|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
11.1.2013 22:16:01   
kapina
od hormonskata terapija moze da tie da ti kasne ciklusot no napravi si i test za bremenost preku krv

(Одговор на членот Ummu_Ajna)
Непосредна врска до пораките: 151
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
12.1.2013 0:10:26   
gina
kaj nas nema takov test preku krv ce pocekam uste nekoj den pa ce odam do kaj maticniot ama da sum trudna ne mi se veruvauser posted image

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 152
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
12.1.2013 0:17:22   
Melanija RR
gina ако не ти се чека до понеделник направи си тетст сепак 34 дена не се малку user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 153
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
12.1.2013 10:23:27   
@bebe
Gina, dali vaka ti se slucilo do sega da ti docni ciklusot koga si primala za ivf hormonska terapija ili prvpat vaka, navistina ne mi e jasno zosto da docni koga ova veke na organizmot mu e vtor ciklus posle ivf, i kaj mene ima blago zadocnuvanje i sum malku isplasena neznam dali da se raduvam mozebi e dobar znak ili da ne e poremetuvanje kako sto velite?

< Поракaта ја уредил @bebe -- 12.1.2013 10:24:27 >

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 154
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
12.1.2013 18:15:01   
gina
bebe mi kasnelo 3-4 dena ama ne olku 4 ivf sto go pravev vo septemvri si mi dojde na vreme znam deka treba 3 meseci da pominat duri dojdes vo normala user posted image i tebe li ti docni ? samo mi e strav od tolku hormoni ova da ne se nekoi posledici nekoe poremetuvanje

(Одговор на членот @bebe)
Непосредна врска до пораките: 155
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
13.1.2013 20:26:11   
gina
ete mi dojdeuser posted image

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 156
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
13.1.2013 20:26:40   
Anne^
Јас сеуште осеќам некоја тапа болка во пределот на јајниците... мислам дека во секој момент може да добијам :-(

_____________________________

Биди тоа што си и живеј си го животот како ти што сакаш, а не како што им одговара на другите!

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 157
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
13.1.2013 23:48:18   
Lilja Maria
Brisete me od spisokot user posted image prva neuspesna inseminacija i pokraj toa sto se bese vo reduser posted image odime napred nema otkazuvanje no malku porelaksirano pozdrav zenskiuser posted image

(Одговор на членот Anne^)
Непосредна врска до пораките: 158
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
14.1.2013 14:31:07   
Melanija RR
Lilja Maria user posted image ќе дојдат твоите user posted image


Декемвриски трудници
user posted image Sajna user posted image
user posted image Melanija RRuser posted image

================
user posted image За тест чекаме:user posted image

user posted image 2013user posted image
==============

Алаи 7 јануари ???
Нивеа 11 јануари ???
Anne^ 20 јануари
myhappiness 26 јануари


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Lilja Maria)
Непосредна врска до пораките: 159
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
15.1.2013 13:54:25   
Нивеа
девојки знам дека ме немаше...
во неделата напраив тест,имаше само една цртка,отидовме на шетање,ова она,и ептен заборавив,а успат си мерев базална која сеуште ми е 37.3...и прееска од инает купив тестче и викам ајде ќе напраам па ќе одам на др. да видам што е работава што ми касни...
на мое изненадување по 2 мин се појави бледа втора линија...што да правам?сигурно е рано,пак утре ќе направам тест ако не, неможам да си поверувам на очиве...user posted image

_____________________________

Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 160
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
15.1.2013 14:00:50   
Bogdancanka
од оправдани причини ме немаше баш по темиве но,еве гледам имаме убави вести Меланија срцка честиткиuser posted image user posted image user posted image имај си убава и лесна бременост....Нивеа мила цртка си е цртка сигурно си нашата новаuser posted image честитки милаuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 161
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
15.1.2013 14:03:05   
kikicka
Ааааааааuser posted image user posted image абе синоќа те мислев :)) и сега кога прочитав баш сум се израдувала! Нема промашај оди дирекно на гинеколог нека те види а и ако е така ке си го видиш грашко мал!! user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Нивеа

девојки знам дека ме немаше...
во неделата напраив тест,имаше само една цртка,отидовме на шетање,ова она,и ептен заборавив,а успат си мерев базална која сеуште ми е 37.3...и прееска од инает купив тестче и викам ајде ќе напраам па ќе одам на др. да видам што е работава што ми касни...
на мое изненадување по 2 мин се појави бледа втора линија...што да правам?сигурно е рано,пак утре ќе направам тест ако не, неможам да си поверувам на очиве...user posted image



< Поракaта ја уредил kikicka RR -- 15.1.2013 14:05:48 >


_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Нивеа)
Непосредна врска до пораките: 162
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
15.1.2013 14:06:38   
Нивеа
ахахахахаа КикичкаРР даааааа лелеее твојата клетва можно е да ме фатила... баш ме насмеа хахахаа, рано ми е мислам според мои пресметки некои,можно е покасно да сум останата ако сум,дај боже да е вистинска цртката, после сакам да одам Бета да напраам така посигурна да сум за да почнам со терапија! со понови информации ќе ви пишам вечер ве гушкам user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 163
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
15.1.2013 14:26:18   
Melanija RR
Нивеа касниш два дена да се пријавиш user posted image леле ќе се извадиш со user posted image оди на бета да се израдуваш user posted image
Јас на тест неможев да верувам,а немора да значи дека ќе ти дадат терапија.
Вечер да се пријавиш да не праќаме потера user posted image

Bogdancanka RR фала ти за желбата user posted image
Мислам дека секаде почнуваат да се случуваат чуда user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Нивеа)
Непосредна врска до пораките: 164
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
15.1.2013 14:32:25   
kikicka
Ме заразивте и мене со темата, инаку не ни отварав ама сега и јас се радувам со васuser posted image Нивеа не не држи во неизвесност одма да се пријавиш кога ќе бидиш 100% сигурна!user posted image Сега уште Anne^ И сите по ред на списокот да не израдуваат до крај на месецот!

