RE: Сакаме две црти!!! - III дел (Целосна верзија)

Форум >> [Забременување] >> Заедничка надеж



Порака


cleo -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (28.12.2012 11:55:35)

Meeeeelaaaaanijaaaa [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] Mnogu se raduvam za tebe! Navistina mi e epteeeen milo! [sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif] Mnogu dobro znam sto znaci da uspees vo borbata za bebence i tocno znam kako se custvuvas sega [sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif][sm=smiley1.gif] Imaj naj naj najubava bremenost i uzivkaj si sega! Ti navistina go zasluzi ova! Srekjno mila [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




Ummu_Ajna -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (28.12.2012 12:09:01)

melanija kako zabremenu so ivf inseminacijj ili prirodno bozji dar :)




Anne^ -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (29.12.2012 20:44:39)

ставетеме и мене на список за 20 јануари ( овој пат имам чувство дека и јас ке си ги видам двете цртки :-) се надевам дека интуицијата овој пат не ме лаже :-) )




Melanija RR -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (29.12.2012 21:20:32)

Anne^ те додадов на списокот и да знаеш дека интуицијата ретко лаже [sm=smiley2.gif]

Ummu_Ajna природно забременив без апсолутно никаква терапија ни за мене ни за мм,баш божји дар [sm=smiley1.gif]




temjana -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (30.12.2012 19:04:52)

Миличкаааа честитки сега прочитав, лелле колку сум среќна за тебе немаш појма[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif] Со лесно сега и за се што треба тука сум. Бакнежи комшивке[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif][sm=sloncek.gif]




myhappiness -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (31.12.2012 9:34:30)

Ајде да се запишам овде...со оглед на тоа што денес добив - следна НЕочекувана менструација 26.01.2013




alai -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (31.12.2012 13:13:22)

Dusicki. Pomagajte denska imam bolgi na polovinata. Takvi bolgi nikogas ne sum imala mozno e da summ ? Ve molam pisete odnapred blagodaram a inace na 7 junuari sum. Na spisokot ve molam pisete mwaaaaaaa




Ummu_Ajna -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (31.12.2012 13:19:07)

i jas gi inav dva dena istite bolki vo kicmata toa jaki kako za dobivanje, i jas istoto prasav i gradite me bolat
mnogu i meki i kiselina imam




Melanija RR -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (31.12.2012 15:01:29)

Фала ти комшике [sm=smiley1.gif] знам дека можам да смтам на тебе

alai и Ummu_Ajna знаете дека не е добро да се бараат симптоми.
Еве ќе ви ги пишам моите.Баш очигледани никакви симптоми,буквално.Од кога ги видов [sm=modricrtici.gif] ми се јавија мали киселики и ако постојам болки во кичмата што не е нешто необично,и повремено јаки болки во јајниците,
Значи до тестот немав никакви симптоми а ги видов [sm=rozacrtici.gif].Знаете дека ќе биде и кај вас само трпение [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]

Декемвриски трудници
[sm=9nebesa.gif]Sajna [sm=nosecka.gif]
[sm=9nebesa.gif]Melanija RR[sm=nosecka.gif]

================
[sm=sloncek.gif]За тест чекаме:[sm=sloncek.gif]

[sm=smiley10.gif]2013[sm=smiley10.gif]
==============

Алаи 7 јануари
Maic. 7 јануари
Нивеа 11 јануари
Ummu_Ajna 11 јануари
Anne^ 20 јануари
myhappiness 26 јануари




Snow Queen -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (1.1.2013 12:37:07)

Меланија, премногу ме израдува [sm=sloncek.gif] ....нека господ ти даде мирна и лесна бременост, во оваа година, и да го дочекаш
иво и здраво бебенцето [sm=duda.gif]




ena3 -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (1.1.2013 19:42:38)

Меланија , честитки и од мене . Сега опушти се и уживај си во овие девет месеци . Ти посакувам лесна бременост , живо и здраво [sm=duda.gif] без разлика дали е момче или девојче . Патем да кажам , јас денеска направив тест за бременост и беше негативен , иако минативе две недели имав некои симптоми , по датум треба да добијам утре , па се надевам дека тестот ми покажал грешно . Како сака Господ така нека биде. СРЕЌНА НОВА 2013 ГОДИНА на сите и оваа година да има што повеќе [sm=nosecka.gif].




Нивеа -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (2.1.2013 9:42:13)

Девојки ви посакувам ***СРЕЌНА НОВА 2013*** многу здравје,среќа,радосни моменти,убави денови поминати со најблиските,мноооогу љубов и најбитното годинава сите што си чекаме[sm=modricrtici.gif][sm=rozacrtici.gif] да си ги видиме![sm=bravo.gif]
ве гушкам сите!!!




Melanija RR -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (2.1.2013 20:30:04)


Дај боже како што беше крајот на 2012 г. со многу трудници така и да започне и трае и 2013г.[sm=rozacrtici.gif][sm=duda.gif][sm=modricrtici.gif]

ena3 има ли нешто ново?




kikicka -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (2.1.2013 20:35:39)

Меланија мила честитам од се срце и многу ми е мило што клетвата те фати [sm=smiley36.gif]
Кој сака клетва , како што и дадов на Меланија нека повели кај мене [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
Касно читам вакви радосни вести!




