|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  82 83 [84] 85 86   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
24.11.2015 18:51:30   
Sunshine88
Забораив да кажам дека скоро приметив и дека сум качила некое килце, не мора да значи дека е од сеа...Знам дека е за тест е рано, ќе почекам бар уште едно 4-5 дена...Од пуста желба веќе не знам ни што да мислам...user posted image

< Поракaта ја уредил Sunshine88 -- 24.11.2015 18:53:43 >

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2076
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
25.11.2015 23:00:10   
Sunshine88
Стигна вештерката....user posted image

(Одговор на членот Sunshine88)
Непосредна врска до пораките: 2077
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
27.11.2015 1:44:38   
Vikilika
Девоојки два дена ми касни :):) вртоглавиците и повраќањето последниве два дена ми тивнаа сега имам само мало гадење..не сакамда брзам бидејќи направив секакви исшитувања и пап и немаѓ нисто се е во реф значи аако не сум останата бремена може да ми касни и од стрес а јас секако се надевам дека нема воопшто ни. Да мидојди..не знам дали вистина или од голема желба:P единстверно нешто чудно е тоа што го осеќам со градиве.. Не можам да спијам на стомак ни да ги лепнам од болка погочеми тврди и многу вени ми се како испакнати од тоа денескка се исплашив кога видов..слично како за пред добивање но сепак има разлика :S

(Одговор на членот Sunshine88)
Непосредна врска до пораките: 2078
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
27.11.2015 1:53:58   
grejsi
Zdaravo Vikicka da vi se pridruzam na forumot,,i da se nadovrzam na tvoeto docnenje ,,,i mene isto mi se desavase koga ostnav bremena venite na gradite mi bea ispaknani i potemni za razlika od obicno i potvrdi bolkite bea razlicni za razlika od pred da mi dojdi,,ti posakuvam da dobies dve crti ,,,,,,user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Vikilika)
Непосредна врска до пораките: 2079
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
27.11.2015 9:02:20   
Vikilika
Се подразочарав зато што пред три дена направив тест и беше негативен па да не касни од стрес инакусамо еднаска до сега ми има доцнето и тоа кога имав внатрешна инфекција и бакретија само тогаш инаку ми доаѓа на секој 28 еве сега си чекам

(Одговор на членот grejsi)
Непосредна врска до пораките: 2080
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
27.11.2015 15:22:07   
Vikilika
Девоојкии само шо направив тест позитивеен ми излезееее е можам да се соземам не ми се веруват :):)

(Одговор на членот Vikilika)
Непосредна врска до пораките: 2081
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
27.11.2015 19:36:22   
AnnaMolly RR
Честито! Со лесно и убаво нека е!

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Vikilika)
Непосредна врска до пораките: 2082
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
27.11.2015 22:29:07   
Melanija RR
Vikilika user posted image user posted image со лесно

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 2083
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
29.11.2015 16:20:09   
LoveableMe RR
Честтитки Викиликa user posted image user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 2084
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
30.11.2015 7:49:29   
Vikilika
Fala vi gospod da dade kaj site sto cekaat :):) fala vi mnogu.. Bev i na kontrola okolu 3 4 nedeli sum bila pa na 8 treba da odam za srceva reakcija ..mene mie malku strav ama se ke vidit vo red ..pozdravce do site

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2085
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
30.11.2015 13:56:59   
wanna be mum
Vikilika се лес баш ме израдува, ете од што била маката user posted image Честитики за user posted image

(Одговор на членот Vikilika)
Непосредна врска до пораките: 2086
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
1.12.2015 9:35:25   
Vikilika
Фалаа :):) да се враќа кај сите..Сега само уште нешто да ве прашам не можам да чекам до прегледот:) имам блааги болки како за пред добивање нормално е?

(Одговор на членот wanna be mum)
Непосредна врска до пораките: 2087
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
1.12.2015 9:57:09   
Kvisko
Vikilika честитки и од мене. Благи болки се нормални се шири матката. Само не се напрегај премногу.

(Одговор на членот Vikilika)
Непосредна врска до пораките: 2088
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
12.12.2015 15:38:47   
LoveableMe RR
Честитки на нашата нова трудница нина.даркоuser posted image user posted image Другите што правите? Има ли уште некоја нова трудница?


< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 15.12.2015 9:34:37 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2089
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
15.12.2015 9:34:20   
LoveableMe RR
Честитки за scared RRuser posted image user posted image

user posted image


lara36/јануариuser posted image sunshine88/ноемвриuser posted image AnaMolly RR/декемвриuser posted image

=================

2015
Felly RR user posted image LenaNelauser posted image Sajna user posted image sunflower* user posted image Bebuska na mama user posted image ane/user posted image nova_mama user posted image Snow Angel user posted image srekna2 user posted image Maks85 user posted image Andrianceuser posted image /mare/user posted image Peppa user posted image user posted image Despinka user posted image baby27user posted image slobodkauser posted image Mami82user posted image Son82user posted image nataly86user posted image Veronica_Lia user posted image AngelOfArhuser posted image ivoni4kauser posted image bebeauser posted image emilija28 user posted image TeaMuser posted image wanna be mumuser posted image Dusankauser posted image Nelleuser posted image ninula123user posted image kuklicka30 user posted image ninula123user posted image nina.darkouser posted image scared RRuser posted image MamaKikiuser posted image user posted image New_Mom< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 8.1.2016 9:32:42 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2090
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
16.12.2015 16:24:52   
Sunshine88
Јас уште си чекам..на 21 треба да добијам, а веќе неколку дена страшно ме боли стомак, исто како да сум добила. Грчеви доле ниско во стомакот, дури некогаш ме заболува кога ќе се наведнам. Ама ми се случувало и порано па си ги сметам за ПМС.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2091
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
28.12.2015 9:28:47   
LoveableMe RR
Sunshine, што направи? Те чекамеuser posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Sunshine88)
Непосредна врска до пораките: 2092
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
4.1.2016 14:36:07   
Sunshine88
Најпрвво среќна нова година на сите..многу здравје љубов среќа..и сите што си чекате user posted image дедо мраз да ви ди подари user posted image .
Ние уште работиме на случајот..и се надевам дека новава година ќе ни донесе среќа...Убаво тргна уште од првата минута...

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2093
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
4.1.2016 15:41:20   
LoveableMe RR
Sunshine88, ајде те чекаме со убави вести наскороuser posted image user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Sunshine88)
Непосредна врска до пораките: 2094
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
4.1.2016 15:57:14   
Sunshine88
Дај боже што поскоро

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2095
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
9.1.2016 18:00:41   
Neurotoxin RR
Јас вчера видов user posted image user posted image

(Одговор на членот Sunshine88)
Непосредна врска до пораките: 2096
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
9.1.2016 18:25:13   
lukajana RR
Честики ,многу убава вест .Имај лесна бременост и живо и здраво бебенце .
Ајде нека расте списокот на трудници и бебушки user posted image

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот Neurotoxin RR)
Непосредна врска до пораките: 2097
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
11.1.2016 9:57:18   
LoveableMe RR
Честитки Neutrotoxin, колку убава вест, јеееееееееееееееuser posted image . Sunshine88, да не има нешто ново?user posted image

user posted image


sunshine88/ноемвриuser posted image AnaMolly RR/декемвриuser posted image pepapa/19 јануариuser posted image lara36/јануариuser posted image

=================

2016
New_Momuser posted image Neurotoxinuser posted image caculenceuser posted image


< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 18.1.2016 11:03:51 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2098
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
11.1.2016 10:12:16   
Neurotoxin RR
Ви благодарам, сите што чекаат да ги видат им посакувам да ги видат што побргу, на начин како што јас ги дочекав. Многу е рано, сеуште не сум била на контрола, сакам наредна недела да одам, да слушнам и срценце, оваа недела ќе се соземам user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 2099
   RE: Сакаме две црти!!! - III дел
11.1.2016 20:20:51   
Melanija RR
Neurotoxin user posted image user posted image user posted image со најубава вест од тебе годинава а предкрајот и со user posted image во прегратка.Честито од се срцеuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Neurotoxin RR)
Непосредна врска до пораките: 2100
Страница:   <<   < Претходна страница  82 83 [84] 85 86   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  82 83 [84] 85 86   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Iminja za bliznacinja?
Jana9

Iminja za bliznacinja?

Teo i Tea (50%)

Aleksandar i Aleksandra (0%)

Jana i Jane (0%)

Filip i Frosina (0%)

Marko i Marija (25%)

Ilin i Ilina (25%)


Број на сите гласови: 4

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!