RE: Сакаме две црти!!! - III дел (Целосна верзија)

Форум >> [Забременување] >> Заедничка надеж



Порака


Maic. -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (9.1.2013 19:10:58)

Здраво девојки! Срекен Божик!
За жал јас ни овај месец не ги видов [sm=modricrtici.gif], вчера ми дојде ...[sm=smiley19.gif]
Но вас ви посакувам да си ги видите [sm=modricrtici.gif] [sm=rozacrtici.gif], јас овај месец ќе одмарам па нареден здравје боже на инвитро.поздрав




Melanija RR -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (9.1.2013 22:31:12)

Maic. те [sm=smiley31.gif]
Gardenia дај за сефте дата може баш ќе биде [sm=smiley2.gif]
Знаеш и кај мене беше ради реда
Gardenia додадена е на списокот[sm=bravo.gif]


Декемвриски трудници
[sm=9nebesa.gif]Sajna [sm=nosecka.gif]
[sm=9nebesa.gif]Melanija RR[sm=nosecka.gif]

================
[sm=sloncek.gif]За тест чекаме:[sm=sloncek.gif]

[sm=smiley10.gif]2013[sm=smiley10.gif]
==============

Алаи 7 јануари
Нивеа 11 јануари
Ummu_Ajna 11 јануари
Gardenia 12 јануари
Lilja Maria 14 јануари
Anne^ 20 јануари
myhappiness 26 јануари




gina -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (9.1.2013 22:46:56)

devojki zosto nemozam da pisuvam na temata vestacko oploduvanje zaklucena e a gledam drigite rr si pisuvaat neznam kade da pisam za ova se izvinuvam[sm=zmeden.gif]




euhenia -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (9.1.2013 22:58:04)

Zdravo.Jas sum nov clen na forumov no go citam podolgo vreme.
Bi sakala da postavam edno prasanje,Menstruacijata mi docni samo 2 dena,
imam nekoi od simptomite na bremenost no toa sto me zagrizuva e sto deneska
imam nekoj kafeav iscedok vo mali kolicini.Zapocnav so merejne i na BT no ne od pocetokot ,samo poslednive 7 dena i mi e nepromenliva 37.1.
Bi saka ako nekoja ima slicno iskustvo da go spodeli so mene.




lindicka -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (9.1.2013 22:58:57)

Здраво девојки, дали некој од вас испитувак скриен шеќер на ГАК? И како оди процедурата?
Фала[sm=bravo.gif]




Melanija RR -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (9.1.2013 23:02:19)

gina таа тема е заклучена бидејќи се исполнети 100 страни па затоа е отворена нова тема продолжение на старата ,еве ја ТУКА

euhenia добре дојде на РР [sm=smiley1.gif]
Тема за знаци на бременост има ТУКА најдобро е да сочекаш уште 2-3 дена за да направиш тест може се работи за имплатација па ти се појавил кафеав исцедок се додека не е крв има надеж.Ти посакувам [sm=rozacrtici.gif]

lindicka отворив тема за скриен шеќер ТУКА




kikicka -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (9.1.2013 23:24:39)

Ве следам женски на темата , и навивам за вас , дај боже само позитивни мисли и уживајтее ке биде оваа година!![sm=bravo.gif]




kikicka -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (9.1.2013 23:58:56)

Абе будала работа, види ја! да даде Господ ти поголема вештерка да испаднеш од неа [sm=smiley36.gif]
ИЗВОРНА ПОРАКА: Gardenia


ИЗВОРНА ПОРАКА: Lilja Maria

Ајде и тука да пишам женски [sm=smiley1.gif] јас сум нова на форумот многу сте ми позитивни и затоа решив да се регистрирам , кој беше тоа со клетвите и мене да ми фрли една клетва да не ми дојде и на 14јануари да видам[sm=rozacrtici.gif][sm=modricrtici.gif] [sm=bravo.gif] ве следам и држам палци за сите исчекувалки.Еве ставете ме и мене на список за 14јануари [sm=jezicek.gif] држам палци и ве бакнувам[sm=bravo.gif]


Добредојде драга Лилја Мариа,дај Боже овој месец да си ги видеш твоите две црти,ти и останатите што чекаат,па може оваа ќе година ќе биде плодна за сите рингерајки што сакаме бебе бидејќи минатата убаво ни заврши со Меланија и Сајна.Инаку за клетва барај ја Кикичка,ќе видеме кој прв ќе го фати[sm=jezicek.gif][sm=smiley36.gif],Јас овој месец тешко, знам дека ќе стигне вештерката [sm=smiley36.gif]





Gardenia -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (10.1.2013 8:54:49)

[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
Еве ајде да ме има на список ставете ме за на 12 јануари




Lilja Maria -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (10.1.2013 14:49:00)

Добар ден и среќен ден мили мои [sm=jezicek.gif] само да ве поздравам и да видам дали има нешто новко[sm=duda.gif] ајде исчекуваме [sm=bravo.gif] јас нестрпливо бројам до понеделник [sm=jezicek.gif]




Нивеа -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (10.1.2013 14:54:55)

ох и јас си читкам секојдневно...еве и кај мене нема ништо ново сеуште,по мое треба утре да ми дојде, имам благи болки во јајниците, базалната ми е 37.3 па којзнае ќе си почекам секако 3-4 дена плус што даде Господ тоа,да сме живи и здрави




Anne^ -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (10.1.2013 17:50:47)

Мене ми поминаа плодните денови, овулација имав на 6 денес е 10 и сеуште осеќам по некоја кратка блага болка во пределот кај јајниците. До сега сум чувствувала болки во текот на овулација али не и после неа. Овој пат осеќам и како да ме боцка нешто во јајниците, се плашам да не е нешто сериозно
:-( :-( :-(




Ummu_Ajna -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (10.1.2013 18:03:21)

Jas vcera napravif test izelze negativen a utre mi e 15 den za beta ama nema da odam da proveruvam taka i taka ke mi dojde menzis za 3 4 dena osekam bolki vo predelot na stomakot i gradite me bolat, sega ke odam ifv da pravam na priroden ciklus ne pravam veke inseminaciij, sto dzabe da odam da frlam pari koga nema mnogu uspeh vo toa.