Gardenia -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (2.1.2013 20:41:30)

Ах мори кико како вака ти касно палиш [sm=smiley36.gif],Ајде сега и мене да ме клетвосаш штом така фаќа од тебе [sm=jezicek.gif]




Melanija RR -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (2.1.2013 20:50:43)

леле Кикич цела недела те мислам и заборавам да ти заблагодарам [sm=smiley9.gif] пусто малку трудно[sm=smiley36.gif] ,кој сака бебче само кики да ви каже клетва од неколку збора и во рок од 1 месец сте трудни
Кога некогаш ќе се видиме во живо имаш што сакаш од мене кафе,благо,солено....што сакаш

сигурно сега ќе се чека на ред [sm=smiley36.gif] сандачето за пп ќе ти се исполни




kikicka -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (2.1.2013 21:42:23)

[sm=smiley36.gif]Богами да ти кажам ептен се израдував! И не си прва што фрлам клетва и ја фака [sm=smiley36.gif]
Дури и си го барав постот да си се потсетам [sm=smiley36.gif]




ena3 -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (2.1.2013 22:15:52)

Нема нисто ново , барем не денеска . Ќе чекам до петок , ако не во вторник право на гинеколог .[sm=smiley1.gif]

Кики дај некоја од твоите клетви и мене да ме фати мајата како Меланија . Поздрав




Maic. -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (3.1.2013 1:42:51)

Меланија честитки и од мене и ти посакувам лесна бременост [sm=bravo.gif].
Ставете ме и мене на списокот за тест на 7 јануари, 15 ден после инсеминација [sm=smiley1.gif]

Поздрав
Ви посакувам се најубаво во новата 2013 година и да има повеќе [sm=nosecka.gif] [sm=nosecka.gif]!!![sm=smiley1.gif]




Нивеа -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (3.1.2013 14:03:13)

Кикичка РР и јас сакам клетва годинава [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




lindicka -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (3.1.2013 22:07:26)

Ne sum sigurna dali za ovde mi e prasanjeto, ama sepak. Kade se nosat mikrobiloskite brisevi (za bakterii) vo Drzavna? Dali na Mikrobiologija? I kade bese tocno zgradata? Ednas bev ama pred 3-4 godini i nekako mi e vo magla. Dali vo Drzavna na zgradite pisuva Mikrobiologija, t.e dali im gi pisuva nazivite na klinikite? Ne sum bila odamna i kako magla mi e se. Fala




Melanija RR -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (3.1.2013 23:25:28)

Микробиолошки брисеви се носат или на Микробиологија тоа ти е спроти зградата на Министерство за здравство надворешно има скали за надоле и пишува Микробиологија.
Мој совет ти е да ги однесеш на Институт за јавно здравје тоа ти е во зградата на министероството и има табла покрај истата сама зграда е , значи е зграда спроти зграда со микробиологија.




bebence19 -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (4.1.2013 8:45:30)

najprvo srekna vi godina na site mnogu mnogu uspesi i kaj site sto si cekame [sm=modricrtici.gif][sm=rozacrtici.gif] da si gi vidime, Melanija srcka uste ednas ogromna cestitka od mene i za site drugi novi trudnici.
Jas rekov ke se otsranam malku ama sega imam pak problem kako pred dva meseci posleden ciklus mi bese na 18 noemvri zamislete kolku vreme nemam dobino prethodno isto se sluci mi docnese okolu 17 dena pa potoa mi dojde redvno i sega pak istoto, pravev do sega dva testa bbea negativni i dvata gi pravev porucek edniot posle tri litra ispieni tecnosti a vtoriot go pravaev vcera isto porucek i pak negative. Sega veke se plasam imam mnogu bolki vo gradite koga pravev pred dva meseci hormonalni testovi samo prolaktinot mi bese pokacen za 1 i mi rece doktorkata deka toa ne e problem, sega veke ne znam sto da mislam nitu pak znam kako da prodolzime. Probame za bebeus okolu 10 meseci grubo...........ve molam ako imate ideja sto moze da e imam 29 godini mislam deka ne e poceten stadium na klimakterium???????? plus do pred da pocneme da probame za bebus mi ides do saat redovno??????????

FALA VI




ena3 -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (4.1.2013 10:58:27)

И денес ништо ново . Уште еден ден полн со неизвесност и надеж дека [sm=duda.gif] конечно ќе дојде . Ќе чекам до утре ,а потоа ќе закажам на гинеколог . Се надевам дека интуицијата овој пат нема да ме изневери . Поздрав до сите

П.С. Денес сум некако посебно депримирана [sm=smiley19.gif]




dostickage -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (4.1.2013 11:08:06)

ИЗВОРНА ПОРАКА: bebence19

najprvo srekna vi godina na site mnogu mnogu uspesi i kaj site sto si cekame [sm=modricrtici.gif] [sm=rozacrtici.gif] da si gi vidime, Melanija srcka uste ednas ogromna cestitka od mene i za site drugi novi trudnici.
Jas rekov ke se otsranam malku ama sega imam pak problem kako pred dva meseci posleden ciklus mi bese na 18 noemvri zamislete kolku vreme nemam dobino prethodno isto se sluci mi docnese okolu 17 dena pa potoa mi dojde redvno i sega pak istoto, pravev do sega dva testa bbea negativni i dvata gi pravev porucek edniot posle tri litra ispieni tecnosti a vtoriot go pravaev vcera isto porucek i pak negative. Sega veke se plasam imam mnogu bolki vo gradite koga pravev pred dva meseci hormonalni testovi samo prolaktinot mi bese pokacen za 1 i mi rece doktorkata deka toa ne e problem, sega veke ne znam sto da mislam nitu pak znam kako da prodolzime. Probame za bebeus okolu 10 meseci grubo...........ve molam ako imate ideja sto moze da e imam 29 godini mislam deka ne e poceten stadium na klimakterium???????? plus do pred da pocneme da probame za bebus mi ides do saat redovno??????????

FALA VI


Bebence moe mislenje e da odis na lekar da te vidat na eho. Mislam deka so posleden ciklus na 18.11 i negativen test def treba da posetis ginekolog. Mozebi se cisti , daj Boze da gresam :-)




Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>