: 148
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
11.1.2013 21:58:23   
gina
devojki sto da pravam vo dekemvri imav punkcija ama transfer nemase a jas dobivam na 28 dena vo dekemvri dobiv na 19 den a sega ja nema 34 den pominuva user posted image znam deka posle hormonska terapija duri se sredi ama olku denoviuser posted image

(Одговор на членот Ummu_Ajna)
Непосредна врска до пораките: 149
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
11.1.2013 22:06:06   
Ummu_Ajna
si pravela beta? odi moze si trudna obicno po hormonska terapija doagja posle 3 4 dena mene taka mi kasnese na 33ti den mi dojde a denes pa mi dojde pred vreme na 25 den.

_____________________________

Inna Lilahi we inna ilejhi radziun

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 150
Страница:   <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?