Melanija RR -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (10.1.2013 23:10:47)

Нивеа [sm=bravo.gif] базалнава е некако висока но има време само рилекс [sm=smiley1.gif] знаеш [sm=smiley1.gif]

Anne^ баш како боцки во предел на јајници имав јас сега некој ден пред денот кога требаше да добијам и си ги видов [sm=rozacrtici.gif],така што лошо сигурно не е, а за друго од се срце навивам [sm=bravo.gif]

Ummu_Ajna ако не правиш тест преку крв сочекај 4-5 дена ,а немој да си сигрна дека ќе добиеш знаеш дека е валидно само тест преку крв од 15 ден заради прегнил/хормон инекцијата




Ummu_Ajna -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (10.1.2013 23:17:01)

jas pravef preska vaginalno eho za zal nema bebe, sega cekam da dobijam i da pocnam so klomifen na 5 den od cikluz
i odam na ivf dali ima nekoj iskustvo so klinikata ultramedica se naoga kaj zoloska gradina?




Melanija RR -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (10.1.2013 23:28:09)

Ummu_Ajna одговор за Ултрамедика имаш во темата ИВФ во природен циклус ти оставив линк




Anne^ -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (11.1.2013 1:11:52)

Меланија [sm=smiley27.gif] сеуште е рано за да добијам... имам уште 10 дена до датумот за НЕдобивање




Gardenia -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (11.1.2013 8:09:09)

женски мене бришете ме јас добив вчера,дури подрани тетката моја два дена [sm=jezicek.gif],ама не ни очекував да има нешто,слабо работев на случајот минатиот месец,ај од овој со нови сили поактивна ќе бидам[sm=jezicek.gif]




Нивеа -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (11.1.2013 10:05:02)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR

Нивеа [sm=bravo.gif] базалнава е некако висока но има време само рилекс [sm=smiley1.gif] знаеш [sm=smiley1.gif]

Anne^ баш како боцки во предел на јајници имав јас сега некој ден пред денот кога требаше да добијам и си ги видов [sm=rozacrtici.gif],така што лошо сигурно не е, а за друго од се срце навивам [sm=bravo.gif]

Ummu_Ajna ако не правиш тест преку крв сочекај 4-5 дена ,а немој да си сигрна дека ќе добиеш знаеш дека е валидно само тест преку крв од 15 ден заради прегнил/хормон инекцијата


Душо ние да сме живи и здрави, па сега, може да е само лажна тревога [sm=jezicek.gif]
Не можам да се базирам на базална температура,зошто и порано мерев,и ми се случуваше цела недела да е висока и ден пред да ми дојде ми се спушта на 37 или 36.9 и си знам дека онаа [sm=hudicek1.gif] е на пат да дојде [sm=smiley36.gif]
Ќе си почекам некои 4-5 дена,не сакам да земам тест, може само си касне госпожата [sm=smiley36.gif]! И не би ме чудело, и минатиот месец ми каснеше.




kikicka -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (11.1.2013 11:15:06)

Ајдее женски и да дојде нареден месец ке се фрлите на работа повеќе. Само да ви кажам, дека на секој втор ден односи најубаво било, така да што почесто односи и секако опуштено[sm=smiley1.gif]




Melanija RR -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (11.1.2013 15:27:14)

Нивеа ни јас базалната не ја сметам за пресудна така да до последно баш секогаш си уживав.Веруваш дека овој позитивен тест за време од 3 години ми беше 4 тест.Ич несакам тестови [sm=smiley36.gif]

Gardenia изгледа јас ја испровоцирав таа [sm=hudicek1.gif] следен пак ќе игнорираме [sm=smiley36.gif]

Anne^ знам дека ти е рано ама ако не е овулација сепак не е сигурно лошо само може добро [sm=smiley1.gif]




Anne^ -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (11.1.2013 16:38:52)

Амин Боже! Им посакувам на сите [sm=rozacrtici.gif] па и кај мене [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




Ummu_Ajna -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (11.1.2013 16:43:54)

mene trgnete me od lista jas za 3 4 dena pocnuvam so ivf pa so bozja voljs neka bide na ajr amin anne i tebe gospod da te nagradi




gina -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (11.1.2013 21:58:23)

devojki sto da pravam vo dekemvri imav punkcija ama transfer nemase a jas dobivam na 28 dena vo dekemvri dobiv na 19 den a sega ja nema 34 den pominuva [sm=zmeden.gif] znam deka posle hormonska terapija duri se sredi ama olku denovi[sm=zmeden.gif]




Ummu_Ajna -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (11.1.2013 22:06:06)

si pravela beta? odi moze si trudna obicno po hormonska terapija doagja posle 3 4 dena mene taka mi kasnese na 33ti den mi dojde a denes pa mi dojde pred vreme na 25 den.




Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>