|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  83 84 [85] 86 87   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
11.1.2016 22:16:36   
kapina
Cestitki neurotoxin

(Одговор на членот Sunshine88)
Непосредна врска до пораките: 2101
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
12.1.2016 14:42:34   
Sunshine88

ИЗВОРНА ПОРАКА: LoveableMe RR

Sunshine88, да не има нешто ново?user posted image
Не, се уште чекам..имам време до 18-ти...Слабо работевме месецов.user posted image .Вирусот не фати еве веќе цела неделаuser posted image ..одма ќе се пофалам ако има нешто ново

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2102
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
4.2.2016 16:20:27   
LoveableMe RR
Sunshine88, не си ни пишала одамна. Некоја друга да се пријави на списоков?

user posted image


sunshine88/ноемвриuser posted image AnaMolly RR/декемвриuser posted image lara36/јануариuser posted image

=================

2016
New_Momuser posted image NeurotoxinRRuser posted image caculenceuser posted image mila.user posted image Ivonnuser posted image


< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 4.2.2016 16:21:25 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2103
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
5.2.2016 15:51:56   
Sunshine88
Малку ме фати депресија...уште нема ништо...чекам за 7 дена да добијам па ке видиме...во меѓу време сакаме да направиме некои проверки, да си почнеме со време....уфф не ми се ни мисли на тоа...ептен сум разочарана.user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2104
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
15.2.2016 14:12:24   
Sunshine88
Кај мене ја нема вештерката, а нема ни 2 цртки.. Правев тест на 29 ден. Имам болки ноке...и тоа баш јаки. Сеа сакам да почекам уште ден два па пак да направам за секој случај па да видам што понатаму. Еве денес само нешто чудно ми се понаша стомаков. Ама ќе видиме.

(Одговор на членот Sunshine88)
Непосредна врска до пораките: 2105
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
15.2.2016 14:53:10   
LoveableMe RR
Sunshine88, сепак да одиш на гинеколог, многу време немаш добиено... ти посакуваме што поскоро да ги видиш двете црткиuser posted image Друга некоја има да се пријави на список?user posted image АнаМолли?user posted image

user posted image


sunshine88/ноемвриuser posted image AnaMolly RR/декемвриuser posted image lara36/јануариuser posted image

=================

2016
New_Momuser posted image NeurotoxinRRuser posted image caculenceuser posted image mila.user posted image Ivonnuser posted image angelce83 user posted image lilika9user posted image_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2106
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
15.2.2016 15:06:43   
Sunshine88
3 Дена ми касни..на 29 ден од циклус правев тест...затоа сакам да почекам уште ден два да видам што ќе каже тестот..па да закажам за неделава...Минатиот месец имав на 17...

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2107
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
21.2.2016 15:11:08   
JarecXx
Eve i jas tuka da se prijavam user posted image
Napravena inseminacija na 19ti mesecov Vo iscekuvanje na user posted image

(Одговор на членот Sunshine88)
Непосредна врска до пораките: 2108
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
26.3.2016 16:25:55   
lukajana RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: borjance

prolet koga ke pravime test


ИЗВОРНА ПОРАКА: prolett

Pa ne znam, posle 28 ke cekam seuste nema nisto, belki ke bide da ti kazam ne sakam da se obeshrabuvame. Ti kogmislis da pravis?


ИЗВОРНА ПОРАКА: borjance

user posted image
jas napraiv eden vaka isto mi ispadna pred 3 dena, no pak ke pravam nz kogo ajde zaednoИЗВОРНА ПОРАКА: prolett

Koga ti bese posledniot termin od menstr.? Neli gore - dolu sme isti?
ИЗВОРНА ПОРАКА: borjance

na 28 februari posledniot terminИЗВОРНА ПОРАКА: prolett

Isto, ama stom kaj tebe imalo takvi crticki verojatno si user posted image user posted image Jas pravev denes mi izleze negativen...user posted image
I sega ke cekam da pravam do poslednata data, za sigurnoИЗВОРНА ПОРАКА: borjance

ooo ne jas mislam deka e nevaliden, sakam vo sabota da pravam. inaku gradite me bolat premnogu pupkite kako kamcinja mi se no moze i od hormonite da mi e neli? od klomifenot?ИЗВОРНА ПОРАКА: prolett

Neli dve crticki i ako ednata e crvena ili rozeva, a drugata bledo rozeva e pozitiven... Ajde ke pravime zaedno


ИЗВОРНА ПОРАКА: prolett

Da moze, jas nesto mn mi se spie, i ponekogas mi e tesko kako za povrakajne, a nekni vo nedelata me bolea kolkovite , okolu polovinite se cel den, edvaj izdrzuvav na noze... ajde ke cekame


ИЗВОРНА ПОРАКА: prolett

Neako se slicni simptomite za user posted image so user posted image ama moze i klomifenot da reagira razlicno. Ke vidime
Daj Boze da se sluci ubavo
< Поракaта ја уредил lukajana RR -- 26.3.2016 16:38:23 >


_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот JarecXx)
Непосредна врска до пораките: 2109
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
29.3.2016 21:33:43   
prolett
Borjance kako si? Sto bidna? user posted image Kaj mene nisto, zal mi e, no sto da pravam, da se nadevam ovoj pat sigurno

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 2110
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
31.3.2016 23:19:48   
Sunshine88
Кај мене уште нема ништо...чекам уште овој месец така ми кажа др, па да одам за брисеви. Има фоликули, ок е се..ама не доаѓа до бременост...Уште сеа ми е мака кога ќе помислам на сите испитувања што треба да се направат....Сеа чекаме за 9 дена да добијам, овој месец имав покасно овулација па да видиме што понатаму. Само си мислам на моментот кога ќе видам user posted image

