|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  7 8 [9] 10 11   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Житарици
5.9.2012 2:49:32   
Darky
Kupiv zitarici na Nestle, 8 zita i med, ama bea od 8 meseci, sin mi ima 9 i edna nedel, dali nekoj od vas gi koristel ovie zitarici so med pred 12 mes, iako pisuva od 8, ama ne bea mn vkusni, kupiv prethodniot pat od kakao bea podobri. I dali na Milupa se podobri taka mi kaza patronaznata, ama tuka pisuva deka ima samo vitiamin b 12, kako e mozno samo toj vitamin, a na ovie na nestle pisuva koi minerali i vitamini gi ima, mozno li e na Milupa da ne gi pisale, zbuneta sum, neli zitata se polni vitamini i minerali? pls helpp?

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 201
   RE: Житарици
5.9.2012 8:43:20   
belabela
Darky za vkusovi ne se rasprava na nekoj edno mu se sviga na drug ne.Nie site zitarici sto gi ima na pazarot sme gi probale na Nestle so med najveke ni se svigaat i voopsto site na Nestle se vkusni,i Hipp si gi krka,Humana, Milupa mozam da kazam deka ne mi se dopagaat toa e moe licno viduvanje.Moeto bebe jade 2 pati na den zitarici za pojadok i za vecera slobodno davaj golemi ste veke.

< Поракaта ја уредил belabela -- 5.9.2012 8:44:52 >

(Одговор на членот Darky)
Непосредна врска до пораките: 202
   RE: Житарици
5.9.2012 9:53:32   
Lady_D
Mamicki moze li da mi kazete koj keks treba a go dadam kako dodatok vo kashickite,imame 5 meseci i edna nedela pa doktorkata ni rece deka mozeme da dodavame po eden keks vo kasickite za da idrzi poveke sitost e sega neznam od koj, vcera bas vo market gledav i ne kupiv nikakov mi e strav se pisuva sodrzi seker,brasno i mn drugi raboti...daj kazete mi vie kakov davavte?

(Одговор на членот belabela)
Непосредна врска до пораките: 203
   RE: Житарици
5.9.2012 10:23:07   
belabela
Mali ste uste za keks pocekaj barem da napolni 6 meseci jas keks prv pat dadov posle 7 meseci plazma tie mi se najvkusni i bebco gi saka nekogas i za uzinka gricka.

(Одговор на членот Lady_D)
Непосредна врска до пораките: 204
   RE: Житарици
5.9.2012 10:27:12   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: belabela

Mali ste uste za keks pocekaj barem da napolni 6 meseci jas keks prv pat dadov posle 7 meseci plazma tie mi se najvkusni i bebco gi saka nekogas i za uzinka gricka.


И ја би да почекаш за кекс бар до 6м.
иначе, јас на МИЛУПА највеќе ги сакам, највкусни се..можеш бре овошјето да го осетиш по мирис, ама па и најскапи се...ја давам на ХИПП, Нестле, на Хумана..се јаде...


_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот belabela)
Непосредна врска до пораките: 205
   RE: Житарици
5.9.2012 10:37:55   
Darky
Orizovi snegulki smeam da davam za grickanje? Ne veruvam deka ke gi jade potopeni vo nesto, saka mn smoki da jade, pa si vikam mn saka kamenja da buta u usta, pa neka si jade kolku saka sea snegulki user posted image , da go staam kaj hranilkata, samo koga gricka sed, barem edno kafe so mm da pieme na raat :D

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 206
   RE: Житарици
5.9.2012 10:50:31   
Lady_D
Fala na sovetite togas da pocekam...zasto pred edna nedela bevme na kontrola pa doktorkata ni preporaca da dodavam keks zasto mojata cucka ne i e dovolno samo mlekoto kasicki i davam od banana i jabolko pa ni rece taa i keks da i dodavam za da ja drzi sita, zasto mi stanuva noke po 4-5 pati za jadenje...

(Одговор на членот Darky)
Непосредна врска до пораките: 207
   RE: Житарици
7.11.2012 22:24:57   
SkCura77
Дали им давате на вашите деца некакви миксови од житарици, на пример овес, јачмен, хмељ плус уште нешто, ама сите житарици заедно? Сеедно дали се потопени во некоја течност или измешани со овошје/зеленчук... накратко, кои житарици ги давате и на која возраст?

