|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Како користите Facebook откога сте во брак?
5.9.2012 23:10:20   
babyblue
jas sum licnost koja si ja ceni privatnosta. nemam facebook profil zatoa sto na skype gi imam site onie so koi sakam da stapam vo kontakt. ne sakam sekoj da moze da gleda sliki od moi intimni druzbi ili rodendeni ili odmori itn. a facebook bez sliki e skype. ako na nekoj od tie luge sakaat da vidat kako sum si pominala na odmor ili na svadba licno ke mu pratam slika i ne mora nikoj da mi ja like-ne. sekoj si ima izbor, no ednas procitav nekade deka ako stavite slika na internet nikogas ne mozete celosno da ja izbrisete.

(Одговор на членот mami2)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Како користите Facebook откога сте во брак?
6.9.2012 21:21:19   
mila mama
Јас си го користам профилот од предходно, дури ни презимето не го додадов, хе,хе тоа и онака ретко го користам, само ако некаде треба изричито да внесам податоци од лична карта ..


Исто и јас. Секој си има свој профил сосема нормално е тоа, како што секој си има и свој новчаник со кој управува, свој мејл, свој телефон итн.

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот mami2)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Како користите Facebook откога сте во брак?
7.9.2012 23:41:04   
Snowhite RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: *MAJKA*

BESPLATNO E, AMAN!!!!!!

user posted image user posted image user posted image
И јас и мм ги отворивме откако се зедовме, т.е. јас мислам дека пред да се омажам го отворив онака случајно некој по мејл ми прати да се регистрирам и се регистрирав и никогаш повеќе не го отворив и откако се зедовме фејсбук стана поактуелен и тогаш се сетив дека имам профил, пробав на среќа со корисничкото име и пасвордот и се логирав.
мм не сакаше да отвори профил, што е тоа глупости викаше, после кога отвори прво време не стануваше од фб се додека не му се здосади
Сега и јас и тој ретко се вклучуваме на фб
Инаку и јас не сум за заеднички профил на фб, ниту на скајп, ниту на мсн, ама секој си има свое право на избор

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот *MAJKA*)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Како користите Facebook откога сте во брак?
1.12.2012 10:30:26   
zzaa
si go koristam fb isto kako i pred brakot

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Како користите Facebook откога сте во брак?
17.2.2013 1:19:24   
katalina1
Maz mi nema profil,a jas mojot si go koristam isto kako i pred mazackata.Edinstveno prezimeto go smeniv,a na slikata na profil sum si pak samo jas.

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Како користите Facebook откога сте во брак?
17.2.2013 10:13:27   
deluxe
interesna tema !! fb manijata zapocna koga veke bev vo brak,jas si napraviv profil,mm ne sakase ,pa zatoa dvajcata go koristime mojot maksimalno hehehehehe

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот katalina1)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Како користите Facebook откога сте во брак?
17.2.2013 11:41:51   
anaana
jas imav fb i pred da go zapoznam, isto i toj.
taka da koga stapivme vo brak nitu nesto smeniv nitu nisto. vo princip ne ne go koristam koj znae kolku ama sepak toj si e moj profil.
ne sakam familijarni profili bez vrska mi se. :)))
ne gledam ama bas nisto ni cudno ni loso ako dvajcata si imaat profil. mislam deka mm ne mi go ni znae pass. na profilot a ne se ni zamarame so toa :)))
jas si imam i skype koj go koristam non stop, mail na koj si imam pass.
ne stanuva zbor ni za krienje nesto tuku ednostavno nekoi raboti si se privatni i tolku :)))
ako imame zaednicki profil civ rodenden ke stoi na profilot??? hihihihihiihihihi
moze denot na nasata svadba :))))

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Како користите Facebook откога сте во брак?
22.2.2013 22:06:55   
kapina
sakam da ve prasamnesto mojot fb e probien nekako neznam kako i nekoj pisuva vo moe ime na prijatelite a neznam koj ja nemam davano lozinkata na nikoj znaci i sakam da prasam kade mozam da go prijavam toa

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Како користите Facebook откога сте во брак?
22.2.2013 22:16:12   
Џесика
Нема шо да пријавуваш, веднаш смени си ја лозинката, стави некоја потешка за провалување... веднаш, дур не ти ја сменил тој што ти го пробил акаунтот.

< Поракaта ја уредил Џесика РР -- 22.2.2013 22:17:26 >


_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Како користите Facebook откога сте во брак?
22.2.2013 22:51:45   
kapina
da no edna moja prijatelka veke i e pisal od moe ima i sega ne i rabote fb i ona me obvinuva mene zatoa oti jas sum i napravila problem so fb i bidejki mazot i e policaec toa ke go prijavela vo policija

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Како користите Facebook откога сте во брак?
22.2.2013 23:30:04   
Ummu_Ajna
kapina prvo zemni na email pass, pa na fb, zasto moze nekoj da ti go hakra pasot od email i da ti vleze na fb, i smeni si go na fb posle, i mene ednas mi se desi taka, na fb, a ednas tuka na ringeraja edna drugarka pisuvala gluposti so moj nik kako maz mi ima dve zeni ne znam sto, mi idese da ja utepam pa aj bataliv, a jas so denovi pred mesec ne bev ukljucena na rr, cesto epten retko a oba od moj pc i mob, i go imav dadeno da go koristi, i sto da vida
ziva bruka:( aj zdravje, i zatoa sea ne klikam zapamti me.

