Сакаме две црти!!! - III дел (Целосна верзија)

Форум >> [Забременување] >> Заедничка надежПорака


Melanija RR -> Сакаме две црти!!! - III дел (18.12.2012 13:47:31)

Се надевам дека во продолжение од старата полна тема ќе имаме уште многу нови исчекувалки на [sm=rozacrtici.gif] Дека сите што поскоро ќе забремениме,и посакувам никоја да не се задржи долго во темава како исчекувалка, а потоа псиутни како подршка.

Подршката и советите на сите нас ни се потребни,заедно сме посилни [sm=smiley31.gif]

[sm=sloncek.gif]За тест чекаме:[sm=sloncek.gif]

[sm=9nebesa.gif]Sajna [sm=nosecka.gif]

nataly86 17 ноември ???
sonce7 22 ноември ???
==============
Melanija RR 20 декември
Алаи 7 јануари
Нивеа 11 јануари 2013
bushavka -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (19.12.2012 9:39:37)

Brisete me od spisok. Mi dojde i mi zavrsi
j[sm=hudicek1.gif]
Sajna -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (19.12.2012 10:08:24)

Ajde Melanija ti kako glaven sovetnik utre da ne izraduvas cekame [sm=smiley31.gif][sm=sloncek.gif]
Melanija RR -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (19.12.2012 14:30:05)

bushavka [sm=smiley31.gif] сега со нови сили во љубов [sm=smiley1.gif]
Сајна јас сум советник посебно за кломифен и инсеминации [sm=smiley36.gif] тоа ми е стручност [sm=smiley1.gif]
Мене утре ми е краен 35 ден ајде да не баксузирам дека осамне па како биде ќе биде,важно мене секој ден ми е усладено црвено вино па како и да е си уживам [sm=smiley36.gif] а вечер пак на слава и пак винце [sm=smiley36.gif]

[sm=bravo.gif] за сите други редно е преднова година некој да не израдува
Ummu_Ajna -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (19.12.2012 16:01:06)

ajde ajde, samo napred i uzivajte kako gospod sto e nikoj ne e, jas dobiv 2 den mie. ke otidam malce
of topik da vi kazam sto mi rece svekrvami, jas ke vi kazam kako sum i rekla bidejki tuka site sme muslimani vo familijava, mi vika so bidna dobi li? vikam da majko dobiv Allahova volja taka sakal da
bide ke dade vika ako toj saka, mi vika epa ako Allah dava deca sto ne ti dade tebe, taka me izvadi od takt i rekov ti be nevernik si sto ne veruvas vo bozji odredi ako tebe ti dal 6 deca. na drugite ne ako ne im dade gospod ne postoj za takvite postoj samo za tie sto im dava? se iznervirav i rekov aj malce prosetaj zemi vozduh ne se zamaram dal ke imam ili ne. tebe ti dal neka ti se zivi zdravi moze za mene ima hajr sto ne mi dal bog dete. tebe ti dal ama
od edno dete hajr ne gledas sto ke mi e takvo dete sto nema hajr da vidam. i se zakute. gledate kakvi idioti ima na svetot se divat i se raduvaat na tugs nesreka sreka gradat. zdravje zatoa vi vikam uzivajtr i ne se sekirajte ke dade bog on e dobar i milostliv e.
Sonja* -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (19.12.2012 16:04:42)

Море и мене како ми иде винцево,од Св.Горги коа почнав м м м,се надевам дајбоже дае бременост,многуууу сум нестрплива за резултат од тестот мада на 27 ми треба да не ми дојде,ама јас мислам порано ке го направам неможам да изджам само на тоа мислам з знам дека не треба да се замарам баш толку.Срекно на сите[sm=nosecka.gif]
elenak -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (20.12.2012 14:20:46)

Меланија РР има ли нешто ново кај тебе? 
Melanija RR -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (20.12.2012 17:15:33)

Кај мене маш ништо [sm=smiley36.gif] освен што повремено 3-4 пати во денот голема болка во јајници буквално како кога добивам и толку.Ме мачи и нејќе да пробие,за ден -два ќе биде.
Не се залажувам и оптеретувам со [sm=rozacrtici.gif],ако треба да биде чудо ќе биде [sm=smiley1.gif]
bebence19 -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (21.12.2012 10:25:40)

