|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Житарици
3.8.2012 23:19:54   
Natuska85
Женски да ви кажам дека пред некој ден случајно му земав на К вакви оризови штангли и незнаете колку сака да ги грицка.Ем си ги чешка непцата,ем се занимава,ем здрава хранаuser posted image .Пробајте ги ако не сте до сега.

user posted image



_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 176
   RE: Житарици
4.8.2012 0:01:04   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR

Женски да ви кажам дека пред некој ден случајно му земав на К вакви оризови штангли и незнаете колку сака да ги грицка.Ем си ги чешка непцата,ем се занимава,ем здрава хранаuser posted image .Пробајте ги ако не сте до сега.

user posted image




Натооооо одма пишуј од каде...мојов само зобе или леб или плазма..

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 177
   RE: Житарици
4.8.2012 10:14:04   
temjana
Андријанче ги има овие насекаде кај делот за здрава храна. Јас едно време само на нив бев и на патлиџан одозгора user posted image Инаку немаат никаков вкус ама супер што и текнало на Натка да му ги дава на К, бидејќи се мекички односно лесно се топат и баш се онакви за чешкањеuser posted image

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 178
   RE: Житарици
4.8.2012 12:44:50   
Maca25
Јас сега ги купив од Веро. Одозгора малце овошје, прелиено со сок од портокал и поубав десерт за дете Нема!!!

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 179
   RE: Житарици
4.8.2012 22:54:04   
Natuska85
Од СП ги купив ама ги има во сите маркети во делот за здрава храна.Инаку и мојот нонстоп сакаше лепче или плазма да грицка и затоа морав да најдам некоја поздрава варијантаuser posted image .

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 180
   RE: Житарици
4.8.2012 23:31:18   
Andriance
ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR

Од СП ги купив ама ги има во сите маркети во делот за здрава храна.Инаку и мојот нонстоп сакаше лепче или плазма да грицка и затоа морав да најдам некоја поздрава варијантаuser posted image .



Јас изгледа цуцко мој го преценив малку...јаде меле се живо ( дури и оние мусли бар од виталиа со мене ги јаде, му давам по малку) ама ова му се крупни парчиња..ќе вежбаме 2-3 дена user posted image Иначе ја ги земав од Супер Тинекс...40 денари

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 181
   RE: Житарици
13.8.2012 20:23:11   
pucilda
da ve prasam mamicki,vie od koj mesec pocnavte so zitarici,nas patronaznata ni rece od 10 mesec,inace nie sme 6 meseci i 10 dena:-)))

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 182
   RE: Житарици
13.8.2012 23:17:09   
*Elena*
Zitarici bez gluten(oriz,pcenka) mozes posle 4-5 meseci, a ostanatite od 6 meseci pa nataka, zavisi dali imate nekoj so netolerancija na gluten vo familijavuser posted image

ИЗВОРНА ПОРАКА: pucilda

da ve prasam mamicki,vie od koj mesec pocnavte so zitarici,nas patronaznata ni rece od 10 mesec,inace nie sme 6 meseci i 10 dena:-)))


(Одговор на членот pucilda)
Непосредна врска до пораките: 183
   RE: Житарици
14.8.2012 8:14:44   
pucilda
ti blagodaram elena

(Одговор на членот *Elena*)
Непосредна врска до пораките: 184
   RE: Житарици
14.8.2012 8:48:46   
anaana
nie za dva dena ke pravime 5 meseci. me interesira dali mozam nekoj zitarici od naredna nedela da mu davam. po malku? gledam tie orizovi sto se - rise cakes za koi zboruvate deka se bez gluten.. gi spremate nekako posebno ili?
nekoj sovet okolu zitarici :)

(Одговор на членот pucilda)
Непосредна врска до пораките: 185
   RE: Житарици
14.8.2012 9:16:32   
ivoni4ka
anaana mozes orizovi snegulki i ovesni snegulki da davas a koga ke vovedes gluten i pcenkarni a posle i cornflakes, pripremanjeto e ednostavno potopuvas vo mleko dodavas nekoe ovosje i pasiras so viluska ili blendiras

_____________________________



(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 186
   RE: Житарици
14.8.2012 10:40:22   
anaana
fala bas od ponedelnik ke probam

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 187
   RE: Житарици
14.8.2012 12:49:57   
*Elena*
anaana imas i gotovi zitarki na Nestle, oriz, oriz i pcenka bez guten sto se pravat so mleko, jogurt ili pak od tie na hipp so AD mleko vo niv...mali ste uste za ovesnite i orizoviite snegulki da gi jadete taka, ili ke treba da gi blendas.

