|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Како користите Facebook откога сте во брак?
24.2.2013 9:09:44   
Џесика
Ааааа чекај пак јас, ме чактиса женчево хахаха да не ти го продаде мобилниот другарка ти?

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Како користите Facebook откога сте во брак?
24.2.2013 9:14:43   
Maca25
Кој знае кој пишува сега на РР?!?! Можеби другата жена?!

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Како користите Facebook откога сте во брак?
24.2.2013 9:20:07   
Cipi Ripi

ИЗВОРНА ПОРАКА: Џесика РР

Ааааа чекај пак јас, ме чактиса женчево хахаха да не ти го продаде мобилниот другарка ти?


Да бее, тоа е, го продала мобилниот... и оставила отворено се.


(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Како користите Facebook откога сте во брак?
24.2.2013 9:20:49   
Џесика
абе мажот и го прочепкал телефонот имал што да види... може сега и да немал втора жена, ќе и побара да му купи една. user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Како користите Facebook откога сте во брак?
24.2.2013 12:51:37   
Beatris
Umu Ajna чекам детално да ми пишеш по пп што се случувало со твојот акаунт, со докази, затоа што твојот јузер ќе биде избришан! РР не е мајтапџилница, како ни нејзините членови.

< Поракaта ја уредил Beatris RR -- 24.2.2013 12:52:49 >


_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Како користите Facebook откога сте во брак?
24.2.2013 13:11:47   
Ummu_Ajna
poveli izbrisigo, nemam sto da vi kazuvam, toa sto imav kazav, znaci zenata se zezala, i sto ???? da ja ubijeme?? sega, aman aman ozbuøen forum?? epten bas da.

_____________________________

Inna Lilahi we inna ilejhi radziun

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Како користите Facebook откога сте во брак?
24.2.2013 22:17:25   
miana
ct ct ct nemozam da se nacudam na ovaa RR-ka...
Jas mislam i deka ummu_ema e istata licnost deka ovaa ne igra uveliko....
Mislam deka ummu _ajma i Ummu_ema e istata tipka...user posted image

(Одговор на членот Ummu_Ajna)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Како користите Facebook откога сте во брак?
25.2.2013 2:04:12   
Ummu_Ajna
ne gi zimaj na vrat drugite clenovi, i sto vie cudno ako nekoj ve izigral so moj nik? vie li ste izigrani samo mene poveke mi e stram nego na vas tuka sto nemate ni stram ni perde, se ponasate so eden clen kako so nekoe zivotno, i ummu ema ne sum jas inace so ummu ema si se dopisuvam sekoj den na msn, ama znaes starite vikaat: eden grev ti se pisuva ako si go napravi, ama 100 grevovi ti se pisuvaat koga ke okrivis nekoj sto nema veze, zatoa misli pred da pises, a ne da mi izigravad baba vangja tuka unmu ema sum bila ja, zemi tano otvori ako imas program i vidi ja mojata ip adresa vidi ja nejzinata 200km sme daleku ja i taa, taka da ne sum ja ummu ema nitu taa e ummu ajna, kako prvo taa ne znae dobro da pisuva, barem ja taka primeriv, taka otvori oci i vidi kako ja pisuvam, a kako taa. i ubavo bi bilo nekoj da mi go blokira akontot, zasto taka i taka od prviot den ne bez dobro dojdena tuka, pa i ne mi e obaveza da bidam tuka na ovoj forum, si imam kade kade po bitni raboti od tuka.

_____________________________

Inna Lilahi we inna ilejhi radziun

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Како користите Facebook откога сте во брак?
25.2.2013 7:33:43   
Cipi Ripi

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ummu_Ajna

ne gi zimaj na vrat drugite clenovi, i sto vie cudno ako nekoj ve izigral so moj nik? vie li ste izigrani samo mene poveke mi e stram nego na vas tuka sto nemate ni stram ni perde, se ponasate so eden clen kako so nekoe zivotno, i ummu ema ne sum jas inace so ummu ema si se dopisuvam sekoj den na msn, ama znaes starite vikaat: eden grev ti se pisuva ako si go napravi, ama 100 grevovi ti se pisuvaat koga ke okrivis nekoj sto nema veze, zatoa misli pred da pises, a ne da mi izigravad baba vangja tuka unmu ema sum bila ja, zemi tano otvori ako imas program i vidi ja mojata ip adresa vidi ja nejzinata 200km sme daleku ja i taa, taka da ne sum ja ummu ema nitu taa e ummu ajna, kako prvo taa ne znae dobro da pisuva, barem ja taka primeriv, taka otvori oci i vidi kako ja pisuvam, a kako taa. i ubavo bi bilo nekoj da mi go blokira akontot, zasto taka i taka od prviot den ne bez dobro dojdena tuka, pa i ne mi e obaveza da bidam tuka na ovoj forum, si imam kade kade po bitni raboti od tuka.