(Одговор на членот Lady_D)
Непосредна врска до пораките: 208
   RE: Житарици
8.11.2012 10:37:43   
Andriance
Jас мислам дека нема никаква врска кои житарки ги даваш кога еднаш ќе ги внесеш..давај слободно и мешавини...имаш на нестле 8 житарки...можеш и со тоа да пробаш..и ја мешам некогаш..давам од обичниот корнфлекс на виталиа плус интегралн 'рж.

вкусно е како и да е

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот SkCura77)
Непосредна врска до пораките: 209
   RE: Житарици
1.12.2012 9:47:06   
zzaa
Eva obozava zitarki i spremam so jogurt ili so pasirana banana pecena javolka milion kombinaci pravime gi jade skoro sekoj den.A POCNAV DA I GI DAVAM OD 7-8 MESEC

(Одговор на членот sinolicka)
Непосредна врска до пораките: 210
   RE: Житарици
5.1.2013 16:03:32   
Andriance
Јас последно што открив се 4 вида семиња на Виталиа...ама ја ги купив рефус и на лиц еместо ми ги смелија...

содржат семки од тиква, сончоглед, ленено семе и сусам..ептен се здрави и идат во секоја комбинација..

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 211
   RE: Житарици
5.1.2013 16:38:24   
Ring
Andriance a od kade gi kupi refus ....Od Vitalia? ne znaev deka mozat vednas i da gi somelat...sigurno izleguva poeftino ?

ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance RR

Јас последно што открив се 4 вида семиња на Виталиа...ама ја ги купив рефус и на лиц еместо ми ги смелија...

содржат семки од тиква, сончоглед, ленено семе и сусам..ептен се здрави и идат во секоја комбинација..



_____________________________

Your children will become who you are...so be who you want them to be !

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 212
   RE: Житарици
5.1.2013 18:32:02   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ring

Andriance a od kade gi kupi refus ....Od Vitalia? ne znaev deka mozat vednas i da gi somelat...sigurno izleguva poeftino ?

ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance RR

Јас последно што открив се 4 вида семиња на Виталиа...ама ја ги купив рефус и на лиц еместо ми ги смелија...

содржат семки од тиква, сончоглед, ленено семе и сусам..ептен се здрави и идат во секоја комбинација..




Ring ги имаш во секоја продавница за здрава храна..јас конкретно од таа во Бисер..одма до маниа што беше за ташни. мислам дека ме фати 50 денари

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 213
   RE: Житарици
2.2.2013 10:32:14   
eli07
Nemav vreme da ja procitam temava pa bi ve zamolila da mi dadete sovet od koga vnesovte zitarici vo ishranata na vaseto bebe.Znam deka se dosta bitni vo ishranata pa zatoa se opremiv so kasicki i gotovite kutii na Nestle so 8 zitarici i keks pa se mislam koga da pocnam da mu davam.Imame 6 i pol, a pocnavme so dohrana pred skoro mesec

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 214
   RE: Житарици
2.2.2013 10:48:41   
profesorica
Јас на Дамјан почнав од 8 месеци од нестле со 8 житарици да му ги давам.Најдобро да се консултираш со педијатаротuser posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот eli07)
Непосредна врска до пораките: 215
   RE: Житарици
2.2.2013 11:52:45   
mmbucko
Eli07 nie veke uveliko jademe zitaricki. Te za navecer pred spienje davam. Davam od Humana so oriz i pcenka, a preku den vo ovosnite kasicki stavam po 1-2 lazicki od nestle 7 zitaricki ili gi spremam so mleko i nekoe ovosje kako vecerna mlecna kasicka pred spienje. Pozdrav!

