|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Ќе искриви врат
16.8.2009 16:35:53   
Еца
Се шетате со сопругот и поминува згодна, убава, атрактивна девојка. user posted image
Сопругот нормално(или не) ја загледува.Е сега многу е важна вашата реакција? Како реагирате вие? И дали вам ви се случува кога ќе помине дечко кој и не е за одминување туку така, да се свтрите или да го загледате и искоментирате нешто? user posted image

Маж ми загледува, но загледувам и јас(и тоа девојки, не сум настрана бог да чуваuser posted image user posted image user posted image )Кога ќе се свртиме и двајцата тоа значи дека девојката е нависитна топ.Јас обично загледувам што и како е облечена, нашминкана,а маж ми неа, нормалноuser posted image Тоа загледување мене ми е толку нормално, бидејќи јас имав само машко друштво па прифатив многу машки манириuser posted image Среќа не почнав да се палам на девојки user posted image НО и те како знам да се свртам и искоментирам згоден дечко.Па зошто да не.Се што е убаво, вреди да се погледнеuser posted image Е тогаш маж ми мене ми вика, полека ма што буљаш како да не си видела машко  user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Ќе искриви врат
16.8.2009 16:49:28   
nadica
mnogu tocno i kaj nas slicna situacija ako pominuva zgodna riba duri i go podbucnuvam da ja vidi podobro user posted image user posted image user posted image no koga pominuva zgoden decko komentarite se isti ''sto si zjapnala maz pominal golemo cudo pa do tebe segam''user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Ќе искриви врат
16.8.2009 22:51:29   
mami
значи сите сме исти..со тоа што мене ми е дозволено да гледам и девојки а нему неuser posted image user posted image user posted image user posted image кога ке види некоја јас почнувам со - ај ај ти треба само мене да ме гледаш а не таа тамуuser posted image user posted image user posted image се е тоа на смеа на шала ама ако ми се подзагледа повеке по некоја тешко негоuser posted image

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Ќе искриви врат
16.8.2009 23:23:18   
Боцко
ние сме „скоро“ исти, а најмногу јас. сакам да гледам згодни мачиња. немам ништо против кога жм ќе загледа некој дечко. се е сосем нормално. не е за џабе онаа српската „што је лепо, и богу је драго“ user posted image user posted image

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Ќе искриви врат
17.8.2009 15:45:02   
Еца
Значи сите сме горе- долу тука, но јас знам случај каде машкото ке искриви врат, ама ќе добие шлаканица и тоа опаснаuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Ќе искриви врат
17.8.2009 15:47:59   
lili26
heheheeh   priznaj Eli...ti ne si zagledala nekoe tipce ;-)

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Ќе искриви врат
17.8.2009 15:50:08   
Еца
Јас напишав во првиот мој пост прочитајuser posted image си гледам како неuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот lili26)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Ќе искриви врат
17.8.2009 15:55:54   
lili26
hahhaha i jas se vrtam po zenski i mm mi vika :a..?zgodna e neli ;-)))))

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Ќе искриви врат
17.8.2009 16:12:24   
big_mama817
site maski se isti user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот lili26)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Ќе искриви врат
14.11.2009 19:32:51   
mami
леле последно што слушнав од една другарка дека смртно му се налутила на дечкото зошто за некоја мнооогу згодна цура искоментирал нешто...И сега е лута до немај каде...не ја сфакам и и го кажав тоа- ако погледнал нешто не значи дека неа не ја цениuser posted image

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Ќе искриви врат
14.11.2009 19:52:26   
Markoimama
Da, mazite sakaat da poglednat duri i da iskomentiraat, ama koga gledame nie ne im e bas seedno. Mojot poglednuva i vednas se smee i me gleda dali sum go videla i sto ke recam i najcesto se smeeme na toa. Duri i da ne sum go videla deka gleda, samiot se izdava so toa nasmevnuvanje. Duri i ni se slucilo i da mu se pusta edna devojka i toa pred mene iako znae deka sum mu sopruga. Se sto dobi posle bese cela nedela zafrkancii na negova smetka. Obozavam  da go zafrkavam za takvi raboti, reeetko se lutam. a toj znae da izreagira ako se zagledam vo nekoj decko, no i toa ne e losa nekoja reakcija. Pa site imame oci i ne mozes da ne poglednes nesto sto e ubavo user posted image ...
Loso e ako trgnes po drug/druga, a za gledanje... ne e strasno neli?