А дали си ти свесна дека твојот начин на пишување е автентичен и ист со постовиве сега и тие после нова година?
Или другарка ти ти е близначка со ист начин на говор или ти имаш шизофренијаuser posted image

(Одговор на членот Ummu_Ajna)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Како користите Facebook откога сте во брак?
25.2.2013 8:34:30   
Mihaela 2010
Ummu_Ajna ete i da bilo taka kako sto vikas deka drugarka ti ti go zimala telefonot i pisuvala mesto tebe..red kje bese koga dozna da se izvinese javno i da kazese deka seto toa e laga ...a ne vaka si prodolzi so drugi temi ko nisto da ne bilo..
Ako nisto drugo da gi opravdase glupostite koi bea nameneti na tebe...znaci cisto radi sebe da nemame takva pretstava za tebe...mene iskreno ti me asociras kako zena koja svojot maz go deli so druga zena koja TI mu ja imas pokloneto...mislis deka toa e ubavo???

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Како користите Facebook откога сте во брак?
25.2.2013 8:37:10   
Ikana
Како и да е, вистината ќе излезе на виделина, проблемот е што Уму Ајна не може да докаже дека нејзините тврдења се вистинити. Мене уште од сам почеток ми беше сомнителна таа тема и тие искази па затоа не се ни впуштав во дискусија.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Како користите Facebook откога сте во брак?
25.2.2013 8:50:24   
anaana
a be lugje ova ne e pazar... ova e forum kade ima lugje so seriozni problemi koi sakaat da gi spodelat so nekogo, ama ne so bilo kogo, i najmalku so nekoj koj posle ne zname koj e.. mislam nema smisla seto ova. citam i se cudam..
epten e off topic ama ne mi se svigja delot na anonimni, bidejki ima situacija kade anonimen prasuva pod nego anonimen odgovara ne se znae koj prasal koj odgovoril. ne sum moderator i nemam namera da kritikuvam nesto ili da menuvam ama treba da se obrne i na toa vnimanie
situacijava so umu ajna e uste poglupava. ajde sega jas bev, ne ne bev.
ako nekoj i pisuval od nejziniot profil bez da znae, neka kaze koj se tie postovi koi taa ne gi napisala. moderatorite neka gi izbrisat. neka se izvini na tie mamicki koi so postovite gi navredila. i red e vo nekoja od temite da ni se pretstavi koja e sto e. za da znaeme utre koj stav e nejzin koj ne. ne deka e vazno kako se vika ili od kade doagja. ama koga ke pobaram nekoj sovet od nea vo idnina sakam da znam od kogo baram.

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Како користите Facebook откога сте во брак?
25.2.2013 8:56:33   
niki
more zeni ajde sto trosite vreme djabe, zar ovie izjavi ovde vi izgledaat pouverlivi?
ova e samo neuspesen obid da se izbrise nesto od sto samata se posramila a za sto samata e odgovorna
mislam posekako jas, a ne sum edinstvena, ne gledam razlika vo nacinot na pisuvanje vo ovaa tema od nacinot na pisuvanje vo poligamija ili vo bilo koja druga tema kaj sto pisuvala ummu_ajna
koja i bese celta ne znam i vo sustina ne e ni bitno, vo sekoj slucaj mnogu mi e interesno da ja citam ne od sto ja cenam i pocituvam, nitu smetam deka ima sto da naucam, tuku mi e interesen nacinot na koj go gradi svojot imidj na forumov, mora da i prizneme deka vo dva meseci uspea da stane prepoznatliva i uspesno privlekuva vnimanie za seir gledanje ne za drugo
a najinteresno e sto za vtorata zena nema pisuvano samo vo poligamija tuku i vo drugi temi, ne znam dali se sekavauser posted image