(Одговор на членот eli07)
Непосредна врска до пораките: 216
   RE: Житарици
2.2.2013 14:32:30   
sharlot
jas od 6 meseci pocnav so davanje na oriz i pcenka,a nedela pokasno i 8 zitarici so keks i samo 8 zitarici,mu gi davam obicno za vecera i super si gi jade.pocnav so zitarkite otkako se konsultirav so mojot pedijatar

(Одговор на членот Darky)
Непосредна врска до пораките: 217
   RE: Житарици
5.2.2013 11:50:17   
eli07
Posto veke probvme kasicka na Hipp so ovosje i keks t.e probavme gluten i nemavme problem, startuvame i so zitarki..user posted image user posted image Fala za sovetite :*

(Одговор на членот sharlot)
Непосредна врска до пораките: 218
   RE: Житарици
12.3.2013 21:24:58   
tuni27
Zdravo. Sin mi ima skoro 8 meseci i imame probano Nestle 8 zitarici obicnata. Dali koga ja podgotvuvate kasata imate problem so nerastvoreni grutki? sekoj pat koga ja pripremam e so zrnca ...Kade gresam? I da prasam dali e Milupa 7 zitarici podobra, taa planiam da ja kupam sega .pozz

(Одговор на членот eli07)
Непосредна врска до пораките: 219
   RE: Житарици
13.3.2013 12:49:20   
eli07

ИЗВОРНА ПОРАКА: tuni27

Zdravo. Sin mi ima skoro 8 meseci i imame probano Nestle 8 zitarici obicnata. Dali koga ja podgotvuvate kasata imate problem so nerastvoreni grutki? sekoj pat koga ja pripremam e so zrnca ...Kade gresam? I da prasam dali e Milupa 7 zitarici podobra, taa planiam da ja kupam sega .pozz

Nie ja imame probano Nestle 8 zitarici i keks i nemame nikakov problem so grutki,a Milupa 7 zitarici e ekstra od pricina sto jas mu ja mesam bukvalno so se so ovosje,mleko, jogurt, kiselo mleko, vo zelencukovi kasi posto se neli neutralni taka da toplo ti gi preporacuvam :)

(Одговор на членот tuni27)
Непосредна врска до пораките: 220
   RE: Житарици
13.3.2013 12:54:06   
Bethany

ИЗВОРНА ПОРАКА: tuni27

Zdravo. Sin mi ima skoro 8 meseci i imame probano Nestle 8 zitarici obicnata. Dali koga ja podgotvuvate kasata imate problem so nerastvoreni grutki? sekoj pat koga ja pripremam e so zrnca ...Kade gresam? I da prasam dali e Milupa 7 zitarici podobra, taa planiam da ja kupam sega .pozz


Туни27, знам дека 8 житарки со мед потешко се раствара, всушност остануваат грутки, додека 8 житарки со какао се супер раствараат. Па и да има малку грутки ништо страшно, со лажица ќе ги испристискаш, или можеби помалку да додаваш, па мешаш со млеко. Значи не сите одеднаш 5 лажици да ставиш во млеко па да мешаш, туку постепено.

(Одговор на членот tuni27)
Непосредна врска до пораките: 221
   RE: Житарици
13.3.2013 13:02:10   
mila28
Jas nestle 8 zitarici i nestle 8 zitaricii med gi prigotvuvam samo so jogurt i nikogas ne sum imala problem da nemozam da izmesam ubavo i ad se napravat grutki. so jogurt gi spremam bidejki smao taka i gi jade so mleko ne gi saka.

_____________________________

Your children will become what you are; so be what you want them to be

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 222
   RE: Житарици
13.3.2013 13:04:36   
Bethany
да, со јогурт уште поубаво се раствараат, со млеко вероватно оти е потопло, па останат грутки, ама мене тоа не ми беше проблем , а ниту на син ми user posted image

(Одговор на членот mila28)
Непосредна врска до пораките: 223
   RE: Житарици
13.3.2013 14:56:16   
tuni27
e fala na sovetitte ama jas sepak ke mu kupam Milupa :)) Jogurt ke mu dadam denovive zdravje pa ke gi probame i so jogurt .

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 224
   RE: Житарици
30.3.2013 22:52:58   
cleo
Mamicki da ve prasam za sovet. Sakam na M da i dadam ovesni snegulki so jogurt ili mleko. Imame 8ipol meseci. Dali da gi smelam prvo? I dali voopsto mozam da i dadam vaka posebno? Dosega ima probano zitarici na Nestle, onie so keks i 7 zitarici mesavina. Fala odnaperd!

< Поракaта ја уредил cleo -- 30.3.2013 22:53:36 >

(Одговор на членот tuni27)
Непосредна врска до пораките: 225
Страница:   <<   < Претходна страница  7 8 [9] 10 11   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  7 8 [9] 10 11   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?