|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  7 8 [9] 10 11   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
21.1.2013 11:54:05   
Melanija RR
Нивеа многу ми е жал што се ова ти се случило , имаше ли потврда дека имало нешто.
Можеби е подобро да не мислиш на тоа ,како што викаш да сте живи и здрави.
Те user posted image user posted image user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Нивеа)
Непосредна врска до пораките: 201
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
21.1.2013 12:01:06   
Melanija RR
Cvekelencule , Anne^ , Marionkaa има нешто ново???

=================
Последни трудници
user posted image Sajna user posted image
user posted image Melanija RRuser posted image
user posted image Juki3 user posted image

================
user posted image За тест чекаме:user posted image

user posted image 2013user posted image
==============

Алаи 7 јануари ???
Anne^ 20 јануари
myhappiness 26 јануари
@bebe 15 февруари
Нивеа 20 февруари


< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 21.1.2013 20:21:23 >


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 202
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
21.1.2013 12:01:32   
Нивеа
ИЗВОРНА ПОРАКА: Melanija RR

Нивеа многу ми е жал што се ова ти се случило , имаше ли потврда дека имало нешто.
Можеби е подобро да не мислиш на тоа ,како што викаш да сте живи и здрави.
Те user posted image user posted image user posted image


Срце, многу ми падна криво дека не проверив,додуша не можев,не бев способна,средата после работа ме фати треска и ко за момент вечерта се најдов во болница,а,и да имало отишло, многу заникаде бев,5 дена во болница бев со триста лекови и чуда,сега еве дома сум,одмарам и пробувам да не мислам на ништо...толку очекував,и пак ништо...


< Поракaта ја уредил Нивеа -- 21.1.2013 12:05:04 >


_____________________________

Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 203
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
21.1.2013 12:26:37   
Melanija RR
Можеби така и требало да биде да незнаеш ,тоа ќе те копка но мора понатаму.
Сега мора пред се да се опоравиш и немислиш ,што треба да биде ќе биде,знаеш дека многу работи не се во наши раце и неможеме да делуваме на нив.
Што поскоро да се опоравиш и да продолжите , може тоа било знак дека може природно ќе си забремениш

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Нивеа)
Непосредна врска до пораките: 204
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
21.1.2013 15:39:58   
Anne^
Јас денес направив тест... НЕГАТИВЕН ее... user posted image user posted image user posted image сега само си чекам да добијам..

_____________________________

Биди тоа што си и живеј си го животот како ти што сакаш, а не како што им одговара на другите!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 205
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
21.1.2013 16:19:13   
Melanija RR
На колку денови добиваш?Ти касни 1 ден ,немисли на тоа ако нема ништо од user posted image за 3 дена нов тест, вака мислам дека може е рано

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Anne^)
Непосредна врска до пораките: 206
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
21.1.2013 16:56:48   
Anne^
На 28 дена добивам.. сеуште нема ништо од user posted image

_____________________________

Биди тоа што си и живеј си го животот како ти што сакаш, а не како што им одговара на другите!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 207
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
21.1.2013 16:59:34   
@bebe
Melanija i mene zapisi me na 15 fevruari, podobro ke se custvuvam koga se gledam na spisok, ubav den na site RR

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 208
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
21.1.2013 19:28:48   
zansen
Ovoj mesec dobiv na 08.01 imav normalna menststruacija so nekolku dena zadocnuvanje inaku dobivam na 25-28 dena i deneska zabelezav bled rozev iscedok vasi iskustva pls od sto moze da e user posted image

(Одговор на членот @bebe)
Непосредна врска до пораките: 209
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
21.1.2013 19:44:56   
@bebe
zansen, licno iskustvo nemam no iskustva od drugi toa bi mozelo da znaci i implantiranje na plod vo matkata, pocetok na zacnuvanje, daj boze da e toa ili deka ovulacijata go dostignala najvisokiot stepen, vo sekoj slucaj e pozitiven znak spored mene, sreka da te prati

(Одговор на членот zansen)
Непосредна врска до пораките: 210
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
21.1.2013 19:58:33   
zansen
Daj boze da e taka prvpat mi se slucuva ova i bas mi bese cudno inaku ginekologot mi ima kazano deka ovolucaja imam porano od normalno nekolku dena posle menstruacija user posted image

Me interesira posle kolku dena od zacnuvanje nastanuva implatiranje na plodot vo matkata???