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Ќе искриви врат
27.11.2009 13:55:23   
Bogdancanka
Кај сите слична ситуацијаuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Markoimama)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Ќе искриви врат
11.1.2010 0:29:48   
Еца
ИЗВОРНА ПОРАКА: Bitolcanka

Мораме да признаеме, нема дечко/маж кој би го тргнал погледот од девојка/жена облечена во мини сукња или со широко деколте. Во друштво на другари и другарки на сите ни се случило да забележеме како лицата од машки пол инстинктивно го вртат погледот кон девојката/жената што поминува во близина ако е облечена во здолниште. Навистина, донекаде можеме да ги оправдаме - тоа е машка природа, никој не би останал рамнодушен... Но воопшто не е пријатно чувството кога вашиот другар или, што е уште полошо партнер (дечко/сопруг) не го трга погледот кога поминува женско во здолниште, со еден збор зјапа додека таа се изгуби во далечината. Повеќето мажи се такви (секоја чест на исклучоците), обожаваат да гледаат девојки во мини здолништа, а на своите партнерки им забрануваат така да се облекуваат. Не сакаат други да гледаат во вас, а тие да гледаат во други жени е ОПРАВДАНО Кога барате објаснување за тоа, ви велат: "Не ти стои тоa, не те личи" - проѕирна причина ... На сите други им стои

Дали сте се нашле во таква ситуација?
Како реагиравте / реагирате на тоа?
Дали правите љубоморни сцени?
Дали враќате со иста мерка?
Дали партнерот ви дозволува да облечете здолниште (кога сте заедно или сами, сеедно)?


< Поракaта ја уредил Еца -- 11.1.2010 0:30:21 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Ќе искриви врат
11.1.2010 0:33:24   
Еца
ИЗВОРНА ПОРАКА: STRUMFETA

O ,pa  na maz mi mu se slucuva da poglede,i sto? Da pravam lubomorni scenii? Nikako.Pa i jas se zagleduvam i se vrtam po nekoja oblecena vo mini zdolniste, a ne pa toj-masko.Nekako mi e normalno,toa ne go smetam za potcenuvanje,nitu navreda,ami se smeeme na necija smetka.


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Ќе искриви врат
11.1.2010 0:36:33   
Bogdancanka


ИЗВОРНА ПОРАКА: STRUMFETA

O ,pa  na maz mi mu se slucuva da poglede,i sto? Da pravam lubomorni scenii? Nikako.Pa i jas se zagleduvam i se vrtam po nekoja oblecena vo mini zdolniste, a ne pa toj-masko.Nekako mi e normalno,toa ne go smetam za potcenuvanje,nitu navreda,ami se smeeme na necija smetka.



potpolno isto Strumfetauser posted image


_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Ќе искриви врат
11.1.2010 0:40:36   
Bitolcanka
Ок Еца, не сум видела дека ја има. Онака моментално нешто вечерва ме испровоцира "мојов" да ја објавам и да видам ваши размислувања... Сите се гледаме по убави машки/женски, нормално ... Но сепак тоа би требало да не е толку впечатливо, нападно. Мислам дека се сложувате со мене ...

Повеќе ме интересираше дали ви е забрането од партнерот да облечете мини здолниште?
Како тој реагира кога сте така облечени кога сте сами, а како кога сте во друштво?
Дали бурно реагира кога не очекувал декатака ќе се појавите пред него?

Мене тоа ми се случило. Да не одам во детали, член е, ќе прочита user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Ќе искриви врат
11.1.2010 0:41:48   
pacuvce
Vo moe drustvo i ako poglednal sigurno go napravil toa diskretno,zatoa sto jas ne sum primetila nisto...Nikogas ne bi pravela ljubomorni sceni,zatoa sto toa ne e moj stil...Duri i bi mi se dopagalo koga bi iskomentiral za nekoja zena koja e dama i izgleda kulturno...Sekako bi me navredilo dokolku bide napaden vo vrska so komentarite za nekoja razgolena ili upadliva zena...A ne za djabe rekle deka mazite vo drustvo sekogas sakaat da bidat pokraj smeli i upadlivi zeni,ama zatoa doma sakaat zenicki koi se samo nivni...Malku sovinisticki,ama mislam deka e taka...