ZDRAVOOOOOOOOOOOOOO NA SITE

SAMO DA VE POZDRAVAM SITE IAKO NE PISUVAM NEKOE VREME SEPAK PONEKOGAS TAJNO RAZGLEDUVAM, KAJ NAS NEMA NISTO NOVO :) :) AMA SI VIKAM NOVA GODINA SO NOVI SILI
Melanija RR -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (21.12.2012 15:43:51)

bebence19 [sm=smiley31.gif] ти ѕиркај не па оп ќе не изненадиш [sm=smiley1.gif] поздрав
alai -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (22.12.2012 16:39:40)

Zdravo rr vo vtoriot del se prijaviv deka dobiv ono seuste gledam deka sum po moznost izbrisete deka dobiv. No ako moze za na 7 janujari. So bebencee i jas site drugii pozdrav. Rr. Mwahh
Melanija RR -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (22.12.2012 16:57:56)

alai го сменив списокот и се надевам ќе си видиш [sm=rozacrtici.gif][sm=smiley1.gif]

Кај мене ништо ново пак 1минутни јаки грчеви во јајниците 3 пати во ден,ако го дочекам понеделник ќе купам тест [sm=smiley1.gif]
Sajna -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (22.12.2012 19:53:52)

OOOooooOOOOoooo MELANIJA [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] mi mirisa nesto ubavooo [sm=jezicek.gif]
Ring -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (22.12.2012 20:07:54)

Ajde Melanija....site cekame ubavi vesti....nekako trgna rabotata so trudnici [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]
@bebe -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (22.12.2012 21:26:27)

Melanija i jas navivam za tebe [sm=bravo.gif], bas denes iskreno si pomisliv na tebe, tuka si celo vreme so nas i ni davas ogromna podrska i vnimanie za bilo sto, kolku bi mi bilo milo da slusnam ubavi vesti, daj boze da ima [sm=duda.gif], pa neka se slucat cuda i kaj nas i koga ne se nadevame, site da bideme blagosloveni so [sm=duda.gif]
Anne^ -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (23.12.2012 0:58:29)

Здраво девојки, еве ме и мене пак! (се надевам дека нема да ме искарате што ме немаше доооолго време... :// ) Длабоко се извинувам...

Сакам најпрвин да им честитам на сите оние кои си ги видоа своите [sm=rozacrtici.gif] и да им посакам среќа на сите оние што се во очекување на [sm=rozacrtici.gif]...
Е сега да ви кажам за мене... јас требаше да добијам на 20 декември, значи ми доцни 2 дена што не ми е ни прв пат да ми доцни, али овој пат имам многу помалку болки за добивање и по болни гради. Навистина незнам на што да мислам, ако не добијам ни утре дефинитивно во понеделник правам тест... држете ми среќааа [sm=smiley1.gif]
Anne^ -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (23.12.2012 16:14:13)

Јас добив [sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif] но овој пат без никакви болки....
Melanija RR -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (23.12.2012 16:20:56)

Anne^ те снема 2 месеци и ми е жал што вака се врати денес со неубава вест [sm=zmeden.gif]

Биди силна како до сега [sm=smiley31.gif]
bushavka -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (24.12.2012 10:17:57)

Melanija te cekame [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]
Melanija RR -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (24.12.2012 12:29:44)

Тука сум го дочекав понеделник [sm=smiley36.gif] и тоа во иста состојба [sm=smiley36.gif] ако има нешто за сигурно ќе пишам [sm=smiley1.gif] без докази и факти не верувам во ништо [sm=smiley1.gif]
Anne^ -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (25.12.2012 2:20:01)

Ајде белким 2013 ќе ни донесе на сите нас позитивни резултати [sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif]
Melanija RR -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (25.12.2012 13:02:19)

Утре сум на ехо па утревечер ќе пишам извештај [sm=smiley2.gif][sm=smiley1.gif]
marija/ -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (25.12.2012 20:04:45)

Melanija стискаме палци за да ни ги кажеш најубавите вести [sm=smiley20.gif]
Bogdancanka -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (25.12.2012 20:10:41)

меланија душо ајде стискаме палци [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]дај боже да не израдуваш со убави вести
bushavka -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (26.12.2012 9:04:31)

Sabajlevo se razbudiv i uste ocite gi nemav ubavo otvoreno pravo na RR da vidam dali ima nesto novo od Melanija [sm=smiley36.gif]. Stiskam palci za [sm=modricrtici.gif][sm=rozacrtici.gif]
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>