|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Ќе искриви врат
13.3.2010 21:04:44   
ananikol
ИЗВОРНА ПОРАКА: mami

Повеќе ме интересираше дали ви е забрането од партнерот да облечете мини здолниште?
Како тој реагира кога сте така облечени кога сте сами, а како кога сте во друштво?
Дали бурно реагира кога не очекувал декатака ќе се појавите пред него?


Не, знае да искоментира некогаш дека нешто не ми стои убаво или дека можеби е премногу разголено за приликата на која треба да одиме, но да ми забрани- никогаш не му се случило, ниту пак сакам да го тестирам.
А досега не сум го изненадила непријатно со облеката :)





Potpis user posted image user posted image user posted image ,

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Ќе искриви врат
18.4.2010 21:30:44   
lukas
iskreno neka gleda kolku saka ne mi smeta...posto i jas gledam...hahhaha....jas koga ke pomini nekoja opnata jas go dupam i mu velam gledaj mu vikam dosta zboras....hahhaha i zaedno ke se posmejme...koga ke vidam jas ubav maz i jas mu vikam booooooo   prati go bateto...pozz

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Ќе искриви врат
18.4.2010 22:40:23   
Матеа

ИЗВОРНА ПОРАКА: lukas

iskreno neka gleda kolku saka ne mi smeta...posto i jas gledam...hahhaha...


Се согласувамuser posted image

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Ќе искриви врат
19.4.2010 7:58:00   
melody
Ne sum go primetila maz mi da gleda nekoja zgodna zena ili devojka vo moe prisustvo.E sega minatoto leto znaese da mi kaze deka vo hotelot dosla nekoja razgolena rusinka ,pa nekoja zgodna rusinka i seto toa na mene mi bese zabavno i ne bev ljubomorna.Sepak na ocite ne mozes da im zabranis da gledaat.Gledam i jas ,a gleda i toj i nema nisto cudno i neobicno vo toa.
Vo vrska moeto razgoluvanje oblekuvanjeto mini ili bluza iil fustan so mnogu otvoreno dekolte za mene vo Turcija e zabranetouser posted image  od pricina sto prvo  ziveam vo hotel kade site te merkaat koga ke pomines i ozboruvaat ,a maz mi veli ako slusnam nekoj da kaze loso nesto za tebe odma ja lincuvam taa osoba pa taka da ne sakam da go stavam ni nego ni sebe vo konfliktni situacii,druga rabota sto koga ke vidat deka si stranec mislat i deka si i lesna zena i odma se vrtat po tebe i duri i nekolku pati mi se ima sluceno da pominuvam po ulica vo Antalija sama i kola da mi zastane ,a toj sto bese vnatre da me dovikuva.Mene mornici me polazea taka da ne setam veke samauser posted image
Vo bilo koja druga zemja da otideme da ziveeme moeto oblekuvanje bi bilo razgoleno do mera koja jas bi mozela da ja podnesamuser posted image

(Одговор на членот Матеа)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Ќе искриви врат
2.9.2011 12:31:06   
AnnaMolly RR
Ама ич не ми смета да гледа по згодни жени. Очите се за гледање. Голема работа ако погледне згодна девојка!
Па некогаш и јас ќе видам згодна женска и му викам Еј, види каква е оваа! Ќе ја види и ќе ја заборави. Ич, ама ич не ми смета.
До душа, мојов попрво ќе рече Леле колку јака кола! отколку Леле колку згодна женска! user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот melody)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Ќе искриви врат
2.9.2011 12:35:52   
kopriva
Така е очите се за гледање. И јас исто се вртам кога ке видам некоја ТОП. Може и мене некој пат да ми се искриви вратот. user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Ќе искриви врат
2.9.2011 13:29:13   
miana
Samo neka ne  e so skrieni nameri user posted image ... Ako vidam nekoja ubava devojka znam da iskomentiram,ama ako vidam nekoja stegnata a bez vrzska ( onaka napadno nakindzurena) si vikam : svasta,neznae kako da privlece vnimanie pa mora da se soblece sirota...A ako i jas vidam ubav decko znam da prokomentiram ( e ova e ubav decko na pr) a mm ne komentira ni za masko ni za zensko-a znae da gleda i te kakouser posted image

(Одговор на членот kopriva)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Ќе искриви врат
9.9.2011 0:16:32   
petra27
Mene iskreno znae da me isprovocira takva situacija ponekogas....za nekoja sto vredi,znaci stokmena i sredena devojka ke iskomentiram i jasw,ama koga ke mu go fatam pogledot po nekoja sto ne vredi e togas me iritira....fakticki toa mi se slucuva bidejki sekogas sum sredena kako sto treba a on gleda dr devojki....a jas nemam navika da gledam maski,nitu komentiram,nitu me interesiraat....nekako lepotata mi e prolazna i taka i gi percepiram lugeto....