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Како користите Facebook откога сте во брак?
25.2.2013 9:16:00   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ummu_Ajna

ne gi zimaj na vrat drugite clenovi, i sto vie cudno ako nekoj ve izigral so moj nik? vie li ste izigrani samo mene poveke mi e stram nego na vas tuka sto nemate ni stram ni perde, se ponasate so eden clen kako so nekoe zivotno, i ummu ema ne sum jas inace so ummu ema si se dopisuvam sekoj den na msn, ama znaes starite vikaat: eden grev ti se pisuva ako si go napravi, ama 100 grevovi ti se pisuvaat koga ke okrivis nekoj sto nema veze, zatoa misli pred da pises, a ne da mi izigravad baba vangja tuka unmu ema sum bila ja, zemi tano otvori ako imas program i vidi ja mojata ip adresa vidi ja nejzinata 200km sme daleku ja i taa, taka da ne sum ja ummu ema nitu taa e ummu ajna, kako prvo taa ne znae dobro da pisuva, barem ja taka primeriv, taka otvori oci i vidi kako ja pisuvam, a kako taa. i ubavo bi bilo nekoj da mi go blokira akontot, zasto taka i taka od prviot den ne bez dobro dojdena tuka, pa i ne mi e obaveza da bidam tuka na ovoj forum, si imam kade kade po bitni raboti od tuka.

Tи си кажа веке се..Не пасеме ние трева тука..Очигледно,во тебе има две личности а во моментот на темата полигамија пишувала ДРУГАТА во тебе... Она што го кажа Ципи рипи, јас го помислив кога го читав твојто пост..По начинот на пишување се гледа дека си ти ЦУРО..Немој да се правиш попаметна од сите нас..Ти си една а ние сме многу и сите свативме дека јако не МОТАШ,такада проблемот е во тебе - реши си го,најди си полесен начин за забава...

(Одговор на членот Ummu_Ajna)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Како користите Facebook откога сте во брак?
25.2.2013 9:35:16   
Џесика
Ummu_Ajna никој може да те осуди, јас барем не те осудувам, ама, извини, жално е девојка образована, учена (како што самата ни се претстави) живее таков кралски живот, интелегентна, да дозволи некоја да успее да манипулира, па и да направи такви промени во животот, а ти ништо да не приметиш... Ништо не е така наивно, ама душо, ти излезе многу помалку од тоа...

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Како користите Facebook откога сте во брак?
25.2.2013 9:38:26   
Beatris
Штом Уму Ајна има побитни работи во животот, и штом сака да си игра малку напред, малку назад, пишува па после пу пу не важи, тогаш фино лепо ќе ја отпоздравиме и нека си тера со животот. Очигледно сфати до кај отиде, па сега вади се од глупостите. Па барем да смислеше некоја добра причина, конструктивна, а не вака да прави будали од толку членови. РР е отворен портал за секого, но секој што ќе се обиде да прави циркуз и да си игра мајтап за да си лечи свои фрустрации ќе биде отстранет од форумот!

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Како користите Facebook откога сте во брак?
25.2.2013 9:59:18   
Ikana
Па фала Богу дека ќе биде отстранет, тука луѓе животни маки споделуваат, а некој си игра мижи Асан да ти баам. Ние за жал не лечиме карактерни маани тука. Манипулатори и неискрени луѓе немаат тука што да бараат, ајт со здравје!


< Поракaта ја уредил Ikana RR -- 25.2.2013 10:00:25 >

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Како користите Facebook откога сте во брак?
26.2.2013 10:23:25   
dostickage
ИЗВОРНА ПОРАКА: Ummu_Ajna

ne gi zimaj na vrat drugite clenovi, i sto vie cudno ako nekoj ve izigral so moj nik? vie li ste izigrani samo mene poveke mi e stram nego na vas tuka sto nemate ni stram ni perde, se ponasate so eden clen kako so nekoe zivotno, i ummu ema ne sum jas inace so ummu ema si se dopisuvam sekoj den na msn, ama znaes starite vikaat: eden grev ti se pisuva ako si go napravi, ama 100 grevovi ti se pisuvaat koga ke okrivis nekoj sto nema veze, zatoa misli pred da pises, a ne da mi izigravad baba vangja tuka unmu ema sum bila ja, zemi tano otvori ako imas program i vidi ja mojata ip adresa vidi ja nejzinata 200km sme daleku ja i taa, taka da ne sum ja ummu ema nitu taa e ummu ajna, kako prvo taa ne znae dobro da pisuva, barem ja taka primeriv, taka otvori oci i vidi kako ja pisuvam, a kako taa. i ubavo bi bilo nekoj da mi go blokira akontot, zasto taka i taka od prviot den ne bez dobro dojdena tuka, pa i ne mi e obaveza da bidam tuka na ovoj forum, si imam kade kade po bitni raboti od tuka.