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 165
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
15.1.2013 14:53:59   
Gardenia
јухуууuser posted image user posted image ,ајде Нивеа нека тргне годината со тебе,да завлечиш нога и за другите user posted image
Со тебе сме ајде чекаме добри вести user posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 166
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
15.1.2013 23:21:17   
Џесика
Нивеа, втора цртка си е втора цртка, нема тука многу филозофија. Да си купеше уште некој за сигурно :-))) чекаме новости

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 167
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
16.1.2013 0:57:14   
Anne^
Нивеа баш ме израдува!! Чим има втора цртка значи има и user posted image user posted image браво! Ајде gardenia е во право, дај боже да повлечеш нога па сите по ред да си ги видиме долгоочекуваните user posted image user posted image

_____________________________

Биди тоа што си и живеј си го животот како ти што сакаш, а не како што им одговара на другите!

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 168
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
16.1.2013 8:41:59   
Нивеа
Чул ве Господ сите,и кај сите Господ да даде user posted image ...
Немав интернет од дома да ви пишам, па си викам од работа,
ама секако нема ништо ново,се слушнавме со др.
денес после раб одам да видам преку крв и ќе ве известам обавезно,а сега ептен сум во неизвесност,не можев да спијам,со мм не знаевме што да праиме,како да реагираме,што да мислиме,целите сме со прашалници,збунки невидени...којзнае како ќе го дочекам крајот на раб.време user posted image , ве user posted image


< Поракaта ја уредил Нивеа -- 16.1.2013 8:44:24 >


_____________________________

Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.

(Одговор на членот Anne^)
Непосредна врска до пораките: 169
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
16.1.2013 12:32:27   
Melanija RR
Нивеа верувам дека сте крајно збунети user posted image
Ние некако ги смиривме прашалниците како се случи чудото ,сега пак збунки леле дали е се во ред да издржам 3 месеци до следна контрола 4 недели како 4 години.

Те чекаме вечер user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Нивеа)
Непосредна врска до пораките: 170
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
17.1.2013 12:01:37   
Melanija RR
Нивеа !!!
Не си фер не не држи во неизвесност user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 171
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
17.1.2013 17:37:09   
Cvekelencule
мамички да ве прашам за мислење,оти навистина не знам што да мислам
последна менструција имав на 17 12 2012 и немам уште добиено сабајле направиви тест за бременост излезе негативен,
а цело време се пазиме и мм ми вика нема шанси да си трудна ама јас никако да добијам и вечерва ке отидам на матичен па ќе видам што ќе ми речи ве молам пишете некое ваше искуство.А досега цело време имав редовна менструција дали можи од преголем стрес да ме зафркава оти стварно имав тежок периоид и јас сум толку испалшена цели три денаuser posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 172
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
17.1.2013 20:49:12   
Anne^
Јас сеуште немам никаков знак за user posted image имам уште 2 - 3 дена до дадумот за добивање. Можеби е рано но чудно ми е бидејки секогаш 3 - 4 дена пред да добијам градите ми се натечени и болни, а овој пат не ме болат. Освен градите, како втор и сигурен знак за user posted image ми се акните! Овој пат не ми се појавиа ни акнички. (иначе имам благи болки во пределот кај јајниците и матката уште од денот кога имав овулација, од 6 јануари). Уфф овие неколку дена ми се како цела вечност! Толку од менее user posted image Ве user posted image ситеее

< Поракaта ја уредил Anne^ -- 17.1.2013 20:51:40 >


_____________________________

Биди тоа што си и живеј си го животот како ти што сакаш, а не како што им одговара на другите!

(Одговор на членот Cvekelencule)
Непосредна врска до пораките: 173
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
17.1.2013 20:56:37   
Melanija RR
Anne^ симптомите се чудни user posted image штом е баш спротивно се е можно ќе поминат ови 4 дена брзо user posted image

Cvekelencule незнам на колку дена добиваш но 1-2 ти касни,ако се нервираш а нема ништо ќе ти касни.Како помина на лекар?Но според мене сега неможе баш ништо со сигурност да ти каже

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Anne^)
Непосредна врска до пораките: 174
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
18.1.2013 0:51:40   
Cvekelencule
Бев на доктор и ми кажа дека имам циста голема 5см ,
10 дена да чекам да ми пукни ако не пукни сама да примам инекции ке треба малку мие страв,ама ај ке се издржи и имам болки во половина
и стомаков мие подуеан како 5 месеци да сум трудна .Поздрав до сите што сакаат да си имаат бебулина секаде Господ нека дава кај што нема user posted image сите

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 175
Страница:   <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?