_____________________________

Inna Lilahi we inna ilejhi radziun

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Како користите Facebook откога сте во брак?
23.2.2013 18:44:44   
Mihaela 2010
Ke bidam off topik malku ama ummu ajna sakas da kazes deka celata onaa zbrka posle nova godina za toa deka mt ima dve zeni e laga???

(Одговор на членот Ummu_Ajna)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Како користите Facebook откога сте во брак?
23.2.2013 19:16:39   
Maria

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

Ke bidam off topik malku ama ummu ajna sakas da kazes deka celata onaa zbrka posle nova godina za toa deka mt ima dve zeni e laga???


Не ми се верува ...user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Како користите Facebook откога сте во брак?
23.2.2013 21:31:21   
niki
user posted image
ummu_ajna definitivno ke ja obelezi 2013 godina
sto li uste ne cekauser posted image
interesno interesnouser posted image

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Maria)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Како користите Facebook откога сте во брак?
23.2.2013 23:47:34   
Ummu_Ajna

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

Ke bidam off topik malku ama ummu ajna sakas da kazes deka celata onaa zbrka posle nova godina za toa deka mt ima dve zeni e laga???

ma kakvi dve zeni bre, moja drugarka na moja smetka se majtapela jas ne sum ni visla deka komentirala na tema poligamija, ona vistina zborela za toa kako jas finansiski ziveam vo red i red drugi raboti, ama mazot nejzin ima dve zeni taa e prva i uste dve, i ne zboram so neja, i mi bilo stram da da kazam sto deka ne
sum jas, pa zdravje ete koga
mu veruvas na covek

_____________________________

Inna Lilahi we inna ilejhi radziun

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Како користите Facebook откога сте во брак?
23.2.2013 23:58:57   
Natuska85
И јас ќе бидам офтопик ама морав да прашам, како ма Уму Ајна не збориш со другарка ти или братучетка што и да е, а како што разбрав користела твој компјутер па и твој мобилен телефон????Мислам ..... незнам уствари што да мисламuser posted image user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Ummu_Ajna)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Како користите Facebook откога сте во брак?
24.2.2013 0:22:34   
Goddess*
Rabotava izleze lud juser posted image e zbunjenoguser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Како користите Facebook откога сте во брак?
24.2.2013 0:31:47   
Cipi Ripi

ИЗВОРНА ПОРАКА: Goddess*

Rabotava izleze lud juser posted image e zbunjenoguser posted image user posted image user posted image


Баш таква е работава..и тоа уште од почеток!

Уму ајна пак ти е досаден животот па правиш циркуз на РР?
user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Goddess*)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Како користите Facebook откога сте во брак?
24.2.2013 0:38:27   
zzaa
i jas ke bidam malku oftopik ama ummu_ajna rabotata izleze prikaski za mali deca,ova e semeen forum poveketo sme roditeli,koj ceka dete,i sme vozrasni luge,vakvi smeski ni tinejdzeri ne gi pravat,imas si takvi forumi za zezancija i za vreme gubenje kolku sakas ama definituvno RR ne e takov.Ove sme da si podelime iskustva i soveti a ne da si pravis cirkuzi.

_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Како користите Facebook откога сте во брак?
24.2.2013 0:55:46   
kapina
devojki da ve prasam kade ima oddel za kompjuterski kriminal ako ima nekoja broj od toj oddel da mi pise vopp

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Како користите Facebook откога сте во брак?
24.2.2013 0:56:33   
elenak
Of,of,of...sto sum propustila.Dali si svesna deka vo isto vreme pisuvase I na temite za zabremenuvanje?I toa li drugarka ti od tvoj nik? Ummu Ajna vrati se nazad I procitaj si gi postovite koi ne se tvoi kje se iznenadis kolku licat na onie sto se tvoi... Ah ne znam zosto voopsto se zamaram!

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Како користите Facebook откога сте во брак?
24.2.2013 8:12:30   
rina13
Aj sto e pisuvano I na drugi temi paralelno,tuku I stilot e IST nema razlika I dozata na agresivnost pi izrazuvanje na sprotiven stav istotaka.cudno.ednostavno ima nekoi zeni koi se zavisni od drami,pa gi baraat i tamu kajsto gi nema,a ako gi nema kje gi izmislat.

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Како користите Facebook откога сте во брак?
24.2.2013 9:04:42   
Џесика
Drugarkava sekoja vecer go barase mobilniot okolu polnokj, da poigra igrici dokaj 2-3 saat pa kje I go vrati za ona da si pise vo zabremenuvanje be, so vi e cudno... sto sve seta po svetov cccc... Ajna, izvini ama vekje nema pu pu ne vazi, ti si vo poligamija za nasuser posted image neka gi prefrli moderatorot ovie offtopici vo temata poligamija pa da prodolzi seirot tamu...

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Како користите Facebook откога сте во брак?
24.2.2013 9:05:23   
Maca25
Ummu_Ajna нема потреба да не правиш будали. Ако прочита човек од сега нешто ново напишано од тебе, и нешто од темата полигамија ќе види дека се работи за ист човек/жена. Не ми е само јасно зошто мора да се лаже?!?!

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Како користите Facebook откога сте во брак?
24.2.2013 9:07:44   
Џесика
Aaaaaa da, I mosne interesno, infoto deka zivees kako hurem sultan ili kralica e tocno, znaci tuka drugarka ti ne lazela, samo.ti dodala nov clen u familija... aaaaaaaa dobro da si znaeme.

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?