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 21.1.2013 20:25:43 >

(Одговор на членот @bebe)
Непосредна врска до пораките: 211
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
21.1.2013 20:27:58   
Melanija RR
zansen мене еднаш ми се има случено и баш во тие плодни денови,и јас така знам дека тоа е веројатно знак на овулација.Колку што знам од оплодување до имплатација поминуват 10 до 12 дена,но не сум 100% сигурна.
Сигурно ќе пише некоја рр-ка што знае

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот zansen)
Непосредна врска до пораките: 212
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
21.1.2013 22:43:31   
alai
izvineteme sto kasnam so prijavuvanjeto mene gospozava i to pred nekolku dena dojde i toa na 5 malku se razocarav no toa e sega so nadez za ova mesec daj boze i kaj mene i kaj site drrr poz na site i ako moze na spisocetoo za na 5 februari ve sakammmm ii dajj bozee ovaj mesec da bideeeeeeeee so golema nadez summ

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 213
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
22.1.2013 0:20:33   
alai
eve me pak mene ako moze melanija da mi objasness kolku vreme se potrudivtee i dali prirodnoo eve nie se potruduvamer ovie 3 meseci dali da se plasam aa inace imam najnormalen mensis so nikakvi bolki ni pak dr nekakvi problemi a inace imam samo 20 god ve molam sovet od bilo kogo ve molamm pozzd na site ve ocekuvam

(Одговор на членот alai)
Непосредна врска до пораките: 214
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
22.1.2013 2:20:26   
Anne^
alai сонце.. јас и мм се обидуваме скоро 2 години, а имам пријателка која се обидуваше 7 години, сега пред 3 месеци си дочека user posted image и плус носи близначиња! Значи нема потреба да се плашиш сепак 3 месеци не се ништо! Те гушкамм! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Биди тоа што си и живеј си го животот како ти што сакаш, а не како што им одговара на другите!

(Одговор на членот alai)
Непосредна врска до пораките: 215
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
22.1.2013 11:15:37   
Melanija RR
alai три месеци се навистина малку за било какви мисли и нервози.Ако не бива дури после 6 месеци се почнува со мали испитувања.ЗАпамти секој има своја приказна.Тоа што некој чекал 7 години а некој 5 месеци нетреба ниту да нервира ниту да ти создава тензија.

Еве ние се обидувавме точно 3 години ,со 101 дијагноза ,и во тој момент на документ беше дека природно неможам да забременам.И баш се зезавме тука викам како не јас ќе видам user posted image можеби ама тоа би било невидено чудо.И чудото баш тој месец се случи.
Немој да мислиш дека и на вас ќе ви треба многу време зошто буквално никогаш не се знае.
Она што јас би те советувала е никогаш да не се разочарувате и на секој препрека да сте посилни само тоа е патото до user posted image .
Ти посакувам воопшто да не дознаеш ,туку што поскоро да си ги видиш user posted image .