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Ќе искриви врат
9.9.2011 9:12:49   
miana
Mene iskreno znae da me isprovocira takva situacija ponekogas....za nekoja sto vredi,znaci stokmena i sredena devojka ke iskomentiram i jasw,ama koga ke mu go fatam pogledot po nekoja sto ne vredi e togas me iritira....fakticki toa mi se slucuva bidejki sekogas sum sredena kako sto treba a on gleda dr devojki....a jas nemam navika da gledam maski,nitu komentiram,nitu me interesiraat....nekako lepotata mi e prolazna i taka i gi percepiram lugeto....

POTPIS!!!

(Одговор на членот petra27)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Ќе искриви врат
28.9.2011 15:59:16   
Mihaela 2010
Go nemam primeteno mm da iskrivuva vrat po drugi zenski,mada iskreno i ne mi smeta ako zagleda,pa i jas zagleduvam i zgodni tipci a bogami i tipki user posted image ,koga ke vidam nekoja zenska avion koj ne bi se svrtel..Inaku prroslata nedela so kumovite bevme izlezeni i sum se iznasmeala,kumov navodno zjapal po zenski,a kumava sto pati mu se iznarazvika zosto gledal...boze boze bas mi padna smesno go iskara coekov sto gledal,a toj pak za inat na mm mu vika ..e kumasine treba sami nie da si iskocime na raat..Ja vikam bolje da gleda nego da pipa

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Ќе искриви врат
28.9.2011 21:06:51   
Viktori
и ќе му го исправам..
Мислам, да иде со мене а да зева на страна?

Следува слика со секирче, ама хромов е педер, машки род, па не можам да ја поставам user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Ќе искриви врат
14.3.2013 10:02:02   
arh_diz
Ocite se za gledanjeuser posted image user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Ќе искриви врат
14.3.2013 10:04:05   
Mihaela 2010
ne sum go primetila...ama bolje da gleda nego da pipa

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Ќе искриви врат
14.3.2013 10:07:39   
anaana
lelele pred nekoj den bevme izlezeni i pominuva edna zenska ama lugjeee sto da vi kazam... i jas sum se zagledala i on mi vika a be ti poveke od mene gledas vo zenski... jas mu vikam sega koga e ubava sto da pravam :))))))
inace ne sum go primetila da gleda, t.e. da zjapa vo nekoja zenska. ako go primetam i ako toa vo momentot mi smeta ke mu kazam vo naredna prilika. i jas ako pomine nekoe tipce ke se zavrtam ne deka ne...
toa nisto ne znaci
sepak fala bogu treba da se ima oset. ne biva jas i toj izlezeni toj se naokolu da zjapa kako jas da ne postojam.. ako ima takvi momenti ke ima dosta sekircinja :))))))))user posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Ќе искриви врат
23.4.2014 13:01:23   
Mila mamicka
Моја девиза е дека Господ очите ни ги дал за гледање. Секако дека ќе се завртам доколку видам некој добар тип и ќе искоментирам пред мм, нему тоа не му смета. Исто така, ни мене не би ми сметало доколку тој се заврти да погледне некоја добра женска, и да искоментира, само што ете мм тоа не го прави. Можам да кажам дека јас попрво ќе се завртам и ќе искоментирам за некоја женска отколку тој. Неколку пати ми се има случено, јас одам некаде пешки, а тој поминува со колата и не ме гледа. Му се јавувам и му велам абе не ме виде, сега ме помина со колата, а тој - јас не гледам наоколу туку си гледам напред и си возам. Понекогаш дури и сакам да погледне во некоја добра риба, па заедно да искоментираме за неа, ама досега еве не се случило.  

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Ќе искриви врат
23.4.2014 14:02:49   
Defne90 RR
Ха ха и мене ми се има случено да изгледам некој тип така и да го искоментирам и тоа пред мм ама нему тоа воопшто не му пречи.мислам,свесен е тој дека нема ништо лошо во тоа .А и нему му се случувало да го искриви вратот така додека поминува некоја hot girl,ама мене тоа никогаш не ми засметало,си знам јас дека единствената жена во неговиот живот што вистински ја сака сум јас.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 41
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?