RE: Сакаме две црти!!! - III дел (Целосна верзија)

Форум >> [Забременување] >> Заедничка надеж



Порака


Gardenia -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (4.1.2013 11:53:47)


ИЗВОРНА ПОРАКА: bebence19

najprvo srekna vi godina na site mnogu mnogu uspesi i kaj site sto si cekame [sm=modricrtici.gif][sm=rozacrtici.gif] da si gi vidime, Melanija srcka uste ednas ogromna cestitka od mene i za site drugi novi trudnici.
Jas rekov ke se otsranam malku ama sega imam pak problem kako pred dva meseci posleden ciklus mi bese na 18 noemvri zamislete kolku vreme nemam dobino prethodno isto se sluci mi docnese okolu 17 dena pa potoa mi dojde redvno i sega pak istoto, pravev do sega dva testa bbea negativni i dvata gi pravev porucek edniot posle tri litra ispieni tecnosti a vtoriot go pravaev vcera isto porucek i pak negative. Sega veke se plasam imam mnogu bolki vo gradite koga pravev pred dva meseci hormonalni testovi samo prolaktinot mi bese pokacen za 1 i mi rece doktorkata deka toa ne e problem, sega veke ne znam sto da mislam nitu pak znam kako da prodolzime. Probame za bebeus okolu 10 meseci grubo...........ve molam ako imate ideja sto moze da e imam 29 godini mislam deka ne e poceten stadium na klimakterium???????? plus do pred da pocneme da probame za bebus mi ides do saat redovno??????????

FALA VI


бебенце19 како си помислуваш одма на климактериум,недај боже,туку ти оди на ехо да те видат,мене ова ми личи дека може да се работи за полицистични јајници или само некоја циста да имаш




bebence19 -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (4.1.2013 11:58:37)

se nerviram zosto do pred da pocneme da probame za [sm=duda.gif] sekogas mi idese tocno a sega vaka da mi docni me izveruva a i nema nekoj dobar ginekolog vo strumica za da idam da se potpram na sigurno mislenje sum bila tuka kaj trojca i site lel matkata ti e preubava lele jajnicite mozebi malku policisticni no se vo red ne mozam da razberam ke moram da odam vo drug grad da se pregledam ova veke e preterano se nerviram sto ne znam sto e i nikoj ne znae da me opravi ako se policisticni jajnici ima tabletki so koi ke se stimulira i se ke se sredi za nekolku meseci a ovaka ne znam ..........




Gardenia -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (4.1.2013 12:10:13)


ИЗВОРНА ПОРАКА: bebence19

se nerviram zosto do pred da pocneme da probame za [sm=duda.gif] sekogas mi idese tocno a sega vaka da mi docni me izveruva a i nema nekoj dobar ginekolog vo strumica za da idam da se potpram na sigurno mislenje sum bila tuka kaj trojca i site lel matkata ti e preubava lele jajnicite mozebi malku policisticni no se vo red ne mozam da razberam ke moram da odam vo drug grad da se pregledam ova veke e preterano se nerviram sto ne znam sto e i nikoj ne znae da me opravi ako se policisticni jajnici ima tabletki so koi ke se stimulira i se ke se sredi za nekolku meseci a ovaka ne znam ..........


точно,ако не си сигурна оди обавезно на второ мислење,како тоа "можеби малку полицистични" не разбирам.Ова ти кажувам од искуство бидејќи исто како тебе мене ми беше како саат точна,се додека еден месец не се случи да ми дојде два пати на 14 дена и знаев дека нешто има,се воспостави дека се полицистични јајници и се се среди со таблети,малку може бев офф топик ама за да појаснам[sm=smiley1.gif]




bebence19 -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (4.1.2013 12:13:08)

ke mora da probame a kazi mi kolku vreme se pijat takov tip na tableti do pred da probas povtorno???? i sekako dali ako se policisticni jajnici togas toa bi bilo resenie???????




Gardenia -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (4.1.2013 12:15:47)

ќе ти пишам пп за да не бидеме оффтопик




bebence19 -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (4.1.2013 12:20:00)

fala ti............