=================
Последни трудници
user posted image Sajna user posted image
user posted image Melanija RRuser posted image
user posted image Juki3 user posted image

================
user posted image За тест чекаме:user posted image

user posted image 2013user posted image
==============

myhappiness 26 јануари
alai 5 февруари
@bebe 15 февруари
Anne^ 19 февруари
Нивеа 20 февруари



< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 22.1.2013 16:28:40 >


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Anne^)
Непосредна врска до пораките: 216
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
22.1.2013 15:28:06   
Anne^
Овој пат интуицијата ме излажа, ама тоа е што е. Госпожата го утнала патот бидејќи не можела да отвори GOOGLE MAPS ама преку ЏИПИЕРЕС видела дека чекори по погрешен пат па си се вратила назат user posted image user posted image user posted image и конечно со доцнење од 2 дена стигна user posted image user posted image

Меланија срц, стави ме на списокот за 19 февруари user posted image

Ццц колку сум луда, само што добив одма се ставам на список за др месец хахахаха


< Поракaта ја уредил Anne^ -- 22.1.2013 15:40:29 >


_____________________________

Биди тоа што си и живеј си го животот како ти што сакаш, а не како што им одговара на другите!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 217
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
22.1.2013 16:26:53   
Melanija RR
Anne^ имаш од мене user posted image за постот ,не зошто си добила
Мора да се наоѓа хумор во се инаку кај ни е крајот ,те додавам на список за следниот месец user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Anne^)
Непосредна врска до пораките: 218
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
22.1.2013 16:53:48   
Anne^
user posted image сепак не е крај на светот, што е мое ќе си дојде, а што не е сама ќе си го земам user posted image user posted image

_____________________________

Биди тоа што си и живеј си го животот како ти што сакаш, а не како што им одговара на другите!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 219
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
22.1.2013 17:36:33   
alai
fala dusicina moi me napolnavte so golema pozitivna misla kako sto velis anne to sto e moe ke si dojde hehehe fala vii mnnnnnnnnnnnnnnn ve sakammm mmmmmmm sto poskoro da gi videme user posted image mwaaaaaaaaaaa golem pozz do melanija i anne za sovetiteeeeee fala vi soncinaaa mwaa

(Одговор на членот Anne^)
Непосредна врска до пораките: 220
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
22.1.2013 20:21:03   
Anne^
Алаи сонце, за тоа сме тука, ни сме си големо семејство! големо поздравче до тебе и мноогу мнооогу гушкии :*

_____________________________

Биди тоа што си и живеј си го животот како ти што сакаш, а не како што им одговара на другите!

(Одговор на членот alai)
Непосредна врска до пораките: 221
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
22.1.2013 23:00:28   
alai
falaaa anne mnnnn i do tebee mnn mnn mnn guskiii mwaaaaaaaa

(Одговор на членот Anne^)
Непосредна врска до пораките: 222
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
22.1.2013 23:15:58   
Ummu_Ajna
alai 7 skoro 8 godini se boram so sterilitet ne mu ja mislam ja pa ti za tolku meseci mu ja mislis si stvaras nervizi me bidi smesna luge po 20 godini deca nemale pa imaat a ti za nekolku meseci sto ne mozes si digas panika uzivaj i opusti se toa sto e
tvoe ke dojde, nikoj ne ti go zima a sekako toa e bozja volja ako toj saka ke dade i daj boze na site da ni dade

_____________________________

Inna Lilahi we inna ilejhi radziun

(Одговор на членот alai)
Непосредна врска до пораките: 223
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
23.1.2013 1:06:07   
kikicka
Душички ајде нареден месец ќе чекаме позитивни тестови, што е ваше ќе си дојде во прав момент.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Ummu_Ajna)
Непосредна врска до пораките: 224
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
23.1.2013 3:33:28   
Anne^
Аиии луѓеее...!!! Верувате ли дека не можам да спијам од што имам големи болки од мензисов!!! Ми иде да се фрлам од тераса! Cafetin Menstrual не ми помага, Ventor па ич! Извинете за постов што го постирам тука знам дека не му е местото тука али ај.. ветувам нема да се повтори! Кажете лек СЕ МРДНАВ!!

_____________________________

Биди тоа што си и живеј си го животот како ти што сакаш, а не како што им одговара на другите!

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 225
Страница:   <<   < Претходна страница  7 8 [9] 10 11   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  7 8 [9] 10 11   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?