Lele ne znaev jad deka Jaja pasa e oddalecena od Italija 200km user posted image user posted image user posted image
MoraF da kazam zasto ovaa emava kaza deka zivee u Italija a kralicava na Jaja pasa .Prosvetlete meeeee user posted image

(Одговор на членот Ummu_Ajna)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Како користите Facebook откога сте во брак?
26.2.2013 10:42:27   
miana
hahhahah ete gledas,jas an toa ne obrnav vnimanie a ustvari i nemav poima na kolku mesta zivee ovaa licnost ( mislam deka se raboti za istata ) i deka koristi dve ip adresi i toa e vozmozno nali ?
user posted image ct ct ct ct ct c//...Sega koga ke otvori ona nekoj nov account ke ni kaze ubavo na site/....Tek togas ke ne farba u veliko... user posted image

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Како користите Facebook откога сте во брак?
26.2.2013 11:01:46   
Beatris
Уму ајна и Уму Ема се различни корисници, првата има ИП од Арачиново, кој бтв веќе го банирав, а втората има ИП од Италија. Сума сумарум јас пратам ситуација цело време, а вие слободно насочете си се кон форумите кои ви се од интерес и не се замарајте со администраторски и модераторски работи. Има кој да му ја мисли.

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Како користите Facebook откога сте во брак?
26.2.2013 11:24:40   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Уму ајна и Уму Ема се различни корисници, првата има ИП од Арачиново, кој бтв веќе го банирав, а втората има ИП од Италија. Сума сумарум јас пратам ситуација цело време, а вие слободно насочете си се кон форумите кои ви се од интерес и не се замарајте со администраторски и модераторски работи. Има кој да му ја мисли.

Samo si pravevme muabet - ne se zamarame so administratorski raboti,ne se sekiraj ( ne ti ja zemame taa obvrska i da sakas)user posted image

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Како користите Facebook откога сте во брак?
26.2.2013 12:51:27   
Beatris
Јас што сакам или не сакам е скроз небитно, само кажав за да не се пишуваат нагагања рекла-казала и да ви ги решам детективските мистерии user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Како користите Facebook откога сте во брак?
26.2.2013 13:09:35   
miana
Se razbravme de user posted image

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Како користите Facebook откога сте во брак?
26.2.2013 15:43:00   
talisman
Facebook, Twiter,pa duri i vakvite Forumu za mene se del od socijalnite mrezi i internetsko komuniciranje na koe se soglasuvas ili ne. Koga vekje dobrovolno si niven clen ne gledam zosto nekoj bi imal potreba da izmisluva za sebe i svojot zivot, mene licno togas mi se staveni pod znak prasanje i sklopuvanjeto prijatelstva i socijalizacijata na tie clenovi vo vistinskiot zivot. I kako sto vo realniot zivot svoite prijateli gi biram sama, istoto go pravam i na FB, koj dodusa voglavnom go koristam za kontakt so rodnini i za rabota ( eden kup informacii denes se dobivaat na ovie mrezi ) zatoa i mm ne mi ja znae lozinkata. Niti mi ja pobaral nitu mi teknalo da mu ja dadam, kako sto jas ja nemam negovata nitu mi treba. Toa mi e isto kako otvaranje posta koja doagja na moe ime, zirkanje vo moi sms poraki i sl. Mu veruvam i mi veruva, znaeme zosto koristime FB i kakvi tipovi na lugje sme. FB koristam isto kako i pred da se omazam, postavuvam sliki zatoa sto sme rastureni niz cel svet i niz niv doznavame koj e, kade e. Vistina e deka moze da prakjam na privaten e - mail, no i vaka mi e so nekoja doza na privatnost bidejkji e podeseno da moze da gi gledaat samo onie lugje sto jas sakam da gi vidam. Pogodno e za zloupotreba no na krajot na kraistata vo denesno vreme se moze mnooogu lesno da se doznae za sekogo i da se zloupotrebi ako se saka.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Како користите Facebook откога сте во брак?
26.2.2013 16:05:57   
deluxe
hehhehehe sum propustila mnogu od zabavata na Ummu_Anja,abe luge jas uste vo temata so Poligamija vi kazav deka tipkata laze naveliko!! Se filma ,mnogu go gleda Sultan Sulejman,i eve se dokaza deka e takauser posted image Samo nesto me interesira neli organiziravte sreba druzenje na rr-jki posle nova godina,dodeka bese aktivna temata poligamija, Ummu _anja se prijavi da prisustvuva ,kako pominavte sigurno razgovaravte lice v lice? pisete tie sto bevte prisutni na druzbata mislam deka bese vo Mcdonald's,se sekavate???? Ako razgovarala so vas isto,za svojot brak znaci e taa pa sega se vadi,zs mazot ima razbrano sto pisuvala pa ja fatil vo tesno hhehehehehehhehehe

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот talisman)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?