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Ќе искриви врат
11.1.2010 10:36:44   
mami
Повеќе ме интересираше дали ви е забрането од партнерот да облечете мини здолниште?
Како тој реагира кога сте така облечени кога сте сами, а како кога сте во друштво?
Дали бурно реагира кога не очекувал декатака ќе се појавите пред него?


Не, знае да искоментира некогаш дека нешто не ми стои убаво или дека можеби е премногу разголено за приликата на која треба да одиме, но да ми забрани- никогаш не му се случило, ниту пак сакам да го тестирам.
А досега не сум го изненадила непријатно со облеката :)

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Ќе искриви врат
11.1.2010 10:43:40   
profesorica


Повеќе ме интересираше дали ви е забрането од партнерот да облечете мини здолниште?
Како тој реагира кога сте така облечени кога сте сами, а како кога сте во друштво?
Дали бурно реагира кога не очекувал декатака ќе се појавите пред него?





Не ми е забрането, но зависи од приликата го прашувам: дали мислиш дека вака ќе биде прикладно или не.а се почесто не облекувам мини, едноставно повеќе не сум девојка.



_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Ќе искриви врат
11.1.2010 10:45:08   
arh_diz
Ne mi e zabraneto no mini ne sum nosela nitu kako devojka a nitu pak sega. A sekogas baram komentar od mm sto kako mi stoi

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Ќе искриви врат
11.1.2010 11:06:46   
Enika
Не ми било ништо забрането...ама па мини не ни носам...мисла имам таква мини тексас сукна и една сукна со е така кратка, ма јас ноишо не носам без хеланки одоздоле така да...не разголувам нозе, не се осекам згодно така , а и прилично се долги и не ми е угодно да ме буљаат и коментираат!!! значи мини само со хеланки user posted image А не сум го приметила дал гледа или не, мислам за убава девојка, средена и јас знам да искомнтирам, ама не буља, а и не е човек што мн коментира така да...си држи за себе повеке.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Ќе искриви врат
31.1.2010 22:01:30   
delfinka
spored mene se sto e ubavo i na boga mu e milo
ocite ni se za gledanje
mora da priznaeme site deka i nie se vrtime i po mazi i po zeni i mislam deka vrtenjeto na mazite e normalna pojava kako i kaj nas
jas mnogu cesto znam daiskomentiram uau vidi ja kakva e zgodna,alal da i e na devojkava ili zena,i duri go teram da se svrti
mislam deka nema nisto loso vo toa

_____________________________

sekoj e blagosloven ako veruva vo boga

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Ќе искриви врат
31.1.2010 22:04:21   
ripce
ИЗВОРНА ПОРАКА: Enika

Не ми било ништо забрането...ама па мини не ни носам...мисла имам таква мини тексас сукна и една сукна со е така кратка, ма јас ноишо не носам без хеланки одоздоле така да...не разголувам нозе, не се осекам згодно така , а и прилично се долги и не ми е угодно да ме буљаат и коментираат!!! значи мини само со хеланки user posted image А не сум го приметила дал гледа или не, мислам за убава девојка, средена и јас знам да искомнтирам, ама не буља, а и не е човек што мн коментира така да...си држи за себе повеке.


user posted image user posted image user posted image за Игор Лука user posted image user posted image user posted image


_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Ќе искриви врат
31.1.2010 22:07:08   
April
и јас и он кривиме врат...што е убаво, убаво е...и нема лутење, дури и коментираме...куче што лае не каса (ваљда user posted image )

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Ќе искриви врат
13.3.2010 0:03:31   
baby mama
ИЗВОРНА ПОРАКА: delfinka

spored mene se sto e ubavo i na boga mu e milo
ocite ni se za gledanje
mora da priznaeme site deka i nie se vrtime i po mazi i po zeni i mislam deka vrtenjeto na mazite e normalna pojava kako i kaj nas
jas mnogu cesto znam daiskomentiram uau vidi ja kakva e zgodna,alal da i e na devojkava ili zena,i duri go teram da se svrti
mislam deka nema nisto loso vo toa


се согласувам user posted image

(Одговор на членот delfinka)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?