Melanija RR -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (4.1.2013 13:31:40)

bebence19 што се почне со обиди за забременување нормално е да ти касни,јас добивав на 29 ден секогаш од кога почнавме на 31 до 35 ден добивав и затоа до 35 ден не правев тест.За 3 години обидувања последниот најубавиот ми беше 4 тест.правењето тестови оптеретува.
Каков климакс,јас имам 32 години ,млада си [sm=smiley1.gif]

Пролактинот е важен за да имаш овулација ако е покачен пиеш апчиња и ако ти дадат за стимулација кломифен и решен проблем со овулацијата.Мора да одиш кај некој подобар доктор кој се по ред ќе ви испита.




alai -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (4.1.2013 19:19:50)

Melanija duso te molam za pomos deneska utrovo imav prokervareno dve kapki ama temno crvena i poveke nemam eve cel den nisto mn cudno mie deka deneska rano a imam citano deka vo period na zacnuvanje mozno e kervarenje te molam za pomos odnapred blagodaram




Maria -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (4.1.2013 20:05:46)

Леле Меланија РР,јас дури сега прочитав,баш ми мило за тебе.[sm=smiley1.gif]Најискрени честитки,имај си лесна бременост и најубаво бебенце.[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




Melanija RR -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (4.1.2013 23:40:43)

alai можно е сега да се вгнездува ,така сме читале мене ми се нема случено тоа.Имаш уште 3 дена до добивање а ете само капки а не циклус,да бидам искрена незнам сочекај до 7ми ако остане вака да нема ништо тогаш се е можно [sm=smiley1.gif]
Maria фала ти ,секој да се радува на што поскоро и кај тебе [sm=smiley1.gif]




Maria -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (4.1.2013 23:54:34)

Aaaa не фала,сега засега несакам.[sm=smiley36.gif]Јас имам два сина,пожелна е и една ќеркичка,но,не,можеби понатака.[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]Нека дава Господ таму каде што нема,од се срце им посакувам сите што се во исчекување што поскоро да си ги видат [sm=rozacrtici.gif].[sm=smiley31.gif]




bebence19 -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (5.1.2013 8:24:21)

lele srcki ste site bas mi davate sila i ako ne dobijam do vtornik ke odam na lekar inaku koga slusam kako imame novi trudnici jas dobivam krilja i veruvam do krajot na univerzumot i nadzat [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] samo hrabro i koga treba da staneme roditeli ke staneme ...............




Melanija RR -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (5.1.2013 11:30:11)

Ummu_Ajna те нема да пишеш ,како си?Имаш уште 1 недела до тест [sm=smiley1.gif]

Maria извини молимте те помешав со ист ник ама имаше некој апостров или нешто и затоа ти пишав [sm=smiley36.gif] да ти се живи и здрави синчињата [sm=smiley1.gif]




Ummu_Ajna -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (5.1.2013 11:57:17)

меланија имам фул гости од странство пуна кука бебинја мие ахаха узивам а и немам време многу да седнам. тестот
мие е усте 6 дена ај нека биде сто биде божја волја




Melanija RR -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (5.1.2013 12:02:30)

Баш убаво ти се погодило со бебчиња опкружена таман за опуштање [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] уживај [sm=smiley1.gif]




Anonimen -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (5.1.2013 13:55:34)

zdravo devojki jas sum nova vo forumot bi sakala nesto da ve prasam veke mi docni 15 dena pravev testmi pokaza negativen sto da pravam?? [sm=zmeden.gif]




Melanija RR -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (5.1.2013 14:10:46)

Anonimen добре дојде на РР [sm=smiley1.gif]
Штом ти доцни веќе 15 дена најдобро е да се јавиш и закажеш за преглед.А кога правеше тест и е негативен?
Тест преку крв сигурно ќе ти покаже дали има бременост но сепак најдобро е да одиш на гинеколог.
[sm=smiley1.gif]




ena3 -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (6.1.2013 20:44:28)

Здраво девојки . Срекен празник на сите . Дај Боже празников на сите да ни донесе радост во оваа година . За жал долго очекуваните [sm=rozacrtici.gif] или [sm=modricrtici.gif] јас и овој месец не ги видов . Денес ми дојде циклусот . Па се надевам дека некој од следните месеци и јас ќе се израдувам . Поздрав до сите .