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 188
   RE: Житарици
14.8.2012 13:03:19   
mila28
cisti ovesni sngulki jas mu davam na sin mi...ke izblendiram praska.doaga dosta retko i ke stavam ovesni snguki ke omeknat ke izblendiram povtorno i si rucka taka, istvio pravam i so jogurt, imame i kornfleks probano. Mu davam i na hipp i nestle zitarici megutoa pozdravo mi e nekako cisto ovesni pahuljici nego mesavini kooi veruvam deka se zdravi..megutoa sepak pisuva ne zodrzxi seker a blago na vkus serbet...ovesot sam po sebe nema blag vkus..sto zanci ima dodavano sekeri, vruktoza i bla..bla kj znae sve sto

_____________________________

Your children will become what you are; so be what you want them to be

(Одговор на членот *Elena*)
Непосредна врска до пораките: 189
   RE: Житарици
14.8.2012 13:25:32   
*Elena*
Da ovesnite snegulki gi jademe i nie mnogu, samo so jogurt i NE izblendani, samo taka malce postojani vo jogurtot za da omeknat...gi mele on sam user posted image

(Одговор на членот mila28)
Непосредна врска до пораките: 190
   RE: Житарици
14.8.2012 13:46:48   
anaana
fala, ama mislam deka nie sme mali za tie na nestle. pisuva deka se za od 6 meseci za od 8 meseci nie imame 5. jas i taka nema odma da i dadam sakav samo da znam za nekoja nedela sakam da probam. ima od tie na nestle za pomala vozrast. inace jas imam kupeno od tie na hipp i humana first pap sto se pravat so voda. niv gi jade. posebno tie na humana so vanila burbon sto se za od 4 meseci niv gi obozava

(Одговор на членот *Elena*)
Непосредна врска до пораките: 191
   RE: Житарици
14.8.2012 13:50:45   
Kockicka
Mamicki dali orizovite snegulki da gi blendiram sakam da gi dadam so kiselo mlekce ama neznam dali ke znae da gi dzvaka imame 8 meseci no nemame zapcinja :)

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 192
   RE: Житарици
14.8.2012 13:53:08   
ivoni4ka
ako gi pocekas 1-2 ubavo da se nakisnat nema potreba od blendranje ama ako ti se brza samo 10-15 min potopi gi i pravo blendiraj
ИЗВОРНА ПОРАКА: Kockicka

Mamicki dali orizovite snegulki da gi blendiram sakam da gi dadam so kiselo mlekce ama neznam dali ke znae da gi dzvaka imame 8 meseci no nemame zapcinja :)



_____________________________



(Одговор на членот Kockicka)
Непосредна врска до пораките: 193
   RE: Житарици
14.8.2012 14:10:03   
*Elena*
Probaj prvo neizblendani daj mu pola lazice, ako gi jade super, nemora da gi blendas, i onaka ne dzvakaat so zabite, moevo poveke ki smatka so nepcata, ima samo dve zapcinja dole i 8 meseci user posted image

(Одговор на членот Kockicka)
Непосредна врска до пораките: 194
   RE: Житарици
29.8.2012 9:39:22   
debelka08
Mamicki moze li soet okolu zitaricite nie imame 6 meseci i 12 dena sto moze da vnesuvame osven oriz ako moze nekoja mamicka da mi preporaca nesto ili da mi pustite nokoj linka od nekoj zitarici stoa gi koristite ......osven toa mozete li da mi kazite dali moze da jademe plazma,biskvit i nesto takvo..pozz fala

(Одговор на членот *Elena*)
Непосредна врска до пораките: 195
   RE: Житарици
29.8.2012 9:48:27   
AnnaMolly RR
Јас на 6,5 месеци му дадов корнфлекс, најобичен пченкарен корнфлекс со млеко или јогурт, ќе видиш што повеќе сака бебушката.
Овесни снегулки исто така со јогурт.

Имаш едни бисквити од Краш со 8 житарки, многу се вкусни. Не знам дали сте пробале глутен, а ако не, полека полека воведи и го. Можеш и палента да и вариш, а откако ќе пробате глутен и гриз.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот debelka08)
Непосредна врска до пораките: 196
   RE: Житарици
29.8.2012 9:49:08   
Kockicka
mozes da davas i ovesni snegulki orizovi snegulki a sto se odnesuva do plazmata dokolku imate vneseno gluten mozes po malku

(Одговор на членот debelka08)
Непосредна врска до пораките: 197
   RE: Житарици
29.8.2012 10:56:48   
debelka08
Imame probano kasa na hipp od ovie sto se pravat so voda tie sodrzat gluten pa za sreka nemae nikav reakcija ...

(Одговор на членот Kockicka)
Непосредна врска до пораките: 198
   RE: Житарици
29.8.2012 10:59:42   
debelka08
No kako da i go dadam kornfleksot nemame probano ni mleko ni jagurt nie sme na AD mleko....SOVET ve molam ...:D :D :d

(Одговор на членот debelka08)
Непосредна врска до пораките: 199
   RE: Житарици
29.8.2012 13:35:58   
Beatris
Па едноставно, ќе го потопиш корнфлексот со АД млекото и готово

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот debelka08)
Непосредна врска до пораките: 200
Страница:   <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Vitalij
malarusinka

Vitalij. dali e ubavo ime?

da (23%)

ne (65%)

ne znam (12%)


Број на сите гласови: 203

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!