(Одговор на членот prolett)
Непосредна врска до пораките: 2111
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
1.4.2016 22:04:05   
prolett
Pies li klomifen? Jas tret pat pijam i da se nadevam deka ovojpat ke se sluci - da vidam user posted image Daj Boze se da bide okej

(Одговор на членот Sunshine88)
Непосредна врска до пораките: 2112
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
6.4.2016 15:34:31   
Sora
Neznam dali sum na vistinskoto mesto , no ke pisam tuka. Bas i nemozam da se snajdam ubavo na forumot bidejki sum nova a i nema mng aktivni temi .
Vaka: Odam na ginekolog i meram folikuli, denes bev i izgleda vcera mi puknal folikulot koj go sledevme . JAs bas vcera nemav odnosi so mm. Zavcera imav , denes ke imam ama vcera nemav. Dali e toa stransko ? dali ja utnavme rabotata od tolku sledenje ...
Fala vi ...

(Одговор на членот prolett)
Непосредна врска до пораките: 2113
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
7.4.2016 12:49:34   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Sora

Neznam dali sum na vistinskoto mesto , no ke pisam tuka. Bas i nemozam da se snajdam ubavo na forumot bidejki sum nova a i nema mng aktivni temi .
Vaka: Odam na ginekolog i meram folikuli, denes bev i izgleda vcera mi puknal folikulot koj go sledevme . JAs bas vcera nemav odnosi so mm. Zavcera imav , denes ke imam ama vcera nemav. Dali e toa stransko ? dali ja utnavme rabotata od tolku sledenje ...
Fala vi ...


Сора, ништо не сте утнале, на прав пат сте...сега чекај до тестот......


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Sora)
Непосредна врска до пораките: 2114
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
7.4.2016 14:54:13   
Sunshine88
Не ми даде да пијам ништо зошто фоликулите се супер... 13мм доминантниот а јајникот 33мм...така измери..па сега со господ напред...што треба да се прави ќе се направи...Јас сепак мислам дека премногу сум оптеретена со тоа...и никако да се опуштам.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2115
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
11.4.2016 22:54:13   
prolett
Devojki zedov da pijam caj valirian matocina, se nadevam deka ke pomogne ..... Daj Boze da vidam user posted image pozz

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 2116
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
11.4.2016 22:55:00   
prolett
Devojki pijam caj valirian matocina .... belkim ke bide

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 2117
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
30.5.2016 19:18:17   
fetusce
нема врска чаевите .Ако ти е судено ќе биде ми се чини. Нешто чудно ми е ми каснеше 7 дена направив тест за бременост и испадна негативен. А еве денес е 10 -ден уште ми касни. Незнам дали да направам уште еден тест?

(Одговор на членот prolett)
Непосредна врска до пораките: 2118
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
30.5.2016 21:38:17   
MademoiselleNina
Fetusce, направи тест преку крв

(Одговор на членот fetusce)
Непосредна врска до пораките: 2119
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
31.5.2016 9:33:01   
fetusce
nema potreba eve sega napraviv pak test onoj od 32 denari od eurofarm i ispadna pozitiven . Ete testovite posle 11 dena od kasnenje kazuvaat

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 2120
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
1.6.2016 23:36:19   
prolett
Cestitki fetuse se najdobro, da se nadevame i nie ostanatite ke docekame user posted image

(Одговор на членот fetusce)
Непосредна врска до пораките: 2121
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
2.6.2016 19:23:39   
fetusce
mene mi pomogna odenjeto na 1000 metri na planina edno 6 dena.Bas togas imav dobieno i kamen ladno bese. Se vrativ na asvaltot vo Skopje i turbo pocnavme edno 13 dena i ete dve crti taka napravete i vie pa ke ispadnat dve crti. Veruvajte mi.

(Одговор на членот prolett)
Непосредна врска до пораките: 2122
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
4.6.2016 22:16:43   
prolett
Moze nema vrska caevite, no kolku tolku opustaat, eve planiram da pijam cai od matocina, a da vo sekoj slucaj ubavo e da sme relaksirani, opusteni i da se oddalecime od se, pa duri i od sekojdnevnite obvrski.... se nadevame user posted image deka naskoro ke vidime i nie

(Одговор на членот fetusce)
Непосредна врска до пораките: 2123
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
10.6.2016 12:20:12   
LoveableMe RR
Честитки за fetusce и elenak! Имајте лесна и убава бременост!

user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

=================

2016
New_Momuser posted image NeurotoxinRRuser posted image caculenceuser posted image mila.user posted image Ivonnuser posted image angelce83 user posted image lilika9user posted image fetusceuser posted image elenak user posted image


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2124
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
21.6.2016 1:02:14   
Sunshine88
Ај едно прашање ако некој знае..Правев брисеви ок е се, чисти се...Правевме и спермограм и спермокултура и најдоа стрептокока, е сега ме интересира дали кај мене се гледа дали ја има со брисевите или ќе морам да правам додатно...и доколку некој имал вакво искуство да ми каже што понатаму. Утре секако ќе идам до кај гинекологот, маж ми беше кај матичната ама не можеше термин да му најде за уролог...Па кој те прати да праиш ова се па зашто да правиш....не знам, памет веќе немам....Нормално ова влијае на плодноста....

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2125
Страница:   <<   < Претходна страница  83 84 [85] 86 87   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  83 84 [85] 86 87   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Дали?
Jana9

Дали читате весници?

ДА (60%)

НЕ (0%)

Понекогаш (40%)


Број на сите гласови: 5

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!