Melanija RR -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (7.1.2013 12:03:53)

ena3 господ да ви даде здравје и оваа година да си ги видите [sm=rozacrtici.gif]

Декемвриски трудници
[sm=9nebesa.gif]Sajna [sm=nosecka.gif]
[sm=9nebesa.gif]Melanija RR[sm=nosecka.gif]

================
[sm=sloncek.gif]За тест чекаме:[sm=sloncek.gif]

[sm=smiley10.gif]2013[sm=smiley10.gif]
==============

Алаи 7 јануари
Maic. 7 јануари
Нивеа 11 јануари
Ummu_Ajna 11 јануари
Anne^ 20 јануари
myhappiness 26 јануари




ena3 -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (7.1.2013 14:54:53)

Дај Боже . На сите Господ да даде па и на мене . Јас искрено се надевам . Поздрав




kikicka -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (8.1.2013 11:24:08)


ИЗВОРНА ПОРАКА: ena3

Нема нисто ново , барем не денеска . Ќе чекам до петок , ако не во вторник право на гинеколог .[sm=smiley1.gif]

Кики дај некоја од твоите клетви и мене да ме фати мајата како Меланија . Поздрав



ИЗВОРНА ПОРАКА: Нивеа

Кикичка РР и јас сакам клетва годинава [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]

И Гардение да не ја заборавам....Сите сте клевтосани [sm=smiley36.gif] Мислам дека доста ви е од оваа тема,сакате ќе си добиете. Да даде Господ што поскоро во бременост сите да се префрлите!




Нивеа -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (8.1.2013 12:07:15)

Чул те Господ! [sm=bravo.gif]
Да си жива,здрава,среќна,заљубена,успешна целиот твој живот




ena3 -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (9.1.2013 15:21:04)

kikicka чул те Господ . Дај Боже , се што ќе посакаш да ти се исполни . Поздрав




Lilja Maria -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (9.1.2013 18:05:13)

Ајде и тука да пишам женски [sm=smiley1.gif] јас сум нова на форумот многу сте ми позитивни и затоа решив да се регистрирам , кој беше тоа со клетвите и мене да ми фрли една клетва да не ми дојде и на 14јануари да видам[sm=rozacrtici.gif][sm=modricrtici.gif] [sm=bravo.gif] ве следам и држам палци за сите исчекувалки.Еве ставете ме и мене на список за 14јануари [sm=jezicek.gif] држам палци и ве бакнувам[sm=bravo.gif]




Gardenia -> RE: Сакаме две црти!!! - III дел (9.1.2013 18:28:27)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Lilja Maria

Ајде и тука да пишам женски [sm=smiley1.gif] јас сум нова на форумот многу сте ми позитивни и затоа решив да се регистрирам , кој беше тоа со клетвите и мене да ми фрли една клетва да не ми дојде и на 14јануари да видам[sm=rozacrtici.gif][sm=modricrtici.gif] [sm=bravo.gif] ве следам и држам палци за сите исчекувалки.Еве ставете ме и мене на список за 14јануари [sm=jezicek.gif] држам палци и ве бакнувам[sm=bravo.gif]


Добредојде драга Лилја Мариа,дај Боже овој месец да си ги видеш твоите две црти,ти и останатите што чекаат,па може оваа ќе година ќе биде плодна за сите рингерајки што сакаме бебе бидејќи минатата убаво ни заврши со Меланија и Сајна.Инаку за клетва барај ја Кикичка,ќе видеме кој прв ќе го фати[sm=jezicek.gif][sm=smiley36.gif],Јас овој месец тешко, знам дека ќе стигне вештерката [sm=smiley36